• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 2598)
جمعه 12/7/1392 - 2:8 -0 تشکر 659442
شغلی به نام طراحی وب سایت
تا چند سال پیش اگر می خواستید که خودتان یا حرفه و تجارتی که به آن مشغول هستید را به بقیه معرفی کنید، چه می کردید؟ افرادی که کمی این موضوع برایشان بیشتر اهمیت دارد، احتمالا می گویند که از یک روش معمولی مانند چاپ کارت ویزیت استفاده می کردند. بیشتر افراد همین کار را می کردند و به سراغ طراحی کارت هایی می رفتند که شامل اطلاعاتی نظیر نام، زمینه فعالیت، شغل دارنده کارت، تلفن و آدرس می شد.

آن دسته از افرادی که سطح تجارت گسترده‌تری داشتند هم تنها به چاپ کارت ویزیت رضایت نداده و برای معرفی بیشتر خود به چاپ بروشور، کاتالوگ یا آلبومی از نمونه کارهایشان می پرداختند. اما همه ما می‌دانیم که چاپ یک بروشور آن هم از نوع مرغوب و آبرومندش نیاز به هزینه بسیار زیادی دارد، گذشته از هزینه ای که برای طراحی آن پرداخته می شود، زمان زیادی هم باید صرف آن شود و نمی تواند از کنار هزینه‌های جانبی مانند هزینه توزیع به سادگی گذشت.

جمعه 12/7/1392 - 2:9 - 0 تشکر 659443

تمامی این ها به کنار آخرش هم محصولی نصیب ما می شود که کاملا یک بار مصرف بوده و در نهایت ما نمی توانیم هیچ تغییری در آن ایجاد کنیم. به عنوان مثال نمی توان مطالب یا عکس‌های یک بروشور چاپی تبلیغاتی را تغییر داد یا آن ها را به روز رسانی کرد. تمامی این موارد باعث می شود که به یاد داشته‌های جدیدمان بیفتیم. فناوری اطلاعات این روزها بسیاری از کارهای سخت گذشته را برای ما آسان کرده و هزینه هایمان را کاهش داده است. استفاده از اینترنت که امروزه فراگیر ترین رسانه دنیاست، بهترین راه برای اطلاع رسانی در سطح وسیع است.

این گونه است که لزوم داشتن یک وب سایت برای هر کسی حس می شود. با داشتن یک وب سایت مشتریان شما به دنیایی از اطلاعات در مورد کسب و کار و تجرات شما دسترسی خواهند داشت. شما هم می توانید در هر لحظه در هر جایی از جهان که باشید، اطلاعات جدیدی را به سایت خود افزوده یا این که اطلاعات قدیمی آن را به روز رسانی یا حذف کنید.

جمعه 12/7/1392 - 2:9 - 0 تشکر 659444

در بستر یک وب سایت که خوب طراحی شده است می توانید به تبادل و ارتباط مستقیم با مشتریانتان بپردازید. یک وب سایت می تواند به نمادی تبدیل شود که منزلت و وجهه کاری شما را در میان دیگر رقبایتان نشان می دهد و به این ترتیب اعتبار کاری شما بالاتر خواهد رفت. از طرف دیگر مشتریان شما هم احساس خواهند کرد که با یک شرکت مطمئن و قابل اعتماد طرف حساب هستند زیرا امروزه تماس مشتریان با یک شرکت در بیشتر مواقع از طریق وب سایت آن می باشد. تمامی افرادی که کسب و کار شناخته شده ای دارند این روزها برای خودشان یک پایگاه مجازی هم دارند. این موارد را گفتیم تا شما هم لزوم داشتن یک وب سایت را بیشتر احساس کنید.

افرادی که به سراغ شغل طراحی وب سایت می روند، تعدادشان در چند سال اخیر افزایش پیدا کرده است. با توجه به این که میزان تقاضا برای داشتن یک وب سایت مناسب بالا رفته است، تعداد افرادی که به طراحی وب سایت به عنوان یک شغل مناسب نگاه می کنند هم افزایش پیدا کرده است. در موضوع ویژه این هفته ویژگی های این شغل را بررسی خواهیم کرد و به برخی از سئوالات افرادی که تصمیم دارند وارد حرفه طراحی وب شوند، پاسخ خواهیم داد.

جمعه 12/7/1392 - 2:10 - 0 تشکر 659445

درآمد حرف اول را می زند

شاید تعداد زیادی از افراد دوست داشته باشند که طراحی وب سایت را یاد بگیرند اما بیشتر افرادی که تصمیم می گیرند به عنوان یک حرفه به طراحی وب نگاه کنند قبل از هر چیز این سئوال را می پرسند که آیا می شود به طراحی وب به عنوان یک شغل با درآمد مناسب و کافی نگاه کرد؟ آیا ارزش دارد که شما ماه ها وقت خود را صرف کد نویسی و یاد گرفتن تکنیک های طراحی کنید؟ یا این که در اصل درآمد یک طراح وب آن هم در کشور ما که همه مردم به دنبال یک محصول ارزان قیمت هستند، چه قدر است؟

مسلما اگر بخواهیم یک پاسخ سطحی و راحت به شما بدهیم باید بگوییم که همه چیز به خودتان بستگی دارد و میزان پشتکاری که در کارهایتان به خرج می دهید. اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر بوده و شما را با جزئیات آشنا کنیم باید بگوییم که شغل طراحی وب ویژگی هایی دارد که آن را می توان از دیگر شغل ها متمایز کرد. این ویژگی ها به قدری وسوسه کننده خواهند بود که بتوانند شما را جذب این حرفه کنند. درآمد یک طراح سایت به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. به عنوان نمونه اگر شما برای یک شرکت به عنوان کارمند کار کنید یا اگر به صورت مستقل و انفرادی در این زمینه به کار بپردازید، درآمد متفاوتی را به دست خواهید آورد.

جمعه 12/7/1392 - 2:10 - 0 تشکر 659446

در صورتی که شما کارمند یک شرکت بوده و برای کسی کار کنید حقوق میانگین شما به سطح مهارت‌های شما و سختی کاری که از شما خواسته شده و همچنین بزرگی و اعتبار شرکتی که برای آن کار می‌کنید، بستگی خواهد داشت. اما اگر به صورت مستقل کار کنید با توجه به این که در ماه چند پروژه بگیرید و این که خودتان قیمت هایتان را بالا و پایین کنید و این که بابت طراحی اختصاصی یک وب سایت داینامیک یا استاتیک چه قیمتی را تعیین کنید، می توانید درآمد متفاوتی را داشته باشید.

اما به صورت معمول این گونه است که برنامه نویسان هیچ گونه محدودیتی در کارشان ندارند و ضمن این که می توانند به صورت ثابت برای یک شرکت یا سازمان کار کنند، می توانند در کنار آن به صورت مستقل هم پروژه های دیگری را انجام دهند و از وقتشان در هر حالتی برای به دست آوردن پول بیشتر استفاده کنند. بیشتر برنامه نویسان همین راه را انتخاب کرده و دو مدل کاری را در کنار هم دارند. با توجه به این که قیمت طراحی یک وب سایت در این روزها کمی بالا رفته است، کافی است که شما در ماه دو پروژه قبول کنید تا به درآمد مناسبی دست پیدا کنید. برای طراحان وب در سطح متوسط این درآمد برای شروع بسیار خوب خواهد بود.

جمعه 12/7/1392 - 2:10 - 0 تشکر 659447


اگر شما یک طراح وب حرفه ای باشید به نسبت بزرگی پروژه ها، قیمت ها را بسیار بالاتر خواهید برد. باید این نکته را هم بدانید که تعرفه طراحی وب در کشورهای اروپایی و آمریکایی جزو مشاغل پر درآمد به حساب می آید و اصلا قابل مقایسه با پولی که برنامه نویسان ایرانی می گیرند، نیست. اما در کنار این ها شغل طراحی وب، ویژگی های منحصر به فرد دیگری هم دارد که باعث می شود بازدهی و سود این حرفه بسیار بیشتر از این ها شود. در ادامه به بررسی برخی از این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

جمعه 12/7/1392 - 2:11 - 0 تشکر 659448

همه جا محیط کار من است

خیلی خوب است که فرقی نکند شما در کجا هستید و همه جا بتواند نقش دفتر کار شما را داشته باشد. به این شکل دیگر لازم نیست که همیشه در یک زمان خاص در یک محل خاصی برای کار کردن حضور داشته باشید و شاید حتی تخت خواب شما در حالتی که روی آن نشسته اید و لپ تاپ خود را روی پاهایتان قرار داده اید، بتواند به یک محیط کار برای شما تبدیل شود.

این تصور ممکن است که کمی رویایی به نظر برسد اما باور کنید که همین الان هستند افرادی که به همین شکل در حال کار کردن و به دست آوردن درآمد هستند و با شجاعتی که به خرج داده اند بسیاری از مشکلاتی که شما با آن سرو کله می زنید را برای خودشان حل کرده و به یک کار ایده آل با شرایطی بسیار مناسب دست پیدا کرده اند.

جمعه 12/7/1392 - 2:11 - 0 تشکر 659449


در واقع باید گفت که یک طراح وب می تواند در یک کلبه در یک روستای دور افتاده هم، حرفه خود را انجام دهد و تنها کافی است که به اینترنت و برق دسترسی داشته باشد تا بتواند از تمامی نقاط جهان سفارش کار بگیرد. در حقیقت کسی که طراح وب است، چه به صورت مستقل کار کند و چه کارمند یک شرکت باشد تمامی کارهای خود را در بستر اینترنت انجام خواهد داد و الزاما نیازی نیست که حضور فیزیکی در مکانی داشته باشد. شما می توانید در خانه خود نشسته و با مشتریانتان سرو کله بزنید و باید گفت که کمتر شغلی پیدا می شود که چنین ویژگی داشته باشد. اگر به زبان انگلیسی هم تسلط داشته باشید و کارتان در سطح برنامه نویسان حرفه ای باشد هم می توانید روی درآمدهای کسب شده خارج از کشور حساب کنید و حیطه کاری خود را گسترده تر کنید. همین که لازم نیست شما در یک زمان در مکان خاصی حضور داشته باشید به اندازه کافی وسوسه انگیز است که به سراغ این شغل بروید.

جمعه 12/7/1392 - 2:11 - 0 تشکر 659450

سرمایه اولیه لازم نیست

اگر شما همین الان تصمیم بگیرید که شغلی را برای خودتان به راه انداخته و به کسب و کار مخصوص خودتان مشغول شوید، باید فکر خیلی از موارد را بکنید. از جمله این که مبلغ زیادی را به عنوان سرمایه اولیه برای شروع هر کاری نیاز خواهید داشت. اما در مورد طراحی وب همه چیز فرق می کند و برای این که شغل طراحی سایت را شروع کنید نیاز نیست که تجهیزات خاصی داشته یا سرمایه اولیه زیادی داشته باشید. شما با یک سیستم رایانه ای نه چندان قدیمی و با داشتن اینترنت می توانید شغل خود را به راه اندازید.

البته اگر مصرف برق و پول اینترنت را جزو مصارف خانگی به حساب آوریم باید بگوییم که شما هیچ خرج دیگری نخواهید داشت. در واقع بزرگترین سرمایه ای که احتیاج دارید، زمان و خلاقیتی است که برای کارتان صرف می کنید. شما باید زمان قابل توجهی را صرف کنید تا تمامی تکنیک های به روز مورد نیاز برای طراحی وب را به خوبی یاد بگیرید و این شغلی است که در آن یادگیری پایانی ندارد و علم شما باید همیشه به روز باشد.

جمعه 12/7/1392 - 2:13 - 0 تشکر 659451

هر چند وقت یک بار متدهای جدیدی معرفی شده و نرم افزارهای بهتری برای برنامه نویسی در اختیار شما قرار داده می شود که ضمن این که کار شما را آسان تر می کنند، قابلیت های نوینی را هم در اختیارتان قرار می‌دهند. تنها زحمتی که ممکن است شامل حال شما شود این است که لازم است با این روش های جدید آشنایی پیدا کرده و حواستان باشد که علمی که در این زمینه دارید، کهنه نشده و از رقبایتان کم نیاورید. توجه داشته باشید که یادگیری شما همیشه باید استمرار داشته باشد و مسلما این کار زمان قابل توجهی را از شما خواهد گرفت. اما با تمامی این موارد درآمدی که شما از این راه به دست می آورید با احتمال زیاد، سود خالص است و در مقایسه با شغل هایی که با فروش محصول به سود می رسند، این شغل بسیار پرسودتر به نظر می رسد.

جمعه 12/7/1392 - 2:13 - 0 تشکر 659452

تبلیغات، مهم ترین اصل است

نه تنها در این حرفه، بلکه در هر شغل دیگری هم شما نیاز دارید تا خودتان را به دیگران معرفی کنید و در صورتی که در جامعه مخاطبان خود شناخته شوید می توانید تا حد زیادی از موفقیت خود اطمینان داشته باشید. اما این که چگونه برای خود تبلیغات انجام دهید، امر بسیار مهمی است، زیرا اگر این کار را به صورت اشتباهی انجام دهید ممکن است که مشتریان خود را از دست بدهید. خوشبختانه در حال حاضر روش های راحتی برای مارکتینگ مجازی وجود دارد که علاوه بر این که خرج زیادی را برای شما ندارد، می تواند جامعه گسترده ای را تحت پوشش خود قرار دهد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.