بهداشت و سلامت (بازدید: 139)
پنج شنبه 6/4/1392 - 13:55 -0 تشکر 615533
ارتقای روباتیك ایران/ بررسی راه اندازی مركز منطقه ای اقیانوسی در كشوربه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ستاد اطلاع رسانی مسابقات بین المللی روبوكاپ ایران، مژده آرین نژاد سرپرست تیم دانش آموی لیگ امدادگر مجازی دبیرستان فرزانگان تهران گفت: روند ادامه مسابقات ربوكاپ آزاد ایران باعث ارتقای علم روباتیك می شود و بدون شك تجاربی كه در مسابقات جهانی به دست می آید با هیچ چیز دیگری حاصل نمی شود.
وی علت ازدیاد شوق دانش آموزان به علم روباتیك را انجام كار گروهی، مختلف بودن رشته های مرتبط با علم روباتیك، خشك نبودن فضای این كار و نیز جذابیت های بی شمار علم رو باتیك دانست و گفت: جا دارد مسوولان با توجه به این واقعیت، به اشتیاق روزافزون نوجوانان توجه خاصی داشته باشند.
مسابقات جهانی روبوكاپ هلند با حضور بیش از ?? كشور جهان در شهر آیندهون از سوم تا یازدهم تیر ماه برگزار می شود.
تیم های روباتیك ایران در چند سال اخیر به عنوان یكی از قدرت های روباتیك در عرصه جهانی خوش درخشیده اند.
اعضای گروه اعزامی دبیرستان فرزانگان تهران شامل افسون افضل، كیمیاغفاری، كیانا جاهدی، پگاه علیپور، غزل حسن پور و پوریا كاویانی است.
*** راه اندازی مركز منطقه ای آموزشی پژوهشی اقیانوسی ایران در فرانسه بررسی می شود
تاسیس مركز منطقه ای آموزشی و پژوهشی اقیانوس شناسی یونسكو در ایران در بیست و هفتمین نشست عمومی و چهل و ششمین نشست شورای اجرایی كمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی در فرانسه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
د ر این نشست بین‎المللی كه در مقر سازمان یونسكو در شهر پاریس از ۲ تیر ۱۳۹۲ به مدت ۱۴ روز برگزار می‎ شود، وحید چگینی رییس موسسه ملی اقیانوس شناسی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو شورای اجرایی كمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی شركت خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، ارایه گزارش جهانی علوم اقیانوسی و جمع بندی آن و همچنین تاسیس مركز منطقه ای آموزشی و پژوهشی اقیانوس شناسی یونسكو در ایران از موضوع های مورد بحث و بررسی خواهند بود.
انتخابات شورای اجرایی كمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی نیز در این نشست برگزار خواهد شد.
كمیسیون بین دولتی اقیانوس‌شناسی یونسكو (IOC-UNESCO) مهم ترین نهاد بین‌المللی در عرصه علوم اقیانوسی محسوب می‌ شود.
در حال حاضر ۱۴۵ كشور عضو این كمیسیون هستند. با پیگیری وزارت امور خارجه در سال ۲۰۱۱ میلادی، موسسه ملی اقیانوس شناسی به عضویت شورای اجرایی درآمد و رییس موسسه ملی اقیانوس شناسی به عنوان عضو شورای اجرایی و نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست های كمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی (IOC) شركت می‌ كند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی