دانش و فن آوری (بازدید: 109)
شنبه 1/4/1392 - 15:24 -0 تشکر 614039
رویای کفشها و لباسهای ضد لکه به تحقق پیوست

این محصول واقعی شده و در قالب یک اسپری قرار است به فروش برسد. این اسپری می تواند از تمام لباسها و کفشهایمان در مقابل لکه ها محافظت کند؛ چرا که این محصول به شگل چشمگیری آب، گل، یخ و هر مایع دیگری را دفع می کند.
یک گروه از نوآوران و مبتکران عرصه فناوری پوششی ابرهیدرولیکی عرضه کرده اند که می تواند آب و روغنهای سنگین را جذب کند.

به گزارش مهر، وقتی اکثر ما از لکه غذا یا نوشیدنی روی لباسهای خود به ستوه می آییم، آرزو می کنیم محصولی وجود داشته باشد که بتواند مانع ایجاد این لکه ها شود. این محصول واقعی شده و در قالب یک اسپری قرار است به فروش برسد. این اسپری می تواند از تمام لباسها و کفشهایمان در مقابل لکه ها محافظت کند؛ چرا که این محصول به شگل چشمگیری آب، گل، یخ و هر مایع دیگری را دفع می کند.
وقتی که آب با سطحی که دارای پوشش " هرگز خیس نشو" برخورد می کند دانه های گردی می شود که موجب می شود مایع از روی سطح به بیرون بلغزد به این معنا که سطح دارای این پوشش هرگز به واسطه هیچ محصول مایعی مرطوب نمی شود.

براساس ادعای تولیدکنندگان، این اسپری را می توان برای حفظ لباس و قطعات الکترونیکی به کار برد. پوشش محافظ در برابر رطوبت دارای فرآیند استفاده دو مرحله ای بوده و کاربرد ساده ای دارد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی