امر به معروف؛نهی از منکر (بازدید: 553)
يکشنبه 12/3/1392 - 18:42 -0 تشکر 608196
خواستگار نداره چون حجاب داره ؟!!!

مناظره ای دوستانه با مدافعان بی حجابی...

نظر آشنا و جواب به ایشان:

من یه دوست محجبه دارم که خیلی متین و زیباست ولی بخاطر روگیری زیاد چیزی از چهره اش پیدا نیست، به همین خاطر این بنده خدا هیچ خواستگاری نداشته تا حالا
خیلی دلم براش می سوزه چون اگر اهل آرایش و روی خوش نشون دادن به نامحرم بود تا حالا حتما ازدواج کرده بود...
امروزه پسرای جامعه تا زیبایی های یه دختر رو نبینند برای ازدواج دنبالش نمی روند، و چادر جلوی این پسندیده شدن رو می گیره...

با سلام.
خواهر گرامی، انگار در ذهنتان كمی مسائل را با هم آمیخته اید و اهمیت ها را مد نظر قرار نمی دهید.
اول چند سوال:
-باید دید آیا مهم ترین علت ازدواج نكردن این دوست شما همین رعایت حجاب است؟ و همه باحجاب ها در دنیا با همین مشكل مواجه هستند؟
-اگر دوست شما حجابش را كنار بگذارد، و به این وسیله محكم ترین واجبات خداوند كه سفارش های فراوانی در قرآن و احادیث به آن شده است را كنار گذارد، آیا موفق به ازدواج می شود؟ و اصولاً آیا ازدواج موفقی خواهد داشت؟ و یا هر چه بیشتر خودش را نشان دهد ازدواجش موفقتر خواهد بود؟
-كدام كمالات انسانی دوست شماست كه باید با كنار گذاشتن حجاب آن را نشان دهد؟ و حجاب آن را پوشانده است؟!!!
-انگار می كنیم حجابشان را كنار گذاشتند، آیا پسرانی كه به خواستگاری ایشان می آیند، علتش شهوت و هوس و دست یابی دو روزه به این زیبایی نخواهد بود؟ آیا علتش رسیدن به ظاهری نیست كه در كشاكش همین جامعه و برخورد با زیباتر از این دختر، به دختران دیگر گرایش پیدا می كند؟
-خدا تواناتر است یا بندگانش؟ آیا برای رسیدن به یك خواسته، با كنار گذاشتن خدا می توان از بندگان ضعیفش انتظار براورده شدن مشكل را داشت؟ مثلاً چون حجاب و امر خدا را اطاعت می كند، پس ازدواج نمی كند، حال بیاید و به خواست بعضی از هوس رانان جامعه لباس بپوشد تا زودتر به ازدواج برسد؟ !!! آیا این اعتقاد به شرك بیشتر شبیه نیست؟
خوب، می بینید كه محور حرف شما در این خلاصه شده است كه كسی رضایت مردم را به رضایت خداوند بزرگ ترجیح دهد تا زودتر به خواست خود برسد،  شاید بدانید كه اگر مراد دل كسی در این موضوع كه گفته شد برآورده شود، هیچ سرانجام خیری در انتظارش نخواهد بود...
اما مشكلی كه گفتید، این روزها كمی در چشم می زند، پسرانی كه در جامعه دنبال تیپ و قیافه هستند، و دخترانی كه خود را مجبور به نشان دادن می بینند تا مثلاً زودتر ازدواج كنند (البته به خوبی می بینیم كه خودنمایی ها هیچ گاه برای ازدواج و یافتن همسر نبوده است، بلكه خودفروشی به چشمان خریدار جامعه بوده است)
اول به سراغ این پسرها می رویم:
شما به این فكر كنید، پسری كه درك درستی از زندگی مشترك ندارد، و از همه اخلاقیاتی كه باید در مورد آن برای انتخاب یك همسر مناسب اقدام كند، فقط به چهره و نوع لباس پوشیدن طرف نگاه می كند، چه نتیجه ای انتظارش را می كشد؟ آیا واقعاً آمار یك طلاق از هر سه ازدواج در تهران یكی از نتایج آن نمی شود؟-(خوب می دانیم كه مسائل مالی بهانه ای بیش نیست و اگر عشقی فراتر از هوس و كشش غریزه در كار بود با این موارد به هم نمی خورد)- اگر كمی در علت بیشتر اتفاقات ناگوار و حوادث تلخ اجتماع بنگریم، به راحتی می توانیم ریشه بیشتر آنها را در خود نمایی ها و در چشم چرانی ها جستجو كنیم.
در ضمن اگر كمی تحقیق كنید و چشم باز كنید، خواهید دید كه اصولاً بیشتر این ازدواج ها نارس هستند و مثلاً پسری فقط وقتی چشمش زیبایی یك دختر را گرفت، و غریزه و شهوتش به تكاپو انداختش، به این نتیجه می رسد كه عاشق شده است و باید ازدواج كند. و از ازدواج فقط همین را فهمیده است كه باید با زنی زیبا در جامعه دست به دست هم پیاده روی كند و عاشقانه صحبت كند !!!


البته در این موضوع همیشه دو طرف دختر و پسر در اشتباه هستند. این راه با اشتباه هر دو گروه به بی راهه می رود. در مورد دخترها نیز همین طور است:
سوای از دخترانی كه به بی حجابی و بد حجابی عادت كرده اند و یا فرهنگ خانوادگی آنها اینگونه تربیتشان كرده است، اگر بنا را به این بگذاریم كه مثلاً این دختران برای پیدا شدن یك جفت و همسر مناسب باید اینگونه باشند، كمی دقت كنید و ببینید آیا بعد از اینكه به سلامتی، چشمی زیبایی و كمالات !!! این دختران را دید و كشفشان كرد!!! و ازدواجی صورت گرفت، چرا حجابشان را رعایت نمی كنند (البته به نوع دید شما كه بی حجابی برای خریده شدن در چشمی بود، حال كه خریداری صورت گرفته است، این جلوه گری برای چه ادامه دارد؟؟؟) می بینید كه تن و زیبایی را به نگاه ها فروختن كاری عادی شده است كه، حقیقت رفتاری یك گروه از دختران و زنان جامعه ما شده است...
و در پایان، اگر دختری به این نتیجه رسیده است كه كنار گذاشتن حجاب آخرین چاره است تا ازدواج كند، لطفاً این آیه را با اعتقاد و اشتیاق بخواند:


 وَتَوَکَّلْ عَلَی اللَّهِ وَکَفَی بِاللَّهِ وَکِیلًا (احزاب/۳)* و بر خدا اعتماد كن همین بس كه خدا نگهبان توست

ای كاش دختران و زنان جامعه می دانستند به خاطر رفتار مخاطره انگیز آنها در جامعه، چه اتفاقات ناگواری كه در روحیه افراد نمی افتد، و چه معادلاتی در زندگی و سرنوشت جوانان جامعه كه به هم نمی خورد. این در حالی است كه شاید از همین دست اتفاقات در اطرافیان خودشان نیز بیفتد و باز چشمشان باز نشود...
و ای كاش زشتی و نحسی و كثیفی این كار در چشمشان زیبا جلوه نكند...

وبلاگ "چرا بی حجابی؟"

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 13/3/1392 - 19:12 - 0 تشکر 608476

سلام
باید به خدا توکل کرد
بالاخره تعداد زیادی پسر مذهبی هم هستن که می خوان با دختر  خانمهای مذهی ازدواج کنن
متاسفانه بعضی اوقات این حرفها از طرف بزرگترها به دخترخانمها القا می شه

خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 13/3/1392 - 23:16 - 0 تشکر 608528

heaven_h گفته است :
[quote=heaven_h;612899;608476]
سلام
باید به خدا توکل کرد
بالاخره تعداد زیادی پسر مذهبی هم هستن که می خوان با دختر  خانمهای مذهی ازدواج کنن
متاسفانه بعضی اوقات این حرفها از طرف بزرگترها به دخترخانمها القا می شه


بنام خدا
سلام
نتها بزرگترها دوستان هم خیلی تاثیر گذارند...یکی از موارد هم بی تفاوتی خانواده ها نسبت به بد حجابی دخترانشون...

متاسفانه هم جامعه نسبت به مسئله حجاب بی تفاوته....

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 23/3/1392 - 16:23 - 0 تشکر 611279

سلام
دوستان باید تلاش کنیم تا فرهنگ سازی بکنیم.

نظر من اینه که غیرت جوونا کم شده همین امر به معروف و نهی از منکر تو جامعه کم رنگ شده
و بعضی جاها اصلا نیست.

شما نگاه کن در زمان قدیم اون گنده لاتاشم دنبال یه دختری بودن که پاکدامن باشن


چی بگم اخه برنامه ای ندارم ولی باید بدونیم که تا زمانی که این ماهواره ها است ، من که نگاه نمیکنم ولی از دوستا که میشنوم فارسی وان و اون فیلما واقعا غیرت آدمو از بین میبره.
کاری که دولت خواست انجام بده خوب نبود تو جمع کردن ماهواره ها .
نظر من بر اینه که به جای جمع کردن و از بین بردن ماهواره ها باید فرهنگ سازی میکردن که از این چطور استفاده کنن.
مثلا همین اینترنت که همه جور استفاده ای ازش میشه کرد اما هرکی بر اساس فرهنگش میاد تو این فضا


به امید ظهورمون چرا که امام زمان (عج) مردم پا کار میخواد و اون ماییم که باید جامعه رو آماده کنیم و خودمون شکوفا بشیم
اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم (و فرجنا بهم)

السلام علیک یا غریبتر از غریب
السلام علیک یا امام هادی (ع)
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی