انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 616)
جمعه 26/7/1387 - 18:7 -0 تشکر 65699
طالع بینی هندسی

شاید شما هم جزو افرادى هستید كه در دوران تحصیل درس هندسه برایتان هیچ جذابیتى نداشته و احتمالاً از شنیدن نام آن بیزارید ولى چند لحظه این موضوع را فراموش كنید. بعد ساده ترین اشكال هندسى را به خاطر بیاورید؛ مربع، مستطیل، مثلث، دایره و منحنى  سپس خیلى سریع و بدون اینكه زیاد به مغزتان فشار بیاورید شكلى را انتخاب كنید كه بیشتر از همه مى پسندید. در حقیقت یك تست روانشناسى پیش روى شما قرار دارد كه با توجه به انتخابتان بسرعت نشان مى دهد شما در زندگى چه جور آدمى هستید و در چه مشاغلی احتمال موفقیتتان بیشتر است!

 
مربع افرادى كه شكل مربع را انتخاب مى كنند كسانى هستند كه در یك محیط پایدار بیشترین احساس آرامش را دارند و مسیر كارهایشان كاملاً واضح است. چنین اشخاصى محافظه كارند و دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد. وظیفه شناس هستند و اگر كارى را به آنها محول كنید آنقدر روى آن وقت مى گذارند تا تمام شود، حتى اگر كارى تكرارى و طاقت فرسا باشد و مجبور شدند به تنهایى آن را انجام دهند.

 
مستطیل اصولگرایى مشخصه بارز این افراد است. آنها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولى آن را بیشتر از طریق سازماندهى هاى دقیق اجرا مى كنند. این امر سبب مىشود كه راههاى مناسبى را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسى كنند. اگر وظیفه اى را به این اشخاص محول كنید ابتدا آن را به خوبى سازماندهى مى كنند تا اطمینان یابند که به طور اصولی اجرا خواهد شد.

 
مثلث اشخاصى كه شكل مثلث را انتخاب مى كنند هدف گرا هستند. آنها از برنامه ریزى قبل از انجام كارها لذت مى برند و به طرح موضوعات و برنامه هاى بزرگ و بلند مدت تمایل نشان مى دهند، اما ممكن است جزئیات را فراموش كنند. اگر كارى را بر عهده آنها بگذارید هدفى را براى آن تعیین و سپس با برنامه ریزى کار را آغاز می کنند.

 
دایره چنین افرادى اجتماعى و خوش صحبت هستند، هیچ لحن خشنى ندارند و امور را به وسیله صحبت كردن درباره آنها تحت كنترل خود در مى آورند. ارتباطات اولین اولویت آنها در زندگى است. مطمئن باشید كه اگر وظیفه اى به آنها محول شود آنقدر درباره آن صحبت مى كنند تا هماهنگى لازم ایجاد شود.


 
منحنى خلاقیت در این قبیل افراد موج میزند و اغلب اوقات كارهاى جدید و متفاوت را ارائه مى دهند. نظم و ترتیب برایشان كسالت آور است و اگر تكلیف را براى آنها در نظر بگیرید ایده هاى خوب و مشخصى را براى آنها ابداع می کنند.نکته

به طور كلى افرادى كه سه شكل اول یعنى مربع، مستطیل و مثلث را انتخاب
 مى كنند در جهت مسیر ویژه در حركت هستند و كارها را به طور منطقى و اصولى انجام مى دهند ولى ممكن است خلاقیت كمى داشته باشند.
اما گزینش دایره و منحنى نشان دهنده خلاقیت و برون گرایى است.
چنین افرادى به موقعیت هاى جدید و سایر افراد دسترسی پیدا می کنند اما چندان اصول گرا و قابل اعتماد نیستند.


 
كاربرد تست این تست براى ارزیابى افراد نسبت به موقعیت شغلى شان كاربرد دارد و یا به منظور پى بردن به این نكته كه اشخاص مختلف تا چه حد مى تواند با هم كار كنند. اگر شما بشدت علاقه مندید كه یك كار خاص و اصولى را انجام دهید ،  یك فرد مربع دوست میتواند همكار خوبى برایتان باشد. همچنین اینگونه افراد براى كار در دوایر حسابرسى هم كاملاً مناسبند. اگر كارها نیاز به سازماندهى گروهى داشته باشد مثلث دوستان در پیشبرد فعالیت ها موفق خواهند بود. این افراد مى توانند مجرى خوبى باشند چون اهداف را مشخص و اطمینان مى یابند كه دستیابى به آنها ممكن است. براى هر نوع ارتباطات حضورى افرادى كه دایره را انتخاب مى كنند، بهترین هستند. آنها مى توانند یك كارمند خوب، مسؤول پذیرش یا فردى باشند كه به مشتریان خود خدمات مناسبى را ارائه مى دهند. بالاخره افرادى كه شكل مورد علاقه شان منحنى است همیشه ایده هاى تازه دارند و به طور مثال براى كار در شركت هاى تبلیغاتى مناسبند .

Zahara Asheqe Hossein
جمعه 26/7/1387 - 21:57 - 0 تشکر 65732

                                            به نام حضرت دوست

سلام دوست خوبم

من دایره رو انتخاب می کنم.بیشترش درباره من صدق می کنه.

یه پیشنهادی دارم در ارتباط با فعالیتتون  عزیزم به نظرم شما اگه یکی یکی این مباحث رو ایجاد می کردید(هر کدوم رو یه روز) خیلی بهتر بود قطعا هم تعداد بازدیدکننده ها و هم پاسخ دهنده ها  بیشتر خواهد شد.مثلا در طول یک روز 4 مبحث قرار دادید و این یه مقدار خسته کننده خواهد بود.شما خودتونو جای کاربران محترم و گرامی بزارید یعنی واقعا فرصت وحوصله خوندن و پاسخ دادن این همه مطلب رو دارید؟!برای خودتونم مشکله.

و نکته دیگه اینکه مطالبی که خیلی طولانیه رو در چند پست قرار بدید این رو دوستان هم در تاپیک های دیگه تون ذکر کردند

زهرا جون ناراحت نشیااااا به خدا منظوری ندارم  فقط واسه بهتر شدن تاپیک هات گفتم...من خودم چون شدیدا دوست دارم از خودم،تاپیکهام،مباحثم و ...انتقاد بشه البته منطقی و پیشنهاد یا نظری بدن.به جای ناراحتی سعی می کنم اصلاح کنم.

کامیاب باشید.

هميشه بايد رفتني باشه ، تا بودني احساس بشه .  

همراه ما باشيد در :انجمن د انشجويي

    http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/1341061741261678981114214248198168411517821.jpg

 

 

 

 

شنبه 27/7/1387 - 23:56 - 0 تشکر 66064

باسلام خدمت دوست عزیزم رزصورتی من واقعامعذرت می خوام درمورداینکه گفتی همه مبحث ها روتو یه روز گذاشتم خوب برای خودم دلیل هم دارم من چون مدرسه میرم موقع هایی که درسم کمه میام سراغ کامپیوتر به خاطر همین هم چون دیدم تاچند روزنمی تونم به تبیان که خیلی هم دوسش دارم بیام وبرای شمادوستای خوبم مبحث بذارم همه رو تویه روز گذاشتم بعدش چون من تازه واردم زیادبافوت وفن مبحث نویسی اشنا نیستم این رو هم قبلا گفتم یه کم طول می کشه تاکاملا حرفه ای بشم بازهم ازهمه ی دوستان معذرت می خوام البته رزصورتی جان فکرنکنی من از حرفات ناراحت شدما اصلا اتفاقا من خیلی هم انتقادپذیرم وبیشترسعی می کنم باانتقادهای دیگران اشکالاتم روبرطرف کنم  ازالان به بعدهم سعی م کنم بهترباشم تاشما همیشه ازمن راضی باشید

Zahara Asheqe Hossein
يکشنبه 28/7/1387 - 11:42 - 0 تشکر 66106

سلام زهرا جون دوست گلم

ممنون از اینكه پیگیر موضوع هستی...خوشحالم كه اینقدر انتقادپذیری...من بیشتر بخاطر خودت گفتم عزیزم ایرادی نداره هر چی باشه درس و مدرسه خیلی بیشتر از اینها اهمیت دارن...امیدوارم شاهد پیشرفت وفعالیت های زیادت در انجمن ها و موفقیتت در زندگی  باشیم.

پایدار باشید.

هميشه بايد رفتني باشه ، تا بودني احساس بشه .  

همراه ما باشيد در :انجمن د انشجويي

    http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/1341061741261678981114214248198168411517821.jpg

 

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی