ورزش و تندرستی (بازدید: 165)
سه شنبه 1/5/1392 - 13:10 -0 تشکر 624691
سرمربی جدید بارسا را بهتر بشناسیم

 مارتینو سرمربی بارسلونا شد

تاتا مارتینو با امضای قراردادی سه ساله هدایت تیم فوتبال بارسلونا را در دست گرفت.

 

 مطابق انتظار و بر اساس گزارش روزنامه‌های اسپانیایی، مارتینوی آرژانتینی که به عنوان اصلی‌ترین گزینه‌ی هدایت کاتالان‌ها به شمار می‌رفت با امضای قراردادی سه ساله مرد اول نیوکمپ خواهدبود.

به گزارش ایسنا، به این ترتیب این مربی آرژانتینی که پیش از این مورد حمایت مسی قرار گرفته بود، جانشینی ویلانووا می شود که به دلیل پیگیری کارهای مربوط به سرطان از سمت خود کناره گیری کرده بود.

الویو پائولوروسو و خورخه پائوتاسو، دستیاران تاتا در بارسلونا خواهندبود.

 

سه شنبه 1/5/1392 - 13:11 - 0 تشکر 624692

مارتینو از باشگاه‌های پاراگوئه تا هدایت کاتالان‌ها

سرمربی جدید بارسلونا که به جای ویلانووا هدایت این تیم را در دست گرفته، کارش را از باشگاه‌های پاراگوئه آغاز کرده است.


خبرگزاری فارس: مارتینو از باشگاه‌های پاراگوئه تا هدایت کاتالان‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس، جراردو دانیل مارتینو متولد 20 نوامبر 1962 با نام مستعار تاتا یک سرمربی آرژانتینی است که در دوران بازی در پست هافبک به میدان می‌رفت. وی هم‌اکنون با امضای قراردادی 3 ساله جانشینی تیتو ویلانووا در بارسلونا شده است.


مارتینو در روساریو به دنیا آمد و اکثر دوران حرفه‌ای‌اش را به بازی در نیوول اولد بویز گذراند. وی با 505 بازی در تمام مسابقات رسمی رکورد بیشترین تعداد بازی در تیمش را به نام خود ثبت کرده است. وی همچنین در رأی‌گیری هواداران باشگاه به عنوان بهترین بازیکن تاریخ نیوول اولد بویز انتخاب شده است.


مارتینو در فوریه 2007 پس از آنیبال مانیو روئیز اروگوئه‌ای، هدایت تیم ملی پاراگوئه را در دست گرفت. دانش و موفقیت وی در باشگاه‌های پاراگوئه عوامل انتخاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور بود. مارتینو پیش از این از سال‌های 2002 تا 2006 موفق شده 4 بار عنوان قهرمانی در لیگ پاراگوئه را به دست آورد.


مارتینو 5 جولای 2010 پس از بازگشت از جام‌جهانی اعلام کرد که از هدایت تیم ملی پاراگوئه کناره‌گیری خواهد کرد. وی تأیید کرد که قرارداد 4 ساله‌اش به پایان رسیده است و قصد تمدید آن را ندارد. به هر حال مارتینو در 10 جولای 2010 با تمدید قراردادش تا پس از مسابقات کوپا‌آمریکا 2011 موافقت کرد.


مارتینو 22 جولای 2013 پس از رسیدن به نیمه‌نهایی با نیوول اولد بویز در کوپا لیبرتادورس، هدایت تیم بارسلونا اسپانیا را پذیرفت.


افتخارات:


در دوران بازی:


با تیم نیوول اولد بویز: 3 دوره قهرمان لیگ آرژانتین در فصل‌های 88-1987، 91-1990، 1992


به عنوان سرمربی:


با تیم لیبرتاد: 3 دوره قهرمان لیگ پاراگوئه در سال‌های 2002، 2003 و 2006


با تیم سرو پورتنیو: قهرمان لیگ پاراگوئه در سال 2004


با تیم نیوول اولدبویز: قهرمان لیگ آرژانتین در سال 2013


افتخارات فردی:


مربی سال آمریکای جنوبی در سال 2007 (سرمربی تیم ملی پاراگوئه)

سه شنبه 1/5/1392 - 13:14 - 0 تشکر 624695

تاتا، مربی که مسی دوستش دارد

سرمربی آرژانتینی بارسلونا فوتبال خود را از باشگاه نیو ولز اولدبویز آرژانتین جایی که مسی را به دنیای فوتبال معرفی کرد، آغاز کرد.


خبرگزاری فارس: تاتا، مربی که مسی دوستش دارد+تصاویر

به گزارش خبرگزاری فارس، روز گذشته جراردو دانیل مارتینو ملقب به تاتا به عنوان سرمربی بارسلونا انتخاب شد تا جانشین تیتو ویلانووا سرمربی کنار کشیده کاتالان‌ها شود.


این سرمربی آرژانتینی متولد روساریو فوتبال خود را از باشگاه نیو ولز اولدویز آرژانتین آغاز کرد جایی که زمانی مسی به عنوان فوتبالیست به دنیای فوتبال معرفی شد.


مسی هم از این مربی برای در اختیار گرفتن هدایت بارسا حمایت کرده بود.
مارتینو به عنوان بازیکن مدتی در تنریف اسپانیا به صورت قرضی حضور داشت و توپ می‌زد
حضور سه ساله به عنوان مربی نیوولز اولد بویز آرژانتین
از سال 2007 تا 2011 به عنوان سرمربی پاراگوئه هدایت این تیم را بر عهده داشت
در مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی آفریقای جنوبی با پاراگوئه مقابل اسپانیا مغلوب شد
از سال 2011 تا 2013 به عنوان سرمربی نیوولز اولدبویز حضور داشت


تاتا پس از خروج تیتو به مدت 3 سال هدایت بارسلونا را برعهده خواهد داشت

سه شنبه 1/5/1392 - 13:16 - 0 تشکر 624697

حمایت مسی از مارتینو برای هدایت بارسا

ستاره آرژانتینی بارسلونا از سرمربی سابق تیم ملی پاراگوئه برای جانشینی ویلانووا حمایت کرد.


خبرگزاری فارس: حمایت مسی از مارتینو برای هدایت بارسا

به گزارش خبرگزاری فارس، لیونل مسی  به حمایت از جراردو مارتینو که یکی از نامزدهای جانشینی ویلانووا است، پرداخت.


پس از اعلام خبر جدایی تیتو از بارسلونا به دلیل مداوای بیماری سرطانش، باشگاه به دنبال جانشین مناسبی برای او است.


مارتینو که فصل گذشته نیوول اولدبویز را به قهرمانی در آرژانتین رساند، یکی از نامزدهای هدایت بارسلونا برای فصل آینده است و مسی بر این باور است که تاتا می‌تواند برای گرفتن این نقش مناسب باشد.


وی در این باره اظهار داشت: واقعا مارتینو را دوست دارم. او مربی بزرگی است. او کاری می‌کند که تیم‌هایش عالی بازی کنند و همه به آن احترام بگذارند.


مارتینو پس از چهار سال حضور در پاراگوئه شهرت زیادی در آمریکای جنوبی به دست آورد. وی در این تیم به عنوان مربی سال آمریکای جنوبی در سال 2007 انتخاب شد.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:6 - 0 تشکر 625048

واکنش مسی به انتخاب تاتا

لیونل مسی انتخاب مارتینوی آرژانتینی را به عنوان سرمربی جدید بارسلونا غافلگیری خوشحال‌کننده‌ای برای خود دانست.


تاتا مارتینو به عنوان سرمربی جدید بارسلونا انتخاب شد و با این تیم قرارداد دو ساله امضا کرد.

به گزارش ایسنا ، لیونل مسی در واکنش به انتخاب مارتینو گفت: از این که مارتینو به عنوان سرمربی جدید تیمم انتخاب شد، خوشحالم. انتخاب او یک غافلگیری خوشحال‌کننده برایم بود.

مارتینو در روساریو آرژانتین به دنیا آمده و همشهری لیونل مسی به شمار می‌آید. او رابطه خوبی با خانواده مسی دارد و در نشست خبری خود در روساریو اعلام کرد که مسی و پدرش سهم بسزایی در انتخاب او به عنوان سرمربی جدید بارسلونا داشتند.

چهارشنبه 2/5/1392 - 13:7 - 0 تشکر 625049

تاتا: مسی سهم بسزایی در انتخابم داشت

سرمربی جدید بارسلونا اعتراف کرد که لیونل مسی سهم بسزایی در انتخاب او داشت.باشگاه بارسلونا تنها چند روز پس از استعفای تیتو ویلانووا دست به کار شد و جراردو مارتینو آرژانتینی را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کرد.

به گزارش ایسنا ، بسیاری معتقدند لیونل مسی ، سهم بسزایی در انتخاب جراردو مارتینو داشت، این را خود این مربی آرژانتینی هم قبول دارد.

مارتینو ملقب به "تاتا" در نشستی خبری در شهر روساریو آرژانتین، گفت: نمی‌دانم چگونه سران بارسلونا به این نتیجه‌ رسیدند که مرا به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کنند، اما این را می‌دانم که خورخه (پدر مسی) و خود مسی سهم بسزایی در این انتخاب داشتند. اطمینان دارم که باشگاه بارسلونا برای انتخاب من از آنها مشورت گرفته است.

مارتینو که اولد بویز را قهرمان فصل قبل رقابت‌های لیگ آرژانتین کرد، افزود: انتظار داشتم که از چند تیم پیشنهاد داشته باشم، اما هیچ وقت فکر نمی کردم که در نهایت با بارسلونا به توافق برسم. بدون شک این انتخاب برای من غیر منتظره بود. این برای من خوشحال کننده است که تیم بزرگی همچون بارسلونا به من و دستیارانم اعتماد کرد. بارسلونا بازیکنان بزرگی همچون لیونل مسی را در اختیار دارد. هر مربی آرزو می‌کند که با چنین بازیکنانی کار کند. امیدوارم که بتوانم در بارسلونا موفق کار کنم و سطح این تیم را بالا ببرم. انگیزه زیادی برای کار کردن در تیم جدیدم دارم.

این مربی آرژانتینی قرار است پنجشنبه همین هفته‌ به بارسلونا برود تا رسما کار خود را در این تیم شروع کند، بنابراین او به دیدار دوستانه برابر بایرن‌ مونیخ که قرار است چهارشنبه شب برگزار شود نخواهد رسید.

جمعه 4/5/1392 - 23:31 - 0 تشکر 625976

مارتینو: بارسلونا سخت‌ترین چالش دوران زندگی من است

سرمربی جدید بارسلونا حضور در این تیم را بزرگترین چالش دوران مربیگری خود خواند.


خبرگزاری فارس: مارتینو: بارسلونا سخت‌ترین چالش دوران زندگی من است

به گزارش خبرگزاری فارس، جراردو مارتینو هفته گذشته به عنوان سرمربی باشگاه بارسلونا انتخاب شد. او قرار است در اردوی پیش فصل کاتالان‌ها در نروژ به این تیم اضافه شود.


او پیش از سفر به نروژ در گفت‌وگویی اختصاصی با کانال پلاس صحبت‌هایی در مورد شرایط خود و تیمش ارائه کرد.


«هر اتفاقی هم که بیفتد، من باید کارم را در بارسلونا انجام دهم. همیشه گفته‌ام باید کارم را در هر شرایطی به بهترین شکل انجام دهم. باید با بازیکنانی کار کنم که بهترین‌های جهان هستند. می‌خواهم شیوه بازی این تیم را با کارهایی که بلد هستم توسعه دهم. حضور در بارسلونا، سخت‌ترین چالش دوران زندگی‌ام است.»


مارتینو 50 ساله به دست گرفتن هدایت بارسلونا در این سن را پاداش کارهای بزرگ و حضور طولانی مدت خود در فوتبال آمریکای جنوبی می‌داند.


«من و کادر فنی که با خودم به اینجا آوردم پاداش‌مان را گرفتیم. کار کردن با بازیکنانی که در بارسلونا حضور دارند، یکی از کارهایی است که همه دوست دارند آن را انجام دهند.»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی