مقاومت اسلامی (بازدید: 891)
چهارشنبه 23/5/1392 - 8:19 -0 تشکر 632447
ایران اسلامی، بزرگترین معلم درس مقاومت

 

ایران اسلامی، بزرگترین معلم درس مقاومت است که هر روز بر تعداد سرزمین‌هایی که پای مکتبش می‌نشینند، افزوده می‌شود.

خبرگزاری فارس: ایران اسلامی، بزرگترین معلم درس مقاومت

 موضوع «مقاومت» از مسائلی است که همواره در دین مبین اسلام به ویژه مکتب تشیع، توجه ویژه‌ای به آن شده است.

«مقاومت در برابر ظلم» از صدر اسلام تاکنون در بسیاری از سرزمین‌های اسلامی ظهور و بروز یافته و آثار و برکات بزرگی را برای آنها به ارمغان آورده است.

جریان استکبار در طول تاریخ با رفتارهای قلدر مآبانه خود، سلطه بر کشورهای دیگر و غارت داشته‌های آنها را در برنامه سودجویانه خود داشته و دارد.

در این گیرودار، برخی از سرزمین‌ها تسلیم زیاده‌خواهی‌های مستکبران شده و بعضی دیگر نیز با وجود تحمل سختی‌ها و دشواری‌های بی‌شمار در مقابل زورگویی‌های آنان، هرگز سر تسلیم فرود نیاورده‌اند.

در این میان پیکر سرزمین ایران به خاطر پایمردی‌های خود، بیشترین دردها و زخم‌ها را به جان کشیده و چه بسا که آماج حملات و دسیسه‌های دشمنان شده اما هیچ گاه دست از مقاومت برنداشته است.

سرزمین ایران، از آتش فتنه دشمنانش بارها سوخته، اما باز هم مقاوم‌تر از قبل از میان انبوهی از خاک و خاکستر، بالیده و اوج گرفته است.

کهن‌سرزمین ایران، با ایستادگی و استواری‌اش، خود منادی «مقاومت» شده برای سرزمین‌های دور و نزدیک!

بسیاری از کشورها، نجات خود را در طی این مسیر دیده‌اند و قدم گذاردن در آن را با جان و دل خریده‌اند.

سرزمین‌هایی چون فلسطین، لبنان، عراق، مصر، بحرین، سوریه و برخی از کشورهای آفریقایی را می‌توان نمونه‌ای از مقاومان در مقابل جریان ظلم و استکبار برشمرد.

ایران اسلامی، بزرگترین معلم درس مقاومت بوده و هست و در این میان هر روز بر تعداد سرزمین‌هایی که پای مکتبش می‌نشینند افزوده می‌شود.

روز 23 مردادماه، به خاطر ایستادگی مردم لبنان در مقابل رژیم جعلی اسرائیل به عنوان روز «مقاومت اسلامی» نام گذارده شده که قطعاً این موفقیت برگرفته از مقاومت ایران اسلامی و اثرپذیری از آن است.

در این زمینه در راستای نقش ایران اسلامی در ترویج «مقاومت اسلامی» با تعدادی از مسئولان به گفت‌و‌گو نشستیم که در ذیل می‌خوانید:

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: نامگذاری بیست وسوم مردادماه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور به عنوان روز مقاومت اسلامی در راستای تجلیل از موضوع مهم و مؤثر «مقاومت» انجام شده است.

چهارشنبه 23/5/1392 - 8:19 - 0 تشکر 632448

*مقاومت عامل زمین‌گیر شدن جریان استکبار


احمد آریایی‌نژاد با اشاره به اثرگذاری ایران در تقویت گفتمان مقاومت ادامه داد: ایران اسلامی همواره به عنوان الگویی بزرگ و اثرگذار برای کشورهای آزادیخواه بوده است.


وی با بیان اینکه زمین‌گیر شدن جریان استکبار با مقاومت امکان‌پذیر می‌شود، ابراز داشت: امروزه کشورهای مستکبر از مقاومت و ایستادگی کشورها سخت در هراس هستند و به همین دلیل با هر ترقندی سعی در از بین بردن مقاومت را دارند.


نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید گفتمان مقاومت را در تمام دنیا اشاعه داد، تأکید کرد: مقاومت دارای ثمرات شیرینی است که استقلال و آزادی را می‌توان به عنوان نمونه‌ای از آن مطرح کرد.

چهارشنبه 23/5/1392 - 8:20 - 0 تشکر 632449

*مقاومت، عزت و کرامت را هدیه می‌کند


فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: مقاومت موضوعی است که همواره باعث دستاوردهای بزرگی برای ملت‌ها شده است.


سردار غلامعلی ابوحمزه با اشاره به اینکه مقاومت باعث زبونی و خواری رژیم صهیونیستی شده است، خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده مقاومت اسلامی مهمترین عامل در مقابله با طرح‌های صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه کرامت و عزت از یک سو و تقویت وحدت از سوی دیگر را می‌توان از دستاوردهای مقاومت دانست، زمین‌گیر شدن دشمن را نیز از دیگر اثرات مقاومت خواند.


فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ابراز داشت: اگر ملل مسلمان جهان اتحاد، یکپارچگی و مقاومت را سرلوحه کاری خود قرار دهند هیچ قدرتی نمی‌تواند در مقابل آنها بایستد.


نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مقاومت سرزمین‌های اسلامی در مقابل جریان کفر و ظلم گفت: اگر نبود این مقاومت، امروز مستکبران و در رأس آن، اسرائیل جنایتکار بر تمام کشورها سلطه یافته بود.

چهارشنبه 23/5/1392 - 8:20 - 0 تشکر 632450

*وحدت، یکی از ارکان مقاومت است


عطاء‌الله سلطانی‌صبور با اشاره به اینکه یکی از ارکان مقاومت داشتن وحدت در جامعه است، ادامه داد: دشمن به انحای مختلف سعی در ایجاد گسستگی و تفرقه در بین ملت‌های مسلمان دارد زیرا به خوبی می‌داند از این طریق می‌تواند به اهداف خود دست یابد.

وی با اشاره به مقاومت حزب‌الله لبنان و رسیدن به موفقیت‌هایی در مقابله با رژیم صهیونیستی، این پایداری را ناشی از گفتمان مقاومت ایران اسلامی دانست.


نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ 33 روزه اسرائیل علیه لبنان گفت: مردم لبنان طی 33 روز مقاومت، ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل را شکست دادند و با این کار اثرگذاری مقاومت را به جهانیان به ویژه ستمدیدگان نشان دادند.


وی با اشاره به نقش رهبری در امر تحقق مقاومت گفت: سید حسن نصرالله، با درایت و هوشمندی خود توانست وضعیت لبنان را مدیریت کرده و باعث شکست دشمنان شود.

چهارشنبه 23/5/1392 - 8:20 - 0 تشکر 632451

*سلاح مقاومت زمین‌گذاشتنی نیست


سلطانی‌صبور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رهبری‌ مدبرانه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ابراز داشت: اثرگذاری گفتمان مقاومت به خاطر دوراندیشی و هوشمندی ولی فقیه در جامعه است.


وی با بیان اینکه نباید هیچ گاه سلاح مقاومت را بر زمین گذاشت، تأکید کرد: نشانه‌گیری با این سلاح همواره موجب موفقیت در امور می‌شود.


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز با اشاره به اثرگذاری مقاومت اسلامی گفت: کشورهای مستکبر همواره سعی در سلطه بر کشورهای دیگر داشته‌اند که در این میان بر کشورهایی که مقاومت را سرلوحه کاری خود قرار داده‌اند، نتوانسته‌اند مسلط شوند.


امیر خجسته با اشاره به مقاومت فسلطین و لبنان در مقابل اسرائیل ابراز داشت: امروز دیگر کشورهای اسلامی نیز در مقابل ظلم مستکبران و حاکمان دست‌نشانده غرب برخاسته‌اند و در برابر انواع سختی‌ها و فشارها مقاومت می‌کنند.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.