انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1264)
يکشنبه 7/7/1387 - 1:32 -0 تشکر 61067
چرا مردها بی احساس می شوند؟؟؟

 

آبا تا به حال به این تغییرات در مردان توجه کردید؟؟؟

اگر مرد هستید ایا تا به حال ، از وضعیت همسرتان را هنگامی که به غارتنهایی خود رفته اید اگاه بوده اید؟؟؟ 

ا

اغلب مردهایی كه در معرض استرس شدید قرار دارند در خود فرو‌می‌روند، سكوت می‌كنند و بی‌احساس می‌شوند تا مسئله خود را به شكلی حل كنند.
از آنجایی كه طبیعت اصلی مرد، مردانه و مذكر است برای مبارزه با استرس به این نیاز دارد كه خود را از معركه عقب بكشد و مدتی را به تنهایی بگذارند. این رفتار قدرت مردانه او را تشدید و تقویت می‌كند.بنابراین زمان مناسبی برای رسیدگی به واكنش‌های عاطفی و احساسی نیست. اغلب مردها در برخورد با استرس ابتدا با احساسات خود قطع رابطه می‌كنند تا بتوانند به طور عینی و منطقی با مسئله پیش آمده برخورد كنند.
زن‌‌ها از این رفتار مردها به هراس می‌افتند زیرا اگر قرار باشد زنی با احساسات خود قطع ارتباط كند باید به قدری ناراحت باشد كه بخواهد كسی را رد كند اما این موضوع در مورد مردها صدق نمی‌كند در حالی‌كه مردها خود به خود در واكنش به استرس با احساسات خود قطع رابطه می‌كنند.
مرد توانایی آن را دارد كه در لحظه‌ای در خود فرو برود و سكوت اختیار كند به همین شكل می‌تواند در لحظه‌ای از این حال خارج شود.
وقتی مردها متعادل‌تر می‌شوند برای آنها صحبت درباره این‌كه از چه موضوعی ناراحت بودند ساده‌تر می‌شود.
وقتی مرد از دنیای سكوت و تنهایی بازمی‌گردد ممكن است حرفی برای گفتن نداشته باشد زیرا ممكن است به این نتیجه رسیده باشد كه دلیل و موضوعی برای ناراحت شدن وجود ندارد. در اغلب موارد وقتی مرد از سكوت و انزوا خارج می‌شود و می‌گوید كه همه چیز خوب و عالیست بهتر است زنش به این گفته او اطمینان كند و در شرایط آرام قرار بگیرد.

زن‌ها را درك كــنید نیاز به درك شدن برای زن‌ها
 وقتی مرد، زمان كافی برای درك كردن احساسات و نیازهای همسرش صرف نمی‌كند زن به سادگی سردرگم می‌شود و امكان این‌كه واكنشی شدید و بی‌تناسب نشان دهد افزایش می‌یابد.
وقتی زنی احساسات خود را با شوهرش در میان می‌گذارد اگر شوهر به حالت انفعالی به صحبت‌های او گوش فرا دهد و امیدوار باقی بماند كه به زودی حرف‌های زنش تمام خواهد شد روی او اثر می‌گذارد و بر ابهامات یا ناراحتی‌هایش می‌افزاید.
وقتی زن‌ها تصمیم می‌گیرند مانند مردها رفتار كنند و به منطق بیش از احساسات خود بها بدهند گیج و سردرگم می‌شوند به خصوص اگر قرار باشد زیر فشاری برای تصمیم‌گیری باشند. معمولا وقتی زنی سردرگم است، می‌خواهد تصمیمی بگیرد در این زمان او بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد وباید آرام بگیرد و احساساتش را مرور كند. در این زمان است كه می‌تواند به راحتی تصمیم بگیرد. وقتی مردی برای درك كردن زنش به حرف‌های او گوش می‌دهد خود به خود متعادل‌تر می‌شود و زن زمانی متعادل‌تر می‌شود كه بتواند حرف‌ها و احساساتش را بازگوید و این تنها زمانی میسر است كه مردها بتوانند زبان تكلم زن‌ها را بیاموزند و زن‌ها هم به طریقی سخن بگویند كه مردها میل به شنیدن داشته باشند.
یكی از فواید گوش‌دادن مردها به صحبت همسرانشان این است كه آنها احساسات خود را كنار می‌گذارند و از افكار خود برای درك احساسات زنشان و این كه چرا او چنین احساسی دارد استفاده می‌كنند

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

يکشنبه 7/7/1387 - 2:42 - 0 تشکر 61079

سلام . مهم نیست من چندمین نفری هستم که نظر میدم بلکه مهم اینه من پسر هستم .

از خود تعریف نباشه من یه اخلاقی دارم که خیلی خوبه . هیچ وقت احساس کسی رو نادیده نمیگیرم خیلی بهش توجه میکنم . حتی دوستام که مشکلی واسشون پیش میاد و وقتی واسم تعریف میکنن باهاشون همدل میشم دلداریشون میدم .

حتی اگه خودم هم مشکلی داشته باشم هیچ سکوتی از خودم نشون نمیدم تا کسی متوجه بشه اما از درون خیلی احساس رنجیدگی و بغض میکنم ، و این احساسم رو فقط موقع خواب فاش میکنم . با گریه های بی صدا .

خصوصیات متولدین مرداد رو بخونید اونوقت میفهمید من چی میگم .

خداحافظ تبیان .

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

يکشنبه 7/7/1387 - 11:52 - 0 تشکر 61127

با سلام...

باید اول بگم که همه ی مردها مثل هم نیستند...اعتقاداتشون.،.احساساتشون.،.علایقشون و از همه مهمتر اخلاقشون.......وای گفتم اخلاق...یکی از مشکلات من اخلاق منه...می خوام اعتراف کنم که هر چند من در زمینه ی احساسات پیشرفت قابل ملاحظه ای دارم. ولی گاهی وقتا اینقدر بد اخلاق و عصبی میشم که احساس می کنم همون قلب صافم تبدیل به سنگ شده.یه سنگ صاف و بدون هیچ شیار و روزنه ای برای نفوز به آن........اصلا بزار واضح تر بگم...وقتی می بینم دوتا زن و شوهر دارن با احساس با هم حرف می زنن حالم به هم می خوره و خیلی احساس بدی به من دست میده و(یه خنده ی بلند شیطان وار و سرشار از تنفر سر میدم.)...به نظر خودم در زمینه ی زندگی زناشویی (البته در آینده) شاید اخلاقم باشه...خیلی زود عصبی وتند خو می شم و اونوقت دیگه هیچی نمی فهمم...(متاسفانه توی فامیل همه منو با صفت سنگ دلی می شناسند.... و وقتی اسم منو می شنوند فقط به یاد دل سنگم می افتند...)با اینکه حق دارن ولی من اصلا نمی تونم این حرفشون رو تحمل کنم و باز هم همون داستان همیشگی...............!..شاید آدمایی هم مثل من هستند. به نظر من باید سعی کنن تا حد ممکن از استرسهای ناشی از زندگی روزمره شون کم کنن(به هر طریقی)هنگامی که عصبی میشن فقط سکوت کنند..فقط سکوت...(چون من این کار رو کردم و جواب داد فقط در و دیوار هم مجبور شدند چندتا از مشت های محکم منو تحمل کنند).......اینگونه مردها آدمای اگه از احساس خودشون کمک بگیرند و به خودشون بفهمونند که می تونند احساس طرف مقابلشون رو درک کنند..حتما موفق میشن...............!

Into the sorrow of the night
Through the valley of dark dispair
Across the black sea of iniquity
Where the wind is the cry of the
suffering
There came a glorious saving light
The light of eternal peace
Jesus Christ, the King of Kings
.

 

       ...*.*.*.*.*.,وبلاگ من در تبیان.*.*.*.*.*...

يکشنبه 7/7/1387 - 19:22 - 0 تشکر 61281

مرد ها اتفاقا سرشار از عاطفه و احساس هستند ولی در ابرازش مشکلاتی دارند اونم قابل حله

يکشنبه 7/7/1387 - 20:34 - 0 تشکر 61301

به نام خدا

ســـلام

اطلاع رسانی خوبی بود و بیشتر باید مورد توجه خانم ها باشه تا آقایون.

عنوان این بحث باعث میشه تا آقایون رو به خودش جذب كنه تا ببینن چرا بی احساس می شوند . البته به نظر من عنوانش یكم بو میده. ولی وقتی مطلب خونده بشه معلوم میشه كه زیاد هم بو نمیده!!! و فقط یك اطلاع رسانی هست درمورد احساسات متقابل آقایون و خانم ها و جبهه نسبت به آقایون گرفته نشده.(بر عكس عنوان).

اگه شناخت آقایون و خانم ها (همسران) از احساسات و رفتارهای گوناگون همدیگه بیشتر بشه به نظر من طرفین با جنجال كمتر و آرامش بیشتری روبرو می شوند. و نتیجه دیگری نداره جز ثبات خانوادها.

.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
يکشنبه 7/7/1387 - 21:7 - 0 تشکر 61309

بطور کلی با حرفاتون موافق نیستم من فکر نمی کنم که همه مرد ها یا حتی اکثریت اونها به این گونه که شما توصیف کردید باشن . بنظرم خیلی از حرفهای شما در مورد زنها هم صدق می کنه. البته پیشنهاد می کنم در ادامه یک تاپیک با نام چرا زن ها بی احساس می شوند ایجاد کنید که عدالتم برقرار بشه.

موفق باشید 

دوشنبه 8/7/1387 - 10:48 - 0 تشکر 61398

به نظر من مردها فقط در برخورد با استرس با احساساتشون قطع رابطه نمی كنند اونها خیلی كم وبه سختی احساسشون رو بروز می دهند

بدان كه رنج تفاوتي است بين آنچه كه هستي وآنچه كه مي خواهي باشي !
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی