• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 1163)
يکشنبه 19/3/1392 - 8:20 -0 تشکر 609853
ویندوزفون همه را به خاک و خون می‌کشد! (راند نخست از نبرد سیستم عامل‌ها)


اگر به خاطر داشته باشید، در مقاله نخستبه چگونگی برگزاری این سری از مسابقات و شرحی مختصر از حال و روز مبارزانمان پرداختیم، حال پس از گذشت چندین روز از معرفی آنان، نوبت به راند اول این مسابقات رسیده است.
در چند روز گذشته اندروید و آی‌اواس که در خیال خود شکست ویندوزفون را ترسیم کرده بودند، به خوش گذرانی پرداخته و در این بین ویندوزفون حسابی عضلاتش را پرورانده و خود را برای زدن ضرباتی سنگین بر رقبا آماده کرده است. مبارزان درحال ورود به رینگ بودند و نیروهای امنیتی مانع ایجاد هرگونه زد و خورد میان آنان شدند. با به صدا درآمدن سوت داور و رها سازی مبارزان، راند نخست آغاز شد. ویندوزفون بدون هیچ گونه معطلی به سمت اندروید یورش برد و ضربه‌ای مهلک را بر سینه اندروید وارد نمود.

123455

 

ضربه اول: برخلاف عقیده همگان، این که گوگل دست شرکای خود را برای طراحی سخت افزار مورد نظرش باز گذاشته است، یکی از نقاط ضعف این مبارز به شمار می‌رود؛ زیرا همین امر موجب شده که برنامه نویسان بازی و برنامه تولیدی خود را برای انواع پردازنده‌ها، واحدهای گرافیکی، رم‌هایی با فرکانس‌های متفاوت و انواع رزولوشن‌ها به نحوه‌ای بهینه کنند که مبادا اسمارت فون‌های ساخته شده توسط شرکت‌های مختلف با سخت‌افزار های متفاوت در اجرای آن با مشکل مواجه شوند. به همین دلیل است که دیوایس‌های اندرویدی در اجرای برخی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها دچار مشکل شده و بعضا دیده شده که حتی در اجرای یک اپلیکیشن ناتوانند و یا در هنگام بازی با لگ و کندی در اجرا مواجه خواهند شد، زیرا توسعه دهندگان به دلیل برخی مشکلات از قبیل کمبود هزینه و زمان بر بودن ساخت یک اپلیکیشن و یا یک بازی، نتوانسته‌اند به خوبی برنامه مورد نظر را برای انواع مختلف سخت افزارهای موجود بر روی دیوایس‌های اندرویدی بهینه کنند. اما در سوی دیگر مایکروسافت با تعیین استانداردی مشخص برای شرکای خود عملا کار را برای توسعه دهندگان آسان نموده و دیگر نیازی نیست که اپلیکیشن را برای انواع سخت افزارها بهینه سازند، زیرا تمامی دیوایس‌های ویندوزفونی قادر به اجرای این نرم افزارها خواهند بود.
با زدن این ضربه سنگین بر سینه اندروید، این بزرگ مرد کوچک به شدت آسیب دیده و به گوشه رینگ پرتاب شد. این مبارز که حسابی گیج شده بود، با گوش‌های خود صدای داور را که در حال شمارش بود شنید و از جایش برخاست و درصدد دفاع از خود برآمد اما قهرمان داستان ما بدون لحظه‌ای درنگ پاهای خود را بالا برده و ضربه‌ای دیگر بر سر این مبارز ناکام وارد نمود.

 

ضربه دوم: همه ما بر این باوریم که اپن سورس بودن یک پلتفرم، از مزایای آن به شمار می‌رود. اما این امر با توجه به مزایایی که دارد نکات منفی بسیاری را نیز داراست. به عنوان مثال تغییر رابط کاربری و شخصی سازی آن توسط شرکای گوگل باعث شده تا ما در ارایه آپدیت‌ها شاهد تاخیر باشیم زیرا با ارایه آپدیت اندروید خالص توسط گوگل، دیگر شرکا موظفند تا رابط کاربری خاص خود را (مثلا تاچ ویز سامسونگ یا سنس اچ‌تی‌سی) بر روی این آپدیت جدید پیاده کنند و همین امر باعث تاخیر در ارایه به روز رسانی‌ها برای دیوایس‌های مختلف خواهد شد. از دیگر معایب اپن سورس بودن اندروید می‌توان به سنگین شدن پلتفرم و افزایش حجم مورد استفاده اشاره کرد. به عنوان مثال در نسخه 16 گیگابایتی نسل چهارم کهکشانی سامسونگ فقط 8 گیگابایت در دسترس شما است. اما مایکروسافت اجازه هیچ گونه تغییری در رابط کاربری خود را به شرکت‌های سازنده دیوایس‌های ویندوزفونی نمی‌دهد و همین امر موجب شده تا هر دیوایس ویندوزفونی از هر شرکتی و با هر سخت‌افزاری، بلا فاصله آپدیت‌ها را دریافت کرده و به یک میزان از حافظه آنان استفاده کند.
با برخورد این ضربه بر سر اندروید، خون همه جا را فرا گرفت و شرکای آن از جمله سونی و سامسونگ درخواست وقت استراحت کرده و خواستار خروج مرد کوچک از رینگ برای مداوا شدند اما قوانین ما این اجازه را به مبارز نمی‌دهد و خروج از رینگ به هر دلیلی که باشد به منزله پذیرفتن شکست از سوی آن مبارز است. به همین دلیل اندروید با همان سر خونین و برای حفظ آبرو در رینگ باقی ماند تا شاید بتواند در مقابل پدیده این مسابقات (همان ویندوزفون ) حرفی برای گفتن داشته باشد. اپل که سیبی قرمز رنگ بود با دیدن این ابهت ویندوزفون رنگش پرید و به شکل کنونیش در آمد و پا به فرار گذاشت که تماشاگران با فریاد ترسو ترسو! او را از فرار بازداشتند. ویندوزفون که اندروید را خونین ومالین دید، دلش به حال او سوخت، پس رهایش کرده وضربه‌ای محکم بر چهره ی آی‌اواس اپل وارد نمود.

 

ضربه سوم: همه ما می‌دانیم که رابط کاربری ویندوزفون از کاشی‌هایی تشکیل شده که در نسخه هشتم از پدیده این دوره از مسابقات شما قادر به تغییر در شیوه نمایش و نحوه چیدمان صفحه هستید. می‌توانید اندازه کاشی ها را تغییر داده و آن را بزرگ و کوچک کنید یا جای آن‌ها را عوض کرده و به کلی شکل و شمایل صفحه اصلی را تغییر دهید تا از یکنواختی درآید. اما در آی‌اواس شما قادر به تغییر آیکون‌ها نیستید و نمی‌توانید صفحه خانگی را تنوع دهید.
این ضربه چندان برای آی‌اواس سنگین نبود و تنها خراش کوچکی بر روی صورتش انداخت. ویندوزفون تمام قدرت خود را به کار گرفت و ضربه بعدی را بر آی‌او‌اس وارد نمود.

 

ضربه چهارم: گوشی‌های ویندوزفونی دارای تراشه NFC هستند که به وسیله آن می‌توانید انواع اطلاعات، تصاویر، ویدیوها و… را به گوشی‌های دیگر انتقال دهید، حتی قادر هستید با استفاده از برخی وسایلی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، کارها را برای خود راحت‌تر کنید. به عنوان مثال گوشی را به اسپیکری که به این قابلیت مجهز شده نزدیک کرده و بدون هیچ گونه حرکت اضافی دیگری موزیک مورد نظر خود را از اسپیکر پخش کنید. در برخی کشورها می‌توان از NFC به جای کارت‌های اعتباری استفاده کرد، به عنوان مثال هنگام خرید با نزدیک کردن گوشی خود به محصول مورد نظر بلا فاصله قیمت آن از حساب بانکیتان که اطلاعات آن را قبلا بر روی گوشی خود ذخیره کرده‌اید کسر شده و دیگر نیازی به همراه داشتن کیف پول نیست. آی‌اواس از این قابلیت بویی نبرده و شما را از این امکانات محروم ساخته است.
با این ضربه آی‌اواس به سمت دیگر رینگ پرتاب شد و سپس به هوا پرید تا با زدن ضربه‌ای بر سر ویندوزفون او را از پای درآورد اما قهرمان داستان ما زیرش را خالی کرده و ضربه‌ای سنگین به او وارد کرد.

 

ضربه پنجم: برای شارژ کردن دیوایس‌های ویندوزفونی، می‌توان از کابل‌های USB معمولی استفاده کرد. این کابل‌ها در اکثر مکان‌ها موجود است و از این بابت جای نگرانی نیست اما برای شارژ کردن دیوایس‌های آی‌اواسی که همگی آن‌ها متعلق به شرکت اپل است، موظفید که از کابلی مخصوص و درگاهی عجیب به اسم Lightning استفاده نمایید. خب به طبع اگر در حفظ آن کوشا نباشید و یا توانایی حمل همیشگی آن را با خود نداشته باشید، پس از اتمام شارژ دیوایس خود باید تا به دست آوردن کابل مورد نظر گوشی خود را در خاموشی کامل نگاه دارید. در ضمن این کابل نایاب بوده و قیمتی بسیار بالا دارد.
با برخورد این ضربه بر اندام آی‌اواس، او در کنار اندروید سرشکسته افتاد. دو مبارز ناکام این راند که از قدرت ویندوزفون متعجب بودند، تصمیم گرفتند که کدورت‌ها را کنار گذاشته وبا یکی کردن قدرتشان بتوانند قهرمان مارا شکست دهند. به همین جهت هر دو به سمت ویندوزفون هجوم آوردند اما قهرمان ما با دو دست توانمندش سر هر دو را به هم کوباند!
Screenshot (46)

 

ضربه ششم: چهره پدیده این دوره از مسابقات ما با کاشی‌هایی زنده مزین شده است. این کاشی‌ها مدام در حال تغییر بوده، به گونه‌ای که بدون ورود به بخش مورد نظر می‌توانید اطلاعاتی را از آن مشاهده کنید. به عنوان مثال عکس‌های شما در کاشی که به عکس‌هایتان اختصاص داده شده به نمایش در می‌آید، درست همانند چیزی که در کاشی‌های ویندوز 8 می‌بینیم، اما دو مبارز دیگر یعنی اندروید و آی‌او‌اس از آیکون‌های خشک و بی روحی برخوردارند که هیچ عکس العملی از خود نشان نداده و همانند جسمی بی جان در گوشه‌ای از صفحه نمایش قرار گرفته‌اند. عملا تا با آن‌ها تماس نداشته باشید، نمی‌توانید بفهمید که در دلشان چه می‌گذرد٬
پس از برخورد سر دو مبارز به یکدیگر، هر دوی آن‌ها نقش بر زمین شدند. ویندوزفون توسط تماشاگران سخت مورد تشویق قرار گرفت اما دو مبارز دیگر دست بردار نبوده و همچنان دلشان کتک می‌خواست! به همین جهت دوباره قدرتشان را یکی کرده واز دوطرف به سوی ویندوزفون حمله ور شدند. اما ویندوزفون با کنار رفتن به موقع خود موجب شد که هردو مبارز به یکدیگر برخورد کرده و بار دیگر پشتشان به خاک مالیده شود.

 

ضربه هفتم: سرعت Boot درویندوزفون به طرز عجیبی بالا بوده به گونه‌ای که پس از فشردن دکمه پاور به زودی وارد سیستم می‌شوید و می‌توانید از امکانات آن نهایت استفاده را ببرید. از طرفی سرعت بالای Shutdown سبب می‌گردد پس از مدت کوتاهی شاهد خاموشی دستگاه باشید اما در آی‌اواس و اندروید سرعت بوت بسیار پایین است، به خصوص اگر تعداد زیادی اپلیکیشن و بازی بر روی دستگاه نصب کرده باشید. در برخی مواقع این سرعت پایین شما را کلافه کرده و کاسه صبرتان لبریز خواهد شد، حتی ممکن است هنگامی که گوشی به شدت قاطی کرده است و کاری از دست شما بر نمی‌آید، از خاموش کردن دستگاه خودداری کنید زیرا برای روشن شدن آن باید وقت زیادی را تلف کنید.
پس از برخورد دو مبارز به یکدیگر هر دو به شدت عصبانی شده و با طراحی نقشه‌ای جدید به سوی ویندوزفون حمله ور شدند اما طبق معمول نقشه آن ها با شکست مواجه شد.

 

ضربه هشتم: سرعت اجرای برنامه‌ها و حرکت در بخش‌های مختلف در ویندوزفون به قدری بالاست که به جرات می‌توان گفت پس از گذشت ۷-۸ ماه کار کردن با آن، به هیچ وجه شاهد کندی و یا هنگ کردن نخواهید بود، اما در دو مبارز دیگر کندی در حرکت بین منوها و هنگ کردن‌های بی مورد به وفور یافت می‌شود. البته می‌توان با خرید دیوایس‌هایی با قدرت سخت افزاری بالا از هنگ کردن‌های بی‌مورد جلوگیری کنید، هرچند که قدرت سخت افزاری بالا می‌تواند سبب داغ شدن گوشی شده و میزان مصرف باطری را به حداکثر برساند.
slider_smokedby

پس از ناکامی‌های پیاپی این دو مبارز هرکدام دیگری را مقصر دانسته و از یکدیگر جدا شدند و بار دیگر به تنهایی وارد رقابت با این ابر قدرت شدند. نخست اندروید در حال تدارک نقشه‌ای بود که ویندوزفون بی معطلی با زدن سه ضربه سنگین بر سرش رشد اندروید را متوقف نمود و باعث شد که تا ابد آدم آهنی‌ای کوچک باقی بماند!

ضربه نهم: ویندوزفون قادر است از حداکثر توان سخت‌افزاری دیوایس به صورت بهینه استفاده کند و بهترین زمینه را فراهم ساخته تا نرم افزار بتواند به خوبی از پس سخت افزار برآید، به گونه‌ای که باعث شده ویندوزفون بسیار روان‌تر از اندروید باشد، به همین دلیل است که اگرچه دیوایس‌های ویندوزفونی با سخت افزاری ضعیف‌تر از اندروید (۲ هسته‌ای ویندوزفون در مقابل ۴ یا ۸ هسته‌ای اندروید) ارایه می‌شوند اما در هنگام اجرا بسیار سریع‌تر و روان‌تر از اندروید عمل می‌کنند.

ضربه دهم: تعداد برنامه‌های اندروید از ویندوزفون بیشتر بوده اما از لحاظ تنوع برنامه‌ها تفاوت آنچنانی ندارند. موضوعی که کمتر کسی به آن توجه می‌کند این است که به دلیل تعیین یک سری استاندارد‌ها از سوی مایکروسافت، تمامی شرکت‌های سازنده دیوایس‌های ویندوزفونی از یک شاسی مشخص استفاده خواهند کرد و این بدین معناست که هرگوشی اعم از ارزان قیمت‌ها قادر به اجرای حداکثر برنامه‌ها و بازی‌های موجود بر روی مارکت هستند، اما در اندروید به دلیل تفاوت سخت افزارها بسیاری از گوشی‌های سطح متوسط نیز نمی‌توانند آن طور که باید و شاید از پس اجرای بازی‌ها وبرنامه‌ها برآیند.

 

ضربه یازدهم: امنیت یکی از مسایل مهم در زندگی امروزه همه ماست. ویندوزفون حداکثر امنیت را برای ما به ارمغان می‌آورد و می‌توان گفت یکی از امن‌ترین سیستم عامل‌هاست، اما اندروید حداقل امنیت را داراست به گونه‌ای که 96 درصد بدافزارهای موجود مختص دیوایس‌های اندرویدی هستند.
اندروید که شکست سختی را مقابل ویندوزفون متحمل شده بود، در مقابل تماشاگران مورد تمسخر قرار گرفت و همه با پرتاب دیوایس‌های اندرویدی خود بر سر او، خواستار کناره گیری وی از این دوره از مسابقات شدند. سونی و سامسونگ دو دوست اندروید به کمک اچ‌تی‌سی و ال‌جی او را از سالن بیرون برده و به بیمارستان رساندند. در این بین ویندوزفون برای قدرت نمایی بیشتر دو ضربه بر آی‌اواس که سیبی کامل بود وارد نمود و تکه‌ای از وجودش را کند تا این زخم برای همیشه بر نشان آی‌اواس باقی بماند.

ضربه دوازدهم: آفیس یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهایی است که هر کسی در زندگی روزانه‌اش برای یک بار هم که شده آن را مورد استفاده قرار داده. مایکروسافت خالق آفیس، بسته‌ای کامل از این مجموعه را بر روی سیستم عامل ویندوزفون پیاده کرده و بهترین تجربه کار با آفیس را بر روی تلفن همراه ارایه نموده است، از آنجایی که این شرکت برای آی‌اواس این بسته را ارایه نکرده، شما مجبورید برای استفاده از آفیس بر روی دیوایس خود از اپلیکیشن بسیار ساده iwork استفاده کنید که حتی قابل مقایسه با آنچه که بر روی ویندوزفون قرار دارد، نیست.

 

ضربه سیزدهم: برای استفاده از سیستم عامل ویندوزفون می‌توانید از تعداد زیادی از دیوایس‌ها استفاده کنید اما برای دسترسی به آی‌اواس فقط تعداد انگشت شماری از دیوایس‌ها را در اختیار خواهید داشت و این درحالی است که برخی دیوایس‌های ویندوزفونی قابلیت‌های منحصر به فردی همچون شارژ بی سیم و… را دارا هستند که همراهان آی‌اواسی از آن محرومند.
با برخورد این ضربات، آی‌اواس نیز محبوبیت خود را در میان هواداران از دست داد و تن استیو جابز را در گور لرزاند و از آنجایی که فقط اپل حامی آن بود، به تنهایی تن نیمه جان آی اواس را از سالن به بیرون منتقل کرد.
به این دلیل که ضربات ویندوزفون بسیار سریع بود، ما نتوانستیم همه آن‌ها را به تحریر درآوریم به همین سبب از برخی ضربات این قهرمان فیلم‌برداری کرده وتا هنگام خروج دو مبارز تحقیر شده از سالن بر روی دو ال‌سی‌دی که در دو طرف سالن نصب شده است به نمایش درمی آوریم.

   

 
When the power of love replace with the love of power , world will be in peace.

   هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.