• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 526)
پنج شنبه 21/6/1392 - 11:56 -0 تشکر 643330
ما چرا از ورزش فرار می کنیم؟

منبع سایت آفتاب

چه علل و بهانه هایی وجود دارد که ما را از ورزش کردن روزانه منع می کند و در حقیقت بهانه های ما برای ورزش کردن چه می تواند باشد؟گاهی ممکن است برای «ورزش نکردن» بهانه هایی داشته باشیم که ممکن است برخی از آنها عمدی باشد و شاید هم نباشد؛ امکان دارد که برخی از بهانه های ما برای ورزش نکردن واقعی باشند و شاید هم غیر از آن باشد.
چه علل و بهانه هایی وجود دارد که ما را از ورزش کردن روزانه منع می کند و در حقیقت بهانه های ما برای ورزش کردن چه می تواند باشد؟گاهی ممکن است برای «ورزش نکردن» بهانه هایی داشته باشیم که ممکن است برخی از آنها عمدی باشد و شاید هم نباشد؛ امکان دارد که برخی از بهانه های ما برای ورزش نکردن واقعی باشند و شاید هم غیر از آن باشد.
برای آگاهی درباره بهانه هایی که افراد برای «ورزش نکردن» می سازند و بهانه هایی که به نوک زبان خود می آورند، این مقاله را بخوانید.
پزشکان توصیه می کنند که برای اینکه زندگی شما تضمین شود و احساس سلامت داشته باشید هر روز ورزش کنید.
دور کمر به شما هشدار می دهد، افزایش وزن در واقع به کم شدن پول شما منتهی می شود زیرا دیگر شلوار شما اندازه تان نمی شود.
شما خودتان می دانید که هر گونه تاخیر در قدم نهادن روی تردمیل برای سلامتی شما هزینه آور است و سلامتی شما را در معرض خطر قرار می دهد.
با وجود همه این موضوعات، شما همچنان برای ورزش نکردن بهانه تراشی می کنید.
این مقاله برخی از بهانه های رایج مردم برای اینکه بدن آنها از فعالیت فیزیکی کافی برخوردار نبوده است را در فهرستی لیست کرده است که ما به ۱۵ مورد آن می پردازیم

پنج شنبه 21/6/1392 - 11:56 - 0 تشکر 643331

من وقت ندارم
اگر شما وقت داشته باشید آن را به نشاط و سرخوشی اختصاص می دهید یا به تماشای فیلم می پردازید ، یا تمام طول روز را در مبلمان خانه خود لم داده و به آرامش می گذرانید.
ما مطمئن هستیم که شما می توانید روزانه حداقل نیم ساعت را به بهبودی بدن خود اختصاص دهید

پنج شنبه 21/6/1392 - 11:57 - 0 تشکر 643332

ورزش کردن خسته کننده است
ورزش کردن لزوما به معنی این نیست که شما به باشگاه بروید و هر روز و هر هفته به روش قدیمی دمبل بلند کنید. ورزش کردن هر نوع تلاش فیزیکی است که سلامت و تناسب اندام شما را بهبود می بخشد.
پیاده روی تند در پارک، بازی اسکواش، یوگا، رفتن به جنگل، ایروبیک آبی، حرکات موزون حداقل نیم ساعت در اتاق خود، بعنوان ورزش محسوب می شود

پنج شنبه 21/6/1392 - 11:57 - 0 تشکر 643333

من بچه دارم
این بهانه شاید کمی سطحی به نظر برسد اما نکته اینجاست که کودکان شما گناهی ندارند و این بهانه خوبی برای ورزش کردن نیست.
زمانی که شما در حال استراحت یا خواندن مجله در خانه هستید آنها ترجیح می دهند که یک ساعت را با دوستان خود «قایم باشک» بازی کنند، پس زمان هایی وجود دارند که شما می توانید علاوه برداشتن کودک خود، ورزش کنید

پنج شنبه 21/6/1392 - 11:57 - 0 تشکر 643334

من هیچ نتیجه ای نمی گیرم
گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی؛ بدن شما برای جریان عادی و دایمی نیاز به زمان دارد و شما باید صبر کافی داشته باشید و به آن زمان اختصاص دهید

پنج شنبه 21/6/1392 - 11:58 - 0 تشکر 643335

عضویت در باشگاه گران است
اگر شما یک دانش آموز یا دانشجو هستید، ورزشگاه دارای تخفیف دانشجویی را پیشنهاد می کنیم. عضویت در یک باشگاه به شما کمک می کند تا از شر غبغب خلاص شوید و این میسر نمی شود مگر اینکه برای سلامتی خود کمی خرج کنید

پنج شنبه 21/6/1392 - 11:58 - 0 تشکر 643336

من انگیزه ای پیدا نمی کنم
شما حتی یک انگیزه هم برای خود پیدا نمی کنید؛ اما با ورزش کردن شما زمانی که منحنی های قلمی شدن بدن خود را دریافت می کنید می توانید دل گرم شوید و تحت تاثیر قرار بگیرید و این خود، انگیزه بزرگی را در شما ایجاد می کند.
زمانی که شما ورزش می کنید به دلیل اینکه جوان تر به نظر می رسید، احساس شادی بیشتری می کنید پس این هم می تواند انگیزه خوبی برای ورزش کردن باشد

پنج شنبه 21/6/1392 - 11:59 - 0 تشکر 643337


ورزش کردن صدمه می رساند
مربیان باشگاه برای یک دلیل استخدام می شوند؛ فقط به دلیل این که کمر، پاها و صورت شما صدمه نبیند آنها حضور دارند.در مورد بدن (درد و البته صدمات) می توانید با مربی خود صحبت کنید.

پنج شنبه 21/6/1392 - 12:0 - 0 تشکر 643338

من شروع می کنم؛ اما رهایش می کنم
این موضوع، عدم کنترل ذهن و نیروی اراده شما را نشان می دهد. من پیشنهاد می کنم شما در ابتدا تمرین تمرکز و اندیشه (مدیتیشن) کنید چرا که به شما کمک می کند تا کنترل و نیروی اراده خود را قوی تر بسازید و بر این مشکل غلبه کنید

پنج شنبه 21/6/1392 - 12:0 - 0 تشکر 643339

من از شنبه شروع می کنم
شما معمولا این بهانه را بیش از آخر هفته و در طول هفته بکار می برید. با این بهانه جلسات تمرین خود را به تعویق می اندازید.
از زمانی که شما به این تصمیم فکر می کنید، شما سوار بر کشتی سلامت می شوید و تا زمانی که هفته ورزش کردن آغاز شود، به انگیزه خوردن غذا گرایش پیدا می کنید.
آیا واقعا از آغاز روز شنبه (آغاز هفته) ورزش کردن را شروع می کنید؟

پنج شنبه 21/6/1392 - 12:1 - 0 تشکر 643340

 من خیلی پیر هستم
آیا شما مسن تر از دونده هندی هستید که با داشتن بیش از ۱۰۰ سال سن همچنان دونده ماراتن باقی مانده است؟ اگر نه، پس دست از این بهانه بردارید.
اجازه بدهید به شما بگویم که ورزش کردن خود باعث می شود که احساس جوانی بیشتری کنید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.