انجمن ها > انجمن عکس و عکاسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عکس و عکاسي (بازدید: 173)
شنبه 2/6/1392 - 20:27 -0 تشکر 637022
چگونه عکس‌های واضح و شفاف بگیریم ؟

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان‌ها

عوامل گوناگونی در ایجاد یک عکس شفاف دخیل هستند که مهترین آنها استفاده از یک لنز خوب و با کیفیت است اما به غیر از این مورد توجه به نکته‌های زیر نیز می‌تواند به شفافیت عکس‌ها کمک کند .

شنبه 2/6/1392 - 20:32 - 0 تشکر 637023

محکم گرفتن دوربین


در بسیاری مواقع لرزش دست به هنگام فشردن دکمه شاتر باعث غیر شفاف شدن عکس‌ها می‌شود برای  رفع این اشکال  با دست راستتان محکم بدنه دوربین را بگیرید به نحوی که انگشتتان آماده فشرن دکمه شاتر باشد دست چپتان را محکم زیر لنز قرار دهید و در حالی که به منظر ه یاب دوربین نگاه می‌کنید بدنه دوربین را به کمک صورتتان محکم نگه دارید و به هنگام زدن شاتر سعی کنید دوربین هیچ حرکتی نداشته باشد البته این دقت در نگهداری دوربین بیشتر برای مواقعی است که شما می‌خواهید از سرعت‌های پایین شاتر استفاده کنید .


شنبه 2/6/1392 - 20:34 - 0 تشکر 637024

استفاده از فیلتر پولاریزه


هرچند که فیلتر پولاریزه را معمولا برای تیره تر کردن رنگ آسمان در روزهای آفتابی استفاده می‌کنند اما در بسیاری فضاهای دیگر مانند عکاسی از آب و یا فضاهای مه آلود نیز موثر است و در بسیاری از موارد بخصوص در عکاسی طبیعت می‌تواند عکس‌های شفاف تری ایجاد نماید .


شنبه 2/6/1392 - 20:35 - 0 تشکر 637025

استفاده از فوکوس دستی به جای فوکوس اتوماتیک


امروزه اکثر دوربین‌ها به سیستم اتو فوکس مجهز هستند و این سیستم با سنجیدن چند نقطه از تصویر اقدام به  واضح سازی تصویر به شکل اتوماتیک می‌کند . اما اینکه همه چیز را در اختیار دوربین بگذاریم صحیح نیست  بنابراین بهتر است که با استفاده از سیستم فوکوس دستی و با توجه به عمق میدان و تصویری که خودمان می‌خواهیم بگیریم به واضح سازی عکس اقدام کنیم .

شنبه 2/6/1392 - 20:36 - 0 تشکر 637026

استفاده از عدد صحیح دیافراگم


شما می‌دانید که هرچه قدر عدد دیافراگم بزرگ تر باشد در حقیقت روزنه ان کوچکتر خواهد شد و معمولا هر چه قدر نور از روزنه کوچکتر عبور کند  پراش‌هایی را روی عکس ایجاد می‌کند که باعث عدم وضوح عکس می‌شود پس تا آنجایی که امکان پذیر است و با کمک نورسنج دوربین بجای استفاده از عدد‌های بزرگ دیافراگم از عدد‌های متوسط استفاده کنید تا عکس‌های شفاف تری داشته باشید .


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی