ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 133)
چهارشنبه 23/5/1392 - 1:16 -0 تشکر 632423
چه سیستم عامل هایی از هكرها در امان ترند؟

 

گوشی های تلفن همراه مبتنی بر این سیستم عامل ها كمتر هك می شوند.
هكرها مانند بعضی بیماری ها وارد گوشی و وسایل الكترونیكی می شوند بدون آن كه كاربر آن ها متوجه حضورشان شوند، همانند ویروسی كه وارد بدن می شود و ممكن است فرد پس از مدت ها متوجه حضور آن بیماری در بدن خود شود، بنابر این باید در نظر داشته باشیم كه یك سیستم دفاعی توانا برای جلوگیری از ورود هكرها ایجاد كنیم.درست مانند سیستم دفاعی ایمنی بدن كه از بیماری ها جلوگیری می كند.

بنابر این بهترین راه جلوگیری و اولین راه دفاع از ورود هكرها رمزگذاری روی سیستم عامل هاست، باید از سیستم عامل های استفاده كرد كه این قابلیت را دارا باشند.

در این راستا پیشنهاد اوفا (اورژانس فناوری اطلاعات) به شما سیستم عامل های APPLE IOS و RimBlack Berry است با رمزگذاری روی سیستم عامل ها تا حد زیادی راه نفوذ هكرها را برای نفوذ روی سیستم عامل های معرفی شده می بندید.

در گام دوم بی شك فعال كردن یك كلمه عبور (pin) نخستین اقدام دفاعی برای محافظت از اطلاعات شما خواهد بود این كار كمك می كند كه در صورت گم شدن، به سرقت رفتن یا به جا ماندن دستگاه از برداشتن آن توسط دیگران و مشاهده و دستكاری محتویات آن در امام باشید، اغلب سیستم عامل های موبایل به طور خودكار داده های دستگاه را پس از چند بار تلاش ناموفق برای وارد كردن كلمه عبور حذف می كنند.

این كار در صورتی كه رمزگذاری توسط دستگاه پشتیبانی نشده باشد بسیار ارزشمند است، اما برای دستگاه هایی كه از رمزگذاری بهره می برند هم می تواند مفید باشد، چرا كه فرصت نامحدود به دیگران برای حدس زدن كلمه عبور، شانس آن ها را بیشتر می كند.

از بین بردن خودكار داده ها در black berry، ios و windows phone 7 پشتیبانی می شد اما آندروید برای این كار نیاز به برنامه های جایگزین و متفرقه دارد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی