تجارت و بازرگاني (بازدید: 14455)
سه شنبه 23/7/1387 - 16:22 -0 تشکر 65142
>همه چیز درباره تجارت موفق<

****به نام دانای مهربان****

 

سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان عزیز

 

همانطوری که از نام تاپیک مشخص هست، به موضوعاتی خواهیم پرداخت که در بردارنده مطالب مختلفی در زمینه تجارت موفق هستند

مطالبی همچون

داستان ها، نکات ارزشمند، افراد موفق، تجربه ها و ...

همه و همه در زمینه تجارت موفق

 

شعار این تاپیک

تجارب + یک نقطه + یک تغییر = تجارت

 

امیدوارم که با حضور شما دوستان عزیز

بتوانیم با ارائه مطالب و بحث در مورد آنها به نتایج مفیدی برسیم

 
سه شنبه 23/7/1387 - 16:26 - 0 تشکر 65144

آیا برای ثروتمند شدن حاضری؟

اگر از مردم بپرسید که چه چیزی را در زندگی بیشتر از چیزهای دیگه می خواهند، فکر می کنید که اکثر آنها بلافاصله چه جوابی می دهند؟

بیشتر آنها یک جواب ساده می دهند، و آن هم این است، که آنها می خواهند ثروتمند شوند و یا پول بیشتری می خواهند. بعضی خواهند گفت که می خواهند از نظر مالی راحت باشند، و یا هرگز نمی خواهند از نظر مالی نگرانی داشته باشند و یا اینکه آنقدر پول می خواهند که نیازمند کار اضافه نباشند. و بعضی می خواهند خانواده شان امنیت اقتصادی داشته باشد. بعضی پول می خواهند که قرض هایشان را پس بدهند و برخی می خواهند با آن اتومبیل بخرند و یا خانه رویایی شان را بسازند، آنها می خواهند توانایی رفتن به مسافرت های هیجان انگیز را در طول سال داشته باشند و یا اینکه می خواهند با این پول در بهترین دانشگاه ها تحصیل کنند.

بعضی از پاسخ ها محسوس نیستند، مثل پیدا کردن عشق، و یا شادی و آرامش و یا انجام دادن امور خیر و کارهایی ارضا کننده. اکثریت قریب به اتفاق این خواسته ها نیازمند داشتن پول است. بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر کمی بیشتر پول می داشتند، تمامی مشکلاتشان حل می شد و آنها می توانستند از زندگی لذت ببرند و رویاهایشان رامحقق کنند. اگر پول برای بسیاری از مردم اینقدر مهم هست، پس چرا آنها، این پول را ندارند؟

طرز ثروتمند شدن و بدست آوردن پولی را که نیاز دارید رازی دارد. این راز آنقدر ساده است که باعث تعجب شما می شود، ولی نباید اجازه دهید که این سادگی شما را بفریبد. دانستن این راز و به کار بستن آن زندگی شما را تغییر خواهد داد.


راز ساده ثروتمند شدن این است: شما بایستی واقعا بخواهید که ثروتمند شوید.

یقینا شما خواهید گفت :خب پس ثروتمند شدن واقعا ساده است؟ و اگر به این سادگی است پس همه مردم ثروتمند خواهند شد.

آیا واقعا اینگونه است؟

خب بله...و نه. هرکس ممکن است آن را بخواهد، هر کسی ممکن است پول بخواهد اما نه به اندازه کافی؟ در اینجا یک تست ساده هست که می توانید آن را نجام دهید، اگر واقعا می خواهید ثروتمند شوید:

آیا شما یک میل سوزان برای ثروتمند شدن داشته اید، به طوری که هیچ موضوعی نتواند از این اشتیاق جلوگیری کند؟

آیا شما برای ثروتمند شدن آماده شده اید؟

آیا شما برای ثروتمند شدن برنامه ریزی و هدف گذاری کرده اید؟

اگر به سه سوال بالا صادقانه پاسخ مثبت داده باشید، باید بگویم که شما در حال ثروتمند شدن هستید.

اما ثروت چیست ؟ مسلما ثروت فقط جمع آوری پول و افزایش حساب بانکی نیست. مطمئنا کسی به خود اسکناس علاقه ای ندارد. ما پول را برای این می خواهیم که کیفیت زندگی مان را توسط آن بالا ببریم و از آزادی و امنیت بیشتری برخوردار شویم.

 
جمعه 26/7/1387 - 22:47 - 0 تشکر 65739

به نام خدای مهربون

سلام...

راستش این مطلبی كه شما گذاشتید خیلی به جنبه ی روانی هه ثروتمند شدن مرتبط بود... و یك حقیقت یا همون راز بود...

اصولن میگن آدمایی كه ثروتمند هستند.. به چیزی جز پول فكر نمیكنن... در هر زمینه ای كه فعالیت میكنن فكرشون به دنبال زیاد كردن پولشون هست!

اما آیا واقعن یك تجارت خوب یا تاجر خوب، كارهاش فقط به پول وابستس؟

به نظر من كه این جور نیست... ینی پول به تنهایی چاره ساز نیست....اگه به تاپیك 20 كشور امن دنیا برای سرمایه گذاری یه دقتی كنیم... میبینیم عواملی كه باعث پیشرفت تجارت و رونق اقتصاد و در واقع امن بودن اون كشور ها برای سرمایه گذاری سایرین بوده ... این بوده كه اونجا امكاناتی فراهم شده كه در نهایت پول با ارامش و پشتوانه ی بهتری در اختیار تجار قرار میگیره...  

و اگه این امكانات نبود... تجارت هم معنایی نداشت....

مثل خیلی از كشورها كه زیر پاهاشون معدن طلاست... اما نمیتونن از اون طلاها استفاده كنن... چون امكاناتشو ندارن...

و یكی از مهم ترین امكانات هم سرعت دادن به معاملات هستش...

فعلن این بود حرف ها من...

منتظر ادامه ی این تاپیك خیلی خوب هستم...

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید

یا علی 

يکشنبه 28/7/1387 - 18:9 - 0 تشکر 66185

با سلام

نوای آسمانی عزیز، به نکات واقعا جالبی اشاره کردید، با شما موافقم که تجارت فقط پول نیست، ولی نباید یادمون بره هدف از تجارت همین پول هست

ولی مهمترین نکته این هست که ما چگونه می خواهیم به این پول برسیم!

آیا می تونیم هر کاری بکنیم که به اون برسیم

آیا هیچ ملزوماتی نداره بدست آوردنش

به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردید

امنیت در تجارت

که به نظرم از مهمترین نکات در کسب و کار موفق هست

منتظر نظرات و مطالب مفیدتون در زمینه تجارت موفق هستم

یا علی...

 
يکشنبه 28/7/1387 - 18:12 - 0 تشکر 66186

16 قانون طلایی كـه مـا را در طـی مسیر تجارت، یاری می رسانند


1- حتی رئیس هم باید آستین هایش را برای كار كمی بالا بزند.


زیردستان خـود را وادار بـه انـجـام كـاری نـكنید كه خودتان تاكنون انجامش نداده اید یا رغبتی به انجام دادنش ندارید. اگر رئـیس یا سـردسته گروهی هسـتـیـد باید خودتان سرمشق و الگوی دیگران قرار بگیرید، آنگاه دیگر کسی در انجام كار با شما بحث نخواهد كرد.


2- اندکی شـانـس و اقبال، بهتر از كوهی از دانش و خردمندی است.


شما هر قدر هم که زیرك و باهوش باشید لحظاتی در زنـدگـی وجـود دارند كه باید خودتان را آماده رویـارویـی بـا آنـهـا كـنـیـد. حتـی یـك مـرد خـردمند و دانا نیز پاهایش روی یخ لیز می خورد. هیچگاه اهمیت زمان و مكان مناسب انجام كارهایتان را دست كم نگیرید.


3- در ازای هر سخنی كه می گویید، اجـازه دهید دشمنتان (یا رقیبتان) 10 سخن بگوید.


هر قدر كـه شـما بـا سخنان خود اطلاعاتی را برای رقیب یا دشمنتان آشكار و افشا کنید، وی قدرت بیشتری برای ضربه وارد كردن و صدمه زدن به شما در اختـیـار خواهد داشـت. بگذارید رقیبتان سخن بگوید چون داشتن «اطلاعات» قدرت است و آن كه اطـلاعات دارد می تواند ویرانگر باشد.


4- هیچگاه 100% هیچ چیز را برای هیچكس برملا نكنید.


اگر خیال دارید میلیونر شوید بهتر است هیچگاه تمام جزئیات برنامه و نقشه خود را به كسی نگویید. همواره چیزی را نزد خودتان نگاه دارید. اگر مجبور به افشای آن شدید تنها 75 تا 90 درصد آن را برملا سازید. همان 10%از شما حفاظت خواهد كرد (و همچنین ضمانت می کند كه آن ایده متعلق به شماست).


5- هنگام خشم و عصبانیت، تصمیم نگیرید.


آدم های باهوش و محـتـاط نیک می دانند كه برای درست اندیشیدن به آرامش ذهن نیاز دارند. هنگامی كه عصبانی هستید، از روی خشم و غضب، و نـه از روی مـنطق صحبت خواهید كـرد. احـسـاسـات و هیـجـانات خـود را كنترل كنید. این یكی از مهمترین قوانین است. زمانی كه عصبانی هستید تهدیدهایی می كنید كه قادر به عملی كردن آنها نیستید یا تصمیماتی اتخـاذ می كنید كه در آیـنده پشیمانی به بار خواهند آورد.


6- مرد است و قولش.


هیچگاه نباید زیر قولتان بزنید. همواره سر قول و حـرفـتان بمانید ( البته بهتر كه هیچگاه قولی به كسی ندهید ولی معلوم است كه بعضی ها نـمـی تـوانـنـد جـلوی خودشان را بگیرند). درست زمانـی كه طرف مقابل دیـگر بـه شـما اعـتـماد نـداشـته باشد همان لحظه است كه او را از دست داده اید.


7- حواستان را جمع کنید: گاهی اوقات رقبای شما وقتی می بینند که توان مقابله منصفانه با شما را ندارند، قوانین بازی را به نفع خود تغییر می دهند یا کلاً آنها را نقض می کنند.


اشخاصی که همواره خواهان پیروزی هستند گاه به جای رعایت قوانین بازی، از قوانین جانبی و میان بر استفاده می کنند.


8- هرگز خیانت و خائن را به آسانی نبخشید.


برخی عادت دارند از گناه و تقصیر گناهكار به راحتی بگذرند و او را مورد بخشش قـرار دهنـد، كه این عمل باعث ترغیب فرد خاطی به تكرار عمل خویش خواهد شد.

ادامه دارد...

 
يکشنبه 28/7/1387 - 18:12 - 0 تشکر 66187


9- هـرگـاه مـردد بـودید كـه آیا بهتر است دشمنتـان از شـمـا هراس داشته باشد یا آنـكـه مـورد احـترامش باشید همیشه گزینه ترس را برگزینید.


محترم بـودن فـوق الـعـاده عالی است امـا عـنـصر ترس بهتر از آن است. ترس بازدارنده بهتری نسبت به مورد احترام بودن است چون دشـمـن را در مسـیر خـود متوقف می كند.


10- كنار هر مرد موفقی یك زن موفق وجود دارد.


هر مردی برای كسب موفقیت به پایداری و استقامت یك زن بزرگوار نیاز دارد. یك مرد بدون خانواده، یك مرد كامل نخـواهد بود. در مـقـابـل، یـك هـمـسر بـد و نـامـنـاسب شـما را از شكوفایی استعدادها و قابلیت هایتان باز می دارد.


11- هیچ چیز پایدار و همیشگی نیست.


به خاطر بسپارید : از عشق گرفته تا ثروت،
مـوفقیت در تجارت، زیبارویی و حتی موهای پرپشت سرتان، هیچ یك پایدار نخواهند ماند.


12- هـرگـاه خـواسـتید اقدام به انجام كاری كنید، همواره مدت زمان مـحـقـق گشـتن آن را بیشتر، و پاداش و ثـمـره آن را كمتر برآورد كنید.


حـتـی بـهترین طرح ها و نقشه ها ممكن است بی ثمر و نافرجام گردد. اغـلـب اوقـات مـا به مـنـظور دسـتـیابـی بـه خـواسـتـه هایمان ملزم به تلاش و كوشش هستیم و این بدان مفهوم است که همواره باید صبور و شـكیـبا باشیم. دست بالا گرفتن كار و دست كم گرفتن پاداش آن سبب می گردد شما هیچگاه مأیوس و ناامید نشوید.


13- دوستانتان را نزدیك خود نگاه دارید، دشمنانتان را نزدیكتر.


مردم همیشه در درك این گفته دچار سوء تفاهم می شوند، یـعنی می پندارند باید رفاقت صمیمانه ای با دشمنانشان داشته باشند. امـا واقعیت آنست كه شما باید منتـهـای تـلاش خـود را بكنید تا اعمال و حركات دشمنانتان را تحت نظر خویش داشته باشید. مثلاً ترتیبی بدهید که از اقدامات وی آگاهی داشته باشید، افكارش را پیش بینی کنید و از نـقـاط ضعفش كمال استفاده را ببرید.


14- برای «پول درآوردن» باید پول خرج كرد.


اگر پولی را خرج می کنید و بعد هزینه آن پول، سود بیشـتـری را عایدتان خواهد كرد، پس نگران پول خرج كردن نباشید. اگر ایده ای برای تجارت و كسب و كار دارید، از بـانك وام بگیرید. بـه كارمندان خود حقوق و دستمزد شایان توجه بدهید، بـرای مـشـاوره با متخصصین و جویا شدن از رهنمودهایشان پول پرداخت كنید. به این ترتیب اگر شـما كـاسـب یـا تـاجـر بـاهـوشـی بـاشـیـد همیشه در اوج خواهید بود.


15- «متمركز بودن» و «پشتكار» دو عنصر حیاتی موفقیت هستند.


اگر شما به خودتان ایمان داشته باشید هیچ چیز نمی تواند سـد راهتان شود. حـتی جملات دلسرد كننده نزدیكترین كسانتان نیز نخواهد توانست شما را از حركت باز دارد.


16- هیچكس شكست ناپذیر نیست.


ثروت نمی تواند ضامن شكست ناپذیری و وفـاداری باشد. كـافی اسـت كمی مغرور و از خود راضی شوید آنگاه خواهید دید كه نزدیكترین دوستانتان نیز از شما روی برمی گردانند.

 
چهارشنبه 1/8/1387 - 15:36 - 0 تشکر 66713

با سلام

مصاحبه ی یکی از روانشناسان معروف کشور، احمد حلت، را می خواندم که این سوال* برایم خیلی جالب آمد، گفتم بهتره این رو تو تاپیک همه چیز درباره تجارت موفق ثبت کنم شاید بهمون در درک مفهوم ثروت کمک کنه

* آیا ثروتمند شدن شیرین است؟ اصلاً آیا شما ثروتمند هستید؟

من ثروتمند هستم نه به لحاظ این که پول زیادی دارم بلکه به این خاطر که که لذت زیادی از زندگی ام می برم. به نظر من پول آخرین اولویت و ارزش زندگی است. من معتقدم هر کس عاشقانه کار کند و بهترین باشد، کاینات بهترین را به او هدیه می دهد. اگر بهترین باشیم و به پول گیر ندهیم و باور کنیم که لیاقتش را داریم، به ما ثروت هدیه خواهد شد.

 
چهارشنبه 1/8/1387 - 16:12 - 0 تشکر 66727

سلام دوستان وخسته نباشید .

خوشحالم كه در این مبحث ارزشمند شركت دارم .موضوعی كه شاید جرقه ای در زندگی خیلی ها ایجاد كرده وبا یك تحول وتغییر به یك تاجر موفق تبدیل شده اند.

بله .طبق فرمایش روبه آسمان ونوای آسمانی عزیز هدف نهایی در تجارت موفق  فراتر از كسب سود است یعنی :

رضایتمندی -احساس خوشایندی كه از تجارت به دست می آید .

در فرصت بعدی داستان های واقعی ونكاتی در این زمینه می آوریم...

يکشنبه 12/8/1387 - 11:5 - 0 تشکر 68381

به نام خدا

با سلام

ما هم خوشحالیم که شما هم حضور دارید دانشمند گرامی

به نکته ی واقعا مهمی اشاره کردید

رضایت مندی و احساس خوشایندی که از تجارت بدست می آید

منتظر مطالب شما هم هستیم

تا بعد ...

 
يکشنبه 12/8/1387 - 11:6 - 0 تشکر 68382

زمان را به دست بگیرید تا موفق شوید

آنهایی كه در زندگی موفق هستند یاد گرفته‌اند كه در زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف از ابزارهای مدیریت كارآمد زمان استفاده كنند.

به همین خاطر قادر هستند كارهای زیادی را در حداقل زمان و با كمترین میزان فشار و استرس انجام دهند اولین چیزی كه باید از شر آن راحت شوید آشفتگی است تا سازمان و ساختاری مناسب پیدا كنید. كار بعدی كه باید در راستای موفقیت‌تان صورت گیرد، یادگیری اولویت‌بندی است. شما باید یاد بگیرید كه بین كاری كه باید انجام شود و كاری كه نباید انجام شود تمایز قائل شوید.

فقط سعی كنید كه شب‌ها به جای لم دادن جلوی تلویزیون، ساعاتی چند را صرف هماهنگ كردن كارها و برنامه‌هایتان كنید. زمانی كه این مراحل را پشت سر گذاشتید از اینكه چقدر از شر فشار و استرس راحت شده‌اید و در زمانتان هم صرفه‌جویی كرده‌اید متحیر و شگفت‌زده خواهید شد.

سعی كنید كارهایتان را زودتر از موعد مقرر انجام دهید و اجازه ندهید كه از برنامه عقب بیفتید. محاسبه زمان با فاكتورهایی چون خانواده و كار است. به علاوه شما باید مشكلات احتمالی را هم مدنظر داشته باشید. برنامه بعدی، باز گرداندن زمان از دست رفته است. اگر 45 دقیقه صرف پوشیدن لباس می‌شد با این روش حداقل 30 دقیقه از این زمان را صرفه‌جویی كرده‌اید و آن را به كارهایی اختصاص داده‌اید كه برای انجامشان وقت كم می‌آوردید. یادتان باشد تا زمانی كه هیچ هدفی در سر نداشته باشید راهی هم برای كنترل مدیریت زمانتان وجود نخواهد داشت.

 
سه شنبه 14/8/1387 - 9:32 - 0 تشکر 68736

به نام خدای مهربون

سلام!

خب یه تاجر موفق... برای اینكه بشه یه تاجر موفق.. باید یه شروع خوب داشته باشه ... باید شروعش یه مدیریت خوب داشته باشه... من كه خیلی دوست دارم این نكته ها رو... شمام بخونین!

نکته هایی عملی و کاربردی برای مدیریت شروع، یک تجارت موفق

 ۱) آن چیزی را که به آن علاقه دارید انجام دهید

شما برای شروع و ادامه یک تجارت تمام وقت و انرژی خود را صرف آن رشته می کنید، بنابراین شما باید کاری را شروع کنید که واقعا" به آن علاقه مندید زیرا اگربه کاری که هیچ علاقه ای به آن ندارید دست بزنید، بعداز مدتی از آن خسته خواهید شد و دست از کار خواهید کشید .

بنابراین آن مدتی نیز که صرف آن تجارت یا کار کرده اید، به هدرخواهید داد . اما اگر کاری را که به آن علاقه دارید آغاز کنید اگر در آن کار نیزهرچقدر جلو تر روید با انگیزه تر خواهید شد و پیشرفت های زیادی خواهید کرد .

پس آن کار را که واقعا" از ته دل می خواهید، انجام دهید . تا به پیشرفت های مالی و موقعیتی برسید .

" من كه واقعن با این حرفش موافقم... من همیشه میگم  كه با انجام دادن كاری كه دوستش نداریم داریم فرصت ها رو از اون كاری كه دوسش داریم میگیریم... "

*** 

2) وقتی که کارمندید، شروع به تجارت کنید .

البته این به این معنی نیست که شما برای تجارت باید استخدام باشید . و اگر استخدام نباشید نمی توانید شروع به تجارت کنید . این بدین معنی است که برای شروع تجارت باید یک تکیه گاه مالی داشته باشید و بعداز آن اقدام کنید . این طور نباشد که اصلا" پول نداشته باشید . و در این حین به یک کار تجاری خیلی بزرگ اقدام نمایید . پس حتما" برای شروع یک تجارت که منجر به موفقیت شود شما نیازمند یک پشتوانه مالی هستید تا شما را در آغاز ودر طول مدت تجارت ساپورت و حمایت نماید .

" اینم ینی اینكه... دوست عزیزم... منتظر نباش یه شبه و یه روزه پولدار بشی... هر كاری... هر موفقیتی یه پشتوانه میخواد.... پشتوانه ی تجارت موفق هم حمایت مالیه!‌"

*** 

۳) تنهایی انجام ندهید .

شما حتما" به یک حمایت کننده که ممکن است یک فرد یا یک تیم یا یک گروه باشد نیاز خواهید داشت . البته فقط در آغاز نیست بلکه در طول مدت تجارت نیز نیازمند خواهید بود اما برای شروع بیشتر نیازمندید یک دوست صمیمی یا یکی از اعضای فامیل یا خانواده که بتوان به راحتی و بدون دغدغه در مورد امور تجارت با او صحبت کرد و او هم با دلسوزی به حرفهای شما گوش کند و شما را آرام نماید خیلی بهتر می تواند در رفع استرسها و فشارهای آغازین تجارت موفق موثر واقع شود . پس یک دوست صمیمی و واقعی را هیچ وقت از دست ندهید . اگر هم ممکن باشد او را به استخدام شرکت خود در آورید .

" منم فقط میگم كه تنهایی انجام ندهید"

*** 

۴) مشتریاتنتان را قبلا" پیدا کنید .

قبل از اینکه تجارتتان را آغاز کنید حتما" مشتریان را پیدا کنید . این طور نباشد که با خود فکر کنید که اول باید شرکت را تاسیس کنیم و فعالیت آن را شروع کنیم ، . بعد اقدام به جذب مشتری کنیم بلکه باید سعی شود مشتری را در هر حالت جذب کرد حتی اگر قبل از تاسیس باشد . زیرا که سیستم تجارت شما وابستگی تام و تمام به مشتری دارد و خواهد داشت . پس جزء جدا نشدنی تجارت خود (مشتری) را از دست ندهید آگهی های متفاوت و متنوع به شبکه های مختلف مثل اینترنت بدهید.

همیشه انتظار نداشته باشید که به این زودی مشتری یا بی خواهید کرد ، شاید گاها" خیلی زمان بر باشد .

" به نظر من قبل از اینكه اصلن برید دنبال اینكه مشتری پیدا كنین... یه مطالعه و تحقیق راجع به روش های مشتری یابی و بازاریابی داشته باشید... خیلی به دردتون میخوره... حتی روش برخورد با مشتری و... "

*** 

5) طرح تجاری برای خود بنویسید.

طرح تجاری باعث خواهد شد که شما تمامی مراحل تجاری خود را روی کاغذ بیاورید و از دوباره کاری ها و هدر دادن وقت و زمان خود جلوگیری خواهید کرد.

اولین فایده یک طرح تجاری این است که شما را به یک تجارتی که به موفقیت ختم می شود رهنمود می سازد

"یكی دیگه از فایده هاش هم اینه كه ایرادای طرحتون خیلی قشنگ خودشونو نشون میدن... رو كاغذ مسیر عوض كردن خیلی راحت تره تا در عمل!"

*** 

فك كنم تا اینجاش كافی باشه...

5 تا دیگه هم مونده! كه بعدن میام و مینویسمشون....

ممنون كه همراهیمون كردید...

جناب رو به آسمان... از شما هم بابت مطالب خیلی خیلی خوبتون ممنون

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید

یا علی  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی