انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 116)
چهارشنبه 2/5/1392 - 16:19 -0 تشکر 625154
سناریوی خانوادگی برای قتل داماد


 
 روزنامه قانون: مردی که برای ادب کردن شوهر خواهرش او را با ضربات چاقو از پا در آورده بود به قصاص با چوبه دار محکوم شد.

25 آذرماه سال گذشته ساکنان یک مجتمع مسکونی در اندیشه شهریار از بوی تعفن آزار دهنده که از یکی از واحد‌ها می‌آمد خبر دادند.بلافاصله گروهی از ماموران برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند و پس از آنکه جوابی از داخل خانه نیامد قفل در را شکستند و وارد شدند.

ماموران به محض ورود با جسد مرد جوانی رو به رو شدند که زخمی‌عمیقی در ناحیه گردن داشت.پس از انتقال جسد مرد کشته شده به پزشکی قانونی تحقیقات برای کشف قاتل و کشف علت قتل آغاز شد.

همسایه مرد به قتل رسیده که ایمان نام داشت با ماموران تماس گرفته بود در بازجویی‌ها گفت:«سعید به همراه زن و پسر کوچکش تازگی‌ها به این مجتمع اسباب کشی کرده بودند.چند شب پیش نیمه‌های شب بود که زن سعید زنگ در خانه ما را زد و گفت که سعید خانه نیست به خاطر همین از من خواست تا در را برای او باز کنم.وقتی در را باز کردم زهرا زن ایمان به همراه برادرش و یک مرد دیگر به خانه رفتند.هنوز چند ساعتی از آمدن آنها نگدشته بود که صدای پاهایشان را از راه پله شنیدم و فهمیدم که دوباره برگشته اند.فردای آن روز و روزهای بعد ماشین ایمان در پارکینگ بود و کسی به سراغ آن نمی‌رفت تا اینکه متوجه بوی آزار دهنده خانه آنها شدم.»

با توجه به اظهارات مرد همسایه دستگیری زهرا و برادرش که گمان می‌رفت در قتل ایمان دست داشته باشند در دستور کار قرار گرفت.عاقبت چند روز بعد از کشف جسد، زن جوان و برادرش در بروجرد دستگیر شدند.آنها در ابتدا منکر همه چیز شدند و ادعا کردند که مدتهاست به تهران نیامده اند و خبری از ایمان ندارند اما بعد از گذشت مدتی، مقاومت زهرا شکست و به قتل ایمان با همدستی برادرش حسین و دوست برادرش به نام محمد اعتراف کرد.

زهرا در اعترافات اولیه اش به کارآگاهان گفت:«من و ایمان با هم اختلاف داشتیم.او خیلی من را اذیت می‌کرد به خاطر همین هم به حالت قهر از خانه مان آمدم و به خانه برادرم در بروجرد رفتم.چند روز بعد از آمدنم ایمان به من زنگ زد و فحاشی کرد بعد من را تهدید کرد که اگر بچه را به او پس ندهم من را می‌کشد.خیلی ناراحت شدم وقتی برادرم موضوع را فهمید عصبانی شد.قرار شد با هم به تهران برویم و ایمان را ادب کنیم تا دیگر از این کارها نکند.

قرار شد محمد دوست برادرم هم همراه ما بیاید و برای کارش 400 هزار تومان بگیرد.نیمه‌های شب که به خانه رسیدیم ایمان در را باز نکرد مجبور شدم در خانه همسایه را بزنم و داخل خانه برویم.وقتی به خانه رفتیم من داخل اتاق خواب رفتم تا بچه ام را بخوابانم وقتی بیرون آمدم دیدم که محمد با چاقو به ایمان حمله کرده است او هم از ترس عقب عقب رفت و روی زمین افتاد.بعد حسین یک دستمال سفید دور گردن ایمان بست و محکم کشید.

پس از آن بود که محمد چاقویش را در آورد یک ضربه به گردن ایمان زد و او را کشت.»حسین و محمد پس از آنکه با گفته‌های زهرا رو به رو شدند مجبور به اعتراف شدند و گفته‌های زهرا را تایید کردند.پس از اعتراف متهمان پرونده این قتل تشکیل و با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح دیروز در جلسه ای به ریاست قاضی عزیزمحمدی و 4 قاضی مستشار رسیدگی شد.قاضی عطار،نماینده دادستان با قرائت کیفر خواست عنوان کرد:«در این پرونده متهمان ردیف اول و دوم یعنی محمد و حسین متهم هستند به مشارکت در قتل عمدی ایمان.همچنین زهرا همسر مقتول به اتهام معاونت در قتل عمدی از طریق تحریک متهمان است.»

موضوع این قتل پس از قرائت کیفرخواست مادر ایمان به عنوان اولیای دم در جایگاه حاضر شد و گفت:«من هیچ وقت نگذاشتم زهرا در زندگی اش کمبودی داشته باشد. به خاطر همین هم تقاضای قصاص هر 3 نفر آنها را دارم.»

پس از صحبت‌های مادر ایمان، محمد در جایگاه حاضر شد و گفت:«قبول دارم که ایمان را کشته ام اما خود او اولین بار با چاقو به ما حمله کرد.حسین من را به هوای کار پیدا کردن به تهران کشاند و قرار نبود ایمان را بکشیم.ما بعد از آنکه وارد خانه شدیم شروع کردیم به مواد مصرف کردن.وقتی ایمان با چاقو به طرف ما آمد حسین جلو رفت و چاقو را از او گرفت.بعد دستمالی دور گردن او انداخت و محکم کشید.از من خواست که با چاقو به او ضربه بزنم اما من نتوانستم.بعد خودش چاقو را از من گرفت و یک ضربه به گردنش زد.»

حسین نیز پس از حضور در جایگاه گفت:«قبول دارم ایمان را کشته ام اما خودم هم باورم نمی‌شود این کار را کرده باشم.رفتار ایمان با خواهرم بد بود.آن شب به محض آنکه وارد خانه شدیم ایمان یک سیلی به صورت خواهرم زد سر همین درگیر شدیم و چون مواد مصرف کرده بودم در حال خودم نبودم که با چاقو به او ضربه زدم.حالا هم پشیمانم و از اولیای دم می‌خواهند من را ببخشند.» 

هیات قضات پس از شنیدن اظهارات متهمان و وکلای دفاع آنها وارد شور شدند و برای حسین به اتهام قتل حکم قصاص صادر کردند.محمد و زهرا نیز هر کدام به تحمل 15 و 5 سال محکوم و روانه  زندان شدند.

به امید ظهوراقا

چهارشنبه 2/5/1392 - 18:27 - 0 تشکر 625191

سلام
به نظر علت اصلی قتل مصرف مواد بوده اعتیاد خیلی بده کسی که مصرف میکنه واقا در حال خودش نیست خدا لعنت کنه اونایی که جوونای ما را به این راهها میکشونن.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 3/5/1392 - 5:52 - 0 تشکر 625328

به نام خدا و سلام

عجب تادیبی!!!

اینها باید دارالتادیب باز کنند اون وقت دیگه هیچ کس جرات پیدا نمی کرد دنبال بی ادبی بره.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی