انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 141)
شنبه 1/4/1392 - 23:16 -0 تشکر 614142
3 توصیه مهم به داوطلبان كنكور سراسری

این هفته، هفته كنكور است. شاید آخرین كنكور، اما بالاخره هفته كنكور است. از دوشنبه كارت‌های ورود به جلسه توزیع می‌شوند و از پنج‌شنبه ششم تیرماه هم درب حوزه‌های آزمون به روی داوطلبان باز می‌شود و تا شنبه ۸ تیرماه ۹۲ بعد باز می‌ماند.
3 توصیه مهم به داوطلبان كنكور سراسری
تمرین مدیریت زمان، توجه به علامت‌گذاری در ردیف‌های درست، خودآزمایی و اصلاح اشكالات احتمالی از جمله توصیه‌های مرد كنكور ایران به داوطلبان آزمون سراسری سال جاری است. بالاخره ماراتن كنكور هم به انتهای خود نزدیك می‌شود و جامعه برای برگزاری این آزمون كه هنوز به سرنوشت بسیاری از جوانان و نوجوانان كشور چسبیده، خود را آماده می‌كند.
این هفته، هفته كنكور است. شاید آخرین كنكور، اما بالاخره هفته كنكور است. از دوشنبه كارت‌های ورود به جلسه توزیع می‌شوند و از پنج‌شنبه ششم تیرماه هم درب حوزه‌های آزمون به روی داوطلبان باز می‌شود و تا شنبه ۸ تیرماه ۹۲ بعد باز می‌ماند.
به گزارش میگنا حسین توكلی، مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به زمان باقیمانده تا برگزاری آزمون سراسری سال ۹۲، در گفت‌وگو با «جوان»، به داوطلبان توصیه می‌كند: در فرصت باقیمانده منحصراً به مرور مورد یا مواردی كه اشكال داشته‌اند، پرداخته و سعی كنند نسبت به خودآزمایی برای آمادگی حضور در جلسه آزمون و پاسخگویی به سؤالات و مدیریت زمان بپردازند.

وی می‌افزاید: داوطلب می‌تواند دفترچه‌های آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی انتخابی از آزمون سال گذشته (كنكور سراسری سال ۹۱) را برای این منظور انتخاب و با رعایت ضوابط نسبت به پاسخگویی به سؤالات اقدام كند. داوطلب می‌تواند در پایان هر جلسه آزمون شماره سؤال یا سؤالاتی را كه پاسخ نداده است، یا اشتباه پاسخ داده است، یادداشت و به یادگیری مطالب مربوط به سؤالات مذكور اقدام كند.

به گفته توكلی، با این روش بدیهی است كه داوطلب با اجرای آزمون در هر روز، اعتماد به نفس كافی به دست می‌آورد و به دور از اضطراب و با آرامش می‌تواند در جلسه حاضر و به سؤالات پاسخ دهد.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به نحوه صحیح پاسخگویی به سؤالات ادامه می‌دهد: برای پاسخگویی صحیح به سؤالات می‌توان از دو روش پیروی كرد، ‌در روش اول داوطلب باید سؤالات دفترچه عمومی را به ترتیب و در مهلت مشخص شده پاسخ دهد. بدیهی است در صورتی كه داوطلب پاسخ سؤال یا سؤالاتی را از بین هر كدام از دروس نمی‌داند، می‌تواند كنار آن سؤال در دفترچه آزمون علامت بگذارد و به سؤال بعدی پاسخ دهد و در نهایت بعد از پاسخ دادن به آخرین سؤال (سؤال ۱۰۰) به طریق گفته شده اولاً داوطلب تا حدود زیادی احساس رضایت از پاسخگویی و آرامش می‌كند به جهت اینكه توانسته به درصد قابل توجهی از سؤالات پاسخ داده، ‌لذا با انرژی و انگیزه بیشتر در زمان باقیمانده از آزمون عمومی كه جمعاً ۷۵ دقیقه است به سؤالاتی كه پاسخ نداده و علامت زده پاسخ می‌دهد و چه بسا بتواند به تعداد سؤالات بیشتری جواب دهد.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش درباره روش دوم اظهار می‌دارد: ‌در این روش داوطلب می‌خواهد ابتدا به سؤالات درسی كه بهتر آموخته و آمادگی بهتری دارد، پاسخ دهد و سپس به دروس دیگر جواب دهد. در این صورت چنین داوطلبی باید دقت كند كه پاسخ هر كدام از سؤالات را در پاسخنامه در مقابل ردیف شماره سؤال مربوط درج كند.

وی می‌افزاید: بر اساس تجارب به دست آمده برخی از داوطلبان در علامت‌گذاری از یك ردیف بالاتر اقدام به پاسخگویی می‌كنند و وقتی به انتها می‌رسند، می‌بینند كه هنوز یك ردیف خالی است و سؤالی برای آن ندارند.

بنابراین با توجه به روش‌های پیشنهادی خود، استفاده از روش یك را به داوطلبان پیشنهاد می‌كنیم. كنكوری‌ترین مرد كشور در پایان به داوطلبان اطمینان می‌دهد كه آزمون امسال در محتوا و نحوه اجرا هیچ تغییری نسبت به آزمون سال گذشته نخواهد داشت.
مرجع : روزنامه جوان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی