• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
بهداشت و سلامت (بازدید: 5890)
يکشنبه 7/7/1387 - 2:57 -0 تشکر 61081
عوارض کاشت ناخن

 

 

استفاده از ناخن‌های مصنوعی و کاشت ناخن، عوارضی همچون عفونت‌های معمولی و قارچی، درماتیت (اگزمای تماسی) تغییر شکل صفحه ناخن، شکنندگی و حتی از بین رفتن صفحه اصلی ناخن را به دنبال خواهد داشت.

همچنین، کاشت ناخن‌های مصنوعی باعث تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر ( انیکولایزس) می‌شود.

در صورتی که عمل کاشت ناخن به طور بهداشتی و مناسب انجام نشود، عفونت‌های قارچی را در افراد افزایش می‌دهد و همچنین به دلیل این که پوست کناره ناخن در بعضی از مواقع دچار خونریزی می‌شود و ابزار کار را آلوده می‌کند، در صورت عدم رعایت بهداشت، احتمال انتقال بیماری‌های ویروسی همچون ایدز و هپاتیت را افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر استفاده طولانی مدت از ناخن‌های مصنوعی باعث تغییر فرم و تغییر حالت ناخن می‌شود که در مواردی منجر به عوض شدن جهت و محور ناخن می‌شود.

همچنین خانم‌هایی که از ناخن‌های مصنوعی یا کاشته شده برای مدت طولانی استفاده می‌کنند ممکن است متوجه شده باشند که ناخن‌های واقعی آنها نازک و کدر شده. متخصصین پوست به این افراد که بطور مرتب از ناخن مصنوعی استفاده می‌کنند توصیه می‌کنند که هر سه ماه، آنها را کنده و اجازه بدهند ناخن‌هایشان استراحت کنند.

ناخن‌های مصنوعی به خودی خود باعث عوارض نمی‌شود بلکه چسب آن باعث نرسیدن هوا به ناخن‌ها می‌شود و به مرور زمان ناخن‌ها از حالت طبیعی خود خارج و خشک می‌شوند و حتی رنگ آنها به صورت نارنجی کمرنگ در می‌آید. چسب‌هایی که برای استحکام ناخن‌های مصنوعی به کار می‌روند بعد از مدت‌ها باعث عوارضی برای مصرف‌کنندگان می‌شود که از این عوارض می‌توان به خالی شدن ناخن‌های طبیعی، سوراخ شدن، چروکیده و شکننده و بد رنگ شدن آنها اشاره کرد که امکان باقی ماندن آن تا آخر عمر روی ناخن فرد وجود دارد.. البته باید گفت این عوارض در افراد به صورت متفاوت بروز می‌کند. بهترین روش برای جدا کردن ناخن‌های مصنوعی، استفاده از آب ولرم است که در این حالت ناخن‌ها خود به خود جدا می‌شوند؛ زنان می‌توانند برای بهبودی عوارض چسب ناخن، از کرم‌های مرطوب کننده مانند «اوسرین» استفاده کنند

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

يکشنبه 7/7/1387 - 20:54 - 0 تشکر 61305

جل الخالق تو این دور و زمونه چه چیزایی که پیدا نمی شه . قابل توجه خانم ها که دنبال اینجور چیزا هستن .

دوشنبه 8/7/1387 - 10:52 - 0 تشکر 61411

به نام خدا

ســـلام

یعنی واقعا خانم ها فكر می كنند با این همه وسایل مصنوعی كه استفاده می كنند به كجا می رسن؟ آخه ناخن هم چیزیه كه آدم بخواد خودشو بوسیله اون زیباتر كنه؟

.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
سه شنبه 16/7/1387 - 22:19 - 0 تشکر 63736

سلاااام

میلیون ها نفر در سراسر دنیا از مکمل های غذایی و اشکال مختلف داروهای حاوی ویتامین استفاده می کنند به این امید که طول عمر خود را افزایش دهند. این در حالی است که محققان اعلام کرده اند مصرف اینگونه داروها نه تنها موجب افزلیش طول عمر نمی شود بلکه در بعضی موارد سبب کاهش طول عمر نیز شده اند.

دانشمندان نتایج 67 تحقیق بر روی 230000 نفر را مورد مطالعه قرار دادند تا در یابند که آیا مصرف اینگونه آنتی اکسیدان ها موجب افزایش طول عمر آن ها خواهد شد.

آن ها دریافتند که مصرف ویتامین C، که غالبا برای جلوگیری از سرماخوردگی مصرف می شود، ظاهرا هیچ گونه اثر منفی یا مثبتی ندارد.

ویتامین های A ، E و همچنین beta-carotene ها که اکثر مردم برای استحکام بخشیدن به استخوان ها وبهبود گردش خون مورد استفاده قرار میدهند جز افزایش میزان مرگ و میر چیزی برای آنها ندارد.

Goran Bjelakovi مسئول گروه تحقیقاتی در دانشگاه کپنهاگ (دانمارک) میگوید”مدارک موجود از این نظر که ویتامینها برای جمعیت سالم جامعه و یا افراد با بیماری های خاص مثمر ثمر هستند مورد قبول نیست”…”مدرکی مبنی بر اینکه این آنتی اکسیدان ها میتوانند خطر مرگ زودرس در افراد سالم یا افراد با بیمارهای های مختلف را کاهش دهند نداریم” او اضافه میکند که “یافته های ما از این تحقیقات نشان میدهد مصرف beta-carotenها ،ویتامینA ،ویتامین C و ویتامین E میزان مرگ و میر را افزایش میدهد”

دیپارتمان سلامت میگوید اکثر مردم میتوانند ویتامین های مورد نیاز خود را با یک برنامه غذایی متعادل شامل مقادیر کافی از میوه ها و سبزی ها تامین کنند. مکمل های ویتامین تنها در شرایط خاص( زنان باردار یا شیرده) میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند.

برخی از کمپانی های سازنده ویتامین ها این تحقیقات را مورد انتقاد قرار داده و نیاز برخی افراد به آنتی اکسیدان ها را ضروری میدانند. آنها میگویند” مکمل ها برای بیماری های مزمن ویا کاهش مرگ ومیر ساخته نشده اند!! آنها برای ابقا سلامتی بر اساس نقش گسترده فیزیولوژیکی که در بدن ایفا میکنند موثرند ومقادیر کافی آنتی اکسیدان نقش محافظی در بافت بدن دارد”.

منبع خبر::http://uk.reuters.com

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

سه شنبه 16/7/1387 - 22:22 - 0 تشکر 63739

سلاام

كاشت ناخن این روز ها توجه بسیارى از خانم ها را به خود جلب كرده است. این روش شایده ساده ترین و تندترین راه برای بدست آوردن ناخنهای زیبا باشد ولی علاوه بر گران بودن گاهی اوقات خطرناک و همچنین راه حلی همیشگی نیست.

در مورد ناخنهای خود و بهداشت آنها چه میدانید؟

متاسفانه، روند روبه رشد استفاده از ناخن هاى مصنوعى و كاشت ناخن دایمى و موقت در چند سال اخیر، باعث گشته تا اصول مراقبت از ناخن ها به استفاده از مواد ترمیم كننده و نگهدارنده محدود شود و اصول حفاظت كلى ناخن هاى طبیعى كه همانا بهبود شرایط نگهدارى و تغذیه اى فرد است، به كلى فراموش شود.

یكى از مهم ترین دلایل گرایش خانم ها به كاشت ناخن را مى توان باورهاى عامیانه و اشتباه دانست. اغلب تصور مى كنند، كاشت ناخن در مقاوم ساختن ناخن هاى طبیعى شكننده و فاقد استحكام نقش موثرى دارد، در صورتى كه ناخن هاى مصنوعى كاشته شده به دلیل دارا بودن مواد نگهدارنده نظیر متاكریلات نه تنها موجب تقویت ناخن هاى طبیعى نمى شوند، بلكه در دراز مدت منجر به پیدایش واكنش هاى دردناك و شدید از قبیل عفونت هاى پوستى اطراف ناخن، شل شدن و حتى افتادن ناخن مى گردند.

علاوه بر این، چسب هاى مورد استفاده در كاشت ناخن نیز باعث لایه لایه شدن و نهایتاً شكستگى ناخن مى شوند.

بسیارى نیز گمان مى كنند كه ترك خوردگى و پوسته پوسته شدن ناخن هایشان به دلیل كمبود كلسیم مى باشد، حال آنكه شكنندگى ناخن به علت سستى ساختمان شیمیایى ناخن ها یا بنیان هاى سولسفودى خود ناخن مى باشد نه كاهش میزان كلسیم در بدن!

ً به خانم ها توصیه مى شود به جاى پرداخت هزینه هاى گزاف براى كاشت ناخن و یا گوش سپاردن به گفته های غیر علمى و ناآگاهانه، توصیه هاى پزشكى را در جهت مقاوم نمودن ناخن هاى طبیعى به كار ببندید.

از آنجا كه بدى تغذیه باعث پوست انداختن، ترك برداشتن یا شكستن ناخن ها مى شود، به نوع رژیم غذایى خود اهمیت بیشترى بدهید.

ویتامین A نقش مهمى در استحكام ناخن ها ایفا مى كند. این ویتامین در هویج، جگر، كره، پنیر، شیر، زرده تخم مرغ و سبزیجات تازه به وفور یافت مى شود.

مصرف گوجه فرنگى، كیوى، مركبات و كدو به دلیل دارا بودن مقادیر زیادى ویتامین ث نقش مهمى در ترمیم ناخن و پوست هاى ترك خورده ایفا مى كند. از كمبود ویتامین هاى گروه B، كلسیم و دیگر مواد معدنى غافل نشوید.

اگر قصد كاهش وزن دارید، حتماً در رژیم غذایى تان از میوه و سبزیجات بیشتر استفاده كنید. علاوه بر نوع تغذیه، از عواملى كه باعث تشدید آسیب هاى رسیده به ناخن مى شوند، دورى كنید و تا یكى دو ماه از لاك استفاده نكنید.

در هنگام كار با مواد شوینده و پاك كننده حتماً از دستكش استفاده كنید و همیشه دست ها و ناخن ها را با كرم هاى مناسب، چرب كنید و اگر عادت به خوردن ناخن دارید، آن را ترك گویید.

ایجاد تغییر رنگ یا لكه هاى سفید بر روى ناخن نیز مى تواند به چند دلیل باشد كه عبارتند از: ۱- كاهش میزان پروتئین، ویتامین و مواد معدنى در بدن. ۲- استفاده بیش از حد از لاك و مواد پاك كننده و شوینده. ۳- برخى بیمارى ها نظیر نارسایى كبد، بیمارى قلبى و افزایش سن نیز مى تواند منجر به بروز لكه سفید بر روى ناخن شوند كه نیاز به اهمیت ویژه اى دارند.

براى جلوگیرى از بروز آسیب در ناخن هاى پا نیز، كفش هاى مناسب و آسوده بپوشید. از جوراب هاى نخى و استاندارد كه اكسیژن كافى را به پوست و ناخن پا مى رسانند، استفاده كنید و سرانجام ناخن ها را همیشه كوتاه و تمیز نگه دارید.

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

جمعه 11/11/1387 - 18:57 - 0 تشکر 86202

اخه چرا کاشت ناخن؟؟؟

وقتی میتونیم به بهترین وجه از ناخن های خودمون مراقبت کنیم پس چه دلیلی داره که پول بی زبون رو خرج این کارهای بی هدف و غیر سودمند خرج کنیم؟

اگر این موارد رو یه کمی مراعات کنید هیچ احتیجی به کاشت ناخن ندارید!!!

اینو بهتون قول میدم

ناخن های شکننده ( Brittle nails ) یـک مشکل شایـع بـه خصـوص در میـان خانم هاست که مهم ترین عامل ایجاد کننده آن تماس مکرر با آب ، مواد شوینده و مواد شیمیایی است که باعث خشکی و شکنندگی ناخن می شود

پـرهیـز از تماس زیاد دست بـا آب ، پـوشـیـدن دستـکـش های نـخـی نـازک در زیـر دستکش های پلاستیکی در هنگام کارهای روزانه ، پرهیز از تماس دست ها با مواد شیمیایی مانند حلال های لاک ، کوتاه نگه داشتن ناخن و استفاده مکرر از ترکیبات نـرم کننده و مرطوب کنند ، می تواند بـه بهبود این حالت کمک کند.

در مجمـوع ضـربـه ، داروها و بیـماری های سیستمـیـک ، می توانند باعث ایجاد سفیدی ناخن ها شونـد و شاید بتـوان گفت که ضربـه هایی که به طور مکرر به صفحه ناخن وارد می شود ، مانند کندن صفحه ناخن بـه وسیله ناخن های دیگر ، استفاده از پولیـش و مانیکور کردن از شایع تـریـن علل ایجاد کننده لکه های سفید روی ناخن است .

پیروز و سربلند باشید

و همیشه از داشتن ناخن های زیبای خود نهایت لذت را ببرید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.