انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 112)
دوشنبه 24/4/1392 - 12:22 -0 تشکر 621685
والدین خوبی برای عروس و داماد باشید

همه می‌دانند شما بسیار زحمت کشیده‌ و جور زمانه برده‌اید تا فرزندتان را بزرگ کنید. فرقی نمی‌کند شما مادرزن و مادرشوهر باشید یا پدرزن و پدرشوهر، هرکدام که هستید جایتان باید در خانواده محفوظ باشد و احترامتان واجب است، اما این بدان معنا نیست که به دنبال بهانه جویی از عروس و داماد خانواده یا والدین آنها باشید.

شما وقتی والدین خوبی هستید که به سعادت فرزندتان اولویت دهید نه برتری جویی خود. در این صورت باید در نظر بگیرید که خانواده عضو جدیدی که به فرزندتان ملحق شده به اندازه خود شما محترم است و حق دارد.

پس اگر می‌خواهید فرزندتان در خانه جدید خود آرامش داشته باشد هوشمندانه رفتار کنید و همسر او را به رسمیت بشناسید. در مراسم خانوادگی به شخص او هم زنگ بزنید و او را دعوت کنید، هر وقت می‌خواهید کاری را به او ارجاع دهید، مستقیم به خودش بگویید و بعد از انجامش از او تشکر کنید. نه این‌که از فرزندتان بخواهید همسرش برایتان کاری را انجام دهد و دست آخر از فرزندتان تشکر کنید. این کار باعث رنجش عروس و دامادتان می‌شود و کاهش رابطه دو خانواده را سبب خواهد شد.

به جای این‌که به موبایل فرزندتان زنگ بزنید که مبادا عروس یا داماد با شما هم کلام شود، به تلفن خانه زنگ بزنید و حتی اگر عروس و دامادتان گوشی را بر نداشتند از فرزند خود بخواهید که او را صدا کند تا با او نیز احوالپرسی کنید.

این ادب، احترام چند برابری را به شما باز خواهد گرداند، اما نادیده گرفتن دیگران، نادیده گرفتن شما را سبب خواهد شد.

در فضاهایی مثل مهمانی‌ها، به حریم خصوصی عروس و داماد خود احترام بگذارید و به خاطر شلوغی مهمانی بهانه شنیدن حرف‌های خصوصی که به هم می‌زنند را فراهم نکنید و وارد حرف‌های آنها نشوید.

تا می‌توانید یکی را در غیاب دیگری به خانه دعوت نکنید و وقتی می‌دانید عروس شما غذا مهیا کرده است از فرزند خود نخواهید اول به شما سر بزند و ناهار را دوتایی صرف کنید.

ممکن است گاهی فرزند شما برنامه‌ریزی کند که یک دیدار دو نفره داشته باشید، اما این زمان قطعا نباید وقتی باشد که همسرش منتظر است.

از هدایایی که به شما داده می‌شود استقبال کنید و حتی اگر برایتان هدیه مفیدی نیست به روی خود نیاورید و قدردان باشید.

اگر می‌خواهید رعایت بزرگی شما را بکنند، در صورتی که والدین عروس یا دامادتان از شما بزرگ‌ترند، شما هم رعایت بزرگی‌شان را بکنید و در اعیاد برای تبریک گفتن و تماس تلفنی پیش‌قدم شوید. مطمئن باشید عروس و دامادتان نیز این ادب را می‌آموزند و قدرشناسی خود را در رفتار توأم با احترام خود نشان می‌دهند.

دوشنبه 24/4/1392 - 14:52 - 0 تشکر 621735

سلام
مطلب خوبیه زمان قدیم واقعا به عروس و دامادها سخت میگرفتن مخصوصا به عروس ها ولی خداراشکر الان خیلی بهتر شده و اگه هم چیزی گفته میشه همش به صلاح خودشونه و کمتر پیش میاد مادرشوهری و یا مادرزنی به عروس و یا داماد خودش سخت بگیره و اذیت کنه
ولی خوب متاسفانه هنوزم هستن کسانی که اصلا رعایت نمیکنند

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی