• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 1891)
يکشنبه 14/7/1392 - 22:18 -0 تشکر 662809
دانش آموزان بخوانند؛ با این 4 حرکت حواس جمع می‌شوید


حواس پرتی موضوعی است که این روزها افراد زیادی را درگیر کرده است. بیشتر کسانی که با آن ها برخورد داریم به علت های متفاوت حواسشان به هیچ چیز نیست.
درحال درس خواندن ناگهان یاد چشم ها به گوشه ای خیره می شود و به طور کل تمام انچه از درس خوانده شده بود ذره ذره به دیوار خالی روبرو پرتاب می شود.

بعد از چند دقیقه با یک شوک از این جالت خارج که می شوی تازه متوجه عمق قضیه خواهی که چقدر از دنیا دور شده بودی. همه این موارد ناشی از نبود تمرکز است که معلوم نیست چرا همیشه مانند ماهی از دست ما لیز می خورد و راه خودش را پیش می گیرد.

کلاس های بسیاری برای رسیدن به اهداف تمرکزی وجود دارد که شرکت در آن ها شاید موثر باشد اما همه چیز باردیگر به سراغ خودتان می آید که آیا قصد دارید کمی بیشتر حواستان را در زندگی جمع کنید یا خیر؟ اولین گام های این موضوع را با هم آهسته بر می داریم اما رعایت کردن این موارد تنها در صورت مداومت می تواند حاس شما را جمع تر کند.

يکشنبه 14/7/1392 - 22:18 - 0 تشکر 662810

** با موبایل قهر کنید:

در اولین گام برای تمرکزی کمی هم از بهترین دوستتان که همیشه با صداهای مختلف پیامک و زنگ تنها حواستان را پرت می کند قهر کنید. موبایل وسیله ای بسیار عالی برای ارتباط است اما گاهی رشته ارتباط سلول های مغز را پاره هم می کند. مواقعی که قصد تمرکز دارید سعی کنید تلفن همراه تان خاموش باشد. پس از تمرکز کامل و حداقل یک ساعت بعد برای چند دقیقه تلفن را روشن کنید.

يکشنبه 14/7/1392 - 22:18 - 0 تشکر 662811

** برنامه تعیین کنید:

برای هر کاری به فراخور زمانی که نیاز دارد برنامه تعیین کنید. برنامه ریزی در این جا بدین معناست در زمان های مشخص به هیچ چیز دیگری به جز آن کار که قصد انجامش را دارید فکر نکنید. در صورت خطا و به قول معروف زیرآبی رفتن حتما یک جریمه برای خودتان تعیین کنید.

يکشنبه 14/7/1392 - 22:19 - 0 تشکر 662812

** خودتان را درگیر کنید:

در کلاس درس و یا هنگام کار اگر تمرکز کافی ندارید خودتان را محیط درگیر کنید. اگر نمی توانید تمرکز روی درسی که گفته میشود داشته باشید سریع دفتری از کیف خارج کنید و تنها آنچه به روی تخته هست دقت کنید پس از آنکه تخته را کاملا یادداشت کردید حتما تمرکز شما بیشتر می شود هر بار خودتان را بیشتر دور از کلاس حس کنید.

يکشنبه 14/7/1392 - 22:19 - 0 تشکر 662813


** تصویر سازی کنید:

برخی مواقع افراد با ورود به یک محیط جدید یا دیدن یک فرد سریع حواس پرت شده، همه چیز را از یاد می برند. اگر از این دسته افراد هستید برای خودتان تصویر سازی داشته باشید برای مثال محیط جدید را در نظر بگیرید و نشانه ای برای خود تعیین کنید که با دیدن آن یاد حواص پرتتان بیافتید و سریع تمرکز خودتان را بیشتر کنید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.