• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 3223)
دوشنبه 27/8/1392 - 12:3 -0 تشکر 672068
كار آفرینی و شكست در كسب و كارنكاتی در مورد  كسب و كار ،  كار آفرینی و شكست در كسب و كار
هر كسب و كاری نیازمند انواع مختلف امور مالی است. یك تجارت موفق از سرمایه كافی نشات می‌گیرد. در اینجا چالشهای زیادی وجود دارد ، اما منابع زیادی نیز برای كمك شما در دسترس است. 
حسابداری و امور مالی كلی 
هزینه‌های شروع كار 
برای هزینه‌های اولیه كسب و كار خود برنامه‌ریزی كنید. 
هر كسب و كار متفاوت است و دارای نقدینگی خاص خود است كه در مراحل متفاوت توسعه مورد نیاز می‌شود ، بنابراین هیچ روش كلی برای ارزیابی هزینه‌های شروع وجود ندارد. بعضی كسب و كارها با یك بودجه محدود نیز می‌تواند شروع شود ، در حالیكه سایرین ممكن است نیازمند سرمایه‌گذاری عظیم باشد. اما نكته مهم این است كه آیا شما دارای پول كافی برای شروع كار و به اصطلاح ریسك هستید. 
برای شناسایی هزینه‌های شروع ، باید همه هزینه‌های تجاری را در مراحل اولیه تخمین زنید. بعضی از این هزینه‌ها یك بار است ، مانند هزینه ثبت شركت و بهای خرید یك مكان. اما بعضی از هزینه‌ها بصورت مستمر است مانند بیمه ، مصارف عمومی ( برق و تلفن ) و غیره. 
با برآورد این هزینه‌ها فكر كنید كه آیا ضروری هستند. یك بودجه واقعی برای شروع باید شامل عناصر می‌باشد كه برای شروع كسب و كار لازم است. این هزینه‌ها به دو بخش مجزا تقسیم می‌شوند: هزینه‌های ثابت ( هوایی‌ ) و متغیر ( مربوط به فروش ). هزینه‌های ثابت شامل مشخصه‌هایی مانند اجاره ماهانه ، برق و تلفن و بیمه و هزینه‌های امور اجرایی است. هزینه‌های متغیر شامل خرید ، بسته‌بندی ، كمسیون فروش و هزینه‌های مربوط به فروش مستقیم یك محصول است. 
كارآفرین روش برای محاسبه هزینه‌های شروع استفاده از یك برگه گزارش كار است كه مشخصه‌های هزینه‌های متفاوت را فهرست‌بندی كرده است. 
اینكه چه مقدار هزینه لازم است، بستگی به نوع كسب و كارتان دارد. بسیاری از كسب و كارهای خانگی را می توان با هزینه ای خیلی ناچیز شروع كرد. بالطبع كسب و كارهای بزرگتر هزینه های بیشتری در بر خواهد داشت. فكر خوبی است كه یك لیست جامع از تمام هزینه های پیش بینی شده داشته باشید و سپس یك گردش وجوه برای 12 ماه تهیه كنید.


 

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:4 - 0 تشکر 672069


اندیشه كسب و كار

شروع كسب و كار یكی از جالبترین عملكردهایی است كه یك فرد میتواند داشته باشد. بیش از ده میلیون نفر هر ساله كسب و كاری را آغاز میكنند و در نتیجه بیش از سه میلیون كسب و كار كوچك هر ساله ایجاد میشود.كارآفرینی مزایای متعددی دارد و در نتیجه رقابت در این حیطه نیز بسیار است. درك ابعاد این رقابت و طرح كسب و كار دقیق و كارا میتواند منجر به شروع یك كسب و كار موفق شود.

آیا عملكرد شما ازین مراحل تبعیت میكند؟ سعی كنید آنچه را كه دیگران انجام میدهند، بررسی كنید تا به چگونگی شروع كار پی ببرید.این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:5 - 0 تشکر 672070


سنجش میزان آمادگی برای شروع كسب و كار
با وجود اینكه كارآفرینی میتواند منجر به موفقیتهای زیادی شود اما شما باید آماده و حاضر باشید. حتما زمانی را صرف تشخیص آمادگی خود برای شروع كسب و كار كنید.
- آیا كارآفرینی برای شما مناسب است؟
- آیا قادرید تشكیلات اقتصادی خود را كنترل كنید؟
در كسب و كار هیچ تضمین و گارانتی وجود ندارد، اما میتوانید با طرح یك نقشه مناسب و بررسی دقیق آن شانس موفقیت خود را افزایش دهید. 
در ابتدا نقاط ضعف و قوت خود را به عنوان یك دارنده كسب و كار مورد ارزیابی قرار دهید. با دقت به پرسشهای زیر توجه كنید:
آیا شما تازه كار هستید؟
البته این به خود شما بستگی دارد كه چگونه پروژه های خود را ارتقا دهید، زمان را تنظیم كنید و به جزئیات توجه داشته باشید.
با شخصیتهای متفاوت چگونه برخورد میكنید؟
صاحبان كسب و كار نیازمند توسعه روابط كاری با افراد زیادی از جمله مصرف كنندگان، فروشندگان، كارمندان، بانكداران و افراد حرفه ای مانند وكلا، حسلبداران و مشاوران هستند. آیا شما میتوانید با یك مشتری مصر، یك فروشنده غیر قابل اعتماد و یا یك كارمند بدخلق سر و كار داشته باشید؟
چگونه تصمیم گیری انجام میدهید؟
صاحبان كسب و كار كوچك نیازمند تصمیم گیریهای سریع و پایدار هستند.
آیا دارای استقامت روحی و جسمی كافی برای شروع و راه اندازی یك كسب و كار هستید؟
داشتن یك كسب و كار جالب و مفید اما در عین حال طاقت فرسا است. آیا میتوانید هفت روز هفته روزی دوازده ساعت فعالیت و كار داشته باشید؟
چگونه برنامه ریزی و سازماندهی میكنید؟
تحقیقات نشان میدهید كه طرحهای ضعیف عامل شكست در كار میشوند. سازماندهی موثر مالی و برنامه ریزی دقیق در تولید میتواند از هرگونه ورشكستگی جلوگیری كند.
آیا گامهای شما به میزان كافی مستحكم است؟
ایجتد یك كسب و كار ممكن است شما را از لحاظ روحی خسته كند. بیشتر صاحبان كسب و كار از قبول این همه مسئولیت سنگین به سرعت خسته و دلسرد میشوند. انگیزه قوی در حفظ و بقای كار به شما كمك میكند.

كسب و كار شما چگونه بر روابط كاری شما اثر میگذارد؟
اولین سالهای شروع كسب و كار ممكن است بر خانواده فشارهایی را وارد كند. این موضوع حائز اهمیت است كه افراد خانواده بدانند چه انتظاری دارند و شما باید كاملا مطئن باشید كه آنها در طول این زمان شما را حمایت میكنند. تا زمانیكه كسب و كار شما سود آور شود ممكن است با مشكلات مالی بسیاری مواجه شوید كه چند ماه یا سال به طول انجامد. آیا شما قادرید خود را با استاندلردهای پایینتر زندگی تطبیق دهید؟

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:5 - 0 تشکر 672071


چند نكته:
دلایل زیادی وجود دارد كه نتوانید كار خود را شروع كنید، اما برای یك فرد توانمند، مزایای امتیازات داشتن یك كسب و كار به خطرات موجود در آن می ارزد :
· مدیر خود هستید.
· كار سخت و طولانی مزایایی برای شما دارد و سود آن به جای آنكه نصیب شخص دیگری شود به شما میرسد.
· بدست آوردن پول و رشد كاری بسیار لذت بخش است.
· اقدام به كار مخاطره آمیز میتواند جذاب و نیازمند جسارت بالائی باشد.
. ایجاد یك كسب و كار همیشه منجر به یادگیری میشود.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:5 - 0 تشکر 672072


دلایل شكست یك كسب و كار
- چرا یك كسب و كار با خطر شكست مواجه است؟
موفقیت در كسب و كار هیچگاه بصورت خودبخودی ویا بر اساس شانس نیست و همانطور كه گفته شد این موفقیت اصولا به سازمان دهی و بصیرت فرد راه انداز كسب و كار بستگی دارد و تضمینی برای آن وجود ندارد.
شروع یك كسب و كار همیشه ریسك پذیر است و شانس موفقیت اندك میباشد. بنابر گزارش اداره كسب و كارهای كوچك در آمریكا (
SBA) بیش از 50% كسب و كارهای كوچك در سالهای اول با شكست مواجه شده و 90% آنها در 5 سال اول از بین میروند.

Michael Ames در كتاب خود به نام "كنترل كسب و كار كوچك" دلایل زیر را برای شكست این نوع كسب و كارها بیان كرده است:
1. عدم وجود تجربه
2. نداشتن سرمایه كافی
3. نداشتن جایگاهی مناسب
4. عدم وجود كنترل قوی
. سرمایه گذاری بیش از اندازه در دارائیهای ثابت
6. قراردادهای اعتباری ضعیف
7. استفاده شخصی از سرمایه های تجاری
8. رشد بدون انتظار

Gustav Berle دو دلیل دیگر در كتاب خود بنام "كسب و كار را خود بر عهده بگیرید" به این دلایل اضافه میكند:
1. رقابت
2. فروش پائیناین غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:5 - 0 تشکر 672073


یك عامل دیگر در خصوص شكست كسب و كار:
با بیان این موارد قصد ترساندن شما را نداریم بلكه میخواهیم شما را برای مسیر پر فراز و نشیبی كه در پیش دارید آماده كنیم. ناچیز پنداشتن مشكلات شروع یك كسب و كار یكی از بزرگترین موانع كارآفرینی است. در هر صورت اگر صبور باشید و به سختی كار كنید به موفقیت دست می یابید.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:6 - 0 تشکر 672074


یافتن یك راهنما
هیچ گاه فكر نكنید كه به تنهایی قادرید كارها را انجام دهید. یكی از بهترین روشها برای به اصطلاح عایف بنای در برابر هر گونه شكست یك راهنما است. شخصی كه دارای تجربیات مرتبط با كسب و كار است، میتواند شما را در این امر راهنمایی كند.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:6 - 0 تشکر 672075


تهیه یك طرح كسب و كار


موفقیت هر كسب و كار رابطه نزدیكی با چگونگی صحیح كنترل كردن آن امور آن دارد: در واقع مدیریت صحیح كسب و كار موجب رشد آن میشود.مدیریت كسب و كار را نباید صرفا یك عمل آكادمیك محسوب كرد. مدیریت واقعی در بر گیرنده هدایت قوی، رفتار مثبت، دانش كسب و كار و مهارتهای مناسب فردی است. مدیرت در حقیقت هدایت افراد، تاثیر گذاری بر كار و تصمیم گیری تموقع و صحیح است و مهارتهای مدیریتی را به مرور زمان میبایست كسب كرد و به بیان دیگر كسب مهارتهای مدیریتی در واقع همانند سپرده گذاری در بانك می باشد.تهیه یك طرح كسب و كار

برای آگاهی از این مبحث، بخش 
طرح كسب و كار را مطالعه فرمایید.


موفقیت هر كسب و كار رابطه نزدیكی با چگونگی صحیح كنترل كردن آن امور آن دارد: در واقع مدیریت صحیح كسب و كار موجب رشد آن میشود.
مدیریت كسب و كار را نباید صرفا یك عمل آكادمیك محسوب كرد. مدیریت واقعی در بر گیرنده هدایت قوی، رفتار مثبت، دانش كسب و كار و مهارتهای مناسب فردی است. مدیرت در حقیقت هدایت افراد، تاثیر گذاری بر كار و تصمیم گیری تموقع و صحیح است و مهارتهای مدیریتی را به مرور زمان میبایست كسب كرد و به بیان دیگر كسب مهارتهای مدیریتی در واقع همانند سپرده گذاری در بانك می باشد.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:6 - 0 تشکر 672076هدایت و راهبری كسب و كار
هیچ زن و یا مردی در دنیای كسب و كار تنها نیست. در این حیطه شما نیازمند كمك افراد دیگر هستید و باید بتوانید از آنها كمك بگیرید تابتوانیدكسب و كارتان را هدایت كنید.

این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:7 - 0 تشکر 672077راهنمائی گرفتن(Mentoring
كارآفرینان موفق و با تجربه اغلب سئوالات مشابهی را میپرسند: 
چگونه كارآفرینان جدید میتوانند از تجربیات دیگران استفاده كنند؟ با راهنمائی گرفتن 
واژه 
Mentoring میان معلمان و دانش اموزان مصطلح است و زمانی به كار می رود كه افراد حرفه ای و با تجربه اطلاعاتی را به افراد كم تجربه ارئه می دهند.این غفلت زندگیمو سوزنده
دوشنبه 27/8/1392 - 12:7 - 0 تشکر 672078شبكه ارتباطی 
شبكه ارتباطی یك وسیله ساده است كه هركس در دنیای كسب و كار میتواند با آن سرو كار داشته باشد. شبكه ارتباطی میتواند كارآمدترین وجه بازاریابی شما محسوب شود و در نتیجه آن علاوه بر ایجاد بازار برای شما، اطلاعات مناسبی در ارتباط با كسب و كارتان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

این غفلت زندگیمو سوزنده
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.