انجمن ها > انجمن خودرو > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خودرو (بازدید: 697)
يکشنبه 27/5/1392 - 11:58 -0 تشکر 634426
طراحی و ساخت ماشین بیهوشی توسط متخصصان یک شرکت تجهیزات پزشکی

دستگاه بیهوشی با توانایی بیهوش نگاه داشتن بیمار برای مدت مشخص هنگام جراحی در یک شرکت تجهیزات پزشکی ساخته شد. محمدرضا کمپانی سعید، مدیرعامل این شرکت تجهیزات پزشکی در گفت وگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: ماشین بیهوشی وسیله ای است جهت ترکیب مقادیر مشخصی از گازها و ..

دستگاه بیهوشی با توانایی بیهوش نگاه داشتن بیمار برای مدت مشخص هنگام جراحی در یک شرکت تجهیزات پزشکی ساخته شد.

 

محمدرضا کمپانی سعید، مدیرعامل این شرکت تجهیزات پزشکی در گفت وگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: ماشین بیهوشی وسیله ای است جهت ترکیب مقادیر مشخصی از گازها و داروهای بیهوشی که به واسطه عمل تنفس بیمار و به داخل فرستاده شدن این مواد به داخل ریه بیمار منجر به کاهش هوشیاری و نهایتا بیهوشی وی می شود. بدین ترتیب بیمار برای مدت مشخص هنگام جراحی بیهوش است.

 

وی با بیان اینکه ونتیلاتور بیهوشی وظیفه کنترل تنفس بیمار در حین عمل جراحی را به عهده دارد، افزود: ونتیلاتور طراحی شده در این شرکت برای دستگاه بیهوشی oxyn2 با توجه به مدهایی که داراست و این موضوع که مدهای PSV و SMMV و SIMV در اکثر دستگاه ها به صورت انتخابی است ولی در این ونتیلاتور به صورت استاندارد قرار داده شده است و این امکان را به پزشک می دهد که بیمار از حالت تنفس اجباری به حالت تنفس اختیاری برگردد.

 

کمپانی سعید همچنین گفت: در این ماشین بیهوشی ترکیب گاز به کمک سیستم فلومتر انجام می شود و همچنین این سیستم وظیفه کنترل درصد O2 در مخلوط گاز H2O- O2 را دارد.

 

به گفته وی در بازار داخل به دلیل قیمت تمام شده بسیار اندک این امکان را به مراکز درمانی با اختصاص بودجه کمتر و خرید تعداد بیشتر دستگاه بیهوشی می دهد و نهایتا باعث ارتقاء کیفیت مراکز درمانی در بخش اتاق عمل جراحی است.

 

مدیرعامل این شرکت تجهیزات پزشکی همچنین اظهار کرد: به دلیل گرانی دستگاه بیهوشی وارداتی بسیاری از مراکز از دستگاه مستعمل و قدیمی استفاده می کنند که از امنیت و استانداردهای موجود برخوردار نیستند که برای پزشک و بیمار خطرناک است و ما با ساخت این دستگاه خطرات را به صفر رسانده ایم.

 

کمپانی سعید همچنین در خصوص صادرات این دستگاه خاطرنشان کرد: با بومی بودن دستگاه بیهوشی کاهش قیمت تمام شده به حد بسیار معقولی است؛ لذا قیمت صادرات دستگاه به طور چشمگیری کاهش می یابد در نتیجه با بازاریابی مناسب قادر به صادرات دستگاه خواهیم بود.

 

وی در پایان گفت وگو در خصوص ضرورت اجرای این طرح تصریح کرد: با طراحی و ساخت ماشین بیهوشی در داخل کشور و بومی سازی تکنولوژی آن در کاهش قیمت تمام شده یک ماشین بیهوشی تاثیر بسزایی داشته است و باعث افزایش قدرت خرید مراکز درمانی و پاسخگویی به نیاز مراکز است.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی