تعلیم و تربیت (بازدید: 181)
جمعه 31/3/1392 - 22:0 -0 تشکر 613821
چشمانی کوچک، ناظر بر اعمال شما

کودکان آینه‏ وار رفتارهای والدین و بزرگترها را تقلید می‏ کنند

چشمان کوچکی هستند که شب و روز شمارا نگاه می کنند.

گوشهای کوچکی هستند که هرچه می گویید،زود می شنوند.

دستان کوچکی هستند که مشتاقند هر آنچه اجام می دهید،انجام دهند.

و کودک در رویای روزی است که مثل شما شود.

شما الگوی دوست کوچک ما هستید و از همه ی دانایان،دانا ترید.

در ذهن کوچکش، اصلا به شما مظنون نیست، هر آنچه را بگویید و انجام دهید،باور می کند،او مثل شما حرف می زند و کار می کند و وقتی بزرگ شد،درست مثل شما خواهد بود.
دوست کوچک ساده لوحی ست که فکر می کند همیشه حق با شماست.

با چشمانی همیشه باز،شبانه روز نظاره گر شماست. و شما هرروز با کارهای خود برای او سرمشقی به جا می گذارید،

برای بچه کوچکی که منتظر است در آینده همانند شما شود.

 مواظب رفتارشان باشید

استعداد تقلید در كودكان خیلی زیاد است . آن ها همانند مهارت های شناختی استعداد تقلید كردنشان نیز پیشرفت می كند . كودكان در این سن درست مانند رایانه هر چیزی را كه یاد بگیرند بر زبان می آورند و یا انجام می دهند.

حافظه بیشتر كودكان خالص و پاك است. آن ها در سن 14 ماهگی قادر هستند كه كلمات و اعمالی را كه هفته ها و یا ماه ها بیش دیده و شنیده اند را انجام دهند . هنگامی كه فرزندتان در سن تقلید كردن و كپی برداری از رفتار شما است.

سعی كنید بهترین الگوی رفتاری برای او باشید. یك روز در ماشین متوجه شدم كه فراموش كردم چیزی را بیاورم و زیر لب غرغر كردم . درست یك لحظه بعد صدایی از عقب ماشین شنیدم كه دقیقاً كلمات مرا بر زبان آورد... با همان لحنو صوتی كه من گفته بودم . وقتی كودكان شروع به حرف زدن می كنند . در حقیقت آن صداها،‌ كلمات و واژه هایی را كه قبلاً چندین بار شنیده اند ،‌ می گویند .

اگر می خواهید فرزندتان مودب باشد و همیشه بگوید لطفاً ‌و "متشكرم." باید مواظب رفتارتان باشید و از این كلمات به طور مستمر در مكالمات روزمره خود استفاده كنید.

مطمئن باشید فرزندتان شاهد كلیه اعمال شما در موقع مهربانی ،‌ عصبانیت و ناراحتی می باشدو وقتی كه او رفتار خوبی از خود نشان داد . حتماً از او تعریف كنید و او را به تكرار آن تشویق كنید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی