انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1308)
پنج شنبه 11/7/1387 - 20:40 -0 تشکر 62186
انجمن های تخصصی را نقد کنیم

من این تاپیک رو زدم برای اینکه بیام نقاط ضعف اساسی در انجمن ها رو پیدا کنیم و راه حل پیشنهاد بدیم. شما هم بیایین و توی این بحث شرکت کنید و نظراتتون رو بدین. دقت کنین من اینجاقصد ندارم پیشنهاد اضافه شدن چیزی به ساختار انجمن ها رو بدم بلکه کل ساختار انجمن مد نظرم هست. بنابر این اگه کسی خواست تو بحث شرکت کنه از پیشنهادایی مثل اضافه شدن نمی دونم فضای آپلود و نمی دونم فلان ابزار و فلان امکان نده. اینجا فقط ساختار های موجود نقد بشن تا نقاط ضعف مشخص بشه و در ضمن حتما یه پیشنهاد برای حل این موضوع بدین. البته تکراری بودن مطلب مورد نظر مهم نیست چون اینجور مطالب بهتره که یک بازنگری دوباره و توجه بیشتری بهشون بشه. در ضمن از مدیرا سیستم و مسئولان بخش فنی تقاضا می کنم که به نظرات کاربران توجه کنند. چون قراره تغییراتی مهم بزودی اعمال بشه یاداوری نکات مهم خالی از لطف نیست.

متشکرم

پنج شنبه 11/7/1387 - 20:45 - 0 تشکر 62187

خوب بحث اصلی من روی نام گذاری انجمن هاست . با نگاهی گذرا به نام انجمن ها متوجه می شید که این طرز نام گذاری خیلی مشکل داره. گاهی وقتا فکر می کنم یه آدم سر خوش این اسما رو انتخاب کرده. من فقط چندتا شو می گم:

 1. تداخل حوزه کاری انجمن ها باهم

انجمن معارف با قرآن ، انجمن خانواده با اجتماعی ، کارافرینی با تجارت و بازرگانی و ...

 1. خیلی کلی و یا خیلی جزیی بودن نام بعضی انجمن ها

ادبیات ، آموزش و تحقیقات ، معارف ، اجتماعی ، تجارت و بازرگانی و ... که هر کدام می توانند چندین زیر مجموعه پیدا کرد

نصف جهان ، کارافرینی و قرآن و عترت و ... که می تونند زیر مجموعه ی یکی از انجمن های موجود باشن

 1. انتخاب اسم هایی نا مربوط و گمراه کننده

کار تفریح زندگی یعنی چه و باید اینجا به چه بحثی پرداخته بشه وقتی برای کار انجمن کارافرینی و تجارت وجود دارند ، برای زندگی انجمن خانواده و اجتماعی و روانشناسی وجود دارند و برای تفریح هم انجمن فیلم ، ورزش و ... وجود دارند. پس اساس وجود این انجمن چیه؟

کاش بجای یک انجمن فرهنگ و هنر یک انجمن جداگانه برای هنر می داشتیم.

 1. انجمن هایی که هدف از تشکیل آنها کاملا معلوم نیست و یا در صورت تعریف بیش از حد جزیی خواهند بود

کار تفریح زندگی که من نفهمیدم هدف از ایجادش چی بوده. هر کی فهمید به ما هم بگه.

صندلی داغ که عمده هدفش معرفی کاربران برتر هست که زیاد هدف والایی نمی تونه تلقی بشه و با توجه به تعداد مباحث درج شده در اون می شه فهمید هدفی بسیار جزئی و دارای جذابیت پایین هست.

 1. جای بسیاری از نام های پر مخاطب ، جذاب و پر طرفدار کم است.

بحث های تخصصی کامپیوتر و موبایل و ...

البته مثال هایی که زدم فقط بخش کوچکی از مشکلات موجود بود. مشکل اصلی زمانی رخ می ده که من کاربر برای قرار دان بحث جدیدم در انجمن دچار سردرگمی می شم و نمی دونم بحثم رو کجا قرار بدم. این مشکل احتمال برای خیلیا پیش اومده که بحثی داشتن که مربوط به هیچ انجمنی نمی شده یا مربوط به چند انجمن می شده.

من این بحث رو وارد کردم چون شنیدم قابلیت زیر انجمن ها ایجاد شده و در مرحله فعال سازی قرار داره. با فعال سازی این قابلیت احتمالا شاهد تحولی در ساختار انجمن ها هستیم که لازم بود اینبار در نامگذاری انجمن ها دقت خاصی صورت بگیره تا دیگه شاهد این مشکلات نباشیم.

پنج شنبه 11/7/1387 - 20:49 - 0 تشکر 62189

اما نکته دومی که می خوام بگم در مورد ممیزی هست. من نمی دونم این ممیزی از جون ما چی می خواد. باور کنید ممیزی یکی از عواملی هست که جلوی رشد انجمن ها رو می گیره و بیشتر از هر کس برای خود انجمن و دست اندر کاران اون مشکل زا هست. ما در حال حاضر همه شرایط رو برای برداشتن ممیزی داریم .من پیشنهاد می کنم حداقل ممیزی از تمام کاربران تایید نهایی برداشته بشه. ببینید حالا اینکه ما می خواهیم محیطی سالم داشته باشیم فقط با ممیزی که مشکل حل نمی شه و تازه ممیزی که تنها راه چاره نیست . بنظر بنده ممیزی در واقع به نوعی پاک کردن صورت مساله شبیه هست تا حل کردن اون(فکر نان کن که خربزه آبست). ببینید تمام اطلاعات کاربران تایید نهایی در دست شماست بنابراین خیلی کم پیش میاد که کسی تایید نهایی شده کار ناشایستی انجام بده. حتی در مرحه دوم هر انجمن یک مدیر و یک جانشین داره که اونها مسئول رسیدگی به تخلفات هستند و اگر مشکلی هم پیش بیاد اونها برطرف می کنند. و حتی ما در تبیان شاهد سطوح بالاتری از نظارت هستیم که سطح امنیت سیستم رو بالا میبره ( مدیر سیستم و منشی سیستم ) . در مرحله آخر انجمن ها محلی رو برای آپلود ندارند که نگران فایل های آپلود شده باشیم. پس من دوباره تکرار می کنم که واقعا درک نمی کنم که هنوز چرا تعدادی زیادی از کاربران - حتی فعال - بصورت ممیزی هستند.

بزرگترین مشکلی که ممیزی ایجاد می کنه خسته کردن و یا فراری دادن کاربرایی هست که تازه وارد این محیط می شن. مثال می زنم : صبح ساعت 8 میام یه بحث وارد می کنم .بحت من ساعت 12 تایید می شه . کاربری که می خواد در بحث من شرکت کنه ساعت 12 نظر می ده ، نظر اون ساعت 6 بعد از ظهر تایید می شه، من نظرشو می خونم و میام که جواب بدم ، نظرمو ثبت می کنم ، روز بعد ساعت 8 میام و می بینم یکی دیگه قبل از من جواب اون بابای قبلی رو داده و یک سوال جدید پرسیده و من میام جواب اونو بدم ، بعد ساعت 12 میام ...

و این چرخه ادامه داره ... اینجوری خداییش حال من یکی که خیلی گرفته می شه و اگه قبلا محیط دیگری رو تجربه کرده باشم که این محدودیت های زائد رو نداشته باشه حتما ادامه فعالیت ها مو اونجا انجام می دم.

یه چیز دیگه که در این مورد بنظرم می رسه مسئله ی این همه مدیر و جانشین در انجمن هاست. بنظر من انتخاب اینقدر مدیر برای محیطی مثل تبیان با این همه کنترل زیاد عاقلانه نیست مگر اینکه با مسئله ممیزی ربطش بدیم . چطوری ؟ حالا می گم البته شاید اشتباه کنم. خدا عالمه. با اون مشکلات که ذکر کردم و گفتم ممکنه تعداد زیادی از کاربران رو از دست بدیم ( یا حتی کاربران خوبمون رو از دست بدیم یا از اضافه شدنشون جلوگیری کنیم) در واقع با انتخاب مدیر و جانشین کاربرای دائمی برای سیستممون خواهیم داشت( البته تعداد زیادی ازمدیرها و جانشین ها تا کنون استعفا دادن و رفتن ) اگر نگاهی به هر انجمن بیندازید خواهید دید که مدیر و جانشین اون انجمن فعالترین فرد اون انجمن هستند و یا در لیست فعالترینها جا دارند. این مشکل جاهایی خیلی نمود داره که وقتی به صفحه اول انجمن مراجعه می کنی می بینی اکثر مباحث ایجاد شده رو مدیران اون انجمن ایجاد کردن یا حالا مدیران انجمن های دیگه که معمولا آدمای فعالی هم هستند در اون انجمن شرکت کردن. برای حل این مشکل مدیران انجمن ها اخیرا دست به دعوت کاربران به همکاری در انجمنشون زده اند اما جالبه بدونید که اکثر افرادی که اعلام آمادگی کردن جزو همون مدیرا و جانشین ها هستند.

خوب لازم می دونم دوباره پیشنهاد خودمو مبنی بر حذف ممیزی از کاربران تایید نهایی به استحصار برسونم. بنظرم من برداشتن ممیزی از همه کاربران تایید نهایی گامی رو بجلو در جهت اعتلای انجمن ها خواهد بود.

پنج شنبه 11/7/1387 - 21:14 - 0 تشکر 62197

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست
با سلام به همه دوستان گرامی .
و سلام به دوست خوب و عزیز و گرامی mymail که چنین بحث خوبی رو ایجاد کردند .
اما اول ممیزی : به نظر من برداشتن ممیزی خوب نیست . بلکه باید باشد .
اما چیزی که بیشتر از ممیزی صدمه می زند ، دیر تایید شدن مطالب است .
وقتی برخی مطالب تایید اولی ها بعد ازسه چهار روز یا حتی یک هفته تایید می شود ، اون وقت نه اون فرد می تونه پیگیر مطلبش و بحث توی اون موضوع باشه و نه هیچ کس دیگری .
اگر هم نظر اون فرد دیده بشه کاملا تصادفی هستند .
اما همه می گند که قانون اینجا تایید حداکثر صرف بیست و چهار ساعت است .
شاید برخی از عنوان یک روز این نتیجه رو بگیرند اگر مطلبی ساعت دو دقیقه نیمه شب روز شنبه نوشته شد ، اگر دوشنبه تایید بشه ، فاصله اش فقط یک روز بوده .
در حالی که این کار بیشتراز چهل هشت ساعت طول کشیده .
به نظر من مهمتر از ممیزی دیر تایید شدن مطالب هست .
دیگر این که وقتی یک مطلب تایید شد ، زمان تاییدش رو به عنوان زمان ثبت مطلب حساب کنند .
وگرنه وقتی مطلبی بعد از دو روز تایید شده ، قبل از آن مطالب تایید نهایی های زیادی وجود داره .
اما این مطلب می ره و قبل از همه اونها جای می گیره .
گاهی در عرض دو روز چهار پنج صفحه مطلب می آدش که مطلبی که تازه امروز تایید شده ، می ره صفحه دوم قرار می گیره .
یعنی که اصلا بختی برای دیده شدن نداره .
اما یک نظر دیگر : در مورد نام انجمن ها گفتی .
من به نامشان کاری ندارم .
اما دسته بندی ها خوب نیست .
مثل اینکه قراره زیر انجمن ها ایجاد بشند .
به نظر من در حال حاضر سی ویک انجمن اصلی داریم . نه اینکه چهار یا پنج تا .
چون که قاعدتا باید هر انجمن اصلی برای خودش هم مدیر داشته باشد . نه اینکه فقط زیر انجمن ها مدیر داشته باشند .
بهتر هستش که ترکیب گروه بندی انجمن ها عوض بشه .
در اصل چهار پنج انجمن اصلی باشه . نه اینکه هر چند انجمن در یک گروه باشند .
بلکه اون انجمن مادر واقعا انجمن واقعی باشه .
با یک یا چند مدیر یا با یک گروه هیئت مدیره باشند که با ارتباط با هم موارد تکراری رو حذف کنند .
این جوری دیگر در انجمن های مشابه امکان ایجاد چند بحث با یک موضوع نیست . و ..... .
همیشه شاد و پیروز باشید .

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
پنج شنبه 11/7/1387 - 21:25 - 0 تشکر 62206

*******************

سلام دوست عزیز

 اتفاقا من هم می خواستم یه چنین تاپیکی بزنم

البته امیدوارم نتیجه ای هم داشته باشه!!!

بنده کلا انجمنی  به نام انجمن نصف جهان رو غیر ضروری می دونم!!چرا فقط اصفهان چرا شیراز نه؟چرا تهران نه؟چرا مشهد نه؟چرا....؟؟؟

انجمن قران و عترت با معارف چه فرقی داره؟غیر از اینه که ما معارف رو از قران و عترت می گیریم!!!!!

بعضی ها که تازه واردن مطالبشون خیلی دیر تایید می شه!چرا؟؟

بهتر نیست مدیر های انجمن ها مطالب تکراری رو تایید نکنند و به جای اون تاپیک های قبلی رو زنده کنند!

*******************

يا حسين

پنج شنبه 11/7/1387 - 23:7 - 0 تشکر 62233

ادبیات یک انجمن کلی است و زیر مجموعه نمی تواند باشد و زیر مجموعه ای هم نیاز ندارد اما با قرار دادن زیر انجمنها اهداف آن در دسته بندی های گوناگون مشخص خواهند شد .

صندلی داغ یک انجمن بسیار جذاب و پر بیننده است که در مواقع خاص بسیار تخصصی عمل کرده . مثل برنامه ی دفاع مقدس .

انجمن جداگانه برای هنر : در حال حاضر بحث تئاتر در سینما انجام می شود و بحث موسیقی در فرهنگ و هنر  ، قسمت ادبیات و طنز و سینما و فرهنگ و هنر در واقع مجموعه ی هنری انجمنها هستند .

به نظر من در تبیان برای هر دانشی انجمن موجوده و اصلا برای من سر در گمی ایجاد نشده است ، شما کاش مثال می زدین .

در مورد ممیزی ، من خودم یک مدیر هستم در گذشته در بحث هایی من ناسزاهایی به دین و مسئولان مختلف را در باکس خودم می دیدم که بسیار دور از ادب بود البته الان وضعیت بهتر شده ولی در مورادی کاربرانی رو باید ممیزی گذاشت و من به عنوان مدیر سینما که سابقه ی سه سال مدیریت در انجمن سینما را دارم به شما این نکته رو می گم که ممیزی نبودن بچه ها خطر بزرگیه برای آینده ی انجمنها ، بنده خودم خیلی آزاد بحثها رو چک می کنم و زیاد هم فیلترینگ شدیدی ندارم ولی این رو باید بدونید که در مواقعی اتفاقات ناگواری رخ میده که با ممیزی میشه از آنها جلوگیری کرد . جناب مای میل مشکل شما اینه که تجربه نداری عزیزم و مدیری هستی که چند ماهی از مدیریتت نمی گذرد و دیده شدن نام تو برای من مدیری که سالهای عمرم رو گذاشتم روی این سیستم شده یک آرزوی دست نیافتنی و شبها به دعا می نشینم که شما دوست عزیزم روزی کانکت شی و به انجمنت سر بزنی .

مای میل عزیز تو همکار من هستی و من اسمت رو نمی دونم و این واقعا اسف انگیزه ، دوست عزیزم اینکه شما می گین مدیریت هم اضافیه در انجمنهای مختلف به نظر من باز کم تجربگی شما رو نشون میده  ، من به عنوان یک مدیر هماهنگ کننده ی اعضای انجمنم هستم حداقل در سینما این طور بوده که من با نظم خاصی حدود ده کاربر غیر تخصصی رو متخصص سینما کردم و به فعالیتهای تخصصی آنها را تشویق کردم . پس به نظر من بدون نگاه به آنچه همکارانت انجام دادند مقایسه نکنی بهتره .

در آخر حرفهایی که زدم فقط و فقط صحبتهای یک همکار و رفیق بود که باید بهت می گفتم و اگر جایی لحنم اینگونه در نظرت آمد که تند است خدایی نکرده مرا ببخش .

ممنونم که برای پیشرفت انجمنها این بحث را ایجاد کردی ، لطف کن انجمن سینما رو نقد کن و من رو در بهبود این بخش یاری کن .

در پناه حق

پنج شنبه 11/7/1387 - 23:33 - 0 تشکر 62238

به نام خد

اســـلام

چه جالب!

اتفاقا من هم حدود یه ماه پیش قصد زدن چنین تایپیكی رو داشتم ولی به دلایلی منصرف شدم.

خب حالا نظراتم رو در مورد موارد ذكر شده خلاصه وار میگم.

انشالله اگه وقت شد  دوباره برمیگردم.

 اول اینو بگم كه با اضافه شدن انجمن های جدید یا زیر انجمنها بصورت زیاد(مانند سایر انجمنهای اینترنتی) چندان موافق نیستم. چون باعث شلوغتر شدن و در نتیجه گیج شدن بیشتر كاربر برای شركت در انجمن ها میشه و همچنین وجود انجمنهای اضافه نیاز به ظرفیت بالا داره كه فكر میكنم فعلا همین انجمنها برای كاربران موجود كافی باشه. و در صورت اضافه شدن  انجمن جدید فكر نمیكنم سرنوشتی جز سرنوشت انجمن كارتفریح زندگیدر انتظارشون باشه.

تداخل انجمنها .. درست... البته اگه یكم كاربران درمورد مطالب و تایپیكهایی كه قرار میدن بیشتر دقت داشته باشن این مشكل حل میشه...چرا وقتی می خواییم یه بحث جدید بزنیم یكم درموردش فكر نكنیم؟ اگه در این موارد با چند نفر یا مخصوصا با خود مدیر یا جانشین مشورت كنیم دیگه به چنین مشكلاتی برخورد نمیكنیم.

انجمن خانواده می تونه زیر مجموعه انجمن اجتماعی باشه.

درمورد دلیل موجودیت و اهداف بعضی انجمن ها من هم ابهاماتی  وجود داره.

درمورد وجود ممیزی موافقم... خیلی انرژز آدم رو میگیره..آدم با دیدن بعضی چیزها از ادامه فعالیت دلزده میشه. ولی با این وجود ممیزی یه چیز ضروری هست.

درمورد افراد تایید نهایی، درسته كه  تبیان اشراف داره بهشون ولی وقتی یكی كه تازه وارد انجمن می شه با محیطش اشنا نیست و شروع میكنه به گذاشتن مطالب.مخصوصا مباحث جدید كه بسیاری از اونها هم تكراری هستند. تازه همین ممیزی هم كه وجود داره باز هم كلی بحث تكراری میبینیم چه برسه به اینكه برای همه حتی تازه وارد ها ممیزی وجود نداشته باشه.اگه بخوایین وجود مدیر رو برای سر و سامون دادن به این موضوع دلیل بیارین جا داره همینجا صحبتهام رو با انتقاد از بعضی مدیران ادامه بدم. اگه همین موضوع تایید مطالب توسط مدیر مطرح نبود بعید میدونستم كه بعضییییی از مدیران هفته ای یه بار هم به انجمنشون سر میزدن. ضمنا جا داره از بسیاری از مدیران زحمتكش انجمنها ی تخصصی هم تشكر كنم كه بسیار زحمت میكشن برای انجمنشون.

برای ممیزی من یه پیشنهاد میدم البته اگه عملی باشه خیلی خوب میشه... در ابتدای كار كاربران تازه كار ممیزی داشته باشن برای ایجاد بحث جدید. یعنی فقط امكان پاسخ دادن به مباحث بصورت غیر ممیزی وجود داشته باشه و فقط مباحث جدیدشون بررسی و تایید بشه. این میتونه یكمی از مشكلات رو برطرف كنه. شما گفتید توی انجمنها مدیران جزو فعالترینها هستند ولی من می تونم چند انجمن نام ببرم كه اسمی از مدیر یا جانشین بین فعالترینها دیده نمیشه .

ببخشید كه طولانی شد ولی هنوز حرف هست.. دوباره مزاحم می شم... حتما...

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
جمعه 12/7/1387 - 1:44 - 0 تشکر 62253

نقل قول از سعیدان

اول اینو بگم كه با اضافه شدن انجمن های جدید یا زیر انجمنها بصورت زیاد(مانند سایر انجمنهای اینترنتی) چندان موافق نیستم.
دوست عزیز زیر انجمنها به من مدیر خیلی کمک می کنه و برای ما یک نعمت به حساب میاد . این طوری تموم بحثهای انجمنهامون یه جای درست و حسابی پیدا می کنند . مثل کتابخونه که وقتی میری میدونی اگر کتاب هنری می خوای از بخش هنری باید بری دنبالش البته کتابخانه های گذشته اینگونه بوده و اکنون با سیستمهای کامپیوتری فایل بندی و پوشه بندی میشه که در این انجمن همین کار انجام خواهد شد .
نقل قول از سعیدان

برای ممیزی من یه پیشنهبرای ممیزی من یک پیشنهاد میدم البته اگه عملی باشه خیلی خوب میشه... در ابتدای كار كاربران تازه كار ممیزی داشته باشن برای ایجاد بحث جدید. یعنی فقط امكان پاسخ دادن به مباحث بصورت غیر ممیزی وجود داشته باشه و فقط مباحث جدیدشون بررسی و تایید بشه.

پیشنهاد خیلی خوبیه منم موافقم .

در پناه حق

جمعه 12/7/1387 - 2:25 - 0 تشکر 62254

به نام خدای مهربون
سلام
قبل از شروع به صحبت کردن در این بحث یه چیزی رو میخواستم روشن کنم که جدیدا نمی دونم چی شده بعضی دوستان تا میخوان انتقادی رو شروع کنن‌(چه در مورد محیط یا شخص) حرفشون رو با یه سری توهین و القاب زشت آغاز می‌کنن!!! واقعا من موندم چرا؟؟؟ واقعا فکر می‌کنن این چنین بحث رو پیش بردن آیا به جایی هم می‌رسیم یا صرفا قصدمون تخریب نفر روبرو‌ هستش؟
"گاهی وقتا فکر می کنم یه آدم سر خوش این اسما رو انتخاب کرده."
مای‌میل عزیز مطمئن باشید دوستانی که در گذشته و در سه سال پیش هیچ‌وقت از روی بیکاری و تلف کردن وقت انجمن‌ها رو ایجاد نکردن که انتخاب کردن این اسامی بخواد از روی سرخوش بودن و این چیز‌ها انتخاب بشه، دوستانی که این اسامی رو انتخاب کردن خیلی خیلی برای انجمن‌ها زحمت کشیدن و اصلا درست نیست این‌مدلی و با این الفاظ زحماتشون رو زیر سوال ببریم، ممنون میشم زین پس دقت بیشتری رو انجام بدین.
قبل از جواب دادن به سایر موضوعاتی که اعلام کردین بهتون پبشنهاد میدم حتما یه سری به سند معرف انجمن‌های مختلف بزنید تا حدود زیادی با اهداف هر انجمن آشنا بشین، اینجوری خیلی بهتر و با علم بیشتری میتونید نقد کنید.
"تداخل حوزه کاری انجمن ها باهم"
دقیقا یکی از اهداف مهم و قابل توجه انجمن‌ها همین کار گروهی و در ارتباط بودن انجمن‌هاست!! که اسم این رو تداخل نمی‌ذارن و در واقع ما با این کار قرار آموزش بدیم که چجوری چند موضوع رو میشه به هم ربط داد، البته آموزشش به صورت تجربی در کاربرا ایجاد میشه.
ما حتی یه سری انجمن فناوری رو با انجمن معارف در ارتباط دیدیم (بحثی که در مورد آدمک‌های زنده در خواب بودش، اسم تاپیک دقیق یادم نیس)
"خیلی کلی و یا خیلی جزیی بودن نام بعضی انجمن ها "
همون‌طوری که خودتون اشاره کردین زیر انجمن‌ها هم با همین هدف دارن شکل میگیرن، ولی بیشتر انجمن‌ها نیاز به زیر انجمنی ندارن، چون اگه این طوری بشه انجمن خیلی پیچیده میشه و مشکل‌ساز.
"انتخاب اسم هایی نا مربوط و گمراه کننده "
در این مورد شما یکم دارید اغراغ می‌کنید، همین انجمن کار تفریح زندگی در واقع ربط این سه مورد به هم رو داره میگه و بحث‌هایی وارد این انجمن میشه که صرفا دنبال خلاقیت‌هایی هستش که بشه بعد یه هفته کاری در زندگی روزمره ما بشه باهاش به نحو احسنت تفریح و استراحت کرد.
ببین دوست من شما برای رسیدن به همین توضیح یه خطی که بهتون دادم نمی‌خواد ساعت‌ها وقت بذارید، فقط کافی یه سر کوچولو به انجمن بزنید تا آمار کار دستتون بیاد، البته قبول دارم که برای انجمن‌هایی این چنین ما باید یه توضیح نیم‌خطی براشون داشته باشیم.
"صندلی داغ که عمده هدفش معرفی کاربران برتر هست که زیاد هدف والایی نمی تونه تلقی بشه و با توجه به تعداد مباحث درج شده در اون می شه فهمید هدفی بسیار جزئی و دارای جذابیت پایین هست. "
خب دوست من، من بهتون میگم برید حداقل به انجمن‌ها یه سر کوچولو بزنید بعد نقد کنید به خاطر همینه!! شما حتی یک بار هم سند معرف صندلی داغ رو نخوندید که این جوری میگید بی هدفه!!! من کاری ندارم صندلی داغ چقدر تونسته برای کاربرانش جذاب باشه یا نه ولی هدف والایی که انجمن صندلی داغ داره رو به جرئت می‌تونم بگم در کل انجمن‌ها شاهدیم و اونم رسیدن به خویشتن فراموش‌شده‌ی خودمون هستش، چیزی که ما حتی لحظه‌ای به خودمون فکر هم نمی‌کنیم.

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

جمعه 12/7/1387 - 2:26 - 0 تشکر 62255

"جای بسیاری از نام های پر مخاطب ، جذاب و پر طرفدار کم است.
بحث های تخصصی کامپیوتر و موبایل و ..."
ببینید تو محیط مجازی که ارتباطش با دنیای IT به شدت بالاست خب مطمئنن از طرفداران بیشتری هم برخورداره، پس دلیل نمیشه این بخش‌ها به خاطر اسامیشون  پر مخاطبن، دلیل اصلیش استفاده بیش آز حد از این اسامی هستش، ولی ایشالله با بوجود اومدن زیر انجمن‌‌ها حتما این اسم ها هم درش لحاظ میشه.
"البته مثال هایی که زدم فقط بخش کوچکی از مشکلات موجود بود"
این مثال‌هاتون از نظر من اصلا کارشناسانه نبود و امیدوارم که مجددا کل انجمن‌ها و سند معرف‌هاشون رو یه ببرسی کنید تا بهتر بتونید نقد کنید.
" مشکل اصلی زمانی رخ می ده که من کاربر برای قرار دان بحث جدیدم در انجمن دچار سردرگمی می شم و نمی دونم بحثم رو کجا قرار بدم. این مشکل احتمال برای خیلیا پیش اومده که بحثی داشتن که مربوط به هیچ انجمنی نمی شده یا مربوط به چند انجمن می شده."
خب دوست من در این موارد مدیر رو برای چی گذاشتن؟؟ صرفا وجود مدیر تایید کردن مطلب نیستش، مدیر علاوه بر نظارت بر مطالب حکم هدایتگری اون انجمن رو داره و کاربرانی که در انجمن فعالیت میکنن رو هدایت میکنن، پس شما و هر شخصی وقتی با این مشکل روبرو شدن فقط کافیه با ایمیل اون انجمن مشکلشون رو در میون بذارن، یا در تاپیک پیشنهاد و انتقاد اون انجمن موضوع رو مطرح کنن تا مشکلشون به سرعت حل بشه.
"اما نکته دومی که می خوام بگم در مورد ممیزی هست."
در مورد ممیزی من خودم تا حدودی موافقم که نباشه ولی تجربه بهم ثابت کرده که وجودش برای حفظ حرمت‌ها یکی از الزامات هستش، ببنید اگه ممیزی نباشه و یه کاربری بیاد حرمت شکنی کنه و بره و اصلا براش هم مهم نباشه که دسترسیش گرفته میشه یا نه، اینجا کی ضرر می‌کنه؟؟ اینجا کاربرانی ضرر میبینن که بینشون حرمت شکسته شده و رفته پی کارش مثل آبرویی که ریخته بشه و دیگه نشه جمعش کرد، ممیزی درواقع حکم همون کارت شهروندی هر کسی هستش که با بدون ممیزی شدن رسما یکی از اعضای اون شهر میشه، و میشه شهروندش، و فرق شهروند(کاربر بدون ممیزی) با شهر نشین اینه که شهروند قوانین شهر رو میدونه و براش مهمه و اگه کسی تو شهرش قانون رو زیرپا بذاره صبر نمیکنه تا پلیس بیاد خودش به اون شخص تذکر میده.
من اصلا نمیگم که اونایی که ممیزی هستن بی قانونن!!! نه به هیچ وجه ، من از مثال بالا خواستم بگم که بدونید فلسفه وجود ممیزی چی هست، ممیزی به کاربر تازه وارد میگه که این محیط بی درو پیکر نیست، ما اینجا قانون داریم، بعد وقتی کاربری تو کاراش نشون میده که آره منم موافقم دارم رعایت می‌کنم و اینا ممیزیش رو ازش میگیریم تا راحت تو شهر خودش(انجمن‌ها) فعالیت کنه.
میبینید، از خوبی ها همین ممیزی آموختن نا‌خودآگاه بودن در اجتماع رو یاد میده، همه ی ما ممیزی بودیم و دلیل گفتن این حرفام هم همینه که من دوس دارم همه اینو خودشون تجربه کنن. کسی که بدون ممیزی میشه خیلی براش شیرین تر و مهم‌تر محیط ، تا کسی که بدون ممیزی بوده.
مدیران انجمن‌ها هم جدیدا به محض دیدن فعالیت خوب کاربران دارن درخواست بدون ممیزی رو میدن و این جای خوشحالی داره.
"اتفاقا من هم می خواستم یه چنین تاپیکی بزنم"
به به میبینم که همه التماس دعا دارن در حد تیم ملی.
"بنده کلا انجمنی  به نام انجمن نصف جهان رو غیر ضروری می دونم!!چرا فقط اصفهان چرا شیراز نه؟چرا تهران نه؟چرا مشهد نه؟چرا....؟؟؟"
خب دوست من طبق یکی از بند‌های اساسنامه‌ی انجمن‌ها اگه انجمنی بخواد ایجاد شه نیاز به یه سری طرح و هدف داره و در موازات اون هم نیاز به 15 نفر پایه کار داره، چند سال پیش همین تعداد دوستان با اهداف مشخصی درخواست دادن و با بررسی مدیر محترم سیستم  درخواستشون که معقول بود مورد قبول قرار گرفت و انجمنش ایجاد شد، و حالا الآنم اگه همین مقدار افراد با اهداف و طرح‌های خاص خودشون باشن مطمئنن انجمن مربوطه ایجاد میشه

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

جمعه 12/7/1387 - 2:26 - 0 تشکر 62256

"بهتر نیست مدیر های انجمن ها مطالب تکراری رو تایید نکنند و به جای اون تاپیک های قبلی رو زنده کنند! "
دقیقا الآن هم همین روند داره دنبال میشه، اگه شما موضوعی رو دیدین میتونید سریعا از طریق میل مدیران اون انجمن رو آگاه کنید.
"اتفاقا من هم حدود یه ماه پیش قصد زدن چنین تایپیكی رو داشتم ولی به دلایلی منصرف شدم."
به به، مای میل عزیز ممنونم که بحث رو ایجاد کردین.
"اول اینو بگم كه با اضافه شدن انجمن های جدید یا زیر انجمنها بصورت زیاد(مانند سایر انجمنهای اینترنتی) چندان موافق نیستم. چون باعث شلوغتر شدن و در نتیجه گیج شدن بیشتر كاربر برای شركت در انجمن ها میشه و همچنین وجود انجمنهای اضافه نیاز به ظرفیت بالا داره كه فكر میكنم فعلا همین انجمنها برای كاربران موجود كافی باشه. و در صورت اضافه شدن  انجمن جدید فكر نمیكنم سرنوشتی جز سرنوشت انجمن كارتفریح زندگیدر انتظارشون باشه. "
کاملا با حرفاتون موافقم.
"تداخل انجمنها .. درست... البته اگه یكم كاربران درمورد مطالب و تایپیكهایی كه قرار میدن بیشتر دقت داشته باشن این مشكل حل میشه...چرا وقتی می خواییم یه بحث جدید بزنیم یكم درموردش فكر نكنیم؟ اگه در این موارد با چند نفر یا مخصوصا با خود مدیر یا جانشین مشورت كنیم دیگه به چنین مشكلاتی برخورد نمیكنیم. "
ممنونم از توجهتون.
"انجمن خانواده می تونه زیر مجموعه انجمن اجتماعی باشه. "
دقیقا نکته‌ای که بین من و مدیر محترم سیستم ردو بدل شد.
"درمورد دلیل موجودیت و اهداف بعضی انجمن ها من هم ابهاماتی  وجود داره. "
ببینید دوست من شما در مورد هدف هر کدوم از انجمن‌ها اگه ابهاماتی رو میبینید سریعا باید از طریق مدیر اون انجمن پیگیری کنید که اگه این کارو نکنید در حق خودتون کوتاهی کردین.
"برای ممیزی من یه پیشنهاد میدم البته اگه عملی باشه خیلی خوب میشه... در ابتدای كار كاربران تازه كار ممیزی داشته باشن برای ایجاد بحث جدید. یعنی فقط امكان پاسخ دادن به مباحث بصورت غیر ممیزی وجود داشته باشه و فقط مباحث جدیدشون بررسی و تایید بشه. این میتونه یكمی از مشكلات رو برطرف كنه. شما گفتید توی انجمنها مدیران جزو فعالترینها هستند ولی من می تونم چند انجمن نام ببرم كه اسمی از مدیر یا جانشین بین فعالترینها دیده نمیشه . "
پیشنهادتون خوبه ولی میگم کسی که بخواد زهرشو بریزه میریزه چه از طریق بحث چه از طریق پاسخ، من میتونم مثالی رو براتون بیارم که با شنیدنش ببینید که انجمن‌های تبیان رو چه جوری میخوان از بین ببرن!!! خیلی ها چش ندارن ببینن همچین محیط پاک و سالمی وجود داره.
و اما یه پیشنهاد به دوستای عزیزم دارم که مطالبشون در صف قرار میگیره و ممیزی هستن، شما دوست عزیز وقتی میبینی داری تو یه انجمنی خوب فعالیت میکنی وقتی میبینی همه‌ی قوانین رو داری رعایت می‌کنی، فقط کافیه یه میل به ایمیل انجمن بزنی و بگی مسئول عزیز ببین منو و خودت قضاوت کن، بعد مطمئن باش در عرض چند روز بعد از ببرسی بدون ممیزی میشی، برای بدون ممیزی خودتم یه کوچولو همت کن، قربون اون همتت.
خیلی خیلی حرف زدم شرمنده ولی نیاز بود، وقتی خودمم کاربر هستم و وقتی میبینم همچین بحثی هست و یه سری ابهامات وجود داره من حتما شرکت می‌کنم، دوستان عزیزم فقط خواهش می‌کنم انتقاداتتون رو با علم بگین ینی حداقل قبلش برید استفاده کنید بعد بگید اقا جنسش بد و پسش بدین، حداقل یه بار تنتون کنید، اگه خوشتون نیومد بگین یه مدل دیگه بدیم خدمتتون.
مراقب خودتون باشید
یا علی

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی