بهداشت و سلامت (بازدید: 88)
پنج شنبه 30/3/1392 - 0:14 -0 تشکر 613233
دانشمندان علت گسترش سرطان را کشف کردند

دانشمندان در پی پیشرفت مهمی که می تواند جان میلیونها نفر را نجات دهد موفق به شناسایی مکانیسمی شده اند که به تأثیر " تعقیب و گریز" شناخته می شود و طی آن سلولهای بیمار و سالم یکدیگر را در سرتاسر بدن دنبال می کنند.
دانشمندان اعتقاد دارند که سرانجام موفق به کشف علت گسترش سرطان شده اند و این امر می تواند در ارائه درمان تأثیرگذار باشد.
به گزارش مهر، دانشمندان در پی پیشرفت مهمی که می تواند جان میلیونها نفر را نجات دهد موفق به شناسایی مکانیسمی شده اند که به تأثیر " تعقیب و گریز" شناخته می شود و طی آن سلولهای بیمار و سالم یکدیگر را در سرتاسر بدن دنبال می کنند. این اکتشاف توسط محققان کالج دانشگاه لندن ممکن است به درمان متحول کننده ای منتهی شود که این عمل تعقیب و گریز را متوقف کرده و تومورها را در یک جا نگاه می دارد. محققان مدعی شده اند که متوقف کردن تأثیر تعقیب و گریز کار نسبتاً ساده ای است.

سرطان سالانه جان تعداد بسیاری از مردم را در سراسر دنیا می گیرد اما اکثر مرگ و میر ناشی از این بیماری در نتیجه شکل گیری تومور اولیه نیست، بلکه بیماران جان خود را در نتیجه سلولهای ثانویه از دست می دهند که از سلولهای بدخیم اولیه نشأت گرفته اند و می توانند حرکت کنند و اعضای حیاتی بدن را چون مغز و ریه تحت استعمار خود در آورند.

این اتفاق از آن جهت رخ می دهد که این سلولها سلولهای سالم را تعقیب می کنند، هیچ کس نمی داند که این اتفاق چگونه رخ می دهد اما اکنون ما دست کم رخ دادن آن را کشف کرده ایم.

اگر مسئله به واقع همین باشد ساخت داروهایی که در این تعامل مداخله کند کار نسبتا ساده ای است. نتایج این تحقیقات که در مجله بیولوژی سلول نیچر منتشر شده از دو نوع سلول جنینی برای شبیه سازی نقش سلولهای سرطانی و سالم بهره برده است.
یافتن این توضیح که چرا سلولهای سرطانی خود را به سلولهای سالم می چسباند، کلید یافتن رسیدن به این نتیجه بود. دانشمندان آنچه رخ می دهد را با استفاده از انواع سلولها شبیه سازی کردند و رفتار آنها را رصد کردند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی