• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1279)
دوشنبه 15/7/1387 - 21:48 -0 تشکر 63414
رمز گل یاس

بسم رب المهدی

 

سلام

 

****

 خاصیت و امتیاز گل، رنگ و عطر و بوی آن است و در بعضی گل ها، دارو بودن و درمانگر بودن،یک نوع امتیاز برتر به حساب می آید.خاصیت و امتیاز معلم بودن، پرورش انسام ن است و تربیت انسان دانا و آگاه و آراسته به ایمان. و "عشق" یک نوع امتیاز برتر به حساب می آید.

جان گدازی اگر به آتش عشق                  عشق را کیمیای جان بینی[1]

 

***

 

این تاپیک که عنوان " رمز گل یاس" رو بر پیشونی داره، نشان از عشق داره و عطر و رنگ و بوی خوش گل یاس، مجموعه خاطره ها و عصاره ی تجربه ی معلمان خوب ایرانه و ادامه همان راه نیکو. به ثمر رسوندن و نوشتن خاطرات معلمان کمترین کاریه که ما میتونیم برای تشکر از زحمات این فرشته های عزیز انجام بدیم. پس لطفا ما رو همراهی کنید و خاطرات معلمین عزیز رو در اینجا ثبت کنید تا اینجوری بتونیم از زحماتشون تشکر کنیم....

 

****

 

دل آرام گیرد با یاد خدا

 یا علی مدد


[1] هاتف اصفهانی

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

سه شنبه 16/7/1387 - 0:40 - 0 تشکر 63453

خاطره ای ندارم جز یاد معلمی که شاگرداش رو از کلاس در حال سوختن بیرون برد و خود در آتش سوخت


من و تو همسایه خدا بودیم
ما به دنیا آمدیم و همه چیز تمام شد
ما دیگر نه همسایه هم بودیم و نه همسایه خدا.
  ما گم شدیم و خدا را گم كردیم ... 
یادت میاد جمله آخر خدا رو؟
از قلب كوچك تو تا من یك راه مستقیم است.
اگه گم شدی از این راه بیا
بلند شو . از دلامون شروع كنیم...
تا خدا راه زیادی نیست...

*کتاب موبایل مذهبی* 

سه شنبه 16/7/1387 - 2:43 - 0 تشکر 63480

من نمی خوام متن زیبا و دل انگیز شما رو با نوشته های خرچنگ غورباقه ی خودم به هم بریزم و تنها می خواستم بدونم مقصود شما نوشتن خاطرات ما با معلمان عزیزتر از جان است یا نوشتن خاطرات معلمین انجمن تبیان ، یعنی من به عنوان یک متعلم بیام در مورد معلم خودم بنویسم یا به عنوان یک معلم خاطرات تدریس رو بیان کنیم ؟ یک مقدار مبهم بود نوشتتون و اینکه کاش در انجمن دانش آموزی تصمیم به ایجاد این بحث می گرفتین .

با تشکر از شما در آینده خاطراتم رو قرار خواهم داد .


در این بحث شرکت کنید : لینک بحث

سه شنبه 16/7/1387 - 21:39 - 0 تشکر 63721

کاهش از...؟!

این خاطره از خانم معصومه رمضانی سیادتی- بشرویه هست:

دانش آموزی داشتم که اواسط سال ، از یکی از مرکز بخش به مدرسه ما منتقل شده بود. حرکات، رفتار و نگاه های این دانش آموز، هر روز بیشتر از روز قبل، توجه مرا به خود جلب می نمود. گاه اون قدر شلوغ و پر سرو صدا بود که معلم و دانش آموزان را به تنگ می آورد و گاهی ساکت و آروم، در گوشه ای می نشست. با هیچ یک از دانش آموزان سازگار نبود. همیشه دلم می خواست که از درون پر هیاهوی او چیزی بدانم و بفهمم که چرا رفتارش اینگونه است. یک روز که معلم اونها به مرخصی رفته بود، سر کلاس رفتم و از بچه ها خواستم که نقاشی بکشند. هر کس چیزی کشید؛ یکی درخت و منظره، یکی خانه و کوچه و یکی گل بلبل. ولی او با مداد سیاه و با خطهای درهم، نقاشی شلوغی کشیده بود. از او پرسیدم:" چه کشیدی؟" گفت: این خانه ماست که صاحبخونه برق اون رو قطع کرده و تاریک است؛ چون اجاره اش رو ندادیم."پرسیدم: این همه آدم توی خانه، چه کسانی هستند؟" گفت:" خواهر و برادر ها و مادرم. پدرم هم هیچ وقت خونه نیست."به خاطر داستانی که برام تعریف کرده بود، او رو تشویق کردم. اما بسیار متاسف شدم از این که کودکی در این سن، اسیر ناراحتی و ناملایمات می باشد. پس از تحقیق و تماس با مادر وی، فهمیدم که خانواده ای 12 نفره هستند که خانه و کاشانه ای ندارند. پدرش به علت ورشکستگی، فراری است و بار زندگی بر دوش مادر اوست. او هم همیشه پرخاشگر و عصبانی است. بچه ها رو تنبیه می کند. با او صحبت کردم و تذکر دادم که تنبیه ، گرانترین و کم اثر ترین روش اصلاح فرزند است. از افراد خیر کمک گرفتیم و به خانواده وی رسیدگی کردیم. به او مسئولیت هایی در مدرسه واگذار کردیم و در مقابل این انجام وظیففه، وی را تشویق کردیم. تا آنجا که توان داشتیم، سعی کردیم از فشار های روحی او بکاهیم...

ز همه دست کشيدم که تو باشي همه ام

با تو بودن ز همه دست کشيدن دارد

يا مهدي

سه شنبه 16/7/1387 - 22:31 - 0 تشکر 63743

سلاام

جنابsorena_boy_m68 از شماااممنونم.... جنابmohsenkhosroشما هر خاطره ای که دارید بنویسید، فرقی نداره چه زبان محصلان باشه یا معلمان. درباره جابه جایی که گفتید باید هماهنگ بشه....از جناب sabzineh87هم به خاطر خاطره زیباشون تشکر میکنم....

منتظر خاطراتتون هستم

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.