انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 162)
شنبه 9/6/1392 - 15:57 -0 تشکر 638648
او می رود دامن کشان :)

در بسیاری از کشورهای غربی و اروپایی، رانندگان خطوط حمل و نقل عمومی در هوای گرم تابستان می توانند شلوارک بپوشند؛ اما به موجب قوانینی که در کشور سوئد به تصویب رسیده، آقایان راننده خطوط حمل و نقل عمومی و ریلی، بخصوص در بخش دولتی آن، فقط می توانند دامن بپوشند و مجاز نیستند شلوارک پایشان کنند.

برای رانندگان سوئد:

او می رود دامن کشان، من مانده ام غش غش غشان

کز دیدن دامانشان، هوش از روانم می رود!


بسته پیشنهادی:
واقعا این اروپایی ها گاهی کارهای خنده داری می کنند که خودش طنز است؛ بدون آن که ما خواسته باشیم آن را مثل زیتون بپرورانیم و خنده دارش کنیم. اما از آنجا که ما برون مرزی هم عمل می کنیم و به فکر کشورهای دیگر هم هستیم، دوست نداریم کسی به آقایان راننده حمل و نقل عمومی در سوئد که قانونا دامن می پوشند، غیرقانونی بخندند. فلذا از سر بزرگواری و دیپلماسی تنش زدایی فعالی که داریم؛ برای این قشر زحمتکش خارجی نیز نکات قابل عرضی داریم. باشد که به گوششان برسد:

1- نبستن موی سر: رانندگان دامن پوش سوئدی، لطفا برای کاستن از حواشی قضیه که تصویر را خنده دارتر می کند، موهای سر خود را بلند نکنند یا نبندند. این طوری، مردم سوئد که داخل وسایل حمل و نقل عمومی نشستند؛ متوجه می شوند که راننده آقاست و عوضی اشتباه نمی گیرند. مثلا جلوی ملت صدا نمی زنند که: خانم، من پیاده می شم!

2- واردات جایگزین: دولت سوئد از کشورهای دیگر، شلوارهای راحتی وارد کند که هم از نظر خنک نگهداشتن راننده و هم راحت بودن وی، کار همان دامن را انجام دهد و آبرومند هم باشد. اگر بیایند کشور ما و با وزارت بازرگانی ما وارد گفت وگو و معامله شوند، شاید دست پر به کشورشان برگردند. ما سوای شلوارک ها و تنبان های به اصطلاح مامان دوز، در برخی نقاط کشور، یک سری شلوارها یا اصطلاحا تنبان های راحت و گشاد داریم که از فرط راحتی، طرف هر پنج دقیقه یک بار نگاه می کند ببیند شلوارش پایش هست یا نیست!

تو را نادیدن ما غم نباشد  که در خیلت به از ما  کم نباشد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی
x