انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 298)
جمعه 25/5/1392 - 18:28 -0 تشکر 633645
زمین چند سال دارد؟!

نجوم

آیا تا به حال به سن زمین فکر کرده اید. شاید شما نوجوانان عزیزی که به نجوم علاقه مندید بیشتر به فضا فکر کنید. اما فراموش نکنید که سیاره زمین نیز جزئی از منظومه شمسی است و دانستن در مورد زمین می‌تواند کمک موثری در دانش منظومه شمسی و سیارات باشد.

جمعه 25/5/1392 - 18:29 - 0 تشکر 633648

طبق تحقیقات دانشمندان سن زمین ۴٫۶ میلیارد سال است.


نجوم

جمعه 25/5/1392 - 18:30 - 0 تشکر 633651

اگر بخواهید در مورد کل دنیا اطلاعات بیشتری داشته باشید ، جالب است بدانید که سن دنیا ۱۳٫۶ میلیارد سال است. 


حتما کنجکاوید که دانشمندان چطور سن زمین را تخمین زده اند.


در واقع سه روش برای تخمین سن زمین وجود دارد :


اولین روش مطالعه صخره‌های دگرگون شده هستند. بیشتر مواد تشکیل دهنده اطراف هسته یک صخره خیلی قدیمی‌را صخره‌های جوان تر می‌پوشانند. دانشمندان این هسته‌ها را مربوط به قبل از دوره  کامبریان می‌دانند. این گونه صخره‌ها اغلب دگردیسی دارند و این به معنای تغییر ماهیت آنها به مرور زمان و به دلیل فشار و گرمای زیر سطح زمین است. با این وجود تمام صخره‌ها به طور کامل دگردیس نمی‌شوند. به هر حال سن تخمین زده شده زمین از روی سنگ‌ها و صخره‌ها حداقل سن آن است!


صخره‌های بسیار قدیمی‌در نقاط مختلف زمین یافت شده اند مانند :هندوستان ، آمریکای شمالی ، استرالیا ، آفریقا ، و روسیه . قدیمی‌ترین صخره‌ها در آفریقای جنوبی و هندوستان کشف شده اند  و حدود ۳٫۵۶ میلیون سال دارند !


نجوم


روش دوم  فهمیدن تاریخ به وجود آمدن اشیا بیرون از محیط زمین است. برای این هدف مطالعه شهاب سنگ‌ها و نمونه‌های آورده شده از ماه مورد استفاده قرا می‌گیرند. اما باید بدانید که مطالعه سن اشیا بیرون از محیط زمین به اندازه مطالعه صخره‌ها مطمئن و دقیق نیست.


نجوم


روش سوم و به عقیده دانشمندان صحیح ترین روش تخمین سن زمین است. در این روش  سیارات دیگر و منظومه شمسی مورد مطالعه قرار می‌گیرند . همان طور که قبلا ذکر کردیم بر اساس تحقیقت انجام شده سن زمین ، شهاب سنگ‌ها که نشانه‌های منظمومه شمسی هستند و ماه  در حدود ۴٫۵ تا ۴٫۶ میلیارد سال است!


nojavanha.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی