• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1143)
شنبه 11/8/1387 - 20:13 -0 تشکر 68291
نامحرم های خودمونی

با سلام خدمت دوستان

یه چیزی واسه من سوال شده

یعنی فكرمو مشغول كرده

میخوام بدونم شما ها با نامحرم های خودمونی چه جوری هستید؟مثلا نامحرم های توی فامیلتون و یا دوستای خانوادگیتون كه باهاشون صمیمی هستید

در واقع برخورد صحیح چیه؟

يکشنبه 12/8/1387 - 13:35 - 0 تشکر 68403

خیلی منطقی برخورد می کنم. چطورری ؟

1. متوجه اشتباهش بشه

2. ناراحت نشه 

يکشنبه 12/8/1387 - 13:59 - 0 تشکر 68405

کدوم اشتباه؟!

فکر کنم منظور نویسنده ی این مطلب اینه که برخورد صحیح با نامحرم های فامیل چطوره.(از ابتدا)

--------------------------------------------------------------------------------------------

به مهربانی خدا ایمان دارم...خدا دروغ نمی گوید

--------------------------------------------------------------------------------------------

يکشنبه 12/8/1387 - 14:10 - 0 تشکر 68410

من می ترسم نظر بدم بعضی از دوستان حرف های من رو تحجر بدونن 

من توقع ندارم مثل خانواده حضرت امام باشیم اما از دختر حضرت امام نقل می کنم که ایشون می گه من و حضرت امام داخل باغی شدیم داشتیم می رفتیم پیش آقای اشراقی که دامادمون بود من به حضرت امام گفتم به ایشون سلام کنم یا نه امام فرمودند سلام واجب نیست . من نتونستم سلام نکنم راهم رو عوض کردم که ایشون رو نبینم . در خانواده ما وقتی مهمانی داشتیم پسر ها و دختر ها در جاهای جدایی از خانه بودند که اصلا همدیگر را نمی دیدند . 

شاید بگیم این خانواده حضرت امامه ولی ما اگر مجبوریم رابطه  داشته باشیم شرع دستورش اینه که بین نامحرمان فرقی نیست پس مثل نامحرمان دیگر یک سلام و احوالپرسی مختصر کافیه بدون شوخی و حرفهای اضافی 

اگر واقعا پایبند به احکامیم 

در ضمن می توانید به رساله های عملیه و فتاوای علما در این مورد رجوع کنید 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

يکشنبه 12/8/1387 - 15:14 - 0 تشکر 68417

به نام خدایی که در همین نزدیکی هاست

سلام

به نظر من، حریم بینشون حفظ بشه و تعاملشون مفسده نداشته باشه، ایرادی نداره، عین دو نامحرم هستن فقط با این تفاوت که، با یه نامحرم زیاد آدم همکلام نمیشه، ولی با اقوام نزدیک اگر حریم کلامیشون ایرادی نداشته باشه، مشکلی نیست.

ولی دیدم جاهایی که با نامحرم خودشون دست میدن و امثال این، این کلا حرامه و اشکال شرعی داره، ولی در غیر این مواردی که شرع منع کرده باشه، مشکلی نیست.

تو مقاله های خانواده تبیان به این موضوع اشاره شده بود، پیدا کنم لینک مقاله رو میزارم در مورد، تربیت فرزندان بود و چیکار کنیم که این انحرافات در خانواده ها پدید نیاد.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
يکشنبه 12/8/1387 - 17:6 - 0 تشکر 68438

باسلام و احترام

از نظر من نامحرم  نامحرم است وباید حریم شرعئ رعایت نمود وهردو طرف باید طوری برخورد داشته باشند که افرادی که از بیرون نکاه می کنند بتوانند تشخیص دهند که دو فرد نامحرم درکنارهم به خوبی رفتار می کنند و قابل قبول هرنوع اعقایدی قرار بکیرد (در عرف جامعه به کردادر صیح یاد گردد)

يکشنبه 12/8/1387 - 17:20 - 0 تشکر 68440

هوالباقی...

سلام

منم با آقای ممل 92 موافقم!

دختر امام هم خیلی حركت جالبی كردن!

یه جورایی هم با آقای هادی تك موافقم

در پناه یزدان پاك...

و او تنها پناه  همه ي ماست...
جمعه 17/8/1387 - 19:5 - 0 تشکر 69403

سلام

من فکر میکنم خط قرمزها کاملا برای همه اعم از زن ومرد مشخصه و همه میدونند....حالا شاید بعضی ها بخوان خودشونو گول بزنن....خوب بزنن...همه چیز به لذتهای دنیایی ختم نمیشه که...

تعریف گناه برای ما  اینه  که میترسی یه نفر دیگه ازش با اطلاع بشه ...البته شاید بعضی ها طوری تربیت شده باشند که نترسند....تازه خیلی هم  افتخار کنن ....

خلاصه اینکه نامحرم ، نامحرمه دیگه ...حالا مثلا به فامیلمون میگیم تو دانشگاه چه خبر بود ...تازه اگه سوال کنه....به نامحرم تو خیابون هم که کاری نداریم...

تازه اگه مثلا موقع پول یا بلیط دادن اگه اتفاقی دستمون خورد....سه ساعت دستمونو تو هوا مثل  کسی که دستش نجس شده نگه میداریم (البته ناخودآگاست)

راستی haditakمحترم شما از صحت داستان دختر امام(ره) مطمئن هستی ؟، میشه منبعتونو بگید....ممنون میشم

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
دوشنبه 20/8/1387 - 16:10 - 0 تشکر 69870

با سلام 

چون یکی از دوستان در مورد داستان دختر حضرت امام منبع خواسته بودند خود داستان را با منبعش براتون می ذارم

 امام خمینی که در عصر حاضر از هر نظر الگو می باشند در مورد رعایت حجاب در خانواده نیز بسیار دقیق بودند. دختر گرامی ایشان این دقت و مراقبت را چنین بیان کرده اند: به هر حال همانطور که گفتم ایشان(امام خمینی) در مقابل بیرونی و نامحرم خیلی سختگیرند. الان پسرهای من و احمد اقا ۱۵-۱۶ ساله اند و ما یک روز اگر منزل اقا برای ناهار دعوت شویم, پسرها حق امدن ندارند یا اگر هم بیایند, ماخانه خانم(همسر حضرت امام) می نشینیم و سفره می اندازیم و آنها منزل احمد اقا, انهم برای اینکه پسرها و دخترهای اهل فامیل و خانه با هم غذا نخورند . نه فقط سر سفره بلکه حتی به هم سلام هم نکنند چون واجب نیست. من خودم پانزده ساله بودم که اقای اشراقی با خواهرم ازدواج کرد و داماد ما شده بود. یک روز ما دعوت داشتیم منزل ایشان. همین جور که من و اقا با هم وارد شدیم ,دیدم اقای اشراقی دارند می ایند استقبال. در یک باغچه ای بود که ما داشتیم جلو می رفتیم. من گفتم: سلام بکنم؟ امام گفتند: واجب نیست. من هم رویم نشد که سلام نکنم. زدو و از تو باعچه رد شدم که با اقای اشراقی رو به رو نشوم و یا حتی مادر من وقتی اقا را گرفتند و بردند ترکیه-یعنی چهل سال بعد از زندگیشون-اواین سلام را به برادر شوهرشون کردند! ماجرا هم این بود که وقتی عمویم می خواستند بروند ترکیه خدمت آقا, امدند از پشت در گفتند من می خواهم با خود خانم صحبت کنم اگر بخواهند پیغامی بدون واسطه برای آقا داشته باشند. که مادرم ناچار شدند سلام کنند و بعد یادم هست آمدند و گفتند ناراحتند چون که اولین سلام را در نبودن آقا کرده اند ان هم با این لفظ که (( اگر راضی نباشند چه؟)) من هم گفتم ((نه, حالا دیگر از شما سنی گرشته است و مجبور بوده اید.)) البته امام در مورد کار واجب و ضروری حرفی ندارند این را بدانید!

 . گرفته شده از کتاب بهشت جوانان به نقل از: خانم زهرا مصطفوی دختر گرامی حضرت امام خمینی (ره) در جمع دانشآموزان دخترانه دبیرستان رشد، مجلهی شاهد، تیرماه 67، شمارهی 159. 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

سه شنبه 21/8/1387 - 19:13 - 0 تشکر 70191

سلام

haditak محترم واقعا" ممنونم - لطف کردین.

ولی خیلی دوست دارم بیشتر درمورد این مسئله بدونم...حتما" تحقیق میکنم.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.