• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مدیریت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مدیریت (بازدید: 6253)
شنبه 21/10/1392 - 16:5 -0 تشکر 680228
خلاصه کتاب " 90 روز نخست یک مدیر "

 کتاب «90 روز نخست یك مدیر» 

استراتژی کلیدی موفقیت برای مدیران جدید در تمام سطوح

 
جا به جایی مدیران بین سازمان­ها و شرکت­ها چه در بخش خصوصی، چه بخش عمومی و چه دولتی اتفاقی رایج است، تا آنجا که بسیاری صاحبنظران عنوان کرده اند یک مدیر نباید بیش از 6 سال در یک سازمان خاص فعالیت کند و پس از این دوره زمانی باید آنجا را ترک کرده تا هم پویایی سازمان توسط مدیر دیگری ادامه یافته و هم خود وی در سازمان جدید بتواند به نوآوری­های جدیدی دست بزند.
90 روز نخست یک مدیر کتابی است که بر اساس جا¬به¬جایی¬های مدیریتی نگاشته شده و به مدیرانی که به هر دلیل در پست جدیدی در سازمان قبلی خود یا سازمان دیگری قرار گرفته اند رهنمودهایی پیرامون چگونگی یک شروع موفقیت آمیز در سه ماه نخست مدیریت ارائه می دهد.
نگارنده این کتاب، مایکل واتکینس، از جمله استادان مطرح مدیریت در دانشکده مدیریت دانشگاه هاروارد می باشد که این کتاب را بر اساس سال¬ها پژوهش و بررسی علمی در زمینه انتقال مدیریت نگاشته است و در متن کتاب نیز به موردهای مطالعاتی بسیاری اشاره دارد.
 
از هنگامی که مدیران وجود داشته اند، انتقال مدیریت نیز وجود داشته است. جابجایی قدرت و چالش هایی که برای مدیر جدید به همراه دارد، به قدمت جامعه بشری می رسد.
این چالش ها با وجود پیچیده تر شدن سازمان های مدرن و با سرعتی که کسب و کارها به پیش می روند آسان تر نشده است. بنابراین اگر احساس کردید در موقعیت جدید خود با شرایط سخت و پیچیده ای مواجه هستید، بدانید که در یک شرکت نرمال حضور دارید.

این کتاب، نقشه راه شما برای پذیرش مسئولیت در 90 روز نخست در یک کار جدید است.
این کتاب شما را به استراتژی ها و ابزارهایی برای تسریع فرایند انتقال و کسب موفقیت بیش تر در زمان کمتر مجهز خواهد کرد.
همچنین، فرا خواهید گرفت که چگونه موقعیت خود را تشخیص دهید و پیرامون فرصت ها و چالش های پیش رو، دیدگاه روشن تری پیدا کنید.
شما قادر خواهید بود تا نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کرده و عمده ترین آسیب پذیری های شخصی خود را در موقعیت جدید شناسایی کنید.
همچنین بینشی در رابطه با چگونگی یادگیری در مورد یک سازمان جدید و ایجاد هر چه سریع تر اولویت های کاری خود کسب خواهید کرد.

در ادامه می توانید خلاصه ای از کتاب در 26 صفحه را دانلود کنید.


سایر کتاب ها را اینجا ببینید.

تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
شنبه 21/10/1392 - 16:6 - 0 تشکر 680230


خلاصه کتاب را میتوانید از اینجا دانلود کنید .

تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
شنبه 21/10/1392 - 16:7 - 0 تشکر 680231

به نقل از بازتاب : 


محمدرضا شمشیرگر، یكی از مترجمان این اثر، در گفت‌وگو با خبرگزاری كتاب ایران(ایبنا)، عنوان كرد: تاكنون پانصد هزار نسخه از این كتاب «واتكینز» به بیست و پنج زبان ترجمه شده است. این اثر به عنوان كتاب مرجع در انتقال مدیریت شناخته می‌شود.

وی مدیران تازه‌كار را اصلی‌ترین مخاطبان این اثر دانست و گفت: مدیرانی كه وارد سازمانی جدید می‌شوند، با مشكلاتی مواجهند. این اثر راهكارهایی را برای سه ماه نخست كاری مدیران ارایه می‌كند.

این مترجم ادامه داد: نقشه راه مدیران برای پذیرش مسوولیت در نود روز نخست كاری در یك سازمان جدید، موضوع این كتاب را تشكیل می‌دهد. مطالعه این اثر، بینشی را درباره شیوه یادگیری امور یک سازمان جدید و شناخت سریع اولویت‌های کاری به مخاطب خود ارایه می‌دهد.

وی افزود: این كتاب نیز مانند سایر كتاب‌های ترجمه در حوزه مدیریت، توسط یك نویسنده آمریكایی نوشته شده است. البته این نوع از مدیریت تنها در ایران شناخته شده نیست، زیرا این شیوه به همراه مدیریت ژاپنی دو روش مدیریتی مشهور در سراسر دنیایند.

شمشیرگر درباره این شیوه‌ها توضیح داد: در این مدیریت بیشتر به الگوی فردی و اقتدار توجه می‌شود اما در مدیریت ژاپنی الگوی جمعی و مشاركتی حاكم است. در سراسر دنیا یكی از این شیوه‌ها به كار گرفته می‌شود.

وی كتاب «90 روز نخست یك مدیر» را مناسب فرهنگ‌های مختلف دانست و گفت: واتكینز برای نگارش این كتاب با سفر به كشورهای مختلف دنیا، با مدیران ملت‌های گوناگون گفت‌وگو كرد و دانسته‌های مدیریتی‌اش را بر مبنای مشاهداتش در حوزه مدیریت سایر كشورها در این كتاب گنجاند.

به گفته شمشیرگر، از واتکینز کتاب‌های دیگری درباره مدیریت از جمله «90 روز نخست در دولت»، «شکل دادن به بازی»، «حقایقی درباره شروع» و «شگفتی‌های قابل پیش‌بینی» منتشر شده‌اند.

ترجمه كتاب «90 روز نخست یك مدیر، استراتژی‌های كلیدی موفقیت برای مدیران جدید در تمام سطوح سازمانی» را محمدرضا شمشیرگر، علی زارع‌میرك‌آبادی و امیرحسین قادری‌عابد به عهده داشتند.

تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.