ورزش و تندرستی (بازدید: 135)
شنبه 22/4/1392 - 10:58 -0 تشکر 621029
والیبال آلمان هم زانو زد

تیم ملی والیبال ایران در آغاز هفته هفتم لیگ جهانی والیبال آلمان، پدیده دوره قبل مسابقات را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد. در آغاز هفته هفتم لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳ و از گروه B این مسابقات از ساعت ۲۱ امشب تیم های ملی والیبال ایران و آلمان در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران به مصاف هم رفتند.
سعید معروف، رحمان داوودی، فرهاد ظریف، امیر غفور، عادل غلامی و محمد موسوی ترکیب شش نفره ایران را در ابتدای بازی تشکیل می دادند.
اولین امتیاز برای ایران و روی سیستم حمله ای که امیر غفور در رأس آن قرار داشت به دست آمد، آلمان ها در مقابل حملات ابتدایی ایران دفاع خود را هماهنگ کردند و با پوشش این حملات گام به گام در امتیازگیری با تیم ملی کشورمان پیش رفتند. ایران با استفاده از حملات سرعتی همراه با پاس های کوتاه خط دفاعی آلمان را با مشکل مواجه کرد، غفور، غلامی و مباشری مهاجمان موفق ایران در ست نخست بودند که با امتیازات آنها ایران زودتر از حریف به دو وقت استراحت فنی در امتیازات ۸ و ۱۶ رفت. نکته مثبت در عملکرد ایران در ست نخست امتیازات متوالی به دست آمده از سرویس های هدف دار و پرشی- سرعتی امیر غفور بود. چهار سرویس پیاپی وی به امتیاز تبدیل شد تا ست نخست ۲۵ بر ۱۹ به سود ملی پوشان ایران به پایان برسد.

شنبه 22/4/1392 - 11:0 - 0 تشکر 621030

۴ بر یک نتیجه ای بود که در ابتدای ست دوم شکل گرفت تا هینن سرمربی آلمان ها را وادار به گرفتن وقت استراحت فنی کند. در ادامه کار به سود ایران پیش رفت. حملات شاگردان ولاسکو بدون خطا در زمین آلمان ها فرود می آمد تا ۸ بر ۳ نتیجه ای باشد که به سود ایران در تابلوی نتایج ثبت می شد. در جدال روی تور مهاجمان ایران و مدافعان حریف این ایرانی ها بودند که برتر از حریف قرمزپوش خود کار کردند، شاکردان ویتال هینن در حمله حرفی برای گفتن نداشتند و بیشتر به دفاع برابر حملات دامنه دار ایران روی آوردند. سرویس های پرشی ایران دریافت اول آلمان را با مشکل مواجه کرد، توپ گیری بی نقص در زمین ایران و دفاع کم اشتباه انتهای زمین کار را با برتری ۵ امتیازی ایران پیش برد. این اختلاف در پایان ست بیشتر نیز شد و ایران توانست با پیروزی ۲۵ بر ۱۸ به استقبال ست سوم برود.

شنبه 22/4/1392 - 11:2 - 0 تشکر 621031

حملات قدرتی موسوی و غفور اولین امتیازات را در ست سوم به حساب ایران ریخت. کار دفاع مهاجمان ایران برای مدافعان آلمان سخت بود و کارگردانی معروف در اجرای سیستم های متنوع حمله نیز مزید بر علت شد تا بازی با برتری نسبی ایران دنبال شود. غلامی، غفور و داوودی سد محکم دفاعی ایران برابر حملات حریف بودند که برتری با آنها بود. ایران که با پیروزی در دو ست در آستانه پیروزی در ست سوم و برد در مجموع برابر آلمان قرار داشت کار را با سرویس های ریسکی و حملات سرعتی دنبال کرد تا جایی که شرایط برای آلمان سخت تر و برای ایران راحت تر شد. اختلاف ۵ امتیازی شکل گرفته تا پایان دنبال شد و شاگردان خولیو ولاسکو توانستند در این ست با برتری ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی برسند تا نتیجه این دیدار ۳ بر صفر به سود سفیدپوشان ایران شود.


ملی پوشان ایران با ۳ امتیاز این دیدار علاوه بر اینکه آلمان را از رسیدن به مرحله نهایی ناکام گذاشتند ۱۵ امتیازی شدند و با کسب ۳ امتیاز دیگر می توانند در رده سوم گروه B مسابقات قرار گیرند.

تیم های ملی والیبال ایران و آلمان آخرین دیدار خود را فردا شب از ساعت ۲۱ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می کنند.

شنبه 22/4/1392 - 11:3 - 0 تشکر 621032

ولاسکو: ادعا می کنم که یاد گرفته‌ایم


خولیو ولاسکو در نشست خبری پس از پیروزی مقابل ایران اظهار کرد: خیلی خوشحالم که اولین برد سه بر صفر را در لیگ جهانی به دست آوردیم. ما در لیگ جهانی و در ماه رمضان موفق به کسب این پیروزی شدیم و مردم ایران را خوشحال کردیم. من به بازیکنانم قبل از مسابقه گفتم که تمام مردم ایران به خاطر این دوست دارند که با قلب خود بازی کنید. گفتم که برای من مهم این است که چگونه با قلب و فکر خود در زمین کار می‌کنید. آن‌ها خیلی خوب تکنیک‌های ما را پیاده کردند. به نظرم در این بازی دریافت و سرویس خیلی خوبی داشتیم. آمار هم نشان می‌دهد دریافت‌های ما در این مسابقه خیلی خوب بود.


همچنین باید از کاپیتان سعید معروف قدردانی کنم که در این مسابقه خیلی خوب نقش‌آفرینی کرد و با بازی‌سازی خوبش موجب شد تاکتیک‌ها را در زمین پیاده کنیم. حریف هم بعد از گیم دوم تمرکز خود را از دست داد و این پیروزی برای ایران رقم خورد.


سرمربی تیم ملی والیبال با اشاره به تغییر عملکرد بازیکنان ایرانی افزود: خوشحالم که ما عادت آسیایی‌ها را که بعد از هر امتیاز دقایقی خوشحالی می‌کردند ترک کردیم. بازیکنانم بعد از گرفتن هر امتیاز به فکر گرفتن امتیاز بعدی هستند و تفکر آن‌ها تغییر کرده است. این خیلی خوب است. من همیشه می‌گفتم که در لیگ جهانی چیزهای زیادی برای آموختن وجود دارد حالا خوشحالم که آن‌ها را یاد گرفته‌ایم.


ولاسکو همچنین در ادامه گفت: من در تیم‌های مختلفی سرمربی بوده‌ام و همیشه درباره مسائلی حرف زده‌ام که قابل تغییر و اصلاح‌پذیر بوده‌اند. مسئله تطبیق با اختلاف زمانی بین مسافت‌های طولانی اصلاح نمی‌شود و موضوعی است که کاری نمی‌توان کرد. به خاطر همین هیچ وقت درباره آن صحبت نمی‌کنم بازیکنان ما هم خیلی حرفه‌ای بودند با اینکه خسته بودند هیچ کس گلایه نکرد و شکایتی نداشت. این لیگ جهانی والیبال است و سفر بین کشورهای مختلف طبیعی است. آلمان‌ها هم خسته است. صربستان هم وقتی به ایران آمد 4 هفته خارج از خانه بازی می‌کرد. من خوشحالم که بازیکنانم شرایط بازی در لیگ حرفه‌ای را آموخته‌اند.

شنبه 22/4/1392 - 11:4 - 0 تشکر 621033

معروف:کسی فکر نمی کرد انقدر خوب کار کنیم


سعید معروف پس از برد ایران مقابل آلمان اظهار کرد: فکر می‌کنم بهتر از این نمی‌شود. باز هم شاهد یک اتفاق خوب در والیببال بودیم. اگر آمار بازی‌های قبلی را مشاهده کنید می‌بینید که آلمان تیم ضعیفی نبود. آن‌ها امتیازهای خیلی خوبی را در هفته‌های گذشته به دست آورده بودند و بردهای زیادی داشتند. اما با آنالیز خوبی که از بازی‌های آلمان به دست آورده بودیم می‌دانستیم که چطور بازیکنان شماره 6 و 10 آن‌ها را خنثی کنیم. همچنین خوشحالم که نقطه قوت آلمان‌ها که دریافت‌شان بود با سرویس‌های خوب از کار انداختیم.


وی ادامه داد: همه دیدند که تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی با ترکیب‌های متفاوت بازی کرد و ما به خود باوری رسیدیم و نشان دادیم که والیبال ایران به فرد متکی نیست. هر بازیکنی در هر پستی می‌تواند خیلی خوب کار کند.


کاپیتان تیم ملی والیبال ایارن ادامه داد: شاید قبل از این مسابقه‌ها خود ما هم فکر نمی‌کردیم به این بردها دست پیدا کنیم و تنها می‌گفتیم که یک سورپرایز خواهیم داشت اما حالا همه تیم‌ها به جز روسیه را در لیگ جهانی شکست دادیم. حتی این امکان وجود داشت که اگر بازی با روسیه پس از آلمان برگزار می‌شد از آن‌ها هم امتیاز می‌گرفتیم چرا که با شرایط لیگ بیشتر آشنا شده بودیم.


معروف در پایان گفت: ما بعد از سفر طولانی از کوبا به تهران آمده بودیم. بدن همه بازیکنان خسته بود هیچ کس فکر نمی‌کرد که این قدر خوب کار کنیم اما وقتی به سالن آمدیم و شور هواداران را دیدیم همه چیز را فراموش کردیم و هم‌قسم شدیم که بهترین نمایش خود را ارائه دهیم. خوشحالم که این پیروزی در ماه مبارک رمضان رخ داد و دل همه مردم ایران را شاد کردیم.


او ادامه داد: خوشحالم که بازی خوب ما موجب شد، حریف نتواند کاری از پیش ببرد.


معروف همچنین گفت: خوشبختانه بازی خوب ما موجب شد که حریف نتواند کاری از پیش ببرد و یک برد شیرین را در کشور عزیزمان به دست آوردیم. آلمان‌ها همیشه در مسابقه‌های جهانی خوب کار کرده‌اند و خوشحالم که موفق شدیم آنها را با نتیجه 3 بر صفر مغلوب کنیم.

شنبه 22/4/1392 - 11:4 - 0 تشکر 621034

موسوی:نشان دادیم از خیلی ها بهتر هستیم


محمد موسوی پس از پیروزی مقابل تیم ملی‌آلمان اظهار کرد:‌خیلی خوشحالم که 3 بر صفر آلمان را شکست دادیم و حتی یک ست هم به حریف ندادیم. امروز نشان دادیم که می‌توانیم خیلی بهتر از سایر تیم‌ها کار کنیم. ایران پتانسیل بسیار بالایی دارد. مطمئن باشید استعدادهای زیادی در گوشه و کنار کشور هستند که اگر مسئولان توجه بیشتری روی سرمایه‌گذاری در این رشته ورزشی کنند ما می‌توانیم در آینده خیلی خیلی بهتر از این‌ها نتیجه بگیریم.


وی افزود: از همه مردمی که امروز در خانه‌های خود ما را دعا کردند و همه عزیزانی که به سالن آمدند و انصافا چیزی کم نگذاشتند تشکر می‌کنم. همه‌ی خوشحالی ما این است که دل آن‌ها را شاد کردیم.

شنبه 22/4/1392 - 11:4 - 0 تشکر 621035

مهدوی: خیلی خوشحالم


مهدی مهدوی پس از پیروزی 3 بر صفر تیم ملی والیبال مقابل آلمان اظهار کرد: یکی از بهترین بازی‌های خود را مقابل آلمان به نمایش گذاشتیم. خیلی خوشحالم که دل مردم را شاد کردیم. بازی بابرنامه و باهدفی را نمایش دادیم. ان‌شاءالله امروز هم به همین شکل کار کنیم و یک پیروزی دیگر را به دست آوریم.


وی افزود: شاید اگر با روسیه بعد از آلمان بازی می‌کردیم، شانس پیروزی بر آن تیم را هم داشتیم. البته این یک فرض است اما فراموش نکنیم که طبق نظر ولاسکو تیم ملی ایران در این دوره از مسابقه‌ها صرفا برای یادگیری شرکت کرده بود. خدا را شکر که توانستیم علاوه بر یادگیری نتایج خوبی را هم بگیریم. امیدوارم از این تجربیاتی که به دست آوردیم، در جام ملت‌های آسیا استفاده کنیم.

شنبه 22/4/1392 - 11:4 - 0 تشکر 621036

.

زرینی: بهتر از آلمان کار کردیم


به گزارش ایسنا، حمزه زرینی پس از پیروزی 3 بر صفر تیم ملی والیبال ایران مقابل آلمان اظهار کرد: این بازی را سه بر صفر بردیم. تیم آلمان انگیزه زیادی داشت تا از ایران امتیاز بگیرد و شانس صعود داشته باشد اما ملی‌پوشان حتی اجازه ندادند که آنها یک ست بگیرند. آنها وقتی بازیکنان و جو سالن و تماشاگران ما را دیدند، کاملا تحت تاثیر قرار گرفتند.


وی افزود: واقعا تیم ملی والیبال ایران کم‌نقص و بهتر از آلمان کار کرد و خیلی خوشحالم که یک برد دیگر را نیز در لیگ جهانی والیبال کسب کردیم.

شنبه 22/4/1392 - 11:5 - 0 تشکر 621037

ظریف: فقط خدا را شکر می کنم


فرهاد ظریف پس از برد ایران اظهار کرد: چه بگویم. واقعا باید به همه بازیکنان خسته‌نباشید گفت. با اینکه خیلی خسته بودیم در مسابقه پیروز شدیم. وقتی به سالن آمدیم و تماشاگران و شور و حال آن‌ها را دیدیم همه چیز را فراموش کردیم. بچه‌ها تلاش کردند تا جواب حمایت این هواداران پرشور را بدهند و خدا را شکر که 3 بر صفر بردیم و مقتدرانه دل مردم را شاد کردیم. فقط می‌توانم خدا را شکر کنم.


او ادامه داد: آلمان تیم قدرتمندی است اما امروز همه با انگیزه مقابل آنها کار کردیم. آنالیز خیلی خوبی از بازی حریف داشتیم و موفق شدیم با ارائه هماهنگی خوب و بی‌نقص حریف را تحت تاثیر قرار دهیم و یک برد شیرین 3 بر صفر دست پیدا کنیم. باید از همه مردم و همه عوامل و دست‌اندرکارانی که خارج از زمین والیبال برای موفقیت تیم تلاش کردند، تشکر و قدردانی کنم. حمایت آنها موجب شد که این بازی را هم با برد پشت سر بگذاریم.

شنبه 22/4/1392 - 11:5 - 0 تشکر 621038

غلامی: این برد را به مردم ایران تبریک می گویم


عادل غلامی پس از پیروزی مقابل آلمان گفت: من این برد را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم. واقعا برنده این بازی هوادارانی هستند که این چنین ما راتشویق می‌کنند و سه چهار ساعت قبل از بازی به سالن می‌آیند تا از تیم ملی حمایت کنند. واقعا نمی‌دانم چقدر هوادار پشت درها ماندند اما شرمنده محبت همه آن‌ها هستم. خوشحالم که آلمان را سه بر صفر شکست دادیم و دل مردم را شاد کردیم. مطمئن باشید تا زمانی که مردم اینچنین به ما انگیزه می‌دهند ما هم از جان و دل مایه می‌گذاریم.


تیم ملی والیبال ایران امشب برای دومین بار به مصاف آلمان خواهد رفت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی