مقاومت اسلامی (بازدید: 828)
جمعه 5/7/1392 - 6:59 -0 تشکر 653741
نگاهی بر دلاور مردی های پهلوان جبهه ها

 

حاج اسماعیل حسنی از جمله عاشقان امام خمینی (ره) بود كه با عشق ایثار سراز پا نشناخته و در جبهه های دفاع مقدس در عملیاتهای بدر، كربلای 5، 4 و 10 و بیت المقدس 2 شركت كرد او به پهلوان جبهه ها شهره بود.
به گزارش خبرنگار معارف باشگاه خبرنگاران سال 61 حاج اسماعیل همكاری خود را با دفتر پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی استان زنجان آغاز كرد پیش از آن در عملیات محرم 61 شركت داشت اما از سال 62 و پیش از عملیات خیبر به جمع جهادگران پیوست.
آغاز فعالیت وی در جهاد سازندگی رانندگی با پایه یك بود او علاوه بر این در عملیات های بدر كربلای 5و 4 و 10 شط علی نصر 8 و 9 و بیت المقدس 2 شركت داشت و با سمت های مختلفی در پیشبرد این عملیاتها نقش ایفا كرد.
حاج اسماعیل پیكر قوی داشت به طوری كه به گفته همرزمانش كمپرسورهای 30 تا 40 كیلویی را به تنهایی تا ارتفاعات بر دوش می كشید و ساعت ها در مناطق صعب العبور پیاده روی می كرد.
وی مشهور به پهلوان جبهه ها بود شجاعت جوانمردی آمیخته با تواضع و ادب و متعهد در هر كار بود.
24 دی 66 بود كه در ارتفاعات گردش منطقه ماووت پیش از عملیات بیت المقدس 2  با كمپرسور به چاله زد برای ساخت جاده كه به وسیله تركش گلوله خمپاره از ناحیه گردن و دست راست عمیقا مجروح شد به راحتی نمی توانستند او را به عقب برگردانند سرانجام به سبب خونریزی شدید به لقای حق شتافت و به شهادت رسید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.