انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 157)
شنبه 19/5/1392 - 16:43 -0 تشکر 630841
اگر می‌خواهید جذاب باشید، بخوانید

یكی از رموز موفقیت زنان جذاب در حفظ شریك زندگی استفاده از حس زنانگی است.

جذابیت چیزی است كه تمام انسان ها به آن علاقه دارند و می خواهند كه مورد توجه و احترام قرار گیرند. جالب اینكه بعضی افراد به صورت ذاتی مهارت هایی دارند كه می توانند دیگران را شیفته خود سازند، اما دیگران هم می توانند مهارت های جذابیت را بیاموزند. جذابیت در جذب شریك زندگی و حفظ روابط زناشویی تاثیر شگفت انگیزی دارد. بعضی زنان نسبت به همجنسان خود از جذابیت بیشتری برخوردارند و بیشتر مورد توجه شریك زندگی شان قرار می گیرند. بدیهی است علاوه بر مشخصات ظاهری كه بر میزان جذابیت یك فرد تاثیر دارد خصوصیات اخلاقی نیز اثری معجزه آسا بر روابط زن و شوهر می گذارد. زنان جذاب دارای خصوصیاتی هستند كه زنان دیگر نیز به راحتی می توانند آنها را بیاموزند. برخی خصوصیات رفتاری و اخلاقی این گروه از زنان، عبارت است از:

غافلگیر می كنند

هیچ انسانی، خواهان یك رابطه راكد و كسالت آور نیست. میل طبیعی انسان همیشه به تغییر و تنوع است. یك رابطه زناشویی همیشه نیاز به هیجان دارد و ركود به آن لطمه می زند. بعضی زنان به خوبی می دانند چگونه در زندگی مشترك تنوع و هیجان ایجاد كنند. آنها گاهی سورپرایزی برای همسرشان ایجاد می كنند و نمی گذارند زندگی زناشویی دچار یكنواختی شود. ایجاد سورپرایز،‌ بستگی به امكانات زن و مرد و همچنین شناخت آنها از روحیه همدیگر دارد.

به حریم خصوصی احترام می گذارند

زنان موفق آموخته اند چگونه به حریم شخصی شریك زندگی شان احترام بگذارند. نه فقط زنان، بلكه مردان نیز باید این مهارت را بیاموزند. زنان و مردان امور شخصی متعددی دارند و بهتر است به حریم شخصی یكدیگر احترام بگذارند. زمانی كه زوجین به یكدیگر اعتماد و اطمینان داشته باشند، مدام یكدیگر را كنترل نمی كنند و اجازه خواهند داد شریك زندگی شان زمانی را صرف امور شخصی خود كند. تجسس مدام و محدود كردن مردان، موجب دلزدگی آنان شده و به مرور زمان زوجین را از یكدیگر دور می سازد. یكی از راه های رسیدن به جذابیت و مورد توجه قرار گرفتن رعایت حریم خصوصی شریك زندگی است.

استقلال نفس دارند

وابستگی زیاد به همسر خوشایند نیست و موجب دلزدگی می شود. زنان جذاب هیچ گاه وابسته به شریك زندگی شان نمی شوند، بلكه به آنان دل می بندند و عزت نفس و استقلال خود را حفظ می كنند. برای مردان خوشایند نیست با زنی زندگی كنند كه عزت نفس نداشته و مدام وابستگی خود را با سخنان و رفتارش نمایان سازد. آنان به زودی از زنان وابسته دلزده می شوند، زنانی كه استقلال و عزت نفس بالا دارند، كشش و جاذبه بیشتری در شوهر خود ایجاد می كنند. به واقع مردان از زنان وابسته می هراسند و احساس می كنند محدود شده اند.

همراهتی می كنند

مردان هنگامی كه شریك زندگی شان را به خود همراه و همگام ببینند، احساس غرور می كنند. زنان جذاب به خوبی می دانند شوهرشان چه علایقی دارد و در دستیابی به آن علایق و اهداف با وی همراهی می كنند. این بدان معنا نیست كه این زنان اهداف و رویاهای خود را فراموش می كنند، بلكه در واقع به خواسته ها و علایق شریك زندگی خود احترام گذاشته و در دستیابی به آنها، هم قدم و همراه شوهرشان می شوند. از خوشحالی و موفقیت شوهرشان خوشحال شده و با وی مراحل رشد و ترقی را می پیمایند و در مقابل، همسرشان نیز آنان را همراهی می كند. احترام به رشد شخصی شریك زندگی موجب موفقیت زن و مرد، در رابطه زناشویی شده و موجب می شود آنان در جمع دوستان و خانواده به شریك زندگی خود افتخار كنند.

اعتماد به نفس دارند

زنان جذاب اعتماد به نفس زیادی داشته و خودپنداره ای قوی دارند. حریم خود را دانسته، خواسته ها و اهداف مشخصی دارند و آنچه را شایسته اش هستند تقاضا می كنند. در واقع فردی منفعل نبوده و با اعتماد به نفس اظهار نظر می كنند. بیان نظر و عقیده صحیح و درخواست های معقول از شوهر موجب جذابیت بیشتر زنان می شود. زنان با اعتماد به نفس، آموخته اند چگونه مسائل خود را حل و فصل كرده و برای هر مسئله كوچكی دست به دامان شوهرشان نشوند. هیچ مردی دوست ندارد با زنی كه قادر به مدیریت امور شخصی و روزانه خود نیست، زندگی كند. اعتماد به توانایی ها و مهارت ها یكی از خصوصیات بارز زنان و جذاب و موفق است. تمامی مردان، زنان موفق را می ستایند و به داشتن همسری موفق افتخار می كنند.

زنانه رفتار می كنند

یكی از رموز موفقیت زنان جذاب در حفظ شریك زندگی استفاده از حس زنانگی است. آنها با وجودی كه در اجتماع با اعتماد به نفس كامل ظاهر می شوند و می توانند از تمامی حقوق خود دفاع كنند، به خوبی می دانند در چه زمانی چه درخواست هایی از شریك زندگی شان داشته باشند و با اولویت دادن به شوهرشان به او حس مردانگی ببخشند. مردان دوست دارند مورد توجه همسرشان واقع شوند و زمانی كه احساس كنند قهرمان ذهنی همسرشان هستند از هیچ محبتی در حق او دریغ نخواهند كرد. متاسفانه بعضی زنان مستقل بودن و اعتماد به نفس داشتن را اشتباه برداشت كرده و تصور می كنند در این صورت نباید تقاضایی از شوهرشان داشته باشند، یا باید تمامی كارها را خود به تنهایی انجام دهند. در صورتی كه می توان گاهی با درخواست های خود احساس بهتری به شریك زندگی بخشید.

يکشنبه 20/5/1392 - 12:54 - 0 تشکر 631053

مطلب مفیدی بود ممنون
اخلاق خوب داشتن و خلقیات زشت نداشتن میتونه هر کسی و جذاب کنه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی