بهداشت و سلامت (بازدید: 121)
جمعه 25/5/1392 - 20:19 -0 تشکر 633803
مهمترین كانونهای انتشار ویروس سرما‌خوردگی

متخصصان هشدار دادند كه وسایلی چون دستگاه‌های كنترل از راه دور تلویزیون‌ها، شیر‌های دستشویی‌ها و سرویس‌های بهداشتی و هم‌چنین در یخچالها، مركز تجمع و كانون شیوع ویروس سرماخوردگی هستند. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، پژوهشگران دانشگاه ویرجینیا سطوح این وسایل مشترك در 30 منزل مختلف را مورد آزمایش و بررسی قرار دادند و در 42 درصد موارد ردپای ویروس شایع سرماخوردگی را روی آنها پیدا كردند.

به علاوه این محققان تاكید كردند، در حالی كه سرفه و عطسه این بیماری را پخش می‌كند اشیائی كه در خانه، روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند كانون مهم دیگری برای تجمع ویروس سرماخوردگی هستند كه باید به طور منظم تمیز شوند.

تحقیقات نشان می‌دهد كه در فصل زمستان هر هفته یك پنجم از جمعیت كل كشور انگلیس مبتلا به سرماخوردگی هستند.

پژوهشگران در یك كنفراس بیماری‌های عفونی در آمریكا هشدار دادند؛ از آنجا كه هر ویروس می‌تواند تا دو روز روی سطوح لوازم خانگی زنده بماند لذا هر فرد بیمار در خانواده یا حتی هر میهمانی كه با این اشیاء سر و كار داشته باشد می‌تواند ویروس را به دیگران منتقل كند كه این انتقال تنها از راه تماس با در، شیرها و دستگیره‌های آلوده صورت می‌گیرد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی