انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1452)
جمعه 12/7/1387 - 12:9 -0 تشکر 62325
اعتراف صداوسیما به یک خطای 28 ساله

سالهاست که سیمای جمهوری اسلامی ایران و رسانه های جمعی مسجدی را که دارای گنبدی طلایی است به عنوان قدس و مسجد الاقصی نمایش می دهند وامروز در اذهان عمومی این مسجد به عنوان نماد قدس شناخته می شود درحالی که این مسجد که به مسجد قبة الصخرة معروف است فقط در محوطه مسجدالقصی قرار دارد . این‌ گنبد از آن‌ رو گنبد الاصخرة‌ نام‌ گذاری شده است‌ که‌ در داخل‌ آن‌ صخره‌ ای‌ قرار دارد که‌ گفته‌ می‌ شود پیامبر گرامی‌ اسلام‌ (‌ص‌)‌ پا بر آن‌ نهاد و به‌ معراج‌ رفت‌ . گنبد صخره‌ حدود ‌1300‌ سال‌ پیش‌ ساخته‌ شد و علت‌ اساسی‌ بنای‌ آن‌ نیز ارتباط خاص‌ این‌ مکان‌ با‌ موضوع‌ معراج‌ پیامبر اکرم‌ (ص) بودو مسجد الاقصی وقدس واقعی مسجدی است که در پشت مسجدقبة الاصخره قراردارد،حال صداو سیما در آستانه روز قدس در حالی به اشتباه۲۸ ساله خود در یکی از بخشهای خبری اعتراف می کندکه سالهاست در پشت اسکناس های هزار ریالی کشور(۱۰۰تومانی)تصویر مسجد قبةالصخره به اشتباه درج شده است و رژیم صهیونیستی نیز سالها برای اینکه بتواند مسجد الاقصی و قدس واقعی را ازبین ببرد و معبد مورد نظر خود را بسازد ،مسجد قبةالاصخرة را در شبکه های تلویزیونی و سایتهای خبری خودبه عنوان مسجد الااقصی نمایش داده وتبلیغ می کند،چندی پیش نیز جوانان فلسطینی حاضر در دانشگاه تهران نسبت به این اشتباه فاحش اعتراض کرده بودند!

شنبه 13/7/1387 - 10:16 - 0 تشکر 62620

دوست عزیز من از نگاه رسانه ای می تونم به شما بگم که مسجد مزبور شاید از لحاظ زیبا شناسی هنری مورد توجه عکاسان قرار گرفته باشد به هر حال باید طوری این مساجد نشان داده شوند که در مردم و نگاه بیننده اثر کنند ، به نظر من دید زیبایی شناسانه مسجد با گنبد را معقول تر می داند .

البته بنده اطلاعات سیاسی و مذهبی ندارم ولی و اگر رژیم صهیونیست اسرائیل چنین کاری کرده باشند من فکر می کنم مسلمانان یه کمی باید بیشتر تفکر کنند چون دشمنانشان هر روز متفکر تر از دیروز عمل می کنند .

با تشکر

يکشنبه 14/7/1387 - 1:3 - 0 تشکر 62916

سلام

الا بذکر الله تطمئن القلوب

*******

کمی هوشیار باشیم ....

ظاهراً موضوع اشتباه گرفتن مسجد الاقصی با مسجد القبه تا حدی به دلیل نزدیکی این دو بنا و قرار گرفتنشان همراه با برخی ابنیه ی دیگر در مجموعه ی حرم الشریف است.اما به نظر می رسد در ورای این تشابه ساده,مسئله مهم تری پنهان است,تا جایی که یکی از اساتید دانشگاه زاید امارات,چند سال پیش در نامه ای به یکی از نشریات چنین نوشت:

" بین مسجد الاقصی و مسجد القبه الصخره سردرگمی قابل توجهی وجود دارد.هرگاه در رسانه های محلی و بین المللی ذکری از مسجد الاقصی به میان می آید,در عوض عکسی از مسجد القبه نمایش داده می شود.دلیل اصلی این مسئله عدم اطلاع عموم مردم, هم راستا با توطئه های رژیم صهیونیستی است.در زمان اقامتم در ایالات متحده نیز بارها با این مسئله مواجه بودم.تا ان که اطلاع یافتم صهیونیست ها در امریکا چنین تصاویری را چاپ و متتشر کرده و گاه با قیمت بسیار اندک و حتی رایگان در اختیار اعراب و مسلمانان قرار می دهند.بدین ترتیب مسلمانان ان را به تمام نقاط –دیوار منازل و دفاتر کار-نصب می کنند. همین مسئله موید این است که سران صهیونیستی می خواهد تصویر مسجد الاقصی را از اذهان مردم پاک کنند تا بتوانند آن را تخریب و معبد مورد ادعای خود را پنهانی بنا کنند و اگر کسی شکایت یا اعتراضی داشته باشد,به طور زنده تصویر مسجدالقبه را نشان خواهند داد و اظهار خواهند داشت که اتفاقی نیفتاده است." 

در هر حال غفلت ما شاید بعدها جبران نشدنی باشه ... کاش کمی هوشیار باشیم ..

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 14/7/1387 - 11:7 - 0 تشکر 62962

   درود

ماندگاری عزیز دقیقا به مطلبی که در ذهن من بود اشاره کردید ضمن اینکه باید بگیم متاسفانه ایران هم چقدر در این کار نا خواسته به اسرائیل کمک کرد .

یه جورایی خنده داره!  آهنگ کریمی (اگر اشتباه نکنم) که راجع به فلسطینه و  میگه ((یه مسجد میون دو تا مثلث اسیره..))رو حتما دیدین هر بار هم تصویر این مسجد رو(قبه الصخره) نشون می دن ...!

اما  به نظرتون اسرائیل علاوه بر تخریب مسجد غیر از نگاه مذهبی ومسائل دینی به این موضوع در پی چی هستند؟؟؟ 

                                                                  سپاس                                               

يکشنبه 14/7/1387 - 16:58 - 0 تشکر 63041

مسجد الاقصی هم گنبد داره! گنبد سبز!

تلویزیون از این سوتی ها زیاد میده.یادم استاد ن.ک که 2 سال پیش حجاب یکی از دختر دانشجوی هنر رو از سرش کشیده بود، هفته بعد از اون قضیه تو برنامه معرفی فرش نشان داد!!!!

پنج شنبه 18/7/1387 - 1:29 - 0 تشکر 64017

من این قضیه رو از مدتها پیش می دونستم . دلیلش رو هم تا حدی می دونم. درواقع این کار خود اسرائیلی هاست . می دونید که اسرائیلی ها می خواند در محل مسجد الاقصا معبد سلیمان رو بسازند . این کا رو کردن که اگه یه روز این کا رو کردند ملت اصلا نفهمن چی شد !!!

جمعه 19/7/1387 - 13:46 - 0 تشکر 64305

به نام خدایی که در همین نزدیکی هاست

سلام

به نکته جالبی اشاره کردین، من این مطلب رو چند سال پیش تو تلویزیون دیدم، تو یه برنامه مستند نشون داد که مسجد الاقصی و بیت المقدس جدایی از هم هستن، و اسرائیلی ها در تلاش هستن که بیت المقدس رو مسجد الاقصی معرفی کنن، ولی نمیدونم چرا با وجود این، نه تنها صدا و سیما همه، این دو رو باهم اشتباه میکنن و مسجد الاقصی رو بیت المقدس معرفی میکنن.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 20/7/1387 - 9:47 - 0 تشکر 64489

    درود

mymailعزیزبله من هم این موضوع رو شنیدم .ولی فکر نمی کنم قصد ساختن معبد رو داشته باشند بلکه از نظر من قصد پیدا کردن معبد رو دارند.

می دونید که همه اینها به خاطر اعتقادیه که دارند اعتقاد به ظهور منجی و تاسف من اینه که غرب و اسرائیل چقدر معتقدند ...!(این بیمی که من دارم.)

زمینه های ظهور رو (البته از منظر خودشون ) دارن مهیا می کنند.

  منتظر همراهی شما هستم.

                                                       سپاس

شنبه 27/7/1387 - 10:1 - 0 تشکر 65819

سلا م Veto_65  جان خوبی

تواینجا چه کار میکنی

خوشحال شدم دیدمت که اینجاهم مطلب می نویسی.

BY

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

آيا خداوند براي بنده‏اش كفايت كننده نيست؟(زمر/36)

دوشنبه 29/7/1387 - 13:6 - 0 تشکر 66362

این نشون دهنده جایز الخطا بودن بشر هست و اینکه این موضوع به قدری می تونه گنگ و نامفهوم باشه که همه اون رو قبول کنند

دوشنبه 29/7/1387 - 14:18 - 0 تشکر 66367

سلام


 خیلی جالبه كه چطور بعد از گذشت این همه سال به این موضوع پی بردن

حالا این كه چی شده كه اینو متوجه شدن رو نمی دونم

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی