دانش و فن آوری (بازدید: 880)
دوشنبه 12/3/1393 - 10:13 -0 تشکر 689632
مدل فضایی ماهواره "آت ست" طراحی شد/ ساخت 5 زیر سیستم ماهواره ناهید

دانش و فناوری
مدل فضایی ماهواره "آت ست" طراحی شد/ ساخت 5 زیر سیستم ماهواره ناهید
رئیس مرکز همکاری های علمی و بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر زمان پرتاب ماهواره آت ست را منوط به تعیین ماهواره بر دانست و گفت: ساخت 5 زیر سیستم ماهواره ناهید به این دانشگاه واگذار شده است که به تایید سازمان فضایی رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مصطفی صفوی با اشاره به تحقیقات این دانشگاه در حوزه هوافضا افزود: در حال حاضر طراحی و ساخت 2 ماهواره «آت ست» و ماهواره «ناهید» در این دانشگاه انجام می‌شود.

رئیس مرکز همکاری های علمی و بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیر کبیر به آخرین وضعیت این دو ماهواره اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر مدل فضایی ماهواره «آت ست» طراحی و ساخته شده است.

وی با بیان اینکه در حال هماهنگی با پرتاب کننده این ماهواره هستیم، اظهار داشت: با تعیین پرتاب کننده این ماهواره زمان دقیق ارسال ماهواره آت ست اعلام خواهد شد.

صفوی به آخرین وضعیت ماهواره «ناهید» اشاره کرد و یادآور شد: این ماهواره پروژه مشترکی با پژوهشکده سامانه‌های فضایی سازمان فضایی ایران در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه مدیریت مهندسی سیستم بر عهده سازمان فضایی است، خاطر نشان کرد: طراحی و ساخت 5 زیر سیستم این ماهواره به دانشگاه صنعتی امیرکبیر واگذار شد که ساخت این زیر سیستم‌ها به تایید سازمان فضایی ایران نیز رسیده است.
 

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.