• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 11061)
سه شنبه 25/4/1392 - 11:19 -0 تشکر 621968
جشنواره تابستان 92 انجمنهای تبیان

کاربران ارجمند انجمنها 
سلام و عرض ادب
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما، انشالله جشنواره تابستان 92 انجمنها از تاریخ پانزدهم مرداد رسما آغاز می شود و به مدت دو ماه اجرا خواهد شد. این جشنواره در بردارنده مسابقاتی متنوع و جذاب است که پاسخگوی سلایق مختلف کاربران می باشد.
جشنواره تابستان 92 انجمنها در دو مرحله برگزار می شود. مرحله اول شامل 5 مسابقه است که همه کاربران می توانند بنا بر علاقه خود در هریک از آنها یا در حداکثر سه مسابقه شرکت نمایند. پس از پایان مرحله اول و مشخص شدن برندگان انها و اعطای جوایز ایشان  ، مرحله دوم مسابقه آغاز می شود. در این مرحله که رقابت بین  برندگان 5 مسابقه مرحله اول است و فقط برندگان مسابقات مرحله اول جشنواره حق شرکت در آن را دارا می باشند شرکت کنندگان برای کسب جوایز ارزشمند250 هزار تومانی و 150 هزارتومانی و 100 هزار تومانی با یکدیگر رقابت می کنند. چگونگی برگزاری مرحله دوم متعاقبا اعلام میشود.
 
 
 
در ادامه به معرفی مسابقات مختلف و نحوه برگزاری آنها خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که برای شرکت در این مسابقات می بایست حتما در همین مبحث ثبت نام کرده و نام مسابقات مورد نظر خود ( حداکثر سه مسابقه) را ذکر نمایید. 

مسابقه 1 --- ثبت کارگاه آموزشی :
 
هر کاربر می تواند با ثبت یک یا چندین کارگاه آموزشی به رقابت با دیگر کاربران در این مسابقه بپردازد. موضوعاتی که میتواند در کارگاههای آموزشی بدانها پرداخته شود بسیار متنوع است و میتواند حوزه های مختلف علمی، اجتماعی، دینی، ورزشی، سیاسی، بهداشتی و ... را دربرگیرد.  همان طور که از نام این مسابقه بر می آید در هر یک از این کارگاهها می بایست موضوعی خاص مورد بررسی قرار گرفته و پیرامون آن موضوع، آموزش ای صورت گیرد. شیوه ارائه مطالب آموزشی و محتوای مطرح شده و چگونگی همراه ساختن و علاقه مند کردن دیگر کاربران به این موضوع، پیگیری و استمرار بحث از نکاتی است که باید توسط ثبت کننده کارگاه مورد توجه قرار گیرد. 
کاربر ثبت کننده کارگاه آموزشی، می بایست در طول این کارگاه سعی نماید که دیگر کاربران را با خود همراه ساخته و پاسخگوی سوالات و نظرات آنها باشد. شیوه ارائه کارگاه می بایست به گونه ای باشد که برای کاربران مختلف جذابیت داشته و آنها را به همراهی با این مباحث وادارد.
در انتها کارگاههایی که از محتوای کاملتری برخوردار بوده و شیوه ارائه مطالب جذابتری داشته باشند و بتوانند کاربران بیشتری را با خود همراه کرده و از میزان بازدید و تشکر بیشتری برخوردار باشند به عنوان کارگاههای برتر آموزشی این جشنواره انتخاب می گردند. 
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینکهای زیر که مرتبط با کارگاههای آموزشی برگزار شده در انجمنها در طول سالیان گذشته است توجه کنید:

http://anjoman.tebyan.net/newindex.aspx?pid=17257&threadID=304275
http://anjoman.tebyan.net/newindex.aspx?pid=17257&threadID=391338
 
 
*** تعداد کارگاههای آموزشی ثبت شده توسط یک کاربر محدودیت ندارد. یعنی هر کاربر می تواند در طول این رقابت چندین کارگاه آموزشی با موضوعات مختلف ثبت نماید.
*** همچنین هر کاربر اگر یک کارگاه آموزشی ثبت نماید برای تکمیل بحث خود، می بایست حداقل 30 پاسخ درمبحث کارگاه آموزشی خود ثبت کند. اگر چندین کارگاه آموزشی توسط یک کاربر ثبت شود در مجموع چند کارگاه، می بایست حداقل 35 پاسخ در تکمیل مباحث آموزشی خود ثبت نماید.درواقع در صورت ثبت چند کارگاه آموزشی توسط یک کاربر، حداقل پاسخهای ثبت شده در مباحث آموزشی ایشان جمعا محاسبه می شود که باید به حدنصاب حداقل 35 پاسخ در مجموع چند کارگاه برسد. 
 
 
 جوایز این مسابقه:
نفر اول: کارت هدیه 100هزارتومانی
نفر دوم: کارت هدیه 70 هزار تومانی
نفر سوم: کارت هدیه 50 هزار تومانی
 
 
 

 
 
 
مسابقه 2--- پرسش و پاسخ:

این مسابقه بر مبنای طرح پرسشهایی متنوع طراحی شده است. بدین صورت که هر روز در یک مبحث مشخص، در ساعت 7 بعد از ظهر سوالی ثبت می شود. سه کاربری که بتوانند در کوتاهترین زمان پس از ثبت سوال مطرح شده، به آن پاسخ صحیح دهند به ترتیب زمان پاسخ دهی، از امتیاز 10 و 7 و 4 برخوردار می شوند.فرصت پاسخ دهی به هر سوال تا روز فردای ثبت سوال، ساعت 7 بعداز ظهر می باشد. این مسابقه در طول جشنواره به صورت روزانه ادامه خواهد داشت و در انتها سه کاربری که در مجموع، بیشترین امتیازات را کسب کنند برنده مسابقه خواهند بود. سوالات این مسابقه به صورت روزانه در مبحث زیر ثبت میشود. 
 
 
*** لازم به ذکر است که برندگان این مسابقه می بایست حداقل 20 سوال را بطور صحیح پاسخ دهند. بدیهی است که در انتها کاربرانی که مجموع امتیازات بیشتری را کسب نموده باشند به ترتیب از برندگان این مسابقه خواهند بود.
 
 جوایز این مسابقه:
نفر اول: کارت هدیه 70 هزارتومانی
نفر دوم: کارت هدیه 50 هزار تومانی
نفر سوم: کارت هدیه 30 هزار تومانی
 
 

 
 

مسابقه 3--- ثبت مطالب تولیدی:

همواره ثبت مطالبی که توسط خود کاربران تولید شده اند جذابیت بسیاری داشته و از مخاطبان بیشتری برخوردار است. این مسابقه برای کاربران خلاق و توانمندی طراحی شده است که می توانند به تولید محتوا دست بزنند. بدین صورت که در این مسابقه کاربران میبایست به ثبت سروده های خود یا دست نوشته های خود یا عکسهای گرفته شده یا سفرنامه ها و خاطرات مختلف خود یا مطالب طنز تولیدی یا مقالات نگارش شده توسط ایشان اقدام کنند و در انتها برندگان این مسابقه افرادی خواهند بود که جذابترین و متفاوت ترین و پرمحتواترین و پرمخاطب ترین مطالب را تهیه نموده باشند.
 
 
  *** کاربران علاقه مند به شرکت در این مسابقه باید توجه داشته باشند که در هنگام ثبت مبحث و پاسخهای تولیدی خود، حتما به ذکر کلمه (مطلب تولیدی)در عنوان یا متن مبحث و پاسخ های خود اقدام کنند تا تمام مطالب تولیدی ایشان مورد بررسی قرار گیرد. 
 
*** برندگان این مسابقه از بین کاربران خلاقی انتخاب خواهند شد که در طول زمان جشنواره بتوانند به ثبت حداقل 100 مطلب تولیدی اقدام کنند.ثبت مطالب تولیدی محدودیت ندارد و هر کاربر می تواند در همه زمینه های فوق اعم از ثبت سروده و خاطره و مقاله و عکس و ... اقدام نماید و در انتها مجموع موارد ثبت شده برای هر کاربر محاسبه خواهد شد. 


** اگر مطلب تولیدی شما شامل عکسهایی است که توسط خودتان گرفته شده است و می خواهید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید توجه نمایید که این عکسها می بایست در تبیان آپلود شده باشد و تنها در این صورت در مسابقه شرکت داده خواهد شد. در صورتی که عکسهای منتخب شما در سایتی غیر از تبیان آپلود شده باشد در محاسبه نهایی برای تعیین برنده مسابقه شرکت داده نخواهد شد. 

برای آپلود عکس در تبیان از شبکه اجتماعی تبیان استفاده کنید. 
 
 جوایز این مسابقه:
نفر اول: کارت هدیه 100هزارتومانی 
نفر دوم: کارت هدیه 70 هزار تومانی
نفر سوم: کارت هدیه 50 هزار تومانی
 
 

 


مسابقه 4--- بهترین مباحث و پاسخها :

در طول جشنواره تابستان 92، کاربرانی که بتوانند به ثبت بیشترین مباحث و پاسخهای کیفی اقدام نمایند از جوایزی بهره مند خواهند شد. تکیه اصلی این مسابقه بر کیفیت مباحث ارائه شده و شیوه ارائه آن است و در تعیین برندگان این مسابقه کمیت مطالب یک کاربر لحاظ نخواهد شد. تعداد تشکر های صورت گرفته از مباحث و پاسخهای هر کاربر و همچنین میزان حضور دیگر کاربران در مباحث ثبت شده ایشان و همچنین استمرار فعالیت های صورت گرفته و خلاقانه بودن آنها در انتخاب کاربران برتر بسیار موثر است.  
 
 
*** برندگان این مسابقه از بین کاربرانی انتخاب خواهند شد که در طول جشنواره تابستانه، مجموعا به ثبت حداقل 500 مبحث و پاسخ ادر انجمنها اقدام نمایند.  آنچه که باعث برتری کاربری خاص در این رقابت می شود علاوه بر کسب حداقل کمیت مورد نیاز، کیفیت مطالب ای است که در انجمنها ثبت می کند.ثبت مباحث پرمحتوا با موضوعاتی کاربردی و به روز، ثبت پاسخهای تعاملی، استفاده از عکس و فیلم برای توضیح بهتر مطالب، ایجاد علاقه در دیگر کاربران برای شرکت در مباحث و توجه به نیازهای کاربران انجمنها در ثبت مباحث و پاسخها، ثبت مباحث خلاقانه که برای کاربران جذابیت دارد، تبلیغ مباحث ثبت شده و ... از مواردی است که توجه به آنها احتمال برتری در این رقابت را برای هر کاربری فراهم می کند. همچنین میزان مشارکت کاربران در مباحث ثبت شده کاربر شرکت کننده در این مسابقه و میزان تشکرهای صورت گرفته از مباحث و پاسخهای ایشان نیز در انتخاب نهایی برترینها موثر است. همچنین اگر می خواهید مبحثی در انجمن عکس و عکاسی ثبت نمایید همه عکسهای شما می بایست در تبیان آپلود شده باشد تا عکسهای شما در مسابقه شرکت داده شود. 

 
جوایز این مسابقه:
نفر اول: کارت هدیه 100هزارتومانی
نفر دوم: کارت هدیه 70 هزار تومانی
نفر سوم: کارت هدیه 50 هزار تومانی
 
 

 


مسابقه 5:بحث آزاد انجمنی:

در این مسابقه کاربران در یک مبحث پیرامون انجمنها و امکانات آن و موضوعات مرتبط با انجمنها و کاربران انجمنها  به طور آزاد به بحث و تبادل نظر با یکدیگر می پردازند. هر کاربر می تواند موضوعاتی مختلف پیرامون انجمنها یا کاربران انجمن ها را مطرح نموده و از کاربران دیگر بخواهد که پیرامون آن موضوع به بحث و تبادل نظر بپردازند. این مسابقه در جهت آشناترنمودن کاربران با محیط انجمنها و امکانات آن و آشنایی بیشتر با دیگر کاربران و تعامل حسنه بین ایشان است. در انتها کاربرانی که بهترین موضوعات را مطرح نموده و پاسخهایی مفیدتر ارائه نموده و با دیگر کاربران تعامل بهتری داشته اند برنده این مسابقه می باشند.
 جهت شرکت در این مسابقه از مبحث زیر استفاده نمایید.
 

*** برندگان این رقابت از بین کاربرانی انتخاب خواهند شد که در طول جشنواره حداقل به ثبت 150 پاسخ در این بحث اقدام کنند پاسخهایی که علاوه بر معرفی بیشتر انجمنها و امکانات آن و آشنایی بیشتر کاربران با یکدیگر و با محیط انجمنها، محتوایی با ارزش و غنی داشته باشد. برترینها از بین کاربرانی انتخاب میشوند که بهترین تعامل را با دیگر عزیزان برقرار کنند و بتوانند به شیوه ای نو و جذاب به این تعامل
اقدام کرده و سوالات ای مطرح نموده و به پاسخهایی برسند. 
 
 
 
 جوایز این مسابقه:
نفر اول: کارت هدیه 70 هزارتومانی
نفر دوم: کارت هدیه 50 هزار تومانی
نفر سوم: کارت هدیه 30 هزار تومانی
 
 
 
 

 

 


 

 

 

-** هر کاربر حداکثر می تواند همزمان در سه مسابقه از 5 مسابقه فوق شرکت نماید و برای شرکت در این مسابقات حتما می بایست در همین مبحث اقدام به ثبت نام در مسابقات مورد نظر بنماید یعنی اعلام کند که مایل است در کدام مسابقات شرکت نماید.
 
 
-** زمان شروع رسمی مسابقات جشنواره تابستان 92 انجمنها از تاریخ سه شنبه 15 مرداد ماه می باشد.  
 

-** لازم به ذکر است که برندگان این مسابقه افرادی هستند که بتوانند مطابق معیارهای تعیین شده، فعالیت نمایند.  در صورتی که در هر یک از این مسابقات فعالیت کاربران مطابق با معیارهای تعیین شده نباشد و از لحاظ کمی و کیفی به مرحله قابل قبول نرسد آن مسابقه برنده نداشته یا از برندگان کمتری برخوردار خواهد شد. 

 

 

 

-** جوایز نهایی جشنواره:

 برندگان مرحله اول مسابقات جشنواره تابستان 92 انجمنها به مرحله دوم این جشنواره راه پیدا می کنند.این برندگان علاوه بر کسب جوایز مرحله اول جشنواره،  در مرحله دوم که طرح مسابقه آن بعدا به اطلاع می رسد، برای کسب جوایز ارزشمند زیر با هم رقابت می کنند و در انتها به سه کاربر برتر مرحله دوم جوایز زیر اهدا می شود: 

نفر اول: کارت هدیه 250 هزار تومانی

نفر دوم:  کارت هدیه 150 هزار تومانی

نفر سوم:  کارت هدیه 100 هزار تومانی

 

جهت رقابت برای کسب جوایز نهایی جشنواره تابستان 92 انجمنها می بایست از برندگان مرحله اول 5 مسابقه فوق باشید. پس زمان را از دست ندهید. 

 

-**ضمن تشکر از شما کاربران گرامی، در صورتی که در مورد مسابقه ای خاص یا شیوه برگزاری آن، سوال یا ابهامی در ذهن دارید در همین مبحث مطرح نمایید تا هر چه سریعتر پاسخگوی شما باشیم.

 

 در پایان خواهشمند است ضمن ثبت نام جهت شرکت در این مسابقات تا زمان شروع رسمی حشنواره، خود را آماده سازید تا با حضوری قوی و پراراده از برندگان حتمی این جشنواره باشید.  

 

 تذکر: همه شرکت کنندگان در این مسابقه می بایست در فرم عضویت خود در سایت تبیان، نام و نام خانوادگی و ای میل شان را ثبت کنند تا اگر نیاز به برقراری ارتباط با ایشان پیرامون مسابقات بود امکان این امر فراهم باشد. 


 
 
 

چهارشنبه 2/5/1392 - 7:56 - 0 تشکر 624943

با سلام انشالله که این مبحث فتح بابی باشد جهت دانش افزائی و پر بار کردن اوقات فراغت دوستان .منتهی اطلاع رسانی را گسترش دهید. و مطالبی هم که ثبت می شود بخصوص  تولیدی ،تولیدی باشد . در هر حال اگر مطالب منبعی دارد باید ذکر شود.
با تشکر از فعالیت خوب شما سرفراز باشید و پیروز

چهارشنبه 2/5/1392 - 12:4 - 0 تشکر 625016

یه سوال:
کارگاه ها باید جدید باشند یعنی از تاریخ شروع مسابقه ثبت بشن یا نه؟

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

چهارشنبه 2/5/1392 - 15:14 - 0 تشکر 625131

medman گفته است :
[quote=medman;497712;625016]یه سوال:
کارگاه ها باید جدید باشند یعنی از تاریخ شروع مسابقه ثبت بشن یا نه؟با سلام و ادب
بله، از تاریخ شروع مسابقه اقدام به ثبت کارگاه نمایید و تا آن زمان می توانید ضمن ثبت نام، برای درج مطالب سودمند خود آمادگی لازم را کسب نمایید.
موفق باشید

چهارشنبه 2/5/1392 - 17:32 - 0 تشکر 625176

بسیار عالیه. دست همه درد نکنه.
انشااله که بتونیم سهم مثبتی در این مسابقه داشته باشم.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

چهارشنبه 2/5/1392 - 17:54 - 0 تشکر 625181

سلام
امیدوارم تابستونی داغ داشته باشیم
در حد توان شرکت میکنم و امیدوارم به مرحله دوم برسم:)

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

چهارشنبه 2/5/1392 - 18:2 - 0 تشکر 625185

سلام
خب اگه بتونم که حتما شرکت میکنم!!

امید است که بتوانیم به مرحله های بعد صعود کنیم. :-)

از پله های ابر

پایین می آید

بی ذوقی نکن چتر سیاه!

    (M.V.M

چهارشنبه 2/5/1392 - 19:18 - 0 تشکر 625216

سلام
به به چه جشنواره ی خوبی عالیه امیدوارم کاربران تمام سعی و تلاش خودشن و بکنن منم در حد توانم کمک میکنم.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 2/5/1392 - 19:19 - 0 تشکر 625218

soltan_azdad گفته است :
[quote=soltan_azdad;507077;625181]سلام
امیدوارم تابستونی داغ داشته باشیم
در حد توان شرکت میکنم و امیدوارم به مرحله دوم برسم:)

بیخیال همینطوری داغ هست بگید امیدوارم انجمن داغی داشته باشیم تابستون داغ گفتین کلی عرق ریختم در یک لحظه:(

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 3/5/1392 - 0:24 - 0 تشکر 625298

سلام
خیلی ممنون بابت این مسابقات هیجان انگیز
انشالله من هم همراهی می کنم و در مسابقات 2 و 4 شرکت می کنم

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
پنج شنبه 3/5/1392 - 4:46 - 0 تشکر 625318

با سلام
به امید خدا در مسابقات جذاب شما شركت می كنم
از شما هم برای ایجاد  محیطی برای رقابت دوستانه و گرم شدن انجمن ها متشكرم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.