• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 4504)
سه شنبه 7/3/1392 - 16:44 -0 تشکر 606818
مسابقه: محمدباقر قالیباف

نامزد انتخابات ریاست جمهوری: جناب آقای محمدباقر قالیباف


کاربران گرامی با سلام
شما می بایست در این مبحث، آخرین اخبار و گزارشات مرتبط با جناب آقای
محمدباقر قالیباف را درج نمایید.
چهارشنبه 8/3/1392 - 19:56 - 0 تشکر 607055

امشب در ساعت 20 از شبكه اول سیما
قالیباف رودررو با مردم صحبت می‌كند

محمدباقر قالیباف با توجه به قرعه کشی صورت گرفته و بر اساس جدول پخش برنامه‌های کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از رسانه ملی، امشب (چهارشنبه) ساعت 20، در برنامه «با دوربین» شبکه اول سیما به طور مستقیم و رودررو با مردم كشور صحبت خواهد كرد.

منبع: www.ghalibaf.ir

چهارشنبه 8/3/1392 - 19:57 - 0 تشکر 607056

دیشب
قالیباف در گفت و گوی ویژه خبری:
گام اول ثبات اقتصادی، گام دوم کاهش قیمت ها/ مبارزه با آمریکا یعنی کار، کار، کار

در شهرداری تهران هم بنده از روزی که توفیق خدمت پیدا کردم به طور شفاف و روشن به مردم گفتیم که می‌خواهیم چه کار انجام دهیم و برای آن هم زمان‌بندی کردیم. لذا بنده در مسئله اقتصاد هم گفتم که ظرف مدت 2 سال آرامش و ثبات را به اقتصاد برمی‌گردانم.


محمد باقر قالیباف نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که از شبکه دوم سیما پخش شد  در پاسخ به این سؤال که چه عاملی باعث ثبت‌نام شما در این انتخابات شد، گفت: نکته‌ای که در اینجا باید بیان کنم این است که ثبت نام من برای ادای دین  به مردم و انقلاب بود.  من یک شهروند از جامعه بودم که عقبه قدرت و ثروت نداشتم، ولبه لطف ملت و انقلاب و برکت امام  راحل و شهدا ، به مرحله ای رسیدم که امشب  در حضور ملت عزیزمان که مدیون آنها هستم، حاضر باشم.


این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، انقلاب را یک نعمت بزرگ توصیف کرد و   گفت:‌ این یک نعمت بزرگ بود که خداوند به ما ارزانی داشت که در سایه این نظام و انقلاب زندگی کنیم. انقلابی که ما را از سیاهی‌ها به سمت نور هدایت کرد. اما  امروز همین مردم ، همین انقلاب و همین اسلامی که قدرت در اختیارش است مشکلاتی را دارد که طبیعتاً بنده با روحیاتی که دارم حتماً وظیفه خود می‌دانم که کمک کنم.


این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اضافه کرد: این کشور منابع انسانی زیادی دارد، آن هم نیروهای جوان تحصیل‌کرده؛ در عین حال امروز ما در حوزه‌های مختلف دارای منابع فراوانی هستیم و می‌توان گفت ایران بهشت معادن است که یکی از آنها معادن نفت و گاز است.  با تمامی این مسائل این سؤال در ذهن مردم است که با وجود این منابع انسانی و امکانات و سرمایه‌های مادی زیاد، پس چه چیزی باعث شده است که امروز چنین مشکلاتی گریبان گیر مردم ما شود و چرا ما کارنامه قابل قبول و قابل دفاعی در عرصه اقتصادی و فرهنگی نداریم. البته بی انصافی است که بخواهیم زحمات گذشتگان را زیر سوال ببریم.


قالیباف  با اشاره به دوران سازندگی گفت: در آن دوران خد مات قابل تحسینی  نظیر احداث و ساخت پروژه‌های بزرگ و زیرساخت‌های اساسی  ازائه شد آن هم پس از رکود دوران جنگ .  این خدمات در دوره ای انجام شد که آقای هاشمی رفسنجانی مسئولیت دولت  برعهده داشتند؛ در کنار این خدمات البته انتقاداتی به رویکرد فرهنگی آن دوره نیز وارد است.


قالیباف با بیان اینکه در دوران اصلاحات هم زحماتی در کشور کشیده شد،گفت: ما در آن دوران تقریبا رشد 2 رقمی در زمینه رشد صنعت را شاهد بودیم. هرچند که   انتقادات جدی هم به قزائت خاص از توسعه سیاسی و رویکردهای سیاسی در آن دوره داریم.


وی با اشاره به دوران حاکمیت دولت نهم و دهم افزود: انصافاً در این دوره هم زحماتی کشیده شد؛‌ بحث مربوط به یارانه‌ها و هدفمندی از مشکلات جدی بود که این دولت با شجاعت تصمیم گرفت تا آن را اجرایی کند. همچنین موضوع مسکن مهر و بحث سفرهای استانی و تحرک دولت از کارهای خوبی بوده که در این دولت انجام شد.  همچنین در این دوره شعارهای انقلاب اسلامی احیا شد ولی در کنار همه این زحمت‌ها، مشکلات کنونی را شاهدیم؛ امروز رضایت‌مندی از همه این تلاش‌ها وجود ندارد.قالیباف گفت: امیدوارم که همت و بضاعت بیشتری انجام شود تا مشکلات حل شود؛ من احساسم این است که روند مدیریتی در کشور نیازمند یک تحول اساسی و جدی است. یعنی یک تغییر اساسی باید در حوزه مدیریتی کشور اتفاق بیفتد تا ما بتوانیم از منابع به درستی استفاده کنیم.


شهردار تهران در پاسخ به سؤال مجری برنامه که از وی پرسید شاه‌ بیت‌ برنامه‌های شما این است که می‌گویید طی 2 سال آرامش را به اقتصاد برمی‌گردانید؛ چگونه می‌خواهید این کار را انجام دهید، اظهار داشت: اینجانب برنامه مشخص و مدونی دارم؛ ما برنامه مشخصی را با کمک نخبگان آماده کردیم و این برنامه در سطح ملی و استانی تهیه شده و به‌روز است که در آن از همه دیدگاه‌ها و نظرات استفاده کرده‌ایم.


وی افزود: به دلیل سبک مدیریتی و باوری که خودم دارم یک زمان‌بندی مشخص کردم و گفتم که ظرف مدت 2 سال ما یک ساماندهی و آرامش در اقتصاد وارد می‌کنیم.توجه داشته باشید که  یکی از موضوعاتی که امروز مردم با آن روبه‌رو هستند گرانی است؛ به هر حال گرانی و تورم از موضوعات جدی است که امروز مردم ما را دچار اشکالات جدی کرده و زحمت آنها زیاد شده است.


کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: البته به اعتقاد من مشکل تنها خود گرانی نیست؛ به طور مثال در یک مقطع می‌گویند که مرغ کیلویی 100 تومان گران شده است که این یک نوع رنج است که مردم تحمل می‌کنند و بخش دیگر این است که این گرانی ثبات ندارد. مثلاً در یک هفته مقداری اجناس گران می‌شود و در هفته بعد مقداری دیگر و قیمت‌ها به صورت غیرمتعارف بالا و پایین می‌شود.  البته قیمت‌ها پایین نمی‌آید؛ مثلاً‌ یک جنس هزار تومان افزایش می‌یابد و بعد 200 تومان کاهش پیدا می‌کند و بعد دوباره 2 هزار تومان گران می‌شود و بعد باز هم 300 تومان ارزان می‌شود.وی با بیان اینکه در کنار همه این مباحث کیفیت هم دچار اشکال است، اضافه کرد: در کنار همه مسائل یاد شده حتی می‌‌بینیم که مثلاً وزن پنیر هم تغییر می‌کند.مثلا یک پدر و مادر به فرزندشان پولی می‌دهند تا مقداری پنیر خریداری کند و وقتی فرزندان‌شان به فروشنده مراجعه می‌کنند، فروشنده به آن جوان یا نوجوان می‌گوید پنیر گران شده؛ واقعاً این موضوع چقدر عذاب‌آور است.


وی با اشاره به مشکل بیکاری گفت: امروز تقریباً خانواده‌ای را پیدا نمی‌کنید که مشکلی به نام بیکاری نداشته باشد؛ یعنی همه دنبال اشتغال هستند چه آنهایی که تحصیل ‌کرده هستند و چه آنهایی که تحصیلات عالیه نداشته باشند و این مشکل برای آنها هم وجود دارد.


کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه بیکاری دو بخش دارد، گفت: یک بخش از بیکاری این است که این فرد شغل می‌خواهد تا یک حداقل زندگی‌اش را تأمین کند یعنی در واقع یک زندگی حداقلی را برای خودش داشته باشد؛‌ ولی واقعاً اگر کرامت انسانی را بخواهیم رعایت کنیم آیا کار در همین حد که یک حداقل زندگی با آن تأمین شود کفایت می‌کند؟  ما در فرهنگ اسلامی به این موضوع اعتقاد داریم که کار جوهره انسان است و حیات و انسانیت یک فرد محسوب می‌شود.


وی افزود: وقتی یک انسان بیکار ولو اینکه نیاز مالی هم نداشته باشد، انسانیتش زیر سؤال است لذا وقتی که یک نفر شغل ندارد هم زندگی را از آن فرد گرفته‌ایم و هم اینکه انسانیت آن فرد را سلب کرده‌ایم.


قالیباف اظهار داشت:‌ وقتی نابسامانی اقتصادی وجود دارد هم سرمایه‌های مادی و هم سرمایه‌های انسانی را از دست می‌دهیم؛ مثلاً وقتی می‌گوییم سرمایه انسانی را از دست می‌دهیم یعنی اینکه مثلاً در یک خانه وقتی دختر خانواده یا یکی از فرزندان از پدر درخواستی می‌کند و مثلاً یک جهیزیه یا لباس حداقلی می‌خواهد پدر خانواده شرمنده فرزندش می‌شود و بعد فرو می‌ریزد و می‌شکند؛ البته فقط پدر نیست که می‌شکند بلکه فرزندان هم می‌شکنند.  به طور مثال یک نفر به من مراجعه کرد و گفت که مادرم که هم حق پدری و هم حق مادری بر گردنم دارد با کار در خانه مردم ، مرا برای تحصیلات فرستاده و من مدرک تحصیلی‌ام را گرفته‌ام و امروز می‌خواهم به مادرم کمک کنم ولی نمی‌توانم؛ یعنی در این وضعیت هم پدر و مادر و هم جوانان شرمنده می‌شوند که این موضوع خسارت زیادی را وارد می‌کند.


وی گفت: وقتی که ما رشد اقتصادی نداریم و نابسامانی اقتصادی داریم دچار مشکل می‌شویم؛ ما حوزه‌های نفتی مشترکی داریم که روزانه دهها میلیون دلار از این امکانات برداشته می‌شود بدون اینکه ما بتوانیم از آنها استفاده کنیم بر این اساس ما هم سرمایه‌های اجتماعی و هم سرمایه‌های مادی را از دست می‌دهیم که این نابسامانی اقتصادی است.


قالیباف تصریح کرد: بسامان کردن به این معناست که ما بتوانیم روشی را طی کنیم که در طول یک دوره مشخص به نتیجه برسیم؛ اینکه من می‌گویم در یک دوره مشخص به این دلیل است که بنده عادتم در مدیریت همین بوده است چرا که باید مردم بدانند مدیران‌شان می‌خواهند چه کاری انجام دهند.


کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در شهرداری تهران هم بنده از روزی که توفیق خدمت پیدا کردم به طور شفاف و روشن به مردم گفتیم که می‌خواهیم چه کار انجام دهیم و برای آن هم زمان‌بندی کردیم. لذا بنده در مسئله اقتصاد هم گفتم که ظرف مدت 2 سال آرامش و ثبات را به اقتصاد برمی‌گردانم.قالیباف گفت: مردم نباید هر روز بینند که در جامعه نرخ‌ها متغیر است و مصرف‌کننده بدانند که نرخ هر کالایی چقدر است و در مورد اقلام اساسی زندگی تکلیف مردم روشن باشد.  البته این مسئله فقط مربوط به مصرف‌کننده نیست و شامل حال تولیدکننده هم می‌شود؛ به طور مثال یک باغدار که درخت میوه دارد و باغداری می‌کند باید کود و سم و سایر موارد را خریداری کند؛ همچنین یک کشاورز هم باید بتواند هزینه‌هایش را پیش‌بینی کند تا بداند که محصولش را به چه قیمتی می‌فروشد و بلاتکلیف نباشد.


قالیباف افزود: همچنین آن سرمایه‌دار بزرگی هم که قصد سرمایه‌گذاری دارد در وضعیت نابسامانی اقتصادی بلاتکلیف است و ما باید در سامان دادن به مسئله اقتصادی تکلیف همه را روشن کنیم تا بدانند که در کجا باید سرمایه‌گذاری کنند.قالیباف در پاسخ به این سؤال که چه برنامه‌هایی را به طور دقیق در حوزه اقتصادی اجرا می‌کنید، اظهار داشت: اولین تصمیم این است که قیمت ارز را در کشور تثبیت کنیم چرا که هر روز شاهد نوسان ارز هستیم که ارزش پول ملی ما را دچار خدشه کرده است. ما  اقتصاد را از تصمیمات خلق‌الساعه نجات خواهیم داد،یک مسئول عنوان می‌کند که دارو را با ارز فلان قیمت عرضه می‌کنیم و روز بعد مسئول بخش مربوطه قیمت دیگری عنوان می‌کند و در واقع مردم نمی‌دانند قیمت خرید تضمینی محصولات چقدر است.


وی بر همین اساس به ساماندهی تصمیمات متعدد برای کاهش هزینه تولید اشاره و اضافه کرد: کاهش هزینه تولید به معنی کنترل قیمت است که موجب می‌شوند هدفمند عمل کنیم.


قالیباف به تولید در بخش کشاورزی و صنعت اشاره کرد و اظهار داشت: ما با این مشکلات نمی‌توانیم همه کشاورزی و صنعت را مد نظر قرار دهیم بلکه باید اولویت‌بندی کرد.


این نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم در عین حال به نظارت بر بانک‌ها و همچنین موضوع سرمایه و نقدینگی اشاره کرد و گفت:‌ نقدینگی باید کنترل شود و آن را جهت‌گیری و به سمت اولویت‌ها هدایت کرد چرا که اقتصاد در این زمینه رهاست.


وی یادآور شد: اگر تولید برای فردی 25 درصد سود داشته باشد کارهای غیرتولیدی 2 تا سه برابر بیشتر سود دارند. از این رو باید برنامه مشخص به مردم ارائه داد؛ ما نمی‌گوییم در پایان 2 سال این اتفاق می‌افتد اما در 6 ماهه اول که کار را شروع می‌کنیم آثار به گونه‌ای است که مردم در زندگی خود می‌بینند.


قالیباف در پاسخ به این سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه ممکن است مردم بگویند از شعار خسته شده‌ایم، آیا شعار آرامش اقتصادی شما محقق خواهد شد، گفت: بنده به مردم حق می‌دهم؛ یکی از سرمایه‌های اجتماعی اعتماد است و در واقع مردم این سؤال را مطرح می‌کنند که چه ضمانتی وجود دارد.


این نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم با طرح این سؤال از مجری که جنابعالی در تهران زندگی می‌کنید و به عنوان نماینده افکار عمومی بگویید آیا بنده قولی در شهر تهران داده‌ام که به آن عمل نکرده باشم و مجری برنامه در پاسخ گفت: اینجانب در اینجا نمی‌توانم وارد این مسائل شوم.


وی ادامه داد: مردم می‌شنوند و تأئید می‌کنند؛ اینجانب روزی که در نیروی انتظامی بودم نوع حرف من با مردم از جنس سخنرانی و حرف نبود بلکه از جنس کار است؛ هنوز برنامه 30 دقیقه‌ای من با مردم پخش نشده و می‌خواهم که ملت آن را نگاه کنند. ضمانت کارم عملکرد گذشته ام است،  تا امروز به اقداماتی که باید انجام می‌دادم عمل کردم و در آینده نیز در خدمت مردم خواهم بود؛ در شهر تهران تنها 2 مورد پروژه با تأخیر انجام شد که به خاطر مشکلات اقتصادی بود.


این نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم در پاسخ به این سؤال که برنامه اقتصادی شما چقدر با اقتصاد مقاومتی نزدیک است، گفت:‌ اقتصاد مقاومتی به معنی این است که آسیب‌پذیر و شکننده نباشد و این که اقتصاد باید مردمی باشد.


وی با بیان اینکه دولت نباید در هر جای اقتصاد دخالت کند بلکه مردم باید حضور داشته باشند، اظهار داشت: دولت را باید چابک و کوچک کرد و هزینه‌های آن را کاهش داد؛ نباید تنها اتکاء به نفت داشت و باید در اقتصاد شفافیت باشد.


قالیباف در پاسخ به این سؤال که هدفمندی یارانه‌ها را شما به همین شکل ادامه می‌دهید یا در آن تغییراتی را ایجاد می کنید، اظهار داشت: یکی از مزیت‌های این دولت این بود که هدفمندی را اجرا کرد، البته انتقاداتی به اجرای آن وجود دارد.


این نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم تصریح کرد: یارانه‌ها ادامه می‌یابد و طبق قانون که مجلس تصمیم‌گیر است و دولت مجری است،‌ادامه می‌یابد؛ ضعفش این بود که دولت کامل قانون را اجرا نکرد و در واقع یارانه به تولید، صنعت و کشاورزی اختصاص نیافت.


وی یادآور شد: حتماً بحث یارانه‌ها را انجام می‌دهم؛ به کشاورزی و صنعت و به ویژه حوزه کشاورزی که باید به آن یارانه داده شود تا مشکلات حل شوند؛ به حقوق ملت در این زمینه به خوبی توجه نشده که باید به آن توجه کرد.


قالیباف در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه هم‌اکنون کارخانه‌های خودروسازی برای هر کدام از  امکانات خودروهای خود از مردم پول می‌گیرند، گفت:‌ برای هر بخش خودرو که باید به طو طبیعی در خودرو موجود باشد از مردم پول می گیرند. بحث من این است که  شما نمی‌توانید یک فرغون بسازید و چهار چرخ زیر آن بگذارید و بعد بگویید پول آن را بدهید! اگر بنا است که من پول ماشین و بنزین را به قیمت آزاد بدهم باید حق انتخاب داشته باشم. شما نمی‌توانید ضعف مدیریت را با هزینه بیشتر از مردم جبران بکنید.


وی با اشاره به اینکه نمی‌توان با وسایل برقی که چهار تا پنج برابر سطح مصرف جهانی مصرف دارد، انتظار کاهش مصرف برق را داشته باشید، افزود: هدفمند کردن یارانه‌ها در چنین شرایطی ظلم به مردم است و به نظر من باید جلوی ظلم گرفته شود.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره نقش اسناد بالادستی در دولت وی گفت: ما در کشور حزب به معنای تشکلی که یک برنام مشخص داشته باشد، نداریم. افراد و گروه‌هایی که در انتخابات حضور پیدا می‌کنند از جمله خود من که برای هر استان به صورت جداگانه برنامه تنظیم کرده‌ام، باید قانون‌گرا باشند. ما یک سند بالادستی داریم سند برنامه 1404 بالاترین سند کشور است و برنامه پنجم توسعه که مجلس تصویب کرده است یک سند دیگر است.


قالیباف گفت:‌ از این رو برنامه‌های دولت حتماً باید منطبق بر اسناد بالادستی باشد. امروز هشت سال از سند برنامه 1404 گذشته و ما باید حداقل 40 درصد از آن را اجرایی می‌کردیم اما متأسفانه با این همه پول و امکانات بخشی از آن اجرایی شده است چرا که طبق برنامه عمل نکرده‌ایم.


وی افزود:‌ اگر ما از برنامه‌هایی که توسط مجلس تصویب شده است، تبعیت نکنیم به بی‌برنامگی امروز می‌رسیم.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره بحث عدالت و پیشرفت تصریح کرد: ما در این قضیه یک بحث شکلی داریم و یک بحث محتوایی. در برنامه‌ای که من تحت عنوان برنامه پیشرفت و عدالت تنظیم کرده‌ام به این مسئله توجه کافی کرده‌ام اما باید به یک مقدمه نیز در خصوص این بحث توجه کرد. اگر من رئیس دولت شدم برای پیشرفت کشور چه کار باید بکنم. لازمه اول پیشرفت ،باید بفهمم که حق آزمون و خطا ندارم. حق خلاف قانون عمل کردن ندارم. من به عنوان رئیس دولت باید بدانم که نمی‌توانم بگویم چوب لای چرخ من می‌گذارند.


وی افزود: من نمی‌توانم بگویم که قانون اساسی دارای ظرفیت لازم برای اجرای وظایف من نیست. من اگر امروز با همین قانون رئیس‌جمهور شدم و حالا که بر روی این صندلی نشسته‌ام ، حالا باید بفهمم که نمی‌توان با این قانون کار اجرایی کرد؟ملت هم حقی دارند و باید حقوق آنها را رعایت کرد. همه مواد قانون اساسی باید به درستی اجرا شود و من نمی‌توانم آنجایی را که دوست ندارم اجرا نکنم. این مسئله مقدمه‌ای است که رئیس دولت باید بداند. به طور حتم مردم از من نخواهند شنید که در کشور حاکمیت دوگانه وجود دارد.


قالیباف گفت: حاکمیت دوگانه یعنی چه، یعنی رئیس دولت هرچه دلش خواست انجام دهد؟ قانون اساسی مجلس را در رأس امور قرار داده است، قوه قضاییه وظیفه نظارت دارد. رهبری معظم انقلاب مسئولیت هماهنگی سه قوه را بر عهده دارند و سیاست‌های کلی را ابلاغ می‌کند.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره بحث پیشرفت گفت: برای پیشرفت سه شاخصه رشد تولید، رشد اقتصادی و از همه مهمتر رشد اجتماعی و توسعه اجتماعی باید داشته باشیم. در عدالت فردی باید تمام فرصت‌ها با هم برابر باشد.


قالیباف گفت: زمانی دیگر، عدالت اجتماعی است و ما باید تمام اقوام را ببینیم. امروز بعضی از اقوام احساس می‌کنند که سهمی در دولت ندارند. همه باید خودشان را در دولت ببینند و از حقوق اجتماعی برخوردار باشند.متاسفانه امروز هرکس به مرکز نزدیک‌تر است برخوردارتر است. امروز شما در شهر تهران می‌بینید که ما اولین کاری که انجام دادیم کم کردن فاصله جنوب با شمال است. ما با قدرت و اطمینان عرض می‌کنیم که در این مسئله با قدرت پیش خواهیم رفت.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در خصوص سیاست خارجی گفت: سیاست خارجی برای مردم چه کار می‌خواهد بکند؟سیاست خارجی باید منافع و امنیت ملی یک کشور و همچنین هویت دینی و انقلابی ما را تضمین کند و مهمترین وظیفه سیاست خارجی است.


قالیباف گفت: ما یک بحث سیاست خارجی داریم و بحث دیگر دیپلماسی و دستگاه مرتبط با آن است. جایگاه رئیس دولت کجاست که بخواهد سیاست خارجی را تغییر دهد و در کجای قانون چنین اجازه‌ای داده شده است. سیاست خارجی یک بحث حاکمیتی است و دولت یکی از بخش‌هایی است که در سیاست خارجی نقش اساسی و تعیین کننده دارد مگر هر دولتی می‌تواند که ظرف چهار سال سیاست خارجی را عوض کند. در خیلی از کشورهای دنیا حتی با تغییر وزیر خارجه و رئیس دولت نیز سیاست خارجی تغییر نمی‌کند هرکس که می‌گوید سیاست خارجی را تغییر می‌دهد به نظر من جزو حرفهایی است که همچون بقیه شعارها داده می‌شود.


وی افزود: دستگاه دیپلماسی یکی از مهمترین مسائلی است که ما باید به آن توجه کنیم. دستگاه دیپلماسی می‌تواند با عدم سوءتدبیر و دستگاه شورای امنیت ملی ما به عنوان دو نهاد تأثیرگذار می‌توانند کار خود را به درستی انجام دهند. بنده بر این باورم دیپلماسی ما و حوزه شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه مرتبط با آن در اولویت خواهند بود و دیپلماسی اقتصادی را هم تقویت خواهم کرد و آن را مبنای کار قرار می‌دهم.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به موقعیت ژئوپولتیک ایران گفت: قریب 70درصد نفت یا گاز در کشور ما قرار دارد به طور طبیعی اگر ما در حوزه دیپلماسی عمومی بیشترین تلاش را کنیم می‌توانیم منافع و امنیت ملی خود را حفظ کنیم. ما باید انسجام داخلی خود را حفظ کنیم.


قالیباف گفت: من می‌گویم که سیاست خارجی ما هرچه می‌خواهد باشد. ما یا می‌خواهیم تعامل کنیم یا می‌خواهیم مقاومت کنیم و یا می‌خواهیم مذاکره کنیم. البته ممکن است هر سه تای آن نیز باشد. ممکن است ما در یک سال مقاومت جانانه کنیم و یا در خاورمیانه دست به رقابت بزنیم.


وی افزود: ما اگر در داخل کشور انسجام، قدرت اقتصادی نداشته باشیم و هر دولتی مورد تحسین مردم خود قرار نگیرد مورد تحسین مردم دنیا قرار نخواهدگرفت و هیچکدام از دیپلمات‌های آن موفق نخواهند بود و مقاومت آن نیز مقاومت منفعلانه خواهد بود. مبارزه با آمریکا یعنی کار ،‌کار و ساماندهی کشور. البته من این را قبول دارم که یک دیپلماسی فعال می‌تواند به کشور ما کمک کند.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: امروز عزیزانی هستند که در نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری هستند طی سه دهه گذشته یا مسئول دیپلماسی کشور یا در حوزه امنیت ملی در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودند اما سخن از تغییر در سیاست خارجی می زنند. بالاخره هر چه الان داریم حاصل کار آنهاست.   حرف من برای پایان دادن به این بحث‌ها است . یک مدیریت یکنواخت  خسته و بسته که در کشور بوده است را  نباید دوباره بر نگردانیم و نباید در وضعیت فعلی درجا بزنیم. کشور به رویکرد جدید  جدید نیاز دارد.


وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز کشور نیاز به یک تغییر اساسی در مدیریت خسته دارد، افزود: البته بدون شک بزرگان و پیشکسوتان ما و آنهایی که کوهی از تجربه هستند حتماً مورد احترام ما هستند و هیچ جوانی بدون استفاده از حرمت پیشکسوتان نمی‌توانند به جایی برسند.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره انتقادپذیری خود تصریح کرد: ما از امام راحل خود یاد گرفتیم که حرف مرد دو تاست کسی که رئیس دولت است به معنای این نیست که تنها حرف او درست است. باید بفهمیم وقتی اشتباه کرد حرف خود را پس بگیرد و اشتباه خود را جبران کند و من آن را در نیروی انتظامی و شهرداری اجرا کردم و امروز معتقدم که یک نظام باید انتقادپذیر باشد و به مدیریت جمعی معتقد باشد تا بتواند به هدف خود برسد.

منبع: www.ghalibaf.ir

چهارشنبه 8/3/1392 - 20:3 - 0 تشکر 607058

۱۳۹۲/۳/7 برداشتی از گفتگوی ویژه خبری

برای دیدن این فیلم این جا كلیك كنید

HyperLink
منبع: www.ghalibaf.ir

چهارشنبه 8/3/1392 - 21:42 - 0 تشکر 607081

قالیباف در برنامه  امشب دوربین شبکه اول:


صدایم را ضبط کنید، حرفهایم امانتی نزد شماست /حرف‌های امشب من به عنوان میثاق‌‌نامه با ملت است


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به بینندگان برنامه دوربین شبکه اول سیما گفت: تصویر و صدای من را ضبط کنید زیرا حرف‌های من امروز به عنوان میثاق‌نامه نزد شماست.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه دوربین که از شبکه اول سیما در پخش شد اظهار داشت:‌ همیشه حرف زدن برای من سخت بوده چون من اینگونه تربیت شدم که بیشتر عمل کنم تا حرف بزنم شاید برای برخی حرف زدن و برای برخی کار کردن راحت باشد.  


وی ادامه داد: ملت عزیز هر امکانی که در اختیار دارید تصویر و صدای من را ضبط کنید زیرا حرف‌های امروز من به عنوان میثاق‌نامه نزد شماست؛‌ من و شما با هم کار داریم شما بعدها خواهید گفت این سخنان تو است و بعد آن را از من مطالبه می‌کنید. من در طول خدمتم بسیار با مردم حرف زدم اما نوع آن متفاوت بوده است.


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: شاید جوانان امروز یادشان نباشد اما در گذشته بنده توفیق خدمت به عنوان رئیس پلیس کشور را داشتم، آن روز وضعیت پلیس و سازمان پلیس خوب نبود و مشکلاتی داشت؛ مردم ما نیز نگاه آنچنانی به آن نداشتند، در آن روزهای سخت بنده توفیق خدمت پیدا کردم در اولین روزها خواستم حرف بزنم.

قالیباف با بیان اینکه طبق عادت سراغ بزرگان و نخبگان و متخصصان برای مشورت رفتم، گفت: بنده در اولین روزهای خدمت در پلیس کشور به سراغ بزرگان و نخبگان رفتم چرا که آن‌ها تاثیرگذار و سرمایه کشور محسوب می‌شوند؛ پس از دعوت کردن از آن‌ها در دفتر کارم احساس کردم آن‌ها دوست ندارند در محیط پلیس با من ارتباط داشته باشند لذا من به سمت دفاتر آن‌ها رفتم ولی مجدداً حس کردم آن‌ها به این امر نیز تمایلی ندارند، نتیجه آن شد که به جایی رفتیم که آن محیط نه متعلق به پلیس بود نه آن‌ها و در آنجا با هم حرف زدیم،بنده با مردم نیز صحبت کردم.  

شهردار تهران با بیان اینکه پلیس 110 نوع سخن گفتن من با مردم بوده است، تصریح کرد: در آن موقع وقتی وارد کلانتری می‌شدید می‌گفتند پول بنزین و ناهار را بده اما بعد از 2 سال یک پیرزن، یک شهری، نخبه و حتی کارگر دسترسی واحدی به پلیس پیدا کردند.  

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بنده بر این باورم که امروز رئیس‌جمهور نیازمند شعار دادن و حرف زدن و تنها نظریه‌دادن نیست؛ امروز توقع شما از یک مدیر و رئیس قوه مجریه این است که با کار و خدمت با شما مردم عزیز سخن بگوید که این امر حق شما عزیزان است.  

وی ادامه داد: من وظیفه دارم به عنوان یک شهروند از زحمات رؤسای جمهور قبلی به نوبه خود تشکر کنم اما واقعیت این است که هرچند این  اقدامات انجام شد ولی بضاعت کسانی که در دولت بودند نتوانست منزلت دولت را آن گونه که باید نشان دهند.

قالیباف گفت: زندگی من همواره با کار گره خورده است؛ در دوران بچگی آن دو روزی که به روستا و بر سر کلاس سوم حاضر شدم بین زنگ تفریح‌ها با فروش شیرینی برای خود ایجاد درآمد می‌کردم و همچنین پس از انقلاب و با آغاز جنگ در میدان نبرد حضور پیدا کردم.

قالیباف با بیان اینکه امروز اختلاف طبقاتی به گونه‌ای شده که حتی در تهران که وضعیت اقتصادی خوب است افرادی هستند که گرسنه می‌خوابند،‌ اظهار داشت: در تهران شب‌هایی را داریم که بالغ بر 2500 نفر جایی برای خواب ندارند و شما شاهدید که چند سال پیش افراد در کوچه و خیابان می‌مردند اما اکنون برخی شب‌ها مثل زمستان گذشته بیش از 3 هزار نفر را اسکان دادیم.  

وی افزود:‌ وقتی بیکاری، فقر،‌ اعتیاد،‌ طلاق، نبود ثبات اقتصادی، شرمندگی یک پدر در مقابل حداقل حقوق فرزندش و عدم قدرت خرید جهیزیه برای دختران را می‌بینیم چطور می‌توانیم از آن‌ها توقع یک همبستگی را داشته باشیم.  

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: احساس می‌کنم برای حرکت به سوی همبستگی آینده‌ای پیش رو نیست و حرکت در این مسیر کدر شده است مثلاً مردم می‌دانند که نفتی که 20 دلار فروخته می‌شود، وضعیت آن روشن است اما وقتی هر بشکه‌ای 120 دلار به فروش می‌رسد در هر بشکه 100 دلار اضافه می‌شود اما با این وجود وضعیت اقتصادی نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم می‌شود، مخصوصاً قشر تحصیل‌کرده و نخبگان که این وعده‌ها را می‌بینند سپس عدم تحقق آنرا می‌بینند هرگز همبستگی با نظام نخواهند داشت.  

شهردار تهران با طرح این سوال که این چرایی‌ها را چگونه باید پاسخ داد، گفت: مردم می‌بینند که مسئولین از خود تعریف می‌کنند و کارهای آن‌ها به روی زمین مانده و وقتی ناگزیر از انجام کار هستند به تبانی روی می‌آورند لذا مقصر را در این مشکلات پیدا نمی‌کنیم و هیچ وقت کسی حاضر به عذرخواهی نمی‌شود.  

قالیباف افزود: عذرخواهی در فرهنگ ما بیگانه است به طوری که هر کسی از زیر بار مشکلات شانه خالی کرده به طوری که انگار اتفاقی نیفتاده است.

وی ادامه داد: اکنون که من نامزد شده‌ام باید ببینیم که شرایط کشور به گونه‌ای است که حق آزمون و خطا ندارم، حق تک‌روی و خودرأیی ندارم،‌حق قهرمان بازی ندارم، حق ماجراجویی ندارم، حق ندارم به حاشیه‌ها بروم بلکه باید متکی به خرد جمعی باشم و مسائل مهم کشور را به فراموشی نسپارم.  

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ملت ما نباید این جملات را از من بشنوند به همین خاطر صدای مرا ضبط کنید، گفت: بعد از اینکه رئیس دولت شدم نباید مردم از من بشنوند که این را بگویم اجازه نمی‌دهند کار کنم؛ هر روز چوب لای چرخ دولت می‌کنند و نمی‌گذارند دولت کارش را بکند و حق ندارم بگویم قانون اساسی ظرفیت لازم را برای کار ندارد و قانون اساسی را سلیقه‌ای اجرا کنم.

ادامه دارد...
منبع: باشگاه خبرنگارن جوان

پنج شنبه 9/3/1392 - 12:46 - 0 تشکر 607166

فیلم کامل صحبت‌های قالیباف در شبکه یک سیما

«محمدباقر قالیباف» نامزد یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری دیشب در برنامه «با دوربین» شبکه یک سیما با مردم سخن گفت.

برای دین این فیلم اینجا كلیك كنید

منبع : خبر گزاری فارس
مشرق نیوز

پنج شنبه 9/3/1392 - 12:49 - 0 تشکر 607167دیدار قالیباف با خانواده ای که ٣ شهید تقیم انقلاب کرده اند
دعا کنید شرمنده شهدا نشویم

محمدباقر قالیباف نیز در این دیدار با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و مناطق عملیاتی گفت: از خدا می‌خواهم با دعای خیر شما عاقبت به خیر شویم. برکت سفرمان نیز این است که در خدمت خانواده معظم شهدا باشیم. انشاالله به نحوی عمل کنیم که فردای قیامت مدیون این شهدای بزرگوار و خانواده آنها نباشیم.محمدباقر قالیباف در سفر امروز خود به شهر قم، میهمان خانواده‌ای شد که سه شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.


در این دیدار پدر شهیدان «وکیلی ناطق» روایتی از فرزندانش که  در سنین 17، 18 و 19 سالگی در غائله کردستان، جزیره مجنون و شلمچه شهید شده‌اند را بیان کرد. وی همزمان عکسی از دیدار خود با مقام معظم رهبری را هم به قالیباف نشان داد.


حجت الاسلام حسینعلی وکیلی ناطق، پدر شهیدان گفت:  الحمدالله کشور ما همه چیز دارد و کشوری بسیار غنی به شمار می‌رویم. انشاالله بتوانیم به صورت عدالت محور و خدامحور به شیوه‌ای عمل کنیم که مورد رضایت حضرت حق باشد.


وی در ادامه از خداوند توفیقات اللهی را برای قالیباف خواستار شد و خطاب به وی گفت: انشاالله خداوند کمکتان کند و موفق باشید.


محمدباقر قالیباف نیز در این دیدار با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و مناطق عملیاتی گفت: از خدا می‌خواهم با دعای خیر شما عاقبت به خیر شویم. برکت سفرمان نیز این است که در خدمت خانواده معظم شهدا باشیم. انشاالله به نحوی عمل کنیم که فردای قیامت مدیون وشرمنده این شهدای بزرگوار و خانواده آنها نباشیم.


در ادامه می توانید تصاویری از این دیدار را ببینید.منبع: http://www.ghalibaf.ir/


پنج شنبه 9/3/1392 - 18:11 - 0 تشکر 607275‌قالیباف در جمع مردم زاهدان‌:


ملاکم‌ ‌‌قانون است/‌‌‌ امکانات ‌شمال و جنوب کشور ‌را برابر می‌کنم‌‌/‌ خدمتگزاران را می‌ستا‌یم‌

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تشریح مهم‌ترین برنامه‌های خود برای سراسر کشور گفت: بنا دارم امکانات را از شمال تا جنوب کشور باهم برابر کنم و در این راستا ملاکم فقط رعایت قانون است.خبرگزاری فارس: ملاکم‌ ‌‌قانون است/‌‌‌ امکانات ‌شمال و جنوب کشور ‌را برابر می‌کنم‌‌/‌ خدمتگزاران را می‌ستا‌یم‌به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز در جمع مردم زاهدان در مسجد الغدیر این شهرستان به تشریح مواضع خود پرداخت و اظهار داشت: در کشور اسلامی، شیعه و سنی، کرد، لر، فارس و بلوچ با هم برادر و برابرند و از همه آنها در بدنه دولت استفاده می‌کنم.


وی افزود: جوان ایرانی با هر قومیت و مذهب باید احساس کند که می‌تواند از ظرفیت‌های خود برای توسعه کشور استفاده کند و با روحیه خودباوری وارد صحنه‌های مختلف شود.


کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: باید تبعیض‌های قومی و مذهبی را در بین مردم برداریم.


قالیباف تصریح کرد: اگر در حماسه سیاسی مردم تشخیص بدهند که من می‌توانم خدمتگزارشان باشم، مطمئن باشید دولتی را اداره می‌کنیم که تمام کشاورزان، کارگران، اقوام مختلف، اصناف، جوانان، محرومان خود را در آن ببینند.


وی بیان کرد: یکی از تبعیضات موجود، تبعیضات جغرافیایی است به این گونه که هر استانی به مرکز نزدیک‌تر است از امکانات و منابع برخوردار و هر استانی که با مرکز فاصله دارد، محروم است، این در حالی است که باید تمام مردم در جای جای کشور از امکانات برابر برخوردار باشند.


کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من با حمایت مردم مناطق محروم، برای توسعه، عمران و آبادانی این مناطق برنامه دارم.


توسعه جنوب شرق از اولویت‌های من است


قالیباف ادامه داد: در تهران و سایر استان‌ها نیز برنامه دارم که شمال و جنوب در برخورداری از منابع و امکانات باهم برابر باشند.


وی اذعان داشت: مشکلات و سختی‌ها در تمام کشورها هست ولی اگر مردم بدانند که دولت با آنها همگام بوده و برای رفع مشکلاتشان دلسوزانه و با تفکر با پای کار است قطعاً احساس آرامش دارند.


کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ملاک ما رعایت ‌قانون است و بر اساس مبانی قانون و اسلام حرکت می‌کنیم‌ و با متخلفان نیز برابر قانون برخورد کرده و از طرفی انسان‌های پاک و خدمتگزار را می‌ستاییم.


قالیباف با بیان اینکه من از نزدیک با مشکلات منطقه سیستان و بلوچستان آشنا بوده و مطالعات لازم را برای رفع مشکلات آن انجام داده و راهکار دارم گفت: تلاش می‌کنیم توسعه پایدار را در این منطقه ایجاد کنیم.


وی افزود: با توجه به تفکر و اندیشه و توانایی افراد، از تمام اقوام در کابینه دولت قرار می‌دهم.


کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: تلاش می‌کنیم که در دورترین مناطق روستایی و کپری این استان، طعم رفاه و امنیت و آسایش چشیده شود.


قالیباف گفت: امیدواریم با حمایت جوانان پیروز این عرصه شده و با تفکر اندیشمندان و نخبگان کشور را به سمت توسعه و پیشرفت در دنیا سوق دهیم.


منبع : خبرگزاری فارس


پنج شنبه 9/3/1392 - 18:12 - 0 تشکر 607276حسن‌پور در گفت‌وگو با فارس خبر داد

برگزاری جلسه انتخاباتی برخی نمایندگان مجلس با قالیباف

نماینده سیرجان در مجلس از برگزاری جلسه انتخاباتی برخی نمایندگان اقتصاددان مجلس با محمدباقر قالیباف طی هفته آینده خبر داد.خبرگزاری فارس: برگزاری جلسه انتخاباتی برخی نمایندگان مجلس با قالیبافشهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اظهار داشت: هفته آینده تعدادی از نمایندگان عضو کمیسیون‌های اقتصادی مجلس (کمیسیون‌های برنامه و بودجه، اقتصادی، صنایع و معادن و کشاورزی) با محمدباقر قالیباف کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تشکیل جلسه می‌دهند.وی تاکید کرد: در این جلسه قرار است درباره موضوعات مختلف اقتصادی از جمله مسائل بانکی و بیمه بحث و تبادل‌نظر شود.


منبع : خبرگزاری فارس


پنج شنبه 9/3/1392 - 19:47 - 0 تشکر 607292
قم، سیستان‌وبلوچستان و اردبیل مقصدهای بعدی سفرهای انتخاباتی قالیباف

سخنگوی ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف از سفر این نامزد انتخاباتی به استان‌های قم، سیستان و بلوچستان و اردبیل طی چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری خبرداد.خبرگزاری فارس: قم، سیستان‌وبلوچستان و اردبیل مقصدهای بعدی سفرهای انتخاباتی قالیباف

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری فارس، پرویز اسماعیلی سخنگوی ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف گفت: آقای قالیباف روز چهارشنبه هشتم خردادماه پس از ضبط یک برنامه تلویزیونی به شهر مقدس قم سفر و با فضلا و اقشار مختلف مردم دیدار می‌کند.


وی افزود: آقای قالیباف قبل از ظهر چهارشنبه با حضور در صدا و سیما در برنامه «گفتگو با جوانان» شرکت خواهد کرد. این برنامه ضبط شده ، در سه‌شنبه 14 خردادماه ساعت 19:10 از شبکه 3 سیما پخش خواهد شد.


اسماعیلی ادامه داد: عصر چهارشنبه و ساعت 18:30 آقای قالیباف در محل ورزشگاه حیدریان با مردم مومن و شریف قم دیدار می‌کند.


سخنگوی ستاد قالیباف در مورد برنامه‌های روز پنجشنبه نیز گفت: به احتمال زیاد وی صبح پنجشنبه برای دیدار با مردم خونگرم استان سیستان و بلوچستان راهی زاهدان می‌شود و بعدازظهر نیز به دیدار مردم متدین اردبیل خواهد رفت.

منبع : خبرگزاری فارس


پنج شنبه 9/3/1392 - 19:48 - 0 تشکر 607293


ترافیك 2 كیلومتری در اطراف مسجد قدس اردبیل
اردبیلی ها برای قالیباف سنگ تمام گذاشتند / مردم اردبیل هم اثرگذار شدند

طوماری 30 متری با امضای 20 هزار نفر از عشایر دشت مغان در بدو ورود به شهر اردبیل به قالیباف داده شد. در این طومار امضای اقوام و قبایل مختلف دیده می‌شود. تعداد زیادی از عشایر دشت مغان نیز در فرودگاه حضور یافته‌اند.


..1


هواداران و علاقه‌مندان محمدباقر قالیباف در استان اردبیل از ساعتی پیش با حضور در فرودگاه این شهر در انتظار ورود این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری به این شهر هستند. مردم شهر اردبیل در حالی برای استقبال از قالیباف وارد فرودگاه این شهر می‌شوند که لحظاتی پیش بارش تگرگ شدیدی در این نقطه از كشور آغاز شده است. جمعیت حاضر در فرودگاه، لحظه به لحظه در حال افزایش است. در حال حاضر نمایندگانی از اقشار مختلف مردم اردبیل از جمله عشایر دشت‌مغان، اصناف، خانواده شهدا، جامعه مهندسین، پزشکان و فرهنگیان در فرودگاه اردبیل حضور دارند و در انتظار ورود محمدباقر قالیباف هستند.


...2


قالیباف، کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری لحظاتی پیش وارد فرودگاه شهر اردبیل شد. وی در میان استقبال پرشور جمعی از مردم، نمایندگان مجلس و مسئولان محلی وارد این شهر شد. فرودگاه اردبیل 5 کیلومتر با این شهر فاصله دارد و در مسیر حرکت قالیباف تا گلزار شهدا، پلاكاردهای خوشامدگویی‌ به زبان آذری دیده می‌شود.


حضور در گلزار شهدای اردبیل، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و حضور در جمع مردم و علاقه‌مندان اردبیلی بخشی از برنامه‌های محمدباقر قالیباف در این سفر است....3


پیرزنی از اهالی شهرستان مغان و از عشایر این شهرستان با لباس محلی از قالیباف استقبال کرد. این پیرزن، یک کیف محلی را كه طومار حمایت عشایر دشت مغان در آن  قرار داشت به محمدباقر قالیباف تقدیم کرد. وی خطاب به دکتر قالیباف گفت: عشایر تاکنون هیچ نامه و طوماری را امضا نکرده‌اند، اما این طومار را 20 هزار نفر از عشایر امضا کرده و تقدیم شما می‌کنم تا بدانید که مثل کوه پشتیبان شما هستیم و هیچگاه از این حمایت دست برنخواهیم داشت.


این طومار 30 متری با امضای 20 هزار نفر از عشایر دشت مغان است كه در آن امضای اقوام و قبایل مختلف دیده می‌شود. تعداد زیادی از عشایر دشت مغان نیز در فرودگاه حضور یافته‌اند.


...4


مسجد قدس اردبیل میزبان محمدباقر قالیباف در سفر به این استان است. این مسجد از ساعاتی پیش مملو از جمعیت شده، به طوری كه فضای داخل مسجد به طور كامل پر است و جمعیتی کثیری از مردم اردبیل روبروی مسجد و در میدان قدس در انتظار حضور قالیباف هستند. ...5


2 کیلومتر مانده به محل برگزاری مراسم سخنرانی محمدباقر قالیباف در شهر اردبیل، ترافیک سنگینی به واسطه حضور علاقه‌مندان به این كاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در خیابان منتهی به مسجد قدس ایجاد شده است. تعداد كثیری از هواداران قالیباف در استان اردبیل خودشان را به مسجد قدس رسانده‌اند تا شنونده گفته‌های وی باشند و حمایت خود را از قالیباف اعلام كنند.


محمدباقر قالیباف هم لحظاتی پیش در میان استقبال پرشور هواداران خود وارد مسجد قدس اردبیل كه یكی از مهم‌ترین مساجد این شهر است شد. استقبال از قالیباف از فرودگاه تا محل برگزاری مراسم جریان داشت و در حال حاضر تعداد زیادی از مردم در بیرون از مسجد از طریق بلندگو در انتظار شنیدن سخنرانی قالیباف هستند. شعارهایی که مردم اردبیل در حمایت از قالیباف سر می‌دهند عبارتند از: «قالیباف ولایی، حمایتت می‌کنیم»،‌ «قالیباف دوست داریم» و... . مراسم دقایقی قبل با قرائت قرآن در مسجد قدس شروع شد....6


هزاران نفر از مردم استان اردبیل هم در پی حركت نمادین مردم استان‌های زنجان، قم و سیستان ‌و بلوچستان با ثبت اثر انگشت خود در طومار حمایت از محمد باقر قالیباف، با وی پیمان بستند که همواره از اهداف او برای سربلندی ایران اسلامی حمایت کنند. آنها نیز با نشان دادن انگشتان جوهری خود شعار «ما همه اثر گذاریم» را سر دادند و حمایتشان را از این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.


...7


محمدباقر قالیباف دقایقی پیش در جمع پرشور و بی‌نظیر مردم اردبیل سخنرانی كرد. بخش‌هایی از گفته‌های او را در ادامه می‌خوانید:


*میثاق می‌بندم که به همه اصل‌های قانون اساسی پایبند باشم. صحبت‌های من را ضبط کنید و وعده‌هایم را به عنوان سند نگه دارید تا در صورت خلف وعده احتمالی بتوانید از من بازخواست کنید. توانمندی‌های استان اردبیل در عرصه‌های مختلف نباید مورد غفلت قرار گیرد.


 *تورم در بخش مواد غذایی حدود 48 درصد است، اما در 8 یا 9 قلم از مواد غذایی که 90 درصد نیاز مردم را تشکیل می‌دهند تورم 150 درصدی را شاهد هستیم.


*من هرکجا کار کردم عملکردم مشخص بوده است. ضمانت برنامه من سابقه من است. باید شرایط زندگی رحمانی را برای مردم مهیا کنیم. کشور ما در معرض توطئه‌هایی بوده است که هر کدام از این توطئه‌ها می‌توانست هر کشور دیگری را از پای در بیاورد.


*اگر اعتماد دهک‌های بالا را جلب کنیم آنها حاضرند جوانمردی کرده و نظر دولت را به سمت حمایت بیشتر از دهک‌های پایین‌تر جلب کنند.


مشروح سخنرانی قالیباف بزودی منتشر می شود.


...8


محمدباقر قالیباف دقایقی قبل به دیدار امام جمعه شهر اردبیل و نماینده ولی فقیه در این استان رفت و با وی گفت‌وگو كرد.


حجت‌الاسلام سید حسن عاملی در این دیدار خطاب به قالیباف گفت: ما دعاگوی شما هستیم و امیدواریم مشکلاتی که مردم با آن درگیر هستند حل و فصل شود.


نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل همچنین  گفت: بالاخره مشکلات کشور و مردم در انتظار همت شما هستند و انتظار رسیدگی برای حل مشکلات را داریم.


وی در پایان خطاب به قالیباف گفت: امیدواریم با اهتمام عالی حضرتعالی مشکلات حل و فصل شود.


http://www.ghalibaf.ir

خبر در حال تكمیل است

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب