دانش و فن آوری (بازدید: 1627)
پنج شنبه 27/6/1393 - 23:39 -0 تشکر 690760
اختراع خودروی برقی

.دانشمندان ایرانی
مبتكران جوان كشور موفق به طراحی خودروای شده اند که با یک بار شارژ میتواند یک ماه به طور مداوم کار کند. مخترعان این خودرو آقایان هامون مشاریان حامد مشاریان وحجت مشگینی در مورد این اختراع خو د میگویند: این خودرو برقی باسازوكار خود شارژی وبا بحره گیری از انرژی رایگان با دانش کاملا بومی طراحی گردیده.
ایشان ادامه دادند: هدف از طراحی این خودرو محدود کردن استفاده از سوخت های فسیلی و همچنین کاهش هزینه های بالای تولید برق است. البته امروزه روبه اتمام بودن سوخت های فوسیلی موعضل بزرگی شده است که درهمین راستااکثر کشور های پیشرفته در حال تکاپو بر روی طراحی خودرو های برقی هستند که تعدادی از این خودرو ها هیبریدی یعنی بنزینی الکتریکی هستند وبا ادغام انرژی الکتریکی باعث کاهش مصرف بنزین می گردند ونوع دوم خودرو ها خودرو های کاملا برقی شارژی ،بادی و خورشیدی هستند که این خودرو ها هر کدام مشکلات دشارژی زود هنگام را دارند

ولی اختراع مورد ادعای اینجانبان خودرویی با نوآوری کاملا جدیدبا بهره گیری از چندین نوع انرژی رایگان ومصرف بسار پایین است که در شرایط ایده آل اصلا نیازی به شارژ جانبی ندارد ولی در شرایط معمولی با یک بار شارژکاملا میتواند یک ماه به طور مداوم کار کند

ایشان بیان داشت: این خودرو هیچ محدودیتی كاربردی ندارد ، در هر شرایط آب و هوایی و محیط صنعتی قابلیت استفاده دارد به گفته این مخترعان این موتور كه هیچ نمونه داخلی و خارجی ندارد هیچ گونه انرژی را به صورت گرما آزاد نمی كند این اختراع در كشور به ثبت رسیده است ودارای تاییدیه ی علمی نیز می باشد
.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.