انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 174)
يکشنبه 23/4/1392 - 18:39 -0 تشکر 621498
خارهای زندگی را گل کنید

محبت کردن راه های مختلفی دارد و افراد به روش های مختلف می توانند محبت خود را به دیگران به خصوص به همسرشان نشان دهند از جمله:

1. خدمت کردن: برخی از افراد زمانی که می خواهند محبت خود را به همسرشان نشان دهند، به وی خدمت می کنند. بدین معنا که کاری برای طرف مقابلشان انجام می دهند؛ مثلا همسر شما ممکن است هر روز صبح برای شما نان تازه بگیرد. در انجام کارهای منزل به شما کمک کند، کارهای اداری و بانکی شما را انجام دهد و ...

2. وقت گذاشتن: بعضی ها زمانی که به دیگری محبت دارند، دوست دارند با وی باشند و حاضرند وقت خود را در کنار وی سپری کنند. این اشخاص برای همسرشان وقت می گذارند . برای مثال با وی به سینما، خرید و تفریح می روند و او را در فعالیت های مختلف همراهی می کنند.

3. نوازش کردن: برخی از مردان با نوازش همسرشان، محبت خود را ابراز می کنند. نوازشی که باعث ایجاد حس اعتماد و آرامش در همسر می شود.

4. هدیه دادن: برخی نیز صرفا با هدیه و کادو دادن به همسرشان در مناسبت های مختلف و حتی بدون مناسبت خاص، محبت خود را نشان می دهند.

5. کلام محبت آمیز: این روش، معمول ترین روشی است که افراد از آن استفاده می کنند و از نظر بسیاری از افراد تنها روش محبت کردن به کار بردن کلمات محبت آمیز است.

کدام یک از این روش ها برایتان آشناتر بود؟ همسر شما از کدام روش ها استفاده می کند؟ شما چطور محبت خود را به همسرتان نشان می دهید؟

شما پاسخ دهید

تعریف شما از همراهی همسرتان با شما در غم ها و ناراحتی هایتان چیست؟ دقیقا از وی انتظار دارید چه کاری انجام دهد؟ آیا تا به حال به وی گفته اید که از وی چه انتظاری دارید؟ آیا ممکن است که همسرتان به ماهیت غم ها و ناراحتی شما اعتراض داشته باشد؟ آیا همسرتان بر این عقیده است که شما بارها ناراحت می شوید و اصطلاحا سخت می گیرید؟ پاسخ دادن به این سوالات به شما کمک خواهد کرد دید دقیق تری نسبت به مسئله پیدا کنید.

از خودتان آغاز کنید

پیشنهاد می کنیم در ابتدا از خودتان شروع و برای مدتی سعی کنید نیازهای مختلف او را تامین کنید.

هر فردی نیاز به عشق و محبت، آزادی، تفریح و سرگرمی، قدرت و پیشرفت و بقا دارد. مهم ترین نیازهای همسرتان را شناسایی کنید و با او در تامین آن ها همراه شوید. پس از مدتی که مطمئن شدید، او متوجه تغییرات ایجاد شده در شما و نیت خیر و تلاش تان برای برآورده سازی نیازهایش شده است، از نیازهای خود در مواقع مختلف با همسرتان سخن بگویید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از مردان نیاز دارند با آن ها به طور کاملا مستقیم و شفاف صحبت شود و قادر نیستند مانند بسیاری از زنان معنای کلام های غیر مستقیم را متوجه شوند؛ برای مثال به وی نگویید که "تو اصلا بلد نیستی به من محبت کنی!"

باور کنید با بیان این جمله هیچ کمکی به خودتان و او نمی کنید. بلکه به همسرتان بگویید: "دوست دارم زمانی که می بینی من بیشتر از 30 دقیقه ساکت هستم و صحبتی نمی کنم، به من نزدیک شوی، دست مرا در دستت بگیری و به من بگویی که دوست داری به حرف های من گوش کنی. در این صورت من احساس بهتری پیدا خواهم کرد و زودتر قادر خواهم بود از این حالت بیرون بیایم و از دست تو هم عصبانی نمی شوم!" کتاب «فرهنگ تفاهم» نوشته «توماس گوردون» می تواند به شما در حل تعارضات زناشویی کمک کند. واضح است که اگر می خواهید حضور همسرتان را در مواقعی که به او احتیاج دارید، در کنار خود حس کنید، باید مهارت های حل مسئله و تعارض را بیاموزید تا از قهر و دعواهای بی مورد جلوگیری کنید.

سهم شما چقدر است؟

احتمالا همسرتان اکنون مهارت های بیشتری در نشان دادن علاقه و محبتش دارد و احتمالا شما از دوران عقد خود، خاطرات زیادی دارید که این موضوع را ثابت می کند.

چه اتفاقی افتاده است که به مرور زمان این موارد کمتر و کمتر شده است و الان احساس شما به این حد رسیده است؟ سهم شما در این مسئله چه بوده است؟ پاسخ به این سوال نیز به شما در یافتن اولین قدم هایی که می توانید برای حل این موضوع بردارید، کمک می کند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی