فرهنگ پایداری (بازدید: 254)
پنج شنبه 7/6/1392 - 22:26 -0 تشکر 638324
ماهی قرمز همون احمدم بود

 

شھیدان از ھمان آغاز ساکنان بھشت عدن الھی بوده اند . آنان چند صباحی مھمان این عالم خاکی شدند تا به ابتلائاتی سخت ازموده شوند و بھای سکونت ابدی شان در بھشت جاودانه را بپردازند ، تا فردای قیامت ، این حجت الھی بر ھمگان تمام شود که : بھشت را به بھا می دھند ، نه به بھانه .

مادر خواب سه تا ماھی را دیده بود ، سه تا ماھی که توی یک رودخانه ، می رفته اند به سمت دریا . می گفت : یکی از اون ماھی ھا ، روی کمرش یه ھلال ماه داشت ، اصلا انگار خود ماه بود ، چون که نور زیبا و خیره کننده ای ازش به طرف اسمون پاشیده می شد .

 مادر وقتی خوابش را تعریف می کرد ، حال و ھوای خاصی پیدا کرده بود . خیره شده بود به یک نقطه نامعلوم . می گفت : ھزاران ھزار ماھی دیگه توی اون رودخونه بودند که با اون دو تا ماھی ، دنبال این ماھی نورانی می رفتند ، یعنی اون ماھی ، تمام ماھی ھا رو داشت ھدایت می کرد به سمت دریا .

 مادر گفت : محسن ! می دونم که اون سه تا ماھی ، تو و دو تا برادرات بودین ، ولی نمی دونم اون ماھی نورانیه کدوم یکی تون بود؟

 آن وقت ھا احمد چھار سالش بود .

 بعد ھا توی جنگ ، وقتی احمد فرمانده لشکر نجف اشرف شد ، مادر گاھی یاد خوابش می افتاد . می گفت : اون ماھی نورانی ھمین احمدم بود !

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی
x