انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 160)
دوشنبه 20/3/1392 - 23:48 -0 تشکر 610456
با این راه حل دیگر از سوسک نترسید

كارشناسان برای كشف این راز كه چرا بسیاری از زنان با دیدن سوسك تا این حد وحشت‌زده می‌شوند و رفتاری شبیه به رویارویی با یك حمله تمام عیار و به دور از ضرب و شتم بروز می‌دهند تحقیقاتی انجام داده اند که همچنان ادامه دارد.و به‌منظور پیدا‌كردن یك راه‌حل، تصمیم به ریشه‌یابی این واكنش گرفته‌اند.
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،آیا از آن دسته زنانی هستید كه با دیدن سوسك انگار مهیب‌ترین اتفاق برایشان رخ داده است و آنچنان جیغ می‌كشید كه نمی‌توان تصور كرد تمام این قیل‌ و قال‌ها به خاطر دیدن یك حشره كوچك است كه با این صدای جیغ‌تان بیشتر از شما ترسیده است؟ ترس زنان از سوسك موضوع تازه‌ای نیست اما اخیراً كارشناسان زوایای مربوط به این نوع از ترس را مورد بررسی قرار داده‌اند.

ترس غیرمنطقی

برخی از محققان این‌عكس‌العمل زنان را ناشی از دمدمی مزاج بودن آن‌ها می‌دانند چرا كه حتی گاهی اوقات این واكنش‌ها را در صورت دیدن حشرات دیگری از جمله عنكبوت، ملخ و... هم بروز می‌دهند.

به‌عقیده آن‌ها زنان باید به‌جای این عكس‌العمل‌های غیرمنطقی روی رفتار خود عمیق‌تر فكر كنند چرا كه ترسیدن از موجود كوچكی مثل سوسك آن هم تا این حد، ترسی غیرمنطقی است. از این رو آنان بر این باور هستند چنین ترسی به‌شدت كلیشه‌ای بوده و آن‌ها را به این نتیجه رسانده است كه دلیل ترسیدن زنان حتی در مواقعی كه به‌طور اتفاقی با شاخه درخت برخورد می‌كنند نیز از همین ترس‌های غیرمنطقی نشأت می‌گیرد.

از سویی به نظر می‌رسد این نوع ترس منحصر به زنان است و كمتر مردی را می‌توان دید كه از موجودی به این كوچكی تا این حد بترسد، البته بچه‌ها نیز نه تنها از سوسك نمی‌ترسند بلكه گاهی اوقات به آنها علاقه ‌نشان می‌دهند و از ترساندن دیگران به وسیله سوسك خوشحال می‌شوند.همین دلایل است كه باعث می‌شود ترس از سوسك یك نوع ترس غیرمنطقی عنوان شود.

فاجعه‌ای بی‌معنی

تحقیق كارشناسان برای كشف این راز كه چرا بسیاری از زنان با دیدن سوسك تا این حد وحشت‌زده می‌شوند و رفتاری شبیه به رویارویی با یك حمله تمام عیار و به دور از ضرب و شتم بروز می‌دهند همچنان ادامه دارد. محققان به‌منظور پیدا‌كردن یك راه‌حل، تصمیم به ریشه‌یابی این واكنش گرفته‌اند.

در آغاز این رویارویی، زنان جیغی با صدای بلند می‌كشند كه تا مرز پارگی پرده‌گوش و رسیدن به نقطه ناشنوایی پیش می‌رود. هنگامی كه این اتفاق می‌افتد، صادقانه باید گفت اطرافیان، آن‌ها را در حال مقابله با یك ببر بنگال یا حضور در آستانه سقوط و مرگ تصور می‌كنند.

پس از این مرحله و فریاد برای كمك خواستن، سراسیمه بالاترین نقطه را مثل بالای یك میز انتخاب می‌كنند، سپس چشمان خود را كاملاً باز كرده و بدن خود را در یك موقعیت دفاعی قرار می‌دهند و همچنان به فریاد كشیدن ادامه می‌دهند، حتی ممكن است اقدام به پرتاب كردن اشیا كنند.

واكنش‌ها و راه‌حل


با این حال برای غلبه بر این نوع ترس مانند هر ترس دیگری باید با آن روبه‌رو شوید. اجتناب از این رویارویی نه تنها مشكل را حل نخواهد كرد بلكه برای همیشه باقی خواهد ماند و هر لحظه ممكن است آرامش خاطر شما را برهم زند، بنابراین اگر از كشتن آن دچار انزجار می‌شوید می‌توانید برداشتن آن به وسیله یك شیء دیگر و پرتاب كردنش بیرون از منزل را امتحان كنید و مطمئن باشید حتی اگر یك‌بار این كار را انجام دهید متوجه ترس بی‌پایه و اساس‌تان خواهید شد. /ایران

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی