• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 1508)
يکشنبه 6/7/1393 - 10:46 -0 تشکر 690831
ایجاد ارتباط بین برنامه ریزی بازنشستگی در خدمات مدنی و توسعه کار آفرینی در نیجریه

چکیده: مشارکت بازنشستگان در  کار آفرینی باعث می شود که آنان میزان رفاه خود را به چالش بکشند واز این رو آن ها علاقه مند  به تعیین عوامل موثر و میزان سهم خود در میان بازنشستگان خدمات مدنی اکوا ایبوم  در نیجریه هستند .داده ها از طریق استفاده از پرسشنامه ساختار یافته  که در طول انجام ورزش های  سالانه و با همکاری  بازنشستگان اجرا می شد به دست آمده است. تجزیه و تحلیل رگرسیون چند متغیره  با چهار شکل کارکردی:  ورود خطی، دوگانه، ورود نیمه و نمایی محصول و همبستگی پیرسون لحظه ای، خی دو و آزمون T  از روش هایی بودند که برای آزمون  فرضیه ها مورد استفاده قرار گرفتند.مبنایی برای انتخاب بهترین و مناسب مدل اعمال گردید که طی آن معادله اصلی یکی از مواردی بود که بالاترین ارزش هایR  را داشت و کمترین مقدار معنی دار خطا و  خطا پایین تر از برآورد و تناسب آن با  نشانه های از پیش تعیین شده که باعث می شود که حتی اگر دوباره وارد سیستم شود همچنان بهترین گزینه باشد. نتایج نشان داد که تمام متغیرهای مستقل در سطح معنی دار 05/0 احتمال بودند.این اثرات نسبی نشان می دهد کهاگر به  این عوامل توجه کافی اعمال شود منجر به سلامتی و افزایش مشارکت بازنشستگان در  کارآفرینی می شود .توصیه می شود که اقداماتی به منظور تقویت آموزش های قبل از دوران بازنشستگیدر نظر گرفته شود که تا کنون به عنوان بخشی ضروری و جدایی ناپذیر از روند بازنشستگی برنامه ریزی خدمات مدنی دولت نادیده گرفته شده است.

برنامه ریزی بازنشستگی:مفهوم برنامه ریزی بازنشستگی از نظر  اهمیت و محبوبیت روز به روز در حال رشد است.به این دلیل که ممکن است به دلیل  توجه و  گسترش بهداشت و درمان و افزایش امید به زندگی و عوامل دیگر دوره کار ​​حرفه ای کوتاه تر شده و یک بازنشستگی طولانی تر در مقایسه با نسل های پیشین رخ دهد.دست یابی به به یک بازنشستگی راحت و مسالمت آمیز، هدف اصلی برنامه ریزی بازنشستگی باقی مانده است.این هدف می تواند از طریق پیش بینی و مقابله با چالش های بهداشتی، نگرانی های روحی ​​و روانی و همچنین حفظ ارتباطات  اقتصادی و اجتماعی تحقق یابد.(Iwok,  1998; Akpan, 1998a;  Umoh, 1998)

تاکید بر برنامه ریزی بازنشستگی به نظر می رسد بیشتر متمرکز بر حوزه اقتصادی است.مدل های شناخته شده مانند برنامه های مالی و همچنین روش های مونت کارلو و تاکید بر جنبه های پولی از جمله روش های پذیرفته شده در برنامه ریزی بازنشستگی است.نظریه آرچی بونگ  اشاره دارد که هدف اصلی از برنامه ریزی بازنشستگی در دو مدل قطبی آرایش های بازنشستگی نفع عمومی پیش بینی شده است.در نتیجه، مدل جهانی تأکید بر تامین درآمد بازنشسته می کند که در آن وجوه از جمله از هزینه های عمومی و تامین مالی شده است.مدل بیمه که مربوط به درآمد دریافت شده از پس انداز های گذشته گروه های حرفه ای منحصر به فرد است.اما آکبان نوشت  که برنامه ریزی بازنشستگی باید فراتر از تمرکز کامل بر مزایای بازنشستگی باشد که فقط برای بقای آن هستند.اقداماتی نظیر صرفه جویی در حال توسعه و عادات صرفه جویی در حالی که مشغول به کار است، شروع کسب و کار پاره وقت در حالی که در استخدام تمام وقت است ، آموزش و مشاوره قبل و بعد از دوران بازنشستگی که او را قادر می سازد  که از  وابستگی کامل به حقوق بازنشستگی رها شود ، شناسایی شدند.

نشان داد تمام متغیرهای مهم در سطح احتمال 0.05 بودند، و  توانستند اهمیت خود را ثابت کنند.این نشان می دهد کههمه این عوامل بسیار مرتبط بودند و اگر لازم به آن ها صورت گیرد می توانند به سلامتی و افزایش درگیریکارآفرینی بازنشستگی در میان بازنشستگان درآکوا ایبوم  منجر شود.آن متعاقبا نشان می دهد که از آنجا که کار به یک بخش ضروری از یک زندگی متعادل تبدیل  شده است، آن از طریق مربی گری کارآفرینی در بازنشستگان در بازنشستگی ادامه داد و به آن توجه کرد.کارآفرینی می تواند آموزش داده شده و شناخته شده شود  و نمی شود و بر خلاف باوری که از گذشته بوده مخصوص یک رده سنی خاص نیست.(گیب، 1977؛ پنگ، 2001).

از آنجا که بازنشستگان نشان دادند داد علاقه زیادی به  کارآفرینی دارند، آموزش باید در یک برنامه آموزشی معین و  پیش از دوران بازنشستگی انجام شود.آموزش های پیش از بازنشستگی بسیار  نادیده گرفته شده است.علاوه بر این، پاداش پرداختی به بازنشستگان می تواند با برآورد  پول مورد نیاز آنان انگیزه لازم را  برای تلاش های کارآفرینی  ایجاد کند.در واقع، تلاش ها  باید در جهت  مشارکت  اگاهانه  بازنشسته در  کارآفرینی طراحی شودو برای فرد بازنشسته محرک های اقتصادی برای ایجاد آن  بهتر خواهد بود. این را می توان با استفاده از یک سیاست هوشمندانه و از طریق ارزیابی کافی روند بازنشستگی و به کمک برنامه ریزی خطی در یافته های ما به دست آورد.

منبع :خانه isi ایران 
 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.