ورزش و تندرستی (بازدید: 653)
پنج شنبه 9/3/1392 - 17:59 -0 تشکر 607266
برای دفاع شخصی چه ورزش‌هایی یاد بگیریم؟

منظور از دفاع شخصی مجموعه آگاهی‌ها و مهارت‌هایی است که شخص بتواند با تکیه بر آنها امنیت زندگی روزمره خود را بالا ببرد. امروزه دوره‌های آموزشی برای یادگیری دفاع شخصی برگزار می‌شوند. همچنین می‌توان با یادگیری برخی ورزش‌های رزمی دفاع شخصی را آموخت.

به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی "Utile" سه نوع از این ورزش‌های رزمی را بر شمرده است: برای آموختن دفاع شخصی، می‌توان از ورزش‌های رزمی استفاده کرد. برخی از ورزش‌های رزمی که می‌توانند به ما دفاع شخصی یاد بدهند عبارتند از: تایچی چوان، آیکیدو و جوجیتسو.

 

تایچی چوان:

- برای یادگیری دفاع شخصی حتی اگر زیاد ورزش نمی‌کنید، تایچی چوان مناسب است. این ورزش هنری رزمی و چین است که تکنیک‌های رزمی قدیمی را آموزش می‌دهد.

- علاوه بر یادگیری برای دفاع شخصی، تایچی چوان تمرینی برای آرامش است. این ورزش با الهام گرفتن از طبیعت و پدیده های طبیعی ساخته شده است.

- تایچی چوان دارای حرکات نرم و آرام است و تکنیکی مفید برای کنترل انرژی بدن است.

- این ورزش شامل تکنیک‌های قدم برداشتن، گریز و ضربه با کمک است یا سلاح است.

 

آیکیدو:

- برای یادگیری دفاع شخصی، آیکیدو ورزش مناسبی است. در حقیقت این هنر رزمی به ما می‌آموزد تا از قدرت رقیب علیه خود او استفاده کنیم.

- آیکیدو با استفاده از دو روش دفاع شخصی را می‌آموزد. تعادل و نیروی جاذبه این ورزش بهترین روش برای غلبه بر رقیب است و در این ورزش با استفاده از کمترین انرژی و ضربه زدن به نقاط حساس بدن می‌توان رقیب را شکست داد.

- هدف آیکیدو خلع سلاح کردن رقیب و در عین حال آسیب نزدن به او است.

 

جوجیتسو:

- جوجیستو هنر رزمی ژاپنی و روشی مفید برای دفاع شخصی است. این روش بدون سلاح است و می‌توان گفت روش قدیمی جودو است که چندین تکنیک دارد. هدف این ورزش غلبه بر حریف و دفاع شخصی است.

- این ورزش هنری رزمی است که لازم نیست برای انجام آن ورزشکار حرفه‌ای باشید، جوجیستو برای افرادی که نمی‌خواهند زیاد ورزش کنند توصیه می‌شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی