• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 1602)
جمعه 27/10/1392 - 22:54 -0 تشکر 681383
نشست خبری سریال یادآوری

نشست خبری سریال یادآوری به کارگردانی حجت قاسم‌ زاده عصر امروز دوشنبه با حضور عوامل و اصحاب رسانه در موسسه انتشارات سروش برگزار شد.منبع:خبرگزاری ایسنا

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 22:56 - 0 تشکر 681384

فرهاد قائمیان در نشست سریال «یادآوری» که عصر دوشنبه، 23 دی ماه با حضور عده‌ای از عوامل و بازیگران این سریال برگزار شد، گفت: اگر توانایی داشتم دلم می‌خواست به جای همه نقش‌های این سریال بازی کنم.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) فرهاد قائمیان ضمن بیان مطلب بالا عنوان کرد: «یادآوری» متن بسیار خوبی دارد و به ندرت اتفاق می‌افتد که یک بازیگر دلش بخواهد به جای همه‌ی شخصیت‌ها بازی کند. من اگر توانایی داشتم دلم می‌خواست این کار را انجام دهم.


او همچنین اظهار کرد: خوشحالم که بعد از کار «از شنبه تا پنج‌شنبه»ی آقای قاسم‌زاده اصل، در این سریال نیز با ایشان همکاری دارم. من همیشه از زمان مدرسه تا حالا در کنار ایشان بودم و افتخار داشتم که متن‌هایشان را بخوانم.

*** پلیس «یادآوری» متفاوت است

این بازیگر درباره‌ی نقش خود نیز توضیح داد: اگرچه تاکنون حدود دو سه بار نقش پلیس را بازی کرده‌ام اما پلیس «یادآوری» متفاوت است و پلیسی است که در کارهای دیگر نبوده و نیست و این به خاطر بازی من نیست، به خاطر آن چیزی است که فیلمنامه به من داده است.
شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 23:2 - 0 تشکر 681385

*** برای نشان دادن صحنه اعدام خط قرمز نداشتیم


حجت قاسم‌زاده‌اصل، کارگردان «یادآوری» نیز در این نشست که در محل انتشارات سروش برگزار شد، بیان کرد: هدف یک فیلمساز، ساختن کار خوب است و هرکس ادعا کند برای مخاطب میلیونی فیلم می‌سازد این یک حرف گزاف است؛ چرا که مخاطب غافلگیرکننده است. هر کارگردانی امید دارد که کار خوب بسازد ولی اینکه بیننده خوشش بیاید یا نه فرمول ندارد و معلوم نمی‌کند.


وی همچنین با اشاره به صحنه‌ی اعدام در سریال بیان کرد: یکسری از خط قرمزها جعلی است و اینکه می‌گویند نشان دادن قصاص، خط قرمز است این‌طور نیست؛ ما این صحنه را نشان دادیم و کسی هم چیزی نگفت.*** انتخاب اول هر ایرانی ماهواره نیست


این کارگردان در بخش دیگری از صحبت‌های خود عنوان کرد: انتخاب اول یک ایرانی، شبکه‌های ماهواره‌ای نیست، اگر باشد مشکل از ما سازندگان است؛ مدیران ما به سازندگان تحمیل می‌کنند آثارشان به گونه‌ای باشد که اگر بیننده از قسمت پنجم وارد شد چیزی را از دست ندهد.


او هم‌چنین درباره‌ی واکنش‌هایی که نسبت به این سریال شده بود مبنی بر این‌که یک عده معتقد بودند «یادآوری» با حرکت چکشی خود مخاطب را جذب کرده و یا از قصه‌ی تلخی برخوردار است و نباید از تلویزیون پخش شود، گفت: ما می‌دانستیم قصه سرراستی نداریم و شروعمان پر از غم است؛ یک نوع شارلاتانی پشت این حرف خوابیده که می‌گویند بیننده شادی می‌خواهد. اگر این‌طور بود کارهای طنز دیده می‌شد.


قاسم‌زاده اصل درباره‌ی اینکه تلویزیون برای پخش صحنه‌هایی نظیر اعدام مخالفت دارد، بیان کرد: هر چیزی که توجیه منطقی داشته باشد قابل پخش است. ما واقعیت را می‌سازیم و قرار نیست واقعیت را بازسازی کنیم و در این سریال نیز هدف ما طرح قصاص نبوده است.


کارگردان «یادآوری» در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه نمایش صحنه‌هایی نظیر اعدام و زنده شدن یکی از شخصیت‌های داستان برای گروه‌های سنی پایین مناسب نیست، عنوان کرد: در هنگام نشان دادن صحنه‌ی اعدام و زنده شدن شخصیت سریال اعلام کردیم که دیدن این بخش‌ها برای سنین پایین توصیه نمی‌شود. ما باید یاد بگیریم هشدارها را جدی بگیریم.


شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 23:7 - 0 تشکر 681386

*** آی‌فیلم مرکز فیلم و سریال‌ دارد


به گزارش ایسنا، احمد زالی - تهیه‌کننده سریال «یادآوری» - نیز که در این نشست حضور داشت، درباره‌ی این‌که «یادآوری» اولین سریال تولیدی شبکه آی‌فیلم است، توضیح داد: در ابتدا وظیفه‌ی اصلی این شبکه بازپخش سریال‌های آرشیوی بود، اما دو سال است که برای تولید فیلم و سریال در این شبکه برنامه‌ریزی شده و اکنون مرکز فیلم و سریال‌سازی در شبکه آی‌فیلم تشکیل شده است.


وی ادامه داد: شبکه آی‌فیلم در یک دوره‌ای در اوج قرار داشت ولی دورنمای صحیحی که معاونت این بخش با بخش برون‌مرزی صداوسیما داشتند این بود که پخش سریال‌های آرشیوی ممکن است باعث شود مخاطبان این شبکه کم شوند به همین دلیل به تولید روی آوردند.


این تهیه‌کننده درباره‌ی سریال «یادآوری» نیز توضیح داد: ما در روستاها و در همه‌ی سنین نیز مخاطب داشتیم و بر اساس آماری که خودمان به دست آوردیم، مخاطبمان نزدیک به 20 میلیون نفر بود. موفقیت هر پروژه ثمره تلاش تمام افراد است و ماحصل دیداری و شنیداری ما از یک پروژه، تلاش و زیبایی‌شناسی کارگردان است.*** خط‌ بطلان «یادآوری» روی اندیشه‌ای که باب شده


زالی در ادامه‌ی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: سریال «یادآوری» دستاوردهای خیلی بزرگی برای تلویزیون داشت از جمله این‌که ثابت کرد فقط کار کمدی قابل دیدن نیست و اگر اثری جدی با فیلمنامه‌ی قوی و قصه‌های پی‌درپی ساخته شود قطعا مخاطب خواهد داشت. «یادآوری» خط بطلانی روی اندیشه‌ای بود که امروز باب شده و آن این است که الزاما کار کمدی آن هم سخیف ساخته شود تا مخاطب داشته باشد. همچنین «یادآوری» ثابت کرد که می‌شود بیشتر از سریال‌های ماهواره‌ای مخاطب جذب کرد. این سریال با همه‌ی خط قرمزهایی که وجود دارد نشان می‌دهد از سریال‌های ماهواره‌ای بالاتر است و می‌تواند سرآغاز تصمیم‌گیری جدید مدیریت‌های کلان صداوسیما باشد.


*** گله از قوه قضاییه


او خاطرنشان کرد: سریال «یادآوری» در بین کشورهای بحرین، لبنان، عراق و سوریه بیشترین مخاطبان را داشته است؛ ضمن این‌ که تمام بخش‌های «یادآوری» به وسیله‌ی دوبلورهای عرب زبان در لبنان دوبله شده است.


این تهیه‌کننده همچنین از عدم همکاری قوه قضاییه و دوندگی شش ماهه برای پیدا کردن مکانی برای زندان گله کرد.


زالی در پایان صحبت‌های خود خبر داد: معاونت استان‌ها برای بازپخش «یادآوری» از شبکه‌های استانی درخواست داده است.


شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 23:13 - 0 تشکر 681387

*** دیالوگ‌های «یادآوری» فیلسوفانه نیست


رویا غفاری نویسنده سریال «یادآوری» نیز در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر فیلسوفانه بودن دیالوگ‌ها بیان کرد: دیالوگ‌ها فیلسوفانه نیست و در واقع عصاره وجودی‌شان را از زبانشان می‌شنویم. «یادآوری» پنج داستان دارد که به هم متصل می‌شوند و در پی آن ما تعلیقاتی را ایجاد کردیم تا بیننده را در بالاترین سطح هیجان نگه داریم و اکنون که سریال دارد تمام می‌شود باید این تعلیقات بسته شوند و بیننده به آرامش برسد، نه این‌که او را رها کنیم.


غفاری ادامه داد: اگر قرار باشد هر قسمت روی یک نمودار جلو برود، خسته‌کننده می‌شود. یک داستان باید فراز و فرود داشته باشد.این نویسنده هم‌چنین خاطرنشان کرد: مخاطب طیف گسترده‌ای دارد و نشانه‌ی ما به سمت مخاطب فهیم بوده است؛ مخاطبی که از تکرار خسته شده و دوست ندارد آن‌چه را که در زندگی روزمره‌اش وجود ندارد ببیند. مخاطب دوست دارد خودش را ببیند.


او افزود: زمانی که ما می‌خواهیم یک اثر اجتماعی بسازیم باید تحقیقات را جدی بگیریم. من نیز برای «یادآوری» از منابع و تحقیقات زیادی استفاده کردم ضمن این‌که همیشه بخش بزرگی از یک کار به تخیل نویسنده برمی‌گردد.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 23:19 - 0 تشکر 681388

*** با رغبت به سمت اعدام رفتم


متین ستوده دیگر بازیگر این سریال نیز بیان کرد: بخش اعظمی از کار خود را مدیون آقای قاسم‌زاده هستم. من سعی می‌کردم مجری خوبی باشم و با چاشنی بازیگری خودم نقشم را به خوبی ایفا کنم. همذات‌پنداری با شیوای قصه برای من خیلی سخت بود و فقط سعی کردم آن را خوب بازی کنم.


روزبه حصاری بازیگر کاراکتر علی اعلایی در «یادآوری» که برای اولین بار در این سریال جلوی دوربین رفت نیز گفت: مدیوم تصویر کاملا تکنیکال است و آن‌چه که ما از تلویزیون می‌بینیم را کارگردان مدیریت می‌کند.او درباره‌ی چگونگی نزدیک شدن به کاراکتر خود خاطرنشان کرد: از منابع مختلف اینترنتی و همچنین کمک‌های نویسنده استفاده کردم و سعی کردم از نظر حالت‌های فیزیکی چیزی کم نگذارم و اگر قرار است به سمت اعدام بروم یا در سردخانه بخوابم با رغبت به سمتش بروم.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 27/10/1392 - 23:31 - 0 تشکر 681389

سلام
سریال بسیار خوبیه من با علاقه دنبال می کنم.
تهیه کننده هم در این نشست حرف های خیلی خوبی زده بودن:دیییی

کوله بارت را ببند

شاید ابن چند سحر فرصت آخر باشد

که به مقصد برسیم

بشناسیم خدا را

و بفهمیم که یک عمر چه غافل بودیم...

جمعه 27/10/1392 - 23:42 - 0 تشکر 681390

atiyeh74 گفته است :
[quote=atiyeh74;689785;681389]سلام
سریال بسیار خوبیه من با علاقه دنبال می کنم.
تهیه کننده هم در این نشست حرف های خیلی خوبی زده بودن:دیییی

سلام
موافقم به نظر من هم خیلی سریال جالبی بود به خصوص زمانی که داستان های مختلف به هم رسیدند...
آره :دی

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
شنبه 28/10/1392 - 23:16 - 0 تشکر 681506

سلام دوستان

من دوباره برگشتمD:

اما درباره یادآوری

به نظرم چیزی که بیشتر از همه باعث این همه جذب مخاطب شده، این بوده که داستان واقعی بود. یعنی میتونه برای همه ی ماها پیش بیاد . چیزی فراتر از زندگی ماها نبوده. امدادهایی که از طرف مرده ها به زنده ها شده تو زندگی ماها هم هست. خوابهایی که دیدند. نبخشیده شدن علی توسط داداش مقتول. روابطی که بین آدمهای این سریال هست. همگی چیزاییه که ماها هم تو زندگیمون باهاش برخورد میکنیم. این نزدیکی باعث شده که مخاطب جذبش بشه. حکایت "آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند!"

یکی دیگه از نقاط قوت این سریال، فراز و نشیبهای زیبا و متناسبشه. با وجود چند داستان مختلف، ارتباط قشنگی که بینشون برقرار شده و نتیجه گیری هایی که ازش میشه. تو این سریال ماها با آدم های خیلی خیلی خوب یا خیلی خیلی بد سروکار نداریم. یکی از زیباترین بخش ها، قسمتهاییه که علی(که الان برای همه ی ما یه آدم خوب و سر به راهه) به گناهش و اشتباهش یعنی قتل اعتراف میکنه. مثل همه ی ماها که هم خوبیم و هم مرتکب خطا می شیم.

دیگه فعلا همین دیگه

بنده هم نظر عطیه رو تایید میکنم درباره صحبتهای جناب تهیه کننده;)

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

شنبه 28/10/1392 - 23:27 - 0 تشکر 681510

dehkade2010 گفته است :
[quote=dehkade2010;591792;681506]سلام دوستان

من دوباره برگشتمD:

اما درباره یادآوری

به نظرم چیزی که بیشتر از همه باعث این همه جذب مخاطب شده، این بوده که داستان واقعی بود. یعنی میتونه برای همه ی ماها پیش بیاد . چیزی فراتر از زندگی ماها نبوده. امدادهایی که از طرف مرده ها به زنده ها شده تو زندگی ماها هم هست. خوابهایی که دیدند. نبخشیده شدن علی توسط داداش مقتول. روابطی که بین آدمهای این سریال هست. همگی چیزاییه که ماها هم تو زندگیمون باهاش برخورد میکنیم. این نزدیکی باعث شده که مخاطب جذبش بشه. حکایت "آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند!"

یکی دیگه از نقاط قوت این سریال، فراز و نشیبهای زیبا و متناسبشه. با وجود چند داستان مختلف، ارتباط قشنگی که بینشون برقرار شده و نتیجه گیری هایی که ازش میشه. تو این سریال ماها با آدم های خیلی خیلی خوب یا خیلی خیلی بد سروکار نداریم. یکی از زیباترین بخش ها، قسمتهاییه که علی(که الان برای همه ی ما یه آدم خوب و سر به راهه) به گناهش و اشتباهش یعنی قتل اعتراف میکنه. مثل همه ی ماها که هم خوبیم و هم مرتکب خطا می شیم.

دیگه فعلا همین دیگه

بنده هم نظر عطیه رو تایید میکنم درباره صحبتهای جناب تهیه کننده;)

سلام
خوش اومدی...
عجب تحلیل خوب و جالبی کردی:)
اره به نظر من هم خانم غفاری خیلی قوی کار کردن...
صحبت هات درباره علی قابل تامل هست...
مرسی نظرتو گفتی
منم تایید می کنم:دی

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.