انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 1859)
سه شنبه 1/5/1392 - 9:41 -0 تشکر 624560
اخبار مرداد ماه نود و دو استان های شمالی

گروه موسیقی "نیما" امروز سه شنبه یکم مرداد با اجرای ترانه‌های قدیمی مازندران در تالار "رودكی" روی صحنه می‌رود.

"اصغر رستمی"(سرپرست و خواننده گروه موسیقی محلی مازندران"نیما") در گفتگو با خبرنگار حوزه موسیقی باشگاه خبرنگاران، گفت: گروه "نیما" یکم مرداد با اجرای 16 قطعه محلی مازندرانی در تالار "رودكی" روی صحنه می‌رود كه آهنگسازی و تنظیم قطعه‌ها را "فضل الله دهقان" انجام داده است.

وی تصریح كرد: در این اجرا دو كار محلی جدید را با عناوین "نشا" و "كرونی" اجرا می‌كنیم و از جمله سایر قطعه‌ها می‌توان به "ربابه‌جان"،"بانوجان" و "لیلی‌جان" اشاره كرد.

وی خاطر نشان كرد: در این اجرا، آوازهای محلی مازندران نیز خوانده می‌شود و با گروهی 6 نفره روی صحنه می‌رویم.

گفتنی است؛ گروه "نیما" یکم مرداد ساعت 21:30 در تالار "رودكی" روی صحنه می‌رود.

سه شنبه 1/5/1392 - 9:41 - 0 تشکر 624562

مدیر کل تعزیرات حکومتی مازندران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مازندران با اشاره به فرارسیدن فصل برداشت برنج و مراجعه برنج کاران به شالیکوبی ها برای تبدیل شلتوک به برنج گفت:بازدید از این واحدهای صنفی آغاز شد و فعالیت‌های این واحدها نیز زیر ذره‌بین بازرسان قرار دارد.


عباسی با تأکید بر اینکه شالیکوبی ها موظف به رعایت نرخ مصوبه هستند،افزود: نرخ دستمزد برای شالیکوبی‌های سنتی و مدرن متفاوت است و این واحدها موظفند تصویر نرخ‌نامه خود را در معرض دید عموم قرار داده تا مراجعه‌کنندگان از آن مطلع شوند.


وی به متصدیان شالیکوبی هشدار داد تا نرخ مصوبه را رعایت و در ارائه خدمات مطلوب به مراجعه‌کنندگان از هیچ کوششی دریغ نکنند و در صورت دریافت گزارش،از سوی بازرسان امر با متخلفان با مجازات‌هایی نظیر جزای نقدی، نصب پارچه تخلف‌، تعطیلی واحد متخلف و قطع خدمات دولتی برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.


عباسی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به سامانه 124 اعلام کرده تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد

سه شنبه 1/5/1392 - 9:42 - 0 تشکر 624563

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه شهرستان بابل 20 سال از مشکل کم آبی رنج می برد، گفت: اراده ای برای حل مشکلات این شهرستان از سوی مسئولان مازندران نیست. - حجت الاسلام حسن روحانی دیروز در گفت وگو با فارس در بابل اظهار داشت: مهم ترین مشکل شهرستان بابل معوقاتی است از طرح ها و پروژه های بزرگ و اثرگذار که به مردم وعده داده شده اما تاکنون عملی نشده است. - وی با اشاره به اینکه در ایام تابستان مهم ترین مشکل مردم بابل مسئله بی آبی است، گفت: به هر کجا می روم مردم با مشکل کم آبی مواجه هستند، روستاها نسبت به شهر شرایط بهتری دارند اما مدت 20 سال است بابل با مشکل بی آبی مواجه است

سه شنبه 1/5/1392 - 9:43 - 0 تشکر 624564علی طاهری امیری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در راستای توسعه کشت نباتات علوفه ای، در سطح 350 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان کشت ذرت و در سطح 380 هکتار کشت سورگوم صورت گرفته است .
وی افزود: برداشت چین اول و دوم سورگوم در این شهرستان در حال انجام است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه، در پایان از اولین برداشت ذرت سیلویی با میانگین عملکرد تولید 30 تن در هکتار در این شهرستان خبر داد .
گلوگاه در شرقی ترین نقطه مازندران واقع است.

سه شنبه 1/5/1392 - 9:45 - 0 تشکر 624566

تصویب اساسنامه سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری گرگان گرگان

معاون شهرسازی شهرداری گرگان گفت: اساسنامه سازمان بهسازی و نوسازی گرگان و حومه در شورای اسلامی شهر تصویب شد.
مجید طاهری در جمع کارشناسان شهرداری گرگان اظهار داشت: نظر به توجه بیشتر به بافت تاریخی و ارزشمند این شهر، شهرداری پیشنهاد سازمان بهسازی و نوسازی را برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‎تر به محدوده مذکور و همچنین حریم شهر به شورای اسلامی شهر ارسال کرد که مورد تصویب این شورا قرار گرفت. وی تصریح کرد: محدوده مورد محل سازمان بهسازی و نوسازی، محدوده 140 هکتاری بافت مصوب قدیم و حریم شهر است. طاهری تصریح کرد: چنانچه محور زیارت تا محدوده آبشار نیز در طرح جامع آتی گرگان از حریم شهر محسوب شود این سازمان ملزم به خدمات‎دهی به این محدوده نیز خواهد بود. معاون شهرسازی شهرداری گرگان ادامه داد: این شهرداری برای دو محدوده مذکور اقدام به تهیه طرح کرده که طرح محدوده بافت قدیم مصوب و طرح محور زیارت در دست مطالعه است. لازم به ذکر است که مشاور طرح برای محور زیارت اقدام به افکارسنجی عمومی از طریق ایجاد پورتال کرده است از این رو شهروندان می‎توانند با مراجعه به سایت www.zyarat.net نسبت به ثبت نظرات خود اقدام کنند.

سه شنبه 1/5/1392 - 9:46 - 0 تشکر 624567

فرماندار گرگان در خصوص وقوع سیلاب و آتش سوزی جنگل ها و مراتع هشدار داد. - به گزارش فارس از گرگان، حیدرعلی احمدی در جمع مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان گرگان اظهار داشت: این روزها با توجه به گرمای هوا و فصل سفر و اسکان آنها در نقاط سبز و جنگلی احتمال وقوع آتش سوزی بسیار زیاد است. وی، اهمیت همبستگی و همپوشانی دستگاه ها در فصول مختلف سال را یک امر اساسی دانست و افزود: در هر فصل از سال برای اینکه مشکلات پیرامون آن روزها را به راحتی پشت سر بگذاریم و با حادثه و بحران روبرو نشویم نیاز است دستگاه های دیگر به کمک دستگاه های درگیر با مسائل روز بشتابند

سه شنبه 1/5/1392 - 9:47 - 0 تشکر 624570


مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان:
اظهار نظر درباره مسکن مهر کلاله نیازمند بررسی فنی است

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: اظهار نظر در باره موضوع نشست برخی از اماکن مسکونی مسکن مهر در کلاله نیازمند بررسی فنی وکارشناسانه است.خبرگزاری فارس: اظهار نظر درباره مسکن مهر کلاله نیازمند بررسی فنی است


قاسم سمیعی در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: متاسفانه از قول اینجانب در یکی از خبرگزاری‌های داخلی درباره این مجتمع مسکونی مطالبی ذکر شده که بنده  تمامی مطالب منتسب به بنده را قویا تکذیب می‌کنم.


با یک تخلف نباید کل پروژه مهر را زیر سوال برد


وی خاطرنشان کرد: مسکن مهر یکی از مهمترین خدمات دولت است و سهل انگاری یا فقدان رعایت اصول فنی در ساخت و ساز چنین پروژه ارزشمندی را از سوی یک پیمانکار متخلف نمی‌توان به پای حساب این پروژه ملی نوشت.


سمیعی یادآور شد: موضوع در مراجع ذی‌صلاح و صاحب نظر در حال بررسی است و به محض دریافت نتیجه از سوی این مراجع رسمی اعلام خواهد شد.


وی تصریح کرد: از آنجایی‌ که تنها موضوعاتی با ماهیت حوادث طبیعی به این اداره کل مرتبط است، با اعلام فقدان ارتباط موضوع با این اداره کل از نظر ماهیتی، چنانچه در این پروژه یا طرح‌هایی مشابه مشکل ساختاری و فنی وجود داشته باشد عوامل اجرایی آن باید پاسخگو باشند.  


موضوع نشست در حال بررسی فنی است


همچنین دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کلاله با تایید نشست برخی از واحدهای مسکونی مهر شهرستان کلاله اذعان داشت: این موضوع از سوی دفتر فنی استانداری گلستان و دیگر مرجع ذی‌صلاح در حال بررسی فنی است.


قربان‌محمد بکی زاده تصریح کرد: بر اساس اطلاعات اخذ شده متخلفان این پروژه شهری به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.


بنا بر روی خاک رس شیب تند و نبود چاه جذبی فاضلاب دلایل احتمالی نشست


وی با اشاره به دلایل نشست برخی از واحدهای مسکونی مهر این شهرستان اضافه کرد: به نظر می‌رسد بنای برخی از این اماکن مسکونی بر روی خاک رس، شیب تند و نبود چاه جذبی  فاضلاب از دلایل احتمالی نشست این واحدهای مسکونی است.


بکی‌زاده تصریح کرد: به نظر می‌رسد شمع کوبی، مهیا ساختن چاه‌های جذبی و خاک‌برداری می‌تواند بخشی از مشکلی که این واحدها به آن دچار هستند را مرتفع سازد.


وی متذکر شد: کارشناسان صاحب نظر در حال بررسی همه جوانب مشکل این پروژه هستند و به‌زودی گزارش نتایج فنی و دیگر موضوعات مرتبط اعلام می شود.


استان گلستان با جمعیتی حدود یک میلیون و 800 هزار نفر در شمال شرقی کشور قرار دارد و به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی، این استان هرساله شاهد حوادث و بلایای متعدد طبیعی است.

سه شنبه 1/5/1392 - 9:48 - 0 تشکر 624571

رئیس پلیس راهور گلستان اعلام کرد

شماره‎گذاری بیش از 184 هزار موتورسیکلت در گلستان / مرگ مغزی بیشترین علت مرگ موتورسواران

رئیس پلیس راهور استان گلستان با اشاره به اینکه تا پایان سال 1391 تعداد 184 هزار و 642 دستگاه موتورسیکلت شماره‎گذاری شده است گفت: علت مرگ بیشتر حادثه‎دیدگان موتورسیکلت مرگ مغزی است.خبرگزاری فارس: شماره‎گذاری بیش از 184 هزار موتورسیکلت در گلستان / مرگ مغزی بیشترین علت مرگ موتورسواران


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی‎اصغر مهری شامگاه دوشنبه در گفت‎و‎گو با خبرنگاران استان اظهار داشت: تا پایان سال 1391 تعداد 184 هزار و 642 دستگاه موتورسیکلت شماره‎گذاری شده است و حدود 20 هزار دستگاه نیز بدون پلاک و یا با پلاک غیرمجاز در اختیار مردم است.


وی ادامه داد: بر این اساس جامعه هدف در استان گلستان حدود 200 هزار دستگاه موتورسیکلت است.


مهری بیان کرد: در یک نسبت آماری این 200 هزار دستگاه نسبت به کل وسایل نقلیه استان که شماره‎گذاری شده آماری معادل 39 درصد وسایل نقلیه استان است.


رئیس پلیس راهور استان گلستان افزود: در صورتی که این آمار را با جمعیت کل استان مقایسه کنیم به این نتیجه می‎رسیم که 12 درصد مردم استان گلستان دارای موتورسیکلت هستند.


وی گفت: برسی‎ها نشان داده که بیشترین علل اشتیاق گلستانی‎ها از موتورسیکلت فاصله نزدیک روستاها و شهرها، تراکم جمعیت و هوای معتدل در استان است که اجازه می‎دهد مردم در تمام فصل‎های سال از موتورسیکلت استفاده کنند.


مهری ابراز داشت: کاربری موتورسیکلت نیز در گلستان بیشتر برای کار، تفریح، سفرهای بین‎شهری و حمل بار است.


رفتار پرخطر موتورسواران عامل اصلی تصادف‎ها


رئیس پلیس راهور استان گلستان خاطرنشان کرد: رفتارهای پرخطر موتورسیکلت سواران عامل بسیار تاثیرگذار در بروز تصادف‎های رانندگی و بخصوص تصادف‎های منجر به فوت است.


مهری اضافه کرد: از جمله رفتارهای پرخطر موتورسیکلت سواران می‎توان به حرکت بر خلاف مسیر مجاز، سرعت غیر مجاز، رانندگی در شب بدون سیستم روشنایی در جلو و عقب وسیله نقلیه و سوارکردن چند نفر در ترک موتورسیکلت اشاره کرد.


وی متذکر شد: حمل غیرمتعارف بار و اشیاء، یکی دیگر از عواملی است که می‎تواند تعادل موتورسوار را برهم بزند و باعث تصادف شود.


رئیس پلیس راهور استان گلستان تاکید کرد: انجام حرکات نمایشی و مکالمه با تلفن همراه در هنگام رانندگی با موتورسیکلت بیشترین رفتار پرخطری است که از سوی رانندگان موتورسیکلت مشاهده شده که یکی دیگر از دلایل اصلی وقوع تصادفات است.


وی افزود: به دلیل اینکه موتورسیکلت وسیله نقلیه مطمئنی نیست اگر در تصادف مقصر هم نباشد به طور قطع راکب موتور سیکلت آسیب‎پذیر است.


علت مرگ بیشتر حادثه‎دیدگان موتورسیکلت مرگ مغزی است


رئیس پلیس راهور استان گلستان تصریح کرد: بالغ بر 75 درصد افراد حادثه دیده از ناحیه جمجمه دچار آسیب شده‎اند.


مهری گفت: علت مرگ بیشتر حادثه‎دیدگان موتورسیکلت مرگ مغزی و حوادث بدنبال ضربه مغزی بوده است.


وی در پایان ابراز داشت: به طور طبیعی می‎شود با روش‎های بسیار مناسب همانند استفاده از وسایل ایمنی از این میزان مرگ و میر جلوگیری کرد.

سه شنبه 1/5/1392 - 9:49 - 0 تشکر 624573

- ۰۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۴


نظری‌مهر: ریزگردها تهدید جدی سلامت ساکنان غرب کشور


مشکل ریزگردها بدون همکاری‌های منطقه‌ای حل نمی‌شودعضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با بیان اینکه مشکل ریزگردها بدون همکاری‌های منطقه‌ای حل نمی‌شود، گفت: مجامع بین‌المللی باید در جهت کنترل ریزگردها اقدامات سازنده‌ای انجام دهند.


به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد نظری‌مهر عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با انتقاد از افزایش پدیده ریزگردها در چند ماه اخیر، گفت: متأسفانه همزمان با افزایش گرما در کشور، معضل ریزگردها هم چند برابر شده است.
نماینده مردم کردکوی، بندر گز و بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکل ریزگردها بدون همکاری‌های منطقه‌ای حل نمی‌شود، افزود:‌ به‌طور حتم تمام دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه دیپلماسی و سازمان حفاظت محیط زیست باید با تدوین برنامه‌ای کاربردی برای حل این مشکل تدبیر ویژه‌ای بیندیشند.
وی با اعلام اینکه تداوم پدیده ریزگردهای در کشور تبعات بسیار بدی برای مردم به‌دنبال دارد، گفت: با تداوم روند کنونی مردم ساکن در استان‌های غربی و جنوبی کشور دچار مرگ تدریجی خواهند شد چرا که خاک‌های عراق و مرزهای این کشور با ایران آلوده به مواد شیمیایی به جا‌مانده از زمان جنگ تحمیلی است و این گرد و غبارها به واسطه طوفان‌ها و بادها به استان‌های جنوبی و غربی کشور وارد می شوند.
نظری‌مهر با بیان اینکه مجامع بین‌المللی باید در جهت پیشگیری از ورود این ریزگردها اقدامات سازنده‌ای انجام دهند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اطراف باید در رابطه با رفع این مشکل با یکدیگر همکاری لازم داشته باشند.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، باتأکید بر اینکه مسئولیت اصلی کنترل پدیده ریزگردها بر عهده دولت است، عوامل داخلی پدیده گسترش گردوغبار و ریزگردها را بروز پدیده خشکسالی، عدم مدیریت صحیح منابع آب، تغییر کاربری غیراصولی اراضی کشاورزی، تغییر اقلیم، اختلاف دما و رهاسازی اراضی کشاورزی به دلیل خشکسالی خواند

سه شنبه 1/5/1392 - 9:50 - 0 تشکر 624574

اورژانس اجتماعی در رامیان راه اندازی می شود

رامیان - خبرگزاری مهر: رئیس اداره بهزیستی شهرستان رامیان گفت: اورژانس اجتماعی بهزیستی به زودی با تکمیل اقدامات اجرایی و تحویل گرفتن ساختمان مناسب در شهر رامیان راه اندازی خواهد شد.به گزارش خبرنگار مهر، محمد بای عصر دوشنبه در مراسم هفته بهزیستی شهرسان هدف از تشکیل اورژانس اجتماعی را کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی ، مداخله تخصصی و موثر به منظور جلوگیری از تشدید بحرانها و آسیبهای اجتماعی اعلام کرد.


وی اظهار داشت: کاهش صدمات بر روی افراد در معرض آسیب، ارائه راهنمایی در خصوص خدمات سازمان بهزیستی، تسهیل دسترسی مردم به خدمات بهزیستی در حوزه آسیبهای اجتماعی و ........  عنوان و گفت جامعه هدف این اورژانس را کودکان کار و خیابانی ، کودکان و همسران آزار دیده ، دختران و پسران فراری از منزل و افرادی که اقدام به خود کشی می کنند، از دیگر اهداف است.


بای یادآورشد: شماره تلفن 123 مربوط به این اورژانس است که به زودی با افتتاح آن این خط تلفن در رامیان نیز راه اندازی خواهد شد.


سوخت سرائی فرماندار رامیان نیز گفت: با پیگیریهای انجام گرفته ساختمان مورد نیاز این مرکز در شهر رامیان جانمایی گردیده و به زودی تحول اداره بهزیستی می شود.


رامیان در شرق گلستان واقع شده است.

سه شنبه 1/5/1392 - 9:53 - 0 تشکر 624575

دقایقی پیش
احمدی‌نژاد وارد گیلان شد

احمدی‌نژاد برای افتتاح چند پروژه همزمان، وارد گیلان شد.

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد وارد گیلان شد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، هواپیمای حامل احمدی‌نژاد رئیس جمهور لحظاتی پیش در فرودگاه سردار جنگل رشت بر زمین نشست.

احمدی‌نژاد امروز در سفر چند ساعته خود به گیلان چند پروژه عمرانی و صنعتی گیلان را به صورت همزمان در شهر صنعتی رشت افتتاح می‌کند.

افتتاح 16 هزار واحد مسکن مهر در گیلان، بیمارستان 32 تختخوابی رودبار، مجتمع بزرگ ذوب‌آهن فولاد خزر، واحد تولید گازهای صنعتی، طرح توسعه کاشی خزر، کارخانه فرایند فولاد کاوه، ساخت شبکه‌های آبرسانی سدهای سفیدرود، پلرود و شفارود، مخزن 15 هزار متر مکعبی و برج هوایی 1500 متر مکعبی آب منطقه‌ای در لاهیجان و تأسیسات ذخیره و تنظیم فشار آب منطقه شرقی رشت و ... از جمله پروژه‌هایی است که احمدی‌نژاد در گیلان افتتاح می‌کند.به گزارش خبرنگار ایرنا، طرح توسعه كاشی خزر با سرمایه گذاری ۴۲۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه چهار میلیون متر مربع، با حضور رییس جمهوری در شهر صنعتی رشت به بهره برداری رسید.
محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) همچنین ۱۳ طرح صنعتی و عمرانی دیگر و نیز ۱۶ هزار واحد مسكن مهر را در استان افتتاح می كند.
این طرح ها شامل شش طرح صنعتی، پنج طرح آبرسانی كشاورزی و شهری، دو طرح برق رسانی و یك بیمارستان در رودبار است كه در سفر یك روزه رییس جمهوری به گیلان به بهره برداری می رسد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی