• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مدیریت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مدیریت (بازدید: 14605)
دوشنبه 16/10/1392 - 14:41 -0 تشکر 679159
خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست.

سنگفرش هر خیابان از طلاست: راهی بسوی موفقیت واقعی

نویسنده: کیم وو چونگ
مترجم: بهاره پاریاباین کتاب را "کیم"، یکی از بهترین کارآفرین‌های بین‌المللی گروه دوو، نوشته است. کتاب مجموعه‌ای از مقالات کوتاه او، خطاب به جوانان کره‌ای است و یک پیام جهانی را دربر دارد؛ این که کار، هیجان‌انگیزتر از تفریح است. کیم در جهان کسب و تجارت کشور کره، موقعیت ممتازی دارد. اشتیاق وی برای کار از او در میان همکارانش چهره‌ی تمام‌عیاری ساخته است که او را "توسا" به معنی استاد می‌نامند. 
وی در کتاب ضمن بیان تاریخچه‌ای از وقایع زندگی خویش راه‌های جدیدی را برای اتخاذ تصمیم‌های بزرگ، به دست آوردن وام‌های کلان، پایان دادن به جلسات کاری طولانی، استخدام دستیاران بزرگ و بسیاری کارهای دیگر نشان می‌دهد.

در ادامه می توانید 
خلاصه ای از کتاب در 26 صفحه را دانلود کنید.

تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
دوشنبه 16/10/1392 - 14:45 - 0 تشکر 679160


تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
دوشنبه 16/10/1392 - 15:12 - 0 تشکر 679171

خلاصه ای از کتاب در متن : فصل اول: ٩تا۵- ۵تا٩تاریخ از آن کسانی است که آمال و هدف دارند.در گذشته های دور مردم کره در فقر بسیاری زندگی می کردند. آن روزها سزشار از آرزوهایی بودم .در این میان تنها چیزهایی که جوان به همراه دارد مهمترین آنها آرزو است .مردمی که آرزو دارند زنده هستند .امروزه جوانان مانند گذشته آن آرزوها را ندارند. اگر هم دارند بیشتر روی آنچه موجود و قطعی است بنا نها شده است. آرزو اشخاص را می سازد و شخصیت او را کنترل می کند. البته یک فرد با اهداف وآرزو های غلط همان قدر خطر ناک است که شخص بی هدف. تنها هنر من این بود که برای رسیدن به آرزو هایم تلاش کردم و اکثر آنها را به سرانجام رساندم. هدف جدیدی انتخاب کردم و شرکت دیوو را از جنبه های مختلف توسعه دادم . من هنوز هم این آرزو را در قلبم دارم که روزی کالای کره ای بهترین در جهان باشد.


من یک آرزوی دیگر هم دارم و آن این است که در خاطره ها به عنوان یک بنیان گذار مورد احترام باقی بمانم. جوان بی هدف ،جوان نیست. آرزو برای جوانان بسیار ضروری است.


تاریخ متعلق به کسانی است که در زندگی امید های بزرگ داند.


واقعا خطری بزرگتر از این وجود ندارد که به جای خوش بینی متضاد آن را انتخاب کنیم. من شخصا خوش بین هستم و نکته ای که مرا از سایر تجار متمایز می سازد این است که تجربه ی من در احیا کردن شرکت ها و کارخانه ها نیز که به حالت ورشکستگی افتاده بودند. مهارت و دانش مدیریت لازمه ی هر فعالیت اقتصادی جدید است. اگر تنها یک درصد شانس موفقیت وجود داشته باشد ،یک تاجر واقعی آن را به صورت جرقه ای می بیند که می تواند آتشی بیفروزد.


من به آینده ی کره خوش بین هستم. هم نسلان من خیلی کوتاه قد هستند چون ما غذای کافی برای خوردن در اختیار نداشتیم ولی امروزه جوانان بسیار سرحال تر هستند و اینها برای من بسیار نیرو بخش است.


نیاز برای تبدیل ممکن ها به واقعیت ها چیزی است که باید با فداکاری همگی  به وجود بیاید. با وجود یشرفت سیستم آموزشی ولی گره ها و نقاط کوری در رشد شخصیت جوانان وجود دارد. امروزه یک روند فکری آشفته به وجود آمده که افراد طالب سود و کار کمتر هستند. جاذبیت شغلی که بعضی از شرکت ها به وجود می آورند از مزایای بیشتری که سایرین می دهند، بیشتر است. در اغلب اشخاص نوعی کبر و خودپرستی محسوس به وجود آمده که اگر تمام مردم بخواهند اینگونه باشند جامعه را سردرگمی فرا خواهد گرفت که در فرد سردرگمی اجتماعی و در اجتماع جنگ و خون ریزی را به وجود می آورد.


یکی از تجربه های خوب من بازسازی پالایشگاه نفت خام آنتورپ بود. با وجود اینکه این شرکت در آستانه ی نابودی بود من کارشناسانی را برای بررسی فرستادم نتایج آن این بود که کارکنان این پالایشگاه تمایلی به ادامه فعالیت مفبد ندارند و شرکت در معرض نابوی است پس تصمیم من ان بود که این شرکت را بخرم و با مدیریت جدید که تیمی کارآمد از مدیران منتخب بود آن را بازسازی کنم. در مدت کمتر از یک سال نتایجمان بسیار خوب بود. دلیل خوشحالی من از این پروژه این است که اهمیت تصمیم گیری صحیح را می اموزد. کاری که مدیر سابق ان توانست انجام دهد.


هر چقدر که شما دارای مشاوران برجسته باشید باز هم مجبورید تصمیم نهایی را خودتان بگیرید امید وارم اطرافتان مشاوران خوبی باشند برای داشتن مشاوران خوب نیاز نیست راه دوری بروید. تک تک دوستان و افراد خانواده تان می توانند کسانی باشند که از کمکشان بهره مند شوید.


یکی از سوالات ذهن من نا برابری شرایط اقتصادی کشور های شمال و جنوب اروپا است. شاید بتوان دلیل آن را خواب بعد از ظهر مردم جنوب اروپا دانست که با وجود برابری ساعات کارشان با مردم شمال اروپا خواب ظهر را دارند. پس نیروی کار عظیمی از دست می دهند و طبیعی است که اقتصاد ضعیف تری داشته باشند. مشکل بسیاری از مردم این است که کار را در حد رفع تکلیف انجام می دهند. این افراد پس از انجام کاری معین که به آنها محول شده دست از تلاش می کشند. این طرز تفکر نه سودی برای شخص دارد نه برای جامعه. بنابراین من از جوانان انتظار دارم همیشه خلاقیت نشان دهند. نه اینکه تابع جمع باشند و مطالعاتشان را در حد رفع نیاز متوقف کنند. ههیچگاه سعی و تلاش خود را در حد رفع نیاز متوقف نکنید.


بسیاری به من لقب جادوگر داده اند و این به این دلیل است که من در بسیاری از رشته ها که ربطی به تحصیلم ندارد متخصص می باشم. ما در زمان تقسیم شدت علوم تخصصی زندگی می کنیم. شرایط زندگی متنوع تر شده و در سطوح مختلف نیاز بیشتری به افراد کارشناس احساس می شود البته این تقسیم بندی ها ارزش کار را از بین نمی برد. بلکه به معنی تلاش برای تخصص بیشتر می باشد .البته لازم است که از کار های متنوع و وسیعی سر رشته داشته باشید. معلومات عمومی نیاز همه است. امروزه قدرت و شخصیت انسان مجزا از یکدیگر نیستند. و مقام وقتی به وجود می آید که شما تنها فردی باشید که بتوانید یک کار مشخص را انجام دهید. استاندارد و محک سنجش امروز تخصص است. خلاصه اینکه درک و آگاهی صحیح کسب کنید و انها را عمیق تر سازید.


نو اوری یک امر و نیاز زیر بنایی زندگی نسان است. اغلب ابداعات ایده های بسیار ساده هستند که نتایج ارزنده ای به وجود می اورند. پس تاکید می کنم خلاق بودن برای اشخاص بسیار با ارزش است زیرا افراد خلاق هستند که به جهان جهت می دهند. نو آوری چیزی نیست که فقط در صنعت و تجارت قابل پیاده کردن باشد. می توان در هر مرحله از زندگی از آن بهره گرفت. مشکل هرچه می خواهد باشد، باید قبول کرد که همیشه راه حلی هم هست. فهمیدن و درک کامل یک مطلب با ثابت قدمی شروع می شود. مطالعات سطحی کاملا بی فایده است و هرگز شما را به نوآوری هدایت نمی کند.


در نگی هیچ چیز مهمتر از این موضوع نیست که محاسب و معاشر دوستان خوب و رفقای واقعی و دلسوز باشید. پیدا کردن دوستان شایسته از مهمترین کارهایی است که باید در زندگی انجام دهید. اشخاص با دوستان همفکرشان محک زده می شوند و این اهمیت دوست را می رساند. در زندگی افراد فراوانی هستند که باید با آنها روبرو شوید و مسیر های زیادی که در آن گام بردارید. امید ورم آنقدر خوشبخت باشید اشخاصی را در زندگی ملاقات کنید که شایسته ی اعتماد باشند.


امروزه جهان پر از چیز های گرانبها است ولی شاید هیچ چیز با ارزش تر از زمان نباشد. یکی از خصیصه های جوانان این است که به آسانی بهای زمان را از یاد می برند. موفقیت و شکست هرکس بستگی به نحوه ی استفاده ی او از وقت دارد. اتلاف وقت از هدر دادن پول هم اسفناک تر است. یکی از شعار های دیوو این است ((ما در این شرکت از سه چیز دریغ نداریم: وقت، رنج و تلاش)) کسی که در یک روز سه برابر افراد دیگر کار کند مانند این است که سه روز افتاده باشد. پس همانند ما در دیوو با کوشش و تلاش برای آینده ی خود سرمایه گذاری کنید.


سخن من در اینجا با زنان است. در بسیاری از جوامع به خصوص کره به زنان علی رقم داشتن تحصیلات برابر با مردان کاری نمی دهند. شاید یکی از دلایل آن سنت های قدیمی باشد ولی خود زنها هستند که آماده ی پذیرش و تقبل مسئولیت های اجتماعی مثل مردان نیستند. اکثر آنها کار و تحصیلات را مانند ایستگاه اتوبوسی می بینند که برای رسیدن به مقصد ازدواج به آن نیاز دارند. به نظر می رسد هنوز هم تعداد زیادی از زنان هستند که دنبای فردی هستند که بر آنها فرمان روایی کنند. از اینها بدتر دخترانی هستند که در تمام چهار سال تحصیلشان در پی شوهر مناسب ((ارباب)) هستد. تقاضای من از زنان جوان کره ای این است که به خاطر رشد خود به کارتان ادامه دهید. فردی باشید که به پیشرفت و مطالعه ی خود اهمیت می دهید و همواره در جست وجوی  پدیده ای نوین و امکانات جدید باشید. این خصایل یک زن زیبا است.


کامیابی از آن کسانی است که از مبارزه با تیغ های تیز و برنده وحشت ندارند. تفریبا موفقیت تمام افراد موفق امروز نتیجه های سختی های دیروز آنان است. وقتی زندگی خوب پیش می رود اغراد به طور مطلوب به کار و پیشرفت خود ادامه میدهند. اگر در چنین موقعیتی مثل بقیه پیشرفت نکینید باید دلیل رکود خود را در خودتان بیابید. یک آدم بد بین وضعیت ریسک- شانس را منفی پنداشته و دچار نا امیدی می شود ولی یک فرد خوش بین می داند که شانس و موقعیت های نهفته در خلال بحران خواهد بود. به نظر من مقابله با موقعیت از تسلیم شدن در برابر آن بسیار با ارزش تر است. اگر کاری نکنید دغدغه ای نیز نخواهید داشت ولی در این صورت هم هرگز به موفقیت های بالا دست نخواهید یافت. از ناشناخته ها وحشت نداشته باشید. پرنده ی در قفس شاید امنیتی بیشتر از پرنده ی آزاد داشته باشد ولی لذتی که او از زندگی اش را می برد ،هرگز نخواهد برد.


امروزه قدرت به سمت جوامع شرقی برگشته و ما جلودار پیشرفت خواهیم بود پس باید توانایی های با لقوه خود را تقویت کنیم. س لازم است که علوم کامپیوتری خود را قوی کنیم و زبانهای خارجی را یاد بگیریم. به فرهنگ اصیل خودمان تکیه کنیم و از پیروی از جوامع غربی اجتناب کنیم.


همچنین از عوامل مهم برای پیشرفت فردی و اجتماعی آن است که افراد سلامتی خود را حفظ کنند و ان در گرو ورزش مداوم و بسیار است. یکی از دلایلی که من خود را فردی سالم می بینم ان است که در جوانی به دلیل تنگ دستی مجبور بودم پیاده روی زیادی داشته باشم. بشتر اوقات وقتی فرادی را می بینم که در باشگاه ها ی بدنسازی و سونا ها مرتب عرق می ریزند، به این فکر میکنم که ایناه وقت و پول خود را بیهوده تلف می کنند. از نظر من بهترین ورزش کار است. عرق ریختن برای کار بسیار مفید تر و با ارزش تر از عرق ریختن در باشگاه هاست. تغذیه نیز اغز عوامل مهم سلامتی است و می تواند نوعی آغاز برای دوستی باشد. بدیهی است که جسم سالم در سلامت روح و روان بسیار موثر است. جوانان امروز بیشتر در فکر سلامت روح و روان خود هستند و سالمندان بیشتر در قید وضعیت جسمی خود. پس جوانانی که تنها به وضعیت جسمی خود فکر می کنند و تن آسایی را پیشه کرده اند تنها جوانی خود را به هدر می دهند.


اگر روزی از من بپرسند بهترین ورزشی که دوست دارم چیست، حتما کار را نام خواهم برد. همچنین بهترین سرگرمی من هم کار است. من هیچ گاه مرخصی نگرفته ام و هیچ عیدی را درکنار خانواده ام نبوده ام بلکه همیشه کار کرده ام و از این بابت اصلا متاسف نیستم. دانشجویانی که کاملا غرق در مطالعه و تحصیل هستند، پرتو خاصی دارند. هرکسی که کاملا جذب کاری شود به همین گونه تابناک و پرجلا می شود. نباید فکر کنید مجبورید کاری را انجام دهید. بلکه با اشتیاق آنها را انجام دهید. اگر تاجری ضمن انجام کار از مسئولیت اش مثل یک سرگرمی لذت ببرد، حتما پیشرفت می کند. من از اینکه تمام عمر خود را کار کرده ام احساس غرور میکنم.

تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
دوشنبه 16/10/1392 - 15:20 - 0 تشکر 679172

فصل دوم : درسی از دنیای عنکبوت ها


در طبیعت نوعی عنکبوت است که تخم هایش را درون تاری می نهد و پس از بیرن امدن آنها در پی یافتن غذای بچه های خود می شود. پس از آنکه بچه ها آنقدر نیرومند شدند که به شکار بروند ، مادر از فرط خستگی جان می بازد. نوعی دیگر نیز هست که مادر بدن خود را به عنوان غذا به بچه ها می دهد. آری ، رفاه نسل آینده به فداکاری نسل کنونی مربوط است. در حقیقت تامین آسایش و رفاه بدون فداکاری میسر نیست. والدینی که امروزه فرزندان خود را بیش از حد تحت حمایت خود قرار می دهند، فقط آنها را تن پرور بار می آورند. نسل های فداکار چراغ تابناک مسیر تاریخ هستند.آنها برای خود هیچ چیز نمی خواهند و فقط به فکر آیندگان هستند. فداکاری زمانی مقدور است که شما خوداندیشی را کنار گذاشته و فقط درباره ی دیگران فکر کنید. به نظر می رسد جوانان امروز از شنیدن کلمه ی ایثار بیزار اند و این طرز تفکر از جامعه ی غربی است. جوانان امروز هرگز چنین معنویاتی را نیاموخته اند. فرامش نکنید شما نیز باید کاشته شوید تا نسل بعد از شما دست کم محصولی برای جمع اوری داشته باشند.
وقتی جوان بودم همیشه می خواستم یک تاجر موفق باشم که در جهت رفاه ملت اش موثر است. احساس می کردم هر کاری را که آغاز کنم موفق خواهم شد. تنها سرمایه ی من جوانی و تهورم بود. امیدوارم همه ی شما اعتقاد و اعتماد کامل به کاری که می خواهید انجام بدهید داشته باشید زیرا هر کاری ممکن است. اگر اعتماد به نفس و افکار مثبت داشته باشید همه چیز ممکن است. کسانی که به کارهای خود اعتماد دارند کسانی هستند که تاریخ جهان را تغییر داده و رغم می زنند اما افراد عزلت نشین تنها برای جامعه زیان آورند. مهم نیست در آینده چه حرفه ای را انتخاب می کنید، مهم این است که در کار خود بهترین باشید.
در جنگ کره خانواده ی ما به سختی زندگی می کرد و مسئول معاش خانواده من بودم. کار من این بود که در بازار روزنامه بفروشم ولی کسان دیگری نیز بودند که این کار را می کردند ولی من با قدرت تفکر کمتر از دو ماه موفق شدم تنها روزنامه فروش بازار باشم. کسانی که فقط برای رفع تکلیف کار می کنند هیچ گاه نمی توانند بهترین باشند. شاید شما اکنون در حرفه ی خود خوب باشید ولی تا زمانی که به هدف های والاتری فکر نکنید نمی توانید بهترین باشید.
در قدم اول سعی کنید آینده نگر باشید. افرادی که افکارشان معطوف به آینده است و همچنین افرادی که فقط در حال زندگی می کنند ، نمی توانند پیشرفت کنند. برای ساختن جامعه نیاز به ارزش های آینده ساز دارید. این ارزش ها شامل فداکاری و سرمایه گذاری امروز برای نیل به مواهب فرداست. یک قورباغه ی در قعر چاه هیچ گونه ادراکی از وسعت دنیای اطراف خود ندارد. ما از ابتدا کسانی را استخدام کردیم که با روح مبارزه طلبی خواستار استقرار دنیایی نوین بودند. آینده و جهان آینده هر دو از آن شماست.
در کشور کره منابع طبیعی کم و تراکم جمعیت بسیار بالاست با این حال ما از یک سرمایه ی عظیم انسانی که برخورداری از نیروی تحصیل کرده و جوان است؛ برخورداریم. داشتن صنعت تولید به تنهایی برای پیشرفت کافی نیست چرا که اساس تکنولوژی امروز بستگی به خلاقیت و نوآوری دارد. چنان چه تحقیقات در علوم پایه را فعال نکنیم فقط قادر به ادامه ی تقلید خواهیم بود. علوم نوین نیز بسیار حائز اهمیت هستند اما اساس کلیه ی علوم و دانش ها در علوم پایه نهفته است. بدون علوم پایه سایر علوم توسعه ی چندانی ندارد. اگر نسلی مفاهیم و رهنمود های صحیح برای پیروی نداشته باشد؛ جامعه دچار بی ثباتی می شود. بدون حفظ اصول پایه های جامعه دچار لرزش می شود.
یک فرد دانا به خوبی می داند که پولش را کجا خرج کند. پول مهم نیست ؛ اما شما نباید حتی مقدار کمی از پول و وقت خود را هدر دهید. برای این کار لازم نیست خسیس باشید. فقط کافی است عاقلانه خرج کنید. اگر از همان ایام جوانی در فکر پس انداز باشید آغاز بسیار خوبی خواهید داشت. به قول جان ورلی که یک اصلاح طلب مذهبی است :(( تا جائی که می توانید پول بدست آورید و پس انداز کنید و سپس تا جائی که می توانید همه را در راه دیگران مصرف کنید.))
 ما در عصر رقابت های شدید زندگی می کنیم و کار به جایی رسیده که زیستن هم نوعی رقابت به حساب می آید. هر رقابتی قوانین خاص خودش را دارد ولی در همه  ی آنها یک نکته ضروری است و آن رعایت انصاف است. این حتی از برنده شدن هم مهم تر است. رقابت باید برای همه نافع باشد. و نباید موجب تضاد و انزوای افراد گردد. شرکت ها برای تولید بهتر با شدت زیاد با یکدیگر رقابت دارند و برای مصرف کننده کیفیت تولید بهبود پیدا می کند. ولی نباید در این رقابت ها اصول منفعت همگی را از بین برد. یک امتیاز ۹۰صادقانه از امتیاز ۱۰۰با تقلب بهتر است. زیرا متقلب در نهایت به دام خواهد افتاد.
رهبری در جامعه بسیار مهم است. هرگز مبالغه نیست اگر بگوئیم می توان از رهبران جامعه ، آن جامعه را ارزیابی کرد. هر کسی قادر به رهبری نیست بلکه برای این کار شجاعت و فداکاری لازم است. نکته ی بسیار مهم این است که نباید دیکتاتوری را با رهبری اشتباه گرفت. مردم از روی ترس به دیکتاتور گوش می کنند ولی برای رهبرشان احترام زیادی قائل هستند. برای رهبری خصوصیت مهم دیگر این است؛ که مسئولیت مطلق نسبت به وظایف و تعهداتش داشته باشد. البته افرادی هم هستند که فقط برای منافع خویش می کوشند. اینها هیچ گاه مورد احترام قرار نمی گیرند و رهبر نخواهند شد. شما هر یک رهبر خود هستید چون کس دیگری نمی تواند به جای شما زندگی کند. حس مسئولیت وفداکاری و عزم راسخ برای ایجاد یک زندگی مطلوب خیلی لازم است.
یکی از مشکلات کره تعصبات شهرستانی است. ما همه کره ای هستیم و تنها در فکر خویش بودن منجر به خود بینی و درگیری با دیگران می شود. اما زمانی که به جای "من" به "ما "می اندیشید در نوع دوستی را می گشایید و باعث روابط متقابل سودمند می شوید. زمانی که با یکدیگر همکاری کرده و نتیجه ی کارمان را تقسیم می کنیم، وجود ما به میزان کار و تلاش مشترکمان رشد می کند.
تجارب زندگی بهترین معلم انسان است. فراگیری من از جامعه بسیار زود آغاز شد. سعی کنید در زندگی هر چیزی را به غیر از چیز های غیر اخلاقی تجربه کنید. تا می توانید سفر کنید ولی نه برای تفریح ،بلکه برای یادگیری. در انجام هر کاری مصمم باشید آنگاه متوجه می شوید هر چیز اطرافتان حکم معلم را دارد. همیشه سعی کنید کتابی به همراه داشته باشید زیرا کتاب به معنای تجارب غیر مستقیم زندگی است. دوستان صمیمی پیدا کنید و کمیت دوستی را فدای کیفیت آن نکنید. یک دوست صمیمی بسیار با ارزش تر از صد ها دوستی سطحی است.
هیچ فردی نیست که به طریقی محتاج به کمک دیگران نباشد. هیچ فردی هم نیست که آنقدر فرومایه باشد که از کمک به دیگران دریغ کند. ما همگی وابسته و نیازمند کمک یکدیگریم. اینها همه جلوه هایی از اهمیت روابط انسانی است. اگر همواره منافع شخصی خود را در نظر داشته باشیم و از کمک به دیگران پرهیز کنیم ممکن است برای مدت کوتاهی موفق باشیم اما در دراز مدت نتیجه ی اعمال خود را خواهیم دید. چنانچه فردی در معامله به قیمت متضرر شدن دیگری همه ی منافع را به از آن خود کند روابط به سرعت از بین می رود. یکی از موضوعات اساسی در روابط انسانی اعتماد است البته اعتماد چیزی است که به مرور زمان بدست می آید. در تشکیلات تجاری وجود شخص بسیار مهم و اساسی است و شاخص بودن فرد وزنه ی تجارت است. به دیگران کمک کنید و مطمئن باشید روزی پاداش نیکی ها را خواهید دید.
یکی از استعداد های مهم من پول در آوردن است؛ و مهم تر از آن پول خرج کردن است. من معتقدم مهم نیست چه کاری  انجام شود، مهم این است که که کار توسط کسی که استعداد دارد انجام شود. همان طور که عده ای استعداد پول درآوردن را دارند ، عده ای نیز استعداد خرج کردن آن را دارند. بیاموزید پول ها را در راه دیگران خرج کنید و یا به مصارف علمی برسانید. اگر استعداد به کاراندازی مطلوب پول را ندارید آن را به کسانی واگذار کنید که دارای چنین استعداد های هستند. در این صورت دنیا مکانی بهتر خواهد شد.
به دلیل وابستگی انسان ها به یکدیگر باید با یکدیگر زندگی کنیم. مهم نیست چه نوع کاری انجام می دهید شما نباید در دام خود خواهی گرفتار شوید. باید حرص و طمع را کنار گذاشته و به فکر همه باشید. احترام اصل مشترک تجارت است. باید برای منافع طرفین تلاش کنید. بین عدم اعتماد و خودبینی رابطه ای نزدیک است. همواره در فکر یکدیگر باشید. در این صورت بنیان گذار دنیای باشکوه و زیبایی خواهید بود.

تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
دوشنبه 16/10/1392 - 15:21 - 0 تشکر 679173


فصل سوم: جهان پهناوری پیش روی ماست!


من یک معتاد واقعی به کار هستم برای همین به جوانانی که همواره در حال تلاش هستند علاقه ی خاصی دارم. همواره در کار خود غوطه ور شوید. شاید در شروع کار جدید شکست بخورید ولی اینها همه است. بیرون از اینجا دنیای بزرگی در اتظار شماست. پیش تازان همواره در مسیر های ناهموار گام برمی دارند و شاید مورد انتقاد واقع شوند ولی آنها هرگز هراسی از انتقاد و خطر ندارند. با اینکه کره دارای تاریخی کهن است ولی دوران گذشته روحیه ی پیشتازی نداشت. برای همین ما از سایر ملت های دیگر عقب هستیم. پیشتازی تنها طریقه ی واقعی زندگی است. همواره پیشتازان تنهایند. خود پیشتاز آینده تان باشید. واقعیت زندگی این است.


خوشبختی تنها در پول نیست. افرادی خوشبخت ترند که به حقیقت زندگی دست یافته اند. خوشبختی را می توان در محبت جست وجو کرد. شاید بتوان بخشی از خوشبختی را در علم یافت. در زندگی ارزش هایی وجود دارد که هرگز نباید آنها را از دست داد. یکی از آنها اعتبار و آبروی انسان است. از دست دادن پول بد است، اما باعث سرافکندگی انسان نمی شود. ولی آبروی از دست رفته هرگز بر نمی گردد. جامعه ی امروز ما دارای آموزگاران فراوانی است. ولی تعداد معدودی معلم واقعی دارد. شاید بسیاری از تجارت ها برای ما بسیار سودآور باشد اما من آنها را نه تنها برای حفظ آبروی تجاری خود بلکه برای منافع مردم انجام نخواهم داد. اینها محدودیت هایی است برای من اما من با کمال میل آنها را می پذیرم . چون حفظ شهرت و آبرو برایم بسیار با اهمیت است.


در جامعه ی کره تمایل زیادی به تشویق افراد نیست که جای بسی تاسف است .در حالی که در جوامع غربی این سنت خوب بسیار ادامه دارد. تشویق به موقع هم حس مسئولیت بیشتری برای فرد به همراه دارد؛ و هم موجب پیشرفت او خواهد شد. با اعطای جایزه می توان مسیر کلی زندگی یک شخص را تغییر داد. من به آن اعتقاد دارم. در دنیا هر کس و هرچیز در جای خاص خودش قرار دارد. تا زمانی که صندلی های یک جامعه به صاحبان واقعی آن واگذار نشود، جامعه پیشرفت نخواهد کرد. بنابراین باید ببینید آیا کار واقعی خودتان را انجام می دهید یا خیر. چون هیچ کس نمی تواند در جامعه کار واقعی شما را انجام دهد. جایگاه اصلی و واقعی در انتظار شماست.


ارزش ها امروزه بسیار تغییر کرده و تمام سرمایه های معنوی تقریبا در حال از بین رفتن است. شرکت هایی که فقط برای سود و منفعت فعالیت می کنند، اصل تجارت را فراموش کرده اند. حرص و طمع قادر است فرد ثروت مندی را با ۹۹قلم دارایی چنان تحریک کند که شخصی با ۱ قلم دارایی را از بین ببرد. شما نباید ثروتتان را تنها از آن خود بدانید .چون حرص و طمعتان را تشویق می کند. من دوست دارم به عنوان شخصی پر تلاش در خاطر ها زنده بمانم. فقط پیروزی انسان هاست که جاودان باقی می ماند.


تحول جامعه به دست افراد کمی است که آنها را اقلیت خلاق می نامند. اما تاثیر این اقلیت ها به نسبت تعدادشان نیست بلکه قدرت ابداع و خلاقیت آنها تعین کننده ی میزان نفوذشان در جامعه است. اقلیت ها موظف اند اکثریت غیر خلاق را اصلاح و پرورش داده و در پیشرفت جامعه بکوشند. بکوشید که جزو اکثیریت خلاق باشید. چیزی که برای این کار نیاز دارید بینشی وسیع از کارهای سازنده برای ملت و مردمشان است. نسل جوان خالق دنیای فرداست. جوانان چون گذشته ای ندارند همواره به آینده فکر می کنند اما متاسفانه اکثر آنان در پی تن آسایی هستند شما نباید مجال این را داشته باشید که به خود بگویید که به اهداف خود رسیده اید و موفق شده اید. بلکه همیشه راهی برای رفتن است. همیشه سعی کنید در زندگی خود را مالک زندگی تان تصور کنید نه مملوک. این کار احساس بهتری به شما می دهد و باعث می شود برای زندگی خود تلاش کنید. هیچ کس نمی تواند به جای شما زندگی کند. زندگی شما متعلق به شماست و نحوه ی زندگی شما بستگی به اعتمادی است در درون خود دارید.


اکثر انسان های خلاق نابغه ی مادرزاد نبودند. بلکه تنها تلاش بیشتری کرده اند. شما نیز باید با خلاقیت در رشد خودسازی تلاش کنید. شما بدون غالب شدن بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید. نسبت به خود سخت گیر باشید و هیچ گاه تصور نکنید به هدف نهایی خود نایل شدید.


یکی از معضلات جامعه ی ما افراد اصراف کار هستند. به دست آوردن پول مهم است ولی استفاده از آن مهم تر زرق و برق بیخود تنها اختلاف طبقاتی به همراه دارد. بیایید آداب سخت کوشی را رواج دهیم  ورفتار های شایسته را احیا کنیم. گول ظواهر زندگی را نخورید. زندگیتان را صرف مدهای زود گذر نکنید. گفتگو و مذاکره قوی ترین روش برای متقاعد کردن دیگران نیست گرچه صحبت کردن مهم است ولی باید رفتار صادقانه داشته باشید تا در دیگران تاثیر بگذارید.


کلام آخر اینکه امکانات زندگی دارای بار منفی و مثبت دارند؛ امید و یاس. ولی همیشه بکوشید که مثبت های زندگی را دریافت کرده و به دیگران تزریق کنید. استعداد های نهانی خود را واقعیت بخشید. فداکاری را فراموش نکنید. مبارزه را پیشه ی کار خود کنید. انسان های دیگر را دوست بدارید. با خود صادق باشید و هرگز تواضع را فراموش نکنید.


زندگی را با تمام وجود به سمت خود فرا خوانید.


تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
جمعه 20/10/1392 - 13:38 - 0 تشکر 680074

سلام
ممنونم بابت این مطلب مفید.
این کتاب رو اولین بار ترم 3 دوره کارشناسی استاد تحقیق در عملیاتمون معرفی کرد. فکر میکنم روز معلم بود و به همین مناسبت خواست چند کلمه صحبت کنه و این کتاب رو باز کرد و چند جمله ازش خوند.
اسم کتاب کاملا تو ذهنم مونده بود ولی تا حالا دنبالش نرفته بودم.کتاب جالب و آموزنده ای باید باشه.

شنبه 21/10/1392 - 15:25 - 0 تشکر 680222

Histogram گفته است :
[quote=Histogram;829323;680074]سلام
ممنونم بابت این مطلب مفید.
این کتاب رو اولین بار ترم 3 دوره کارشناسی استاد تحقیق در عملیاتمون معرفی کرد. فکر میکنم روز معلم بود و به همین مناسبت خواست چند کلمه صحبت کنه و این کتاب رو باز کرد و چند جمله ازش خوند.
اسم کتاب کاملا تو ذهنم مونده بود ولی تا حالا دنبالش نرفته بودم.کتاب جالب و آموزنده ای باید باشه.


اعتقاد نویسنده خیلی جالبه ...تو کارآفرینی هم کاربرد داره ... می گن از هر خیابانی که عبور می کنی هزار تا کار هست برای کسب در آمد ...پس سنگ فرش ها از طلا هستند . 

البته من در این حد هم قبول ندارم ..ولی کتاب مفیدیه .

تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.