• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 3619)
سه شنبه 7/3/1392 - 16:40 -0 تشکر 606814
مسابقه: حسن روحانی

نامزد انتخابات ریاست جمهوری: جناب آقای حسن روحانی


کاربران گرامی با سلام
شما می بایست در این مبحث، آخرین اخبار و گزارشات مرتبط با جناب آقای 
حسن روحانی را درج نمایید.
سه شنبه 7/3/1392 - 23:47 - 0 تشکر 606910

ز کدام افتخار سخن می‌گوئید؟! (خبر ویژه)


اظهارات حسن روحانی در برنامه تبلیغاتی تلویزیونی تعجب ناظران مطلع را برانگیخت.
وی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که با تک‌گویی، بداخلاقی و تحریف ‌واقعیات همراه بود، از دوره امتیاز دادن‌های یک سویه به غرب بر سر چالش هسته‌ای تصویری طلایی به نمایش گذاشت و به مجری برنامه نیز با تندخویی حمله کرد.
این در حالی است که به عنوان مثال سیدمحمد خاتمی در تاریخ 28 خرداد 1383 و در جمع خبرنگاران از پیمان‌شکنی‌های 3 دولت اروپایی انتقاد کرد و گفت: ما تأیید البرادعی را داشتیم که گازدهی به دستگاه سانتریفیوژ، قطعه‌سازی و مسایل دیگری که مربوط به آن می‌شود و مونتاژ، اصلا جزو غنی‌سازی نیست. حال یا بهانه‌گیری کردند یا نظرشان عوض شد و یا مسئله غنی‌سازی را تعمیم دادند و ما با حسن‌نیت این را پذیرفتیم و عملی هم کردیم و مسیر را پیش می‌رفتیم که سوال کردند، به آنها اجازه دادیم حتی از تشکیلات نظامی ما بازرسی کنند.
خاتمی تصریح کرد:در مقابل، اروپایی‌ها تعهداتی داشتند که زمینه انتقال تکنولوژی و همکاری‌های گسترده را بوجود آورند و هم در زمینه منطقه‌ای، دو جانبه و هم با اتحادیه اروپایی همکاری کنند که با بهانه‌های مختلف در این مسیر حرکت نکردند. پس از بحث‌های فراوان بالاخره در بروکسل این بحث‌ها ادامه داشت و بنابراین بود که پرونده هسته‌ای ایران در اجلاس ژوئن عادی بشود، یعنی از یک مسئله فوق‌العاده بیرون برود. امروز با وجود بازرسی‌ها و همکاری‌هایی که شده، پرونده ایران از حالت فوق‌العاده خارج نشده است.
رویکرد تسلیم‌طلبانه باعث شد که علی‌اکبر محتشمی‌پور 11 تیرماه 1383 ضمن سخنرانی در حسینیه جماران اعلام کند: در جریان مباحثی که سال گذشته میان ایران و آژانس انرژی اتمی مطرح شد، ناگهان وزرای کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه به ایران آمده و قراردادی را با دبیر شورای عالی امنیت ملی (روحانی) امضاء کردند که یکی از مفاد آن تعلیق موقت غنی‌سازی اورانیوم بود. در حالی که این اقدام ربطی به کشورهای اروپایی نداشت و اگر ایران با آژانس انرژی اتمی مسئله‌ای دارد، اروپایی‌ها حق نداشتند از موضع قیم‌مابانه با ملت ایران رفتار کنند. آقای روحانی مجاز نبود در سفر به بروکسل با وزرای خارجه کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس قراردادی را امضاء کند که به موجب آن متعهد شود ایران ساخت قطعات دستگاه‌های سانتریفیوژ را متوقف کرده و در مقابل اروپائی‌ها هم قول بستن پرونده هسته‌ای ایران در آژانس بین‌المللی اتمی را بدهند، در حالی که این کار از عهده آنها برنمی‌آید.
همچنین کمال خرازی وزیر وقت خارجه در تاریخ 18/2/1384 و در جریان سفر نیویورک به واحد مرکزی خبر گفت: ما براساس جدول‌بندی که داشتیم از آغاز پس از مذاکرات پاریس قرار بود در مدت سه ماه مسایل ارزیابی شود و تصمیم بگیریم که اگر مذاکرات نتیجه‌بخش است ادامه دهیم و اگر نتیجه‌بخش نیست و تنها وقت گذرانی است آنرا ادامه ندهیم.
خرازی در پاسخ به این سوال که آنچه در مذاکرات گذشته اتفاق افتاده امتیازدهی از جانب ایران بوده آیا باز هم مصلحت است که مذاکرات ادامه یابد، گفت ما نیز احساس می‌کنیم که اروپایی‌ها در حال وقت‌کشی هستند و ما اکنون به مقطعی رسیده‌ایم که تصمیم خواهیم گرفت.
یادآور می‌شود رهبرمعظم انقلاب سوم مرداد 1391 در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام اعلام کردند:« در هر برهه‌ای که ما در مقابل جبهه دشمن انعطاف نشان دادیم و عقب‌نشینی کردیم با توجیه‌هایی؛ مثلا گفتیم بگذارید بهانه را از دست دشمن بگیریم، یک وقت گفتیم سوءظن دشمن را از خودمان زایل بکنیم، به این بهانه‌ها انعطاف‌ نشان دادیم، دشمن مواضع گستاخانه‌تر علیه ما گرفت. در آن روز ادبیات مسئولین ما آلوده شد به حرف‌ها و تعبیرهای تملق‌آمیز نسبت به غرب و فرهنگ غربی، در آن روز اینها ما را محور شرارت معرفی کردند. کی؟ آن کسی که خودش مجسمه شرارت بود، رئیس‌جمهور قبلی آمریکا مجسمه شرارت، ایران اسلامی را محور شرارت معرفی کرد. این کی بود؟ آن وقتی که ما در ادبیات خودمان در اظهارات خودمان حرف‌های تملق‌آمیز نسبت به غرب و نسبت به آمریکا را تکرار می‌کردیم. این جوری‌اند اینها. در همین قضیه هسته‌ای، آن وقتی که ما با اینها همراهی کردیم، عقب‌نشینی کردیم، البته تجربه‌ای بود برای ما، اما این واقعیت است. آن روزی که عقب‌نشینی کردیم، اینها جلو آمدند این قدر جلو آمدند که من توی همین حسینیه گفتم که اگر بنا باشد این روال از سوی آنها ادامه پیدا کند من خودم وارد قضیه خواهم شد و وارد قضیه شدم. عقب‌نشینی‌ها آنها را گستاخ‌تر کرد، طلبکارتر کرد. یک روزی بود که مسئولین ما قانع بودند که اجازه بدهند که 25 سانتریفیوژ ما توی کشور داشته باشیم؛ 25 تا سانتریفیوژ! آنها گفتند نمی‌شود اینها قانع شدند که 5 تا داشته باشیم، باز هم گفتند نمی‌شود. مسئولان ما قانع شدند که 3 تا سانتریفیوژ داشته باشیم باز هم گفتند نمی‌شود. امروز گزارش را شنیدیم. 11 هزار سانتریفیوژ داریم. اگر قرار بود ما آن عقب‌نشینی‌ها را، آن انعطاف‌ها را ادامه می‌دادیم، امروز از پیشرفت هسته‌ای که هیچ خبری نبود- من می‌خواهم عرض کنم- این نشاط علمی هم در کشور قطعا لطمه می‌خورد. این نشاط علمی که این چند سال اخیر در کشور به وجود آمده، این حرکت علمی این جوانها، این ابتکارات، اختراعات، پیشرفت‌های گوناگون در بخش‌های مختلف این هم لطمه می‌خورد».
باید از آقای روحانی که با افتخار ادعا می‌کند ایشان مانع ارسال پرونده هسته‌ای کشورمان به شورای امنیت شده بودند، پرسید؛ در حالی که تمامی فعالیت‌های هسته‌ای ایران به حالت تعلیق درآمده بود، چه بهانه‌ای برای ارسال پرونده به شورای امنیت سازمان ملل وجود داشت؟! و این چه افتخاری است که به آن اشاره می‌کنید؟!


http://www.kayhan.ir/920308/2.htm#N205

چهارشنبه 8/3/1392 - 16:54 - 0 تشکر 607009


واکنش پدر شهید احمدی‌روشن به اظهارات حسن روحانی؛


پدر شهید هسته‌ای مصطفی احمدی‌روشن گفت: آقای روحانی با این سخنان به دنبال فرافکنی است و می‌خواهد گناه خود را به گردن دیگران بیندازد.


تعطیل‌کردن غنی‌سازی

به گزارش جهان، حاج رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن در واکنش به سخنان شب گذشته حسن روحانی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو گفت: یادم هست که مصطفی بر اثر تعلیق غنی سازی که در زمان این آقایان اتفاق افتاد مانند یک گل پژمرده شده بود، وقتی از او جریان را پرسیدم گفت که بابا در سایت‌های هسته‌ای را بسته و مهر و موم کردند، تلویزیون‌های مدار بسته تعبیه کردند و ما جرات نمی‌کنیم از جلوی سایت‌های هسته‌ای رد شویم.

* تعطیل کردن غنی سازی مصطفی را 10 سال پیر کرد

وی با بیان اینکه روشن است که این از بی‌تدبیری آقایان بود، ادامه داد: مصطفی در آن زمان جزو نیروهای غنی کننده اورانیوم بود، وقتی که آقایان قبول کردند که سایت‌های هسته‌ای بسته شود و غنی سازی تعطیل شود، این بچه گویا 10 سال پیر شد و آثار یاس و ناامیدی در چهره‌اش نمایان بود و می‌خواست از آنجا بیرون بیاید که به زور و سفارش من ماند. از او می‌پرسیدم که چرا با خودت این کار را می‌کنی که می‌گفت که ما صبح تا شب می‌رویم آنجا اما بیکاریم! هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم.

پدر شهید احمدی روشن این موضوع را تلخ ترین خاطره‌ خود از مصطفی عنوان کرد و افزود: وقتی غنی سازی اورانیوم شروع شد، گویا اینها بال و پر در آوردند و شهید مصطفی و چند تن از دوستانش شبانه روز برای این مردم کار کردند و خودم شاهد بودیم و این بچه‌ها قسم خوردند 10 شبانه روز پشت دستگاه‌های سانتریفیوژ بدون اینکه بخوابند کار می‌کردند و بعضی مواقع پشت دستگاه خواب‌شان می‌برد و می‌افتادند.

وی اظهار داشت: این شبانه روز فعالیت ادامه داشت تا به لطف خداوند آن غنی سازی 5/3 درصد و در ادامه 20 درصد محقق شد.


* استعداد جوانان ما را کور کردند

حاج رحیم احمدی روشن با اشاره به خاطره‌ای از فرزند شهیدش گفت: وقتی از مصطفی می‌پرسیدم که این غنی‌سازی 20 درصد به چه درد می‌خورد وقتی 5/3 درصد جوابگوی کارهاست، پاسخ داد که ما می‌خواهیم در مقابل استکبار جهانی با دست پر صحبت کنیم، اگر آنها احساس کنند که ما از غنی‌سازی 20 درصد عاجزیم هیچ وقت به حرف‌ ما گوش نخواهند داد.

وی با بیان اینکه امثال این آقایان استعدادهای جوانان ما را کور کردند، افزود: باید از این نیروها استفاده می‌کردند در صورتی که آنها را خوار و زبون کردند تا آنجا که برخی از نیروها سایت را ترک کردند.


* آقایان با قبول تعلیق غنی‌سازی کلاه گشادی سرشان رفت

پدر شهید احمدی روشن تصریح کرد: آقایان یک کلاه گشادی که سرشان رفت این بود که تعلیق غنی سازی را قبول کردند چرا که غربی‌ها هم متعهد شده بودند که اورانیوم غنی نشده بگیرند و به صورت غنی شده 5/3 درصدی تحویل دهند که حتی نیم‌ درصد اورانیوم غنی شده را هم تحویل این آقایان ندادند.

وی ادامه داد: غربی‌ها می‌خواستند که با التماس مثلا 5 دستگاه سانتریفیوژ به ما بدهند تا جوانان ما با طرز کار این دستگاه‌ها بفهمند، که حتی حاضر نشدند که دو تا دستگاه بدهند تا آنجا که آن آقای جک استراو گفته بود که این کار خطرناک است و ما این کارها را خودمان برای شما انجام می دهیم و به قول معروف گفت:  حسن خطرناکه! حسن؛ شما به این جور چیزها دست نزنید خطر دارد!


* اگر کشور را بدون رای هم تقدیم کنیم در هیچ موردی توانایی اداره آن را ندارند

حاج رحیم احمدی روشن با بیان اینکه اگر کشور را بدون رای مردم هم دو دستی تقدیم اینها کنیم، نمی‌توانند در هیچ موردی کشور را اداره کنند، افزود: متاسفانه در زمانی که اختیارات داشتند، هیچ کاری نتوانستند بکنند، وقتی که در آن زمان نتوانستند وظیفه شرعی و ملی و قانونی خود را انجام دهند حالا چطور آن زمانی که بساطت‌شان توسط مردم ایران اسلامی به هم ریخته شد، می‌خواهند کاری کنند؟! مگر اینها فکر نمی‌کنند که پیش مردم ایران دیگر آبرویی ندارند؟! چطور می‌توانند از مردم ایران آرا بگیرند.

* دل‌پرخونی از آنها داشتم

پدر شهید احمدی روشن با تاکید بر اینکه من دل پرخونی از اینها داشتم، گفت: دلیل ناراحتی ما هم این بود که نگذاشتند شانیت مردم ایران حفظ شود و بعد آمدند به هر آنچه که خارجی‌ها گفتند عمل کردند.

وی با بیان اینکه آقایان نماد سازش و ذلت بودند، اظهار داشت: اینها نتوانستند در مقابل اخم و تخم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار قد علم کنند ‌و در حقیقت ترسیدند.

حاج رحیم احمدی روشن افزود: آنها که مردم ایران را ذلیل و خوار کردند حالا می‌خواهند چه کنند؟! مگر آن موقع چه گلی به سر مردم زدند که حالا می‌خواهند بزنند؟!


* کدام یک از شهدای هسته‌ای در زمان شما به شهادت رسیدند؟!

پدر شهید احمدی روشن در واکنش به اظهارات حسن روحانی که گفته بود ما شهدای هسته‌ای در این راه دادیم، گفت: شما کجا شهید دادید؟! کدام شهدای هسته‌ای در زمان شما به شهادت رسیدند؟! اینها اصلا لیاقت این را نداشتند که شهید بدهند.

وی با بیان اینکه آقایان برای اهداف انتخاباتی از شهدا سوء استفاده می‌کنند، اظهار داشت: بزرگ‌ آنها - که من نمی‌خواهم از او اسمی ببرم - خانواده شهدای هسته‌ای را دعوت کرد و به نوعی می‌خواست وانمود کند که طرفدار شهدای هسته‌ای است، آن موقع ما تو دهن آنها زدیم که دیگر از این کارها نکنند و شهدای هسته‌ای را به نفع خود مصادره نکنند باز هم از رو نمی‌روند.

به گفته پدر شهید احمدی روشن به تعبیر رهبر معظم انقلاب در زمان دولت نهم و دهم بحث هسته‌ای راه افتاد و مردم طعم پیروزی خود و شکست و زبونی استکبار جهانی در این جبهه رو حس کردند


* هرجا چراغ سبزی از دشمن می‌بینند سوت و کف می‌زنند

وی ادامه داد: رفتار آقایان نشان می‌دهد که هرجا چراغ سبزی از دشمن می‌بینند خوشحال می‌شوند و سوت و کف می‌زنند و هر جا اخم و تخمی می‌بینند خودشان را قایم کرده و می‌ترسند.

پدر شهید احمدی روشن با یادآوری سخنان حضرت امام مبنی بر اینکه استکبار جهانی مانند سگ هار است که اگر در مقابلش ایستادی فرار می‌کند و اگر فرار کردی دنبالت کرده و پاچه ات را می‌گیرد، افزود: آقایان اگر به مسئولیت برسند کشور را به باد فنا می‌دهند و دو دستی تقدیم استکبار جهانی می‌کنند تا اسباب خوشحالی آنها را فراهم کنند.


* با مذاکرات‌شان همه چیز را به تعطیلی کشاندند

وی با اشاره به سخنان روحانی که گفته بود در دوران ما تحریم نبود، تصریح کرد: سوال ما از ایشان این است که مگر در زمان شما پیشرفت هسته‌ای اتفاق افتاد که تحریمی هم صورت بگیرد؟! شما با مذاکرات‌تان همه چیز را به تعطیلی کشاندید.

پدر شهید احمدی روشن اظهار داشت: پیشرفت‌هایی هم که بعدا در زمینه هسته‌ای داشتیم همه با تدبیر رهبر معظم انقلاب و تلاش‌ها و مجاهدت‌های شبانه روزی افرادی مثل شهید احمدی روشن، شهریاری، رضایی نژاد و امثال آنها بود.


* دیگر همه می‌دانند در کاخ سعدآباد چه گذشت

وی تصریح کرد: دیگر همه می‌دانند که در کاخ سعد آباد چه گذشت و هنوز تصویر خنده‌های آقای روحانی با جک استراو وزیر خارجه وقت انگلیس در ذهن‌ها هست.

پدر شهید احمدی روشن با بیان اینکه آقای حسن روحانی از تیم هسته‌ای‌شان گفتند و از این تیم تمجید کردند، گفت: حالا خوب است آقای روحانی به این پرسش پاسخ دهند که این تیم الان کجا هستند؟! اعضای این تیم در آمریکا و اروپا چه می‌کنند؟! اگر اینها تیم هسته‌ای داشتند چطور نتوانستند یک درصد اورانیوم غنی کنند.


* آقا شاخص‌ها را مشخص کردند و ما نباید گول حرف‌های اینها را بخوریم

به گفته وی مردم ایران اسلامی باید سرنوشت کشورشان را دست کسانی بسپارند که حداقل به خدا، ولایت و مردم ایمان داشته باشد و اخم و تخم استکبار جهانی برایش مسئله نباشد و دنبال چراغ سبز دشمنان نباشند.

پدر شهید مصطفی احمدی روشن در پایان اظهار داشت: حضرت آقا شاخص‌ها را برای ما مشخص کردند و ما نباید گول حرف‌های اینها را بخوریم. اینها ثابت کردند که نمی‌توانند و من از اعماق قلبم به آن باور دارم که آنها نمی‌توانند. 

سایت جهان نیوز

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 10/3/1392 - 0:17 - 0 تشکر 607393


حمله ستاد حسن روحانی به صدا وسیما


ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی در اطلاعیه‌ای، نوشت که شاهد بداخلاقی گسترده در رسانه‌های وابسته به این سازمان هستیم.

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، ستاد انتخاباتی حسن روحانی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در حالی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید مروج فرهنگ و اخلاق اسلامی و پیرو خط انصاف و بی‌طرفی در جامعه باشد اما متأسفانه در برهه حساس کنونی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شاهد بداخلاقی گسترده در رسانه‌های وابسته به این سازمان هستیم. 


پس از اینکه روحانی با صراحت لهجه و شهامت مثال زدنی در برنامه گفت‌و‌گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما انتقادات فرو خورده شده 8 سال اخیر از سیاست‌های رسانه ملی را مطرح کرد و باعث ایجاد موج شور و شعف در دل دوستداران حق و حقیقت در سطح جامعه شد، متأسفانه شاهد سوگیری غیر منصفانه در سایت‌های خبری  و بخش‌های خبری مختلف رادیو و تلویزیون بوده‌ایم.


در این اطلاعیه آمده است: از جعل خبر کذب تا تحریف و سانسور صحبت‌های دکتر روحانی، همه را طی چند روز اخیر مشاهده کرده‌ایم. شائبه خارج شدن رسانه ملی که متعلق به همه مردم ایران است از دایره انصاف به صورت جدی و خطرناک عرصه اطلاع‌رسانی در ایران اسلامی را تهدید می‌کند. 


ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی ضمن اعتراض به این رویه جانبدارانه امیدوار است از این پس شاهد توقف این روال باشیم و البته پیگیری حقوقی اقدامات صدا‌و‌سیما از سوی کمیته حقوقی ستاد در حال انجام است. 


 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 10/3/1392 - 0:24 - 0 تشکر 607400

حسن روحانی در سعدآباد تعهد داد ایران همه فعالیت‌های غنی‌سازی و بازفرآوری را تعلیق کند. حسن روحانی در سعدآباد تعهد داد ایران پروتکل الحاقی را امضا و قبل از تصویب در مجلس شورای اسلامی اجرا کند!

برای دوست استثنایی جک استراوبه گزارش جهان، روزنامه وطن امروز در یادداشتی نوشت:ما به آقای حسن روحانی نقد داریم و این نقد به دلیل عملکرد وی در برنامه هسته‌ای است. اکنون اگر به بهانه حضور آقای روحانی در عرصه انتخابات، باز هم فضای نقد وی فراهم شده، به دلیل رقابت‌های انتخاباتی نیست چرا که اساسا آقای روحانی واجد مولفه‌های جدی برای رقابت نیست. آنچه محل دغدغه است؛ سوء‌استفاده از فضای مساعد فعلی برای موجه قراردادن یک الگوی محاسبه غلط است، الگویی که رفتار آقای روحانی در ۲۲ ماه مدیریت بر مذاکرات هسته‌ای، از آن مشق می‌شد.


برخی نکات زیر اگرچه قبلا نیز بیان شده اما می‌تواند برای شکل‌گیری ذهنیت درست نسبت به روحیات مدیریتی سرپرست اسبق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان مفید باشد.


آقای روحانی از سیاست خارجی بشدت انتقاد می‌کند و معتقد است باید عزت ایرانی اعاده شود. سوال از آقای روحانی این است: اساسا این عزت چه رابطه‌ای با «حقوق ملت» دارد؟ در ادامه تنها چند خاطره به نقل از دوستان آقای روحانی، یعنی آقایان جک استراو و یوشکا فیشر نقل می‌شود تا مختصات عزت مطلوب ِ آقای روحانی مشخص شود. یوشکا فیشر، وزیر اسبق خارجه آلمان که در ماجرای توافقنامه سعدآباد حضور داشت؛ چندی پس از اتمام دوره وزارت، کتاب خاطراتش را منتشر کرد.


وی در بخشی از این کتاب به ماجرای «دستپاچگی» تیم مذاکره‌کننده ایرانی در مذاکرات سعدآباد اشاره کرد. یوشکا فیشر در این‌باره می‌نویسد: «گفت‌وگوهای ما به نقطه‌ای رسید که ما به ایرانی‌ها گفتیم بدون قبول توقف فعالیت‌های اتمی راه‌حل مناسبی حاصل نخواهد شد و ما بدون معطلی خواهان رفتن به فرودگاه و بازگشت به کشورهای خود هستیم.


این گفته‌های ما منجر به قطع جلسه شد. ایرانی‌ها با دستپاچگی شروع به تلفن زدن کردند و بالاخره در این‌باره هم به توافق رسیدیم». روایت همین موضوع از سوی حسن روحانی هم بسیار قابل تامل است. وی درباره قفل شدن مذاکرات توضیح داده و از تماس تلفنی‌اش به رئیس‌جمهور وقت می‌گوید: «ایشان (محمد خاتمی) گفتند نگذارید مذاکرات به شکست منجر شود، ایشان اضافه کردند هرچه تصمیم شما باشد من قبول دارم و حمایت می‌کنم.با دفتر مقام معظم رهبری هم تماس گرفتم تا مباحث به رهبر معظم انقلاب منتقل شود که خبری نشد، بنابراین، شرایط برای نوعی مانور از نظر تنظیم جملات و عبارات آماده شد.» بعدها مشخص شد وزرای خارجه ۳ کشور اروپایی تهدید کردند در صورت عدم تعهد ایران به توقف فعالیت‌های هسته‌ای، با رئیس‌جمهور دیدار نخواهند کرد و مستقیما عازم مهرآباد می‌شوند. این روایت جالب را از جک استراو، وزیر اسبق‌خارجه انگلیس بخوانید: «این برنامه (دیدار خاتمی) با خوش‌بینی در جدول زمانی ساعت ۱۰ونیم صبح گنجانده شده بود اما ساعت ۱۰ونیم آمد و رفت و هنوز توافقی صورت نگرفته بود، بویژه بر سر مورد حساس تعلیق غنی‌سازی اورانیوم.ناگهان دکتر روحانی اعلام کرد وقتش است که همه برویم و رئیس‌جمهور را ببینیم. ما ۳ نفر به یکدیگر نگاه کردیم. دیگر همدیگر را خوب می‌شناختیم. من گفتم اما چیزی وجود ندارد که به خاطرش برویم و دیدار کنیم. دومینیک گفت برنامه‌های کاری ما در هواپیما و فرودگاه آماده است و یوشکا گفت ما خیلی خوشحال می‌شویم که برویم به کارمان برسیم. توافق را به وقت دیگری موکول کردیم و همه از صندلی‌ها بلند شدیم. بهت و حیرت بر چهره طرف‌های ایرانی نشسته بود.ایرانی‌ها را دیدیم که رفتند دور هم جمع شدند. دکتر روحانی و دیگر مذاکره‌کنندگان شروع به تلفن زدن کردند». قرار ملاقات آنها با خاتمی، راس ساعت ۱۱ صبح بود اما آنها ۳ ساعت این ملاقات را به تاخیر انداختند تا در نهایت حسن روحانی، تصمیم به پذیرش شرط آنان (تعهد به تعلیق) گرفت تا ملاقات خاتمی با وزرای اروپایی انجام شود! اما وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان در قبال دیدار با خاتمی، از ایران تعهدات بزرگی دریافت کردند.


حسن روحانی در سعدآباد تعهد داد ایران همه فعالیت‌های غنی‌سازی و بازفرآوری را تعلیق کند. حسن روحانی در سعدآباد تعهد داد ایران پروتکل الحاقی را امضا و قبل از تصویب در مجلس شورای اسلامی اجرا کند! شاید به همین خاطر، استراو در خاطراتش از مذاکرات سعدآباد به عنوان «روز استثنایی» یاد کرده است. ایران به تعهداتش عمل کرد اما در مقابل دومین قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام به تصویب رسید! چرا؟ آقای روحانی می‌توانند بگویند عزت ملی و حقوق ملت در کدام وجوه رفتار تیم ایرانی در مذاکرات سعدآباد رعایت شد؟


خاطرات جک استراو از مذاکرات سعدآباد البته محدود به دوران مذاکرات نبوده است.


وی در کتابش، خاطره‌ای درباره یکی از وقایع بعد از مذاکرات هم نقل می‌کند و می‌نویسد: «در قطار بودم که کمال خرازی وزیر امور خارجه ایران زنگ زد و گفت می‌خواهد درباره موضوع هسته‌ای کشورش صحبت کند. به او گفتم گوشی را نگه دارد. من به توالت رفتم و از آنجا گفت‌وگو با وی را ادامه دادم. درخواست داشت که اجازه بدهیم حدود ۱۰ سانتریفیوژ برای فعالیت‌های تحقیقاتی در ایران کار کنند که تاکید کردم اجازه فعال کردن یک دستگاه سانتریفیوژ را هم به ایران نمی‌دهیم». این رفتارهای تحقیرآمیز در شرایطی صورت گرفته است که طرف مقابل حقوق هسته‌ای ملت را هم نادیده گرفته است.ادامه دارد

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 10/3/1392 - 0:28 - 0 تشکر 607406


اشاره‌ای به فرآیند عقب‌نشینی
بگذارید در ادامه به مباحث فنی و فرآیند عقب‌نشینی و سازش تیم آقای روحانی و نقض تعهدات طرف غربی بپردازیم.پس از مذاکرات سعدآباد، به‌رغم عقب‌نشینی همه‌جانبه تیم ایرانی، طرف غربی به بهانه‌هایی همچون ادعای همکاری ایران با عبدالقدیر خان، قطعنامه دوم را در شورای حکام تصویب کرد. طرف ایرانی اما به تعهداتش وفادار ماند.


۴ ماه پس از سعدآباد، مذاکرات بروکسل برگزار شد. ایران در بروکسل هم تعهد داد درباره همه مختصات فعالیت‌های هسته‌ای خود اظهارنامه‌های فنی و کیفی ارائه دهد. ایران در بروکسل تعهد داد مونتاژ و آزمایش سانتریفیوژها را تعلیق کند. ایران تعهد داد ساخت قطعات داخلی سانتریفیوژها را تعلیق کند.

در مقابل، اعضای تروئیکای اروپایی تعهد دادند «تلاش کنند» روال رسیدگی به موضوع ایران در شورای حکام عادی شود!


تعهدات طرفین در قالب بیانیه بروکسل اعلان شد اما به رغم تعهد ایران به این بیانیه، ۳ قطعنامه دیگر علیه ایران در شورای حکام صادر شد. اگرچه ایران نسبت به این نقض تعهدات اعتراض کرد اما نهایتا غلامرضا آقازاده در ۲۰ فروردین ۸۳ اعلام کرد ایران ساخت سانتریفیوژ را تعلیق می‌کند. با این وجود رفتار طرف غربی و تداوم عقب‌نشینی مقامات ایرانی نهایتا موجب دخالت برخی مقام‌های عالیرتبه نظام و تولید سانتریفیوژ در نطنز در مردادماه ۱۳۸۳ شد.


رهبر انقلاب بعدها (دی‌ماه ۱۳۸۶) در این‌باره با انتقاد از فرآیند عقب‌نشینی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، توضیحاتی را ارائه کردند: «بنده همان موقع تاکید کردم اگر روند مطالبه پی‌درپی طرف‌های هسته‌ای ادامه یابد وارد میدان می‌شوم که این کار انجام و روند توقف فعالیت‌های هسته‌ای به روند پیشرفت هسته‌ای تبدیل شد.» به‌رغم فک پلمب نطنز، اما باز هم فرآیند عقب‌نشینی دنبال شد.


این بار تیم مذاکره‌کننده، موضوع ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت را بهانه‌ای برای تداوم فرآیند عقب‌نشینی قرار دادند. طرف غربی با قرار دادن یک ضرب‌الاجل ۳ ماهه (تا ۲۵ نوامبر ۲۰۰۴) تهدید کرد در صورت عدم تعلیق فعالیت‌های نطنز، موضوع ایران به شورای امنیت ارجاع داده خواهد شد.


این تهدید تروئیکای اروپایی باز هم موجب عقب‌نشینی شد و آقای روحانی در پاریس و براساس بیانیه پاریس، تعلیق کامل غنی‌سازی اورانیوم را پذیرفت. البته در بیانیه پاریس، آقای حسن روحانی در کنار همه تعهدات سعدآباد و بروکسل، متعهد به تعلیق فعالیت‌های «غیرمرتبط» با تعلیق غنی‌سازی اورانیوم، از جمله فعالیت‌های تبدیل اورانیوم در تاسیسات UCF اصفهان نیز شد.


نکته تاسف‌انگیز تعهد طرف خارجی در بیانیه پاریس بود. اعضای تروئیکای اروپایی در قبال همه تعهدات ریز و درشت ایران برای تعلیق و تعطیل کردن فعالیت‌های هسته‌ای خود؛ اعلام کردند حقوق هسته‌ای ایران، مصرح در ان‌پی‌تی را به رسمیت می‌شناسند و اقدامات ایران در عقب‌نشینی از حقوق خود را «اقدامات اعتماد ساز داوطلبانه» تلقی می‌کنند! البته تنها چند روز پس از بیانیه پاریس، شورای حکام باز هم طی یک قطعنامه شدید‌اللحن، خواستار تصویب پروتکل الحاقی در مجلس ایران شد.آیا در این فرآیند که ماحصل ۲۲ ماه مدیریت آقای روحانی بر مذاکرات هسته‌ای است؛ می‌توان نشانه‌ای از عزت ملی و حقوق ملت یافت؟

* * *


الگوی سازش، کارنامه مشخصی بویژه در حوزه سیاست خارجی دارد. 

باید مانع تحریف واقعیات درباره هزینه‌های این الگو برای کشور شد. رفتار تیم آقای روحانی باعث شد الگوی محاسبه طرف غربی نسبت به رفتار ایران در موضوع هسته‌ای بر اساس فشار چندلایه تنظیم شود. بسته‌های فشار متعددی که طی سال‌های اخیر علیه ایران به کار بسته شده، تماما ناشی از رسوب تصوری در اندیشه طرف مقابل است که رفتار تیم آقای روحانی مسبب اصلی آن بوده است. 


طی سال‌های اخیر همه تلاش تیم ایرانی، اصلاح الگوی محاسبه غرب در موضوع هسته‌ای ایران بوده است. مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل، تلاشی برای ممانعت از تضییع حقوق ملت و اصلاح تصورات رسوب شده در طرف غربی بوده است.


اگر اکنون انتظاری برای پاسخگویی متقابل - در عرصه انتخابات – نسبت به ادعاهای آقای روحانی وجود ندارد؛ اما تحرک منتقدان رفتار نادرست تیم هسته‌ای گذشته می‌تواند منجر به شفاف سازی بیشتر درباره مختصات گفتمان سازش شود. شاید از این رهگذر بتوان شاهد پاسخگویی عوامل آن هزینه‌های بسیار هنگفت در محکمه بود. محاکمه مسؤولان بی‌تدبیر، دقیقا همان حرفی است که آقای روحانی در برنامه تلویزیونی اخیر، برآن تاکید داشته است. 


جهان نیوز-روزنامه وطن امروز

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

يکشنبه 12/3/1392 - 14:43 - 0 تشکر 608027


حمله دوباره کیهان به حسن روحانیدر خبر کیهان به اعتراض مشابه آقای کمال خرازی وزیر وقت امور خارجه و نظر علی‌اکبر محتشمی‌پور هم استناد شده بود که با استدلال آقای روحانی آقایان خرازی و محتشمی‌پور هم در صف بی‌سوادها و دروغگوها قرار دارند!


کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: رئیس ستاد انتخاباتی آقای دکتر حسن روحانی در واکنش به خبر ویژه کیهان 8/ 3/ 92 با عنوان «از کدام افتخار سخن می‌گوئید؟!» جوابیه‌ای فرستاده‌اند که فقط بخشی از آن به خبر ویژه کیهان مربوط است و بخش‌های دیگر، اگرچه شامل موضوعاتی است که کیهان انگیزه فراوانی برای بحث درباره آن دارد ولی در شرایط کنونی از پرداختن به آن، اجتناب می‌کند.


در ادامه این مطلب آمده است: مسئول ستاد آقای روحانی در جوابیه خود آورده است: «تاریخچه‌ای که برخی آقایان از مذاکرات هسته‌ای ایران نقل می‌کنند بسیار ناقص، مخدوش و حتی گمراه‌کننده است. آنها زمانی که به دوران تصدی دکتر حسن روحانی می‌پردازند از قطعنامه‌های شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نام می‌برند ولی فراموش می‌کنند به قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت بپردازند که از زمان حاکمیت دولت نهم و تغییر در مدیریت و رویکرد هسته‌ای به طور سریالی و نردبانی علیه کشور صادر گردیده است.


آقایان همراه با کارشناسان جدید خود با اتخاذ سیاست‌های به اصطلاح تهاجمی و با رویکردهای غیرمتعارف و نابخردانه در صحنه بین‌المللی مسبب وضعیتی شدند که پرونده هسته‌ای ایران به ناحق به شورای امنیت ارجاع شود و مردم بیگناه کشور در معرض شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی و نیز یکجانبه قرار گیرند. این کارشناسان و دولتمردان جدید گفتند شورای امنیت بلوف است و هیچگاه برنامه هسته‌ای ما را به شورای امنیت ارجاع نخواهند داد، وقتی که به شورای امنیت ارجاع شد گفتند قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نخواهد شد و وقتی قطعنامه‌ها پی درپی صادر و تحریم‌ها اعمال شد گفتند قطعنامه‌ها کاغذپاره‌ای بیش نیستند. شاید این نوانقلابیون نمی‌دانستند که با کشاندن پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت عملا به آرزوی دیرینه نومحافظه‌کاران آمریکایی جامه عمل پوشاندند. اصلا چرا این افراد انقلابیون نمی‌گویند در زمان تصدی چه کسی قطعنامه‌های تحریمی علیه ایران صادر شده است؟ و یا این که راه برون‌رفت از شورای امنیت و تحریم‌های مخرب آن چگونه و کجاست؟»


آقای حسن روحانی در برنامه گفت‌وگوی ویژه شبکه 2 ضمن دفاع از عملکرد 22 ماهه خود به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی و مسئول تیم مذاکره کننده هسته‌ای، این عملکرد را افتخارآمیز دانسته و از جمله گفته بود در آن دوران مانع ارسال پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل و صدور قطعنامه علیه ایران شده است.


و کیهان در پاسخ آورده بود «باید از آقای روحانی پرسید، در حالی که تمامی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را به حالت تعلیق درآورده بودید، چه بهانه‌ای برای ارسال پرونده به شورای امنیت وجود داشت؟! و این چه افتخاری است که به آن اشاره می‌کنید؟!


در خبر ویژه کیهان به اعتراض آقای خاتمی رئیس جمهور وقت اشاره شده بود که از روند - مورد نظر آقای روحانی! - به شدت گلایه کرده و گفته بود «غرب با وجود بازرسی‌های انجام شده - حتی از مراکز نظامی ما - و همکاری گسترده‌ای که با آنها داشته‌ایم به عهد خود پایبند نبوده و برخلاف قولی که داده بودند پرونده ایران را از حالت فوق‌العاده خارج نکرده‌اند» اکنون باید از آقای روحانی پرسید آیا به نظر شما آقای خاتمی هم «بی‌سواد» و «دروغگو» هستند؟!


در خبر کیهان به اعتراض مشابه آقای کمال خرازی وزیر وقت امور خارجه و نظر علی‌اکبر محتشمی‌پور هم استناد شده بود که با استدلال آقای روحانی آقایان خرازی و محتشمی‌پور هم در صف بی‌سوادها و دروغگوها قرار دارند!


تعجب‌آور است آقای روحانی از اعتراف چندباره و صریح مقامات رسمی غرب - از جمله اعتراف جرج فریدمن مسئول شورای راهبردی استراتفور و مشهور به باشگاه کهنه‌کاران سیا - بی‌خبر هستند که چالش هسته‌ای را بهانه می‌دانند و به صراحت اعلام می‌کنند غرب از پیشرفت‌های حیرت‌آور ایران آن هم در حال ستیز با آمریکا نگران است و تحریم‌ها برای پیشگیری از این پیشرفت‌ها و ممانعت از الگو شدن ایران برای سایر کشورهاست.


چرا جناب روحانی اشاره نمی‌فرمایند که برخی از اعضای اصلی تیم مذاکره کننده تحت مدیریت ایشان امروزه به کدام کشور غربی فرار کرده‌اند؟! و چرا نظر معروف تونی بلر نخست‌وزیر وقت انگلیس را نادیده می‌گیرند که در مصاحبه با بی‌بی‌سی و در توضیح علت حمله به عراق گفته بود؛ «ما میوه حمله نظامی به عراق را در سعدآباد چیدیم»؟! باید خطاب به آقای روحانی گفت؛ مگر غیر از این است که به قول حضرت آقا، حاضر شده بودید فقط 5 سانتریفیوژ در اختیار داشته باشید ولی تروئیکای اروپایی - طرف مذاکره آن روزها - اجازه نمی‌داد! می‌دانید چرا؟! برای این که دوستان شما - و نه خود شما - به جای نشان دادن اقتدار، به غرب التماس می‌کردند. آیا التماس کردن به دشمن و آن هم بی نتیجه ماندن التماس‌ها افتخارآفرین بوده است؟!


آقای روحانی! در معادلات بین‌المللی امروز، سهم هرکس را به اندازه اقتدارش می‌دهند و نه چانه‌زنی و التماس.


و بالاخره جناب روحانی! به خاطر دارید بعد از مذاکرات بروکسل که تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را در پی داشت، برای مدیر مسئول کیهان نقل کرده بودید که «وقتی به «جک استراو» وزیر خارجه انگلیس و یکی از سه عضو تروئیکای اروپایی گفتم؛ شاید برای نشان دادن حسن نیت، پروتکل الحاقی را داوطلبانه اجرا کنیم، جک استراو خندیده و گفته بود؛ آقای دکتر! این چه امتیازی است؟ نمایندگان مجلس شما طرح دو فوریتی تهیه کرده‌اند که براساس آن دولت را ملزم به پذیرش پروتکل الحاقی کنند»! و شما چقدر از این بی‌هویتی - و به اعتقاد مدیر مسئول کیهان، وطن‌فروشی - آن عده از نمایندگان مجلس ششم نگران شده بودید و یا به خاطر دارید که وقتی یکی از نمایندگان مجلس ششم پشت تریبون رفت و اعلام کرد «ما 19 سال درباره فعالیت هسته‌ای خود به غرب دروغ گفته‌ایم»! و با این اقدام نشانه دیگری از وطن‌فروشی خود را به نمایش گذاشت، حضرتعالی تا چه اندازه عصبانی شده بودید؟!


آقای روحانی! این قماش که امروزه دور شما جمع شده‌اند همان قماش وطن‌فروش و بی‌هویت هستند. چرا از نتیجه کار آنها دفاع می‌کنید و با صراحت نمی‌گوئید که مدعیان اصلاحات در پدید آوردن آن شرایط تحمیلی نقش اصلی را داشته‌اند؟!عصرایران

يکشنبه 12/3/1392 - 14:53 - 0 تشکر 608039


روحانی در جماران: در 81 به همراه میرحسین موسوی از UCF اصفهان بازدید کردیمدولت آقای هاشمی خرابی‌های دوران جنگ را بازسازی کرد و دولت سیدمحمد خاتمی نیز توانست کشور را از جنگ و تحریم دور کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از همه مردم خواست تا در روز انتخابات پای صندوق‌های رای بیایند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلیمن حسن روحانی که در جمع هوادارانش در حسینیه جماران سخن می‌گفت، با اشاره به ایام ارتحال حضرت امام(ره) آن را یکی از سخت‌ترین ایام برای ملت ایران دانست و گفت: در 13 خرداد سال 68 حال حضرت امام(ره) نامساعد بود و ما به همراه چند نفر از اعضای هئیت رئیسه مجلس به حسینیه جماران آمدیم و امروز نیز بعد از سالها به جماران آمدیم تا بار دیگر با آنان، خط و مسیر امام(ره) تجدید بیعت کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه این روزها، ایام حساسی را می‌گذرانیم، خاطر نشان کرد: در روزهایی که قیمت نفت ما در بالاترین سطح خود در تاریخ ایران قرار داشت، یعنی بشکه‌ای 147 دلار، وضع زندگی مردم ما طی چند ماه به یک سوم تقلیل پیدا کرد و هیچ زمانی مانند این دوران‌ها به مردم کشور ما فشار وارد نیامد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان خارجی ما در طول 35 سال گذشته جمهوری اسلامی را در فشار، حصر و تحریم بین المللی قرار داده‌اند، گفت: دولت‌های گذشته باتدبیر، مقاومت و ایستادگی کردند و در دوران جنگ نیز که دشمنان خواستند پرونده ما را به شورای امنیت ببرند، قادر نشدند و همچنین زمانی که می‌خواستند با صدور قطعنامه ما را تحریم کنند، نیز نتوانستند به این هدف خود دست یابند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در دولت‌های گذشته، هر زمان توطئه‌ای علیه ایران طراحی‌ شد، با کوشش و تدبیر آن توطئه را نقش بر آب کردند اما امروز متاسفانه سایه شوم تحریم بر سر مردم ما سایه افکنده است.

وی به خدمات دولت‌های آقایان هاشمی و خاتمی اشاره و تصریح کرد: دولت آقای هاشمی خرابی‌های دوران جنگ را بازسازی کرد و دولت سیدمحمد خاتمی نیز توانست کشور را از جنگ و تحریم دور کند.

این کاندیدای یازدهمین دوره رقابت‌های ریاست‌جمهوری ادامه داد: وقتی ما در تلویزیون توضیح می‌دهیم که چگونه در سال 82 کشور از جنگ و تحریم فاصله گرفت، تمامیت خواهان عصبانی می‌شوند. تاریخ مگر قابل تحریف کردن است؟ زمانی کشور از جنگ و تحریم و شورای امنیت فاصله گرفت که آمریکایی‌ها مغرور پیروزی‌ها بودند.

روحانی با اشاره به حادثه یازده سپتامبر یادآور شد: زمانی که یازده سپتامبر به وقوع پیوست در سایه تدبیر و با مذاکراتی که همان گروه با رئیس‌جمهور و رهبر معظم انقلاب انجام دادند، تصمیم گرفتیم به مردم آمریکا تسلیت بگوییم چرا که همه نگاه‌های تیز به سمت ایران بود و با این تسلیت، آبی بر روی آتش فتنه‌ها ریخته و فضای دنیا و افکار عمومی آرام شد.

وی خاطرنشان کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند باید یا در برابر دنیا تسلیم شویم یا باید بجنگیم. بین این دو واژه فاصله زیادی وجود دارد چرا که می‌توان با دنیا با تعامل، منطق و احترام متقابل سخن گفت و کشور را از خطرات حفظ کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: روزی که آمریکایی‌ها در اوج غرور می‌خواستند پرونده ایران را به شورای امنیت سازمان ملل بفرستند، دولت اصلاحات توانست با تدبیر جلوی آنان را بگیرد.

روحانی با تأکید بر اینکه دولت هاشمی و خاتمی فناوری هسته‌ای را تکمیل کردند، گفت: اولین سانتریفیوژ در دولت آقای هاشمی وارد کشور شد و اولین غنی‌سازی در تأسیسات هسته‌ای نیز سال 81 انجام گرفت و بنده به همراه آقای مهندس موسوی برای اولین بار از غنی‌سازی بازدید کردیم و همچنین با عده‌ای از متخصصین در تیرماه 81 از مرکز کالا الکتریک بازدید کرده و آنجا برای اولین بار غنی‌سازی اورانیوم مورد تأئید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه عده‌ای امروز سر سفره آماده نشسته‌اند، خاطرنشان کرد: در پائیز 81 بنده به همراه آقای میرحسین موسوی از اولین بخش UCF اصفهان بازدید کردیم و در طول سال 82-83 این UCF تکمیل و همچنین به دنبال آن آب سنگین اراک و کیک زرد بندرعباس نیز به نتیجه رسید اما وقتی سفره کاملاً آماده شد، تازه به دوران رسیده‌ها از راه رسیدند.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: اینهایی که امروز به فناوری هسته‌ای افتخار می‌کنند بدانند که این افتخارات از آن دولت سازندگی و اصلاحات است.

روحانی با بیان اینکه طی این 8 سال عده‌ای به ما تهمت زدند و علیه ما شعار دادند اما ما صبر کردیم، گفت: تمام قفل‌هایی که طی این 8 سال بر درب زندگی مردم زده‌اند را باز خواهیم کرد.

وی خطاب به هواداران خود، گفت: کشور ایران کشور بزرگ و با عظمتی است و ما ایران اسلامی را به روزهای عظمت و سربلندی خود برخواهیم گرداند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که چرا باید همه جا فضای امنیتی باشد، اظهار داشت: خیابان، دانشگاه، مدارس و مراکز ما دارای فضای امنیتی شده و ما باید این فضای امنیتی را بشکنیم.

روحانی گفت: ایران که روزی صادرکننده دوم نفت در منطقه خاورمیانه بود حال با یک پله پائین‌آمدن به سومین صادرکننده نفت نزول پیدا کرده و عراق جای ایران را گرفته است.

وی ادامه داد: سفره‌های نفتی مشترکی بین ما و همسایگان وجود دارد که کشورهای همسایه از این سفره‌ها استفاده می‌کنند به گونه‌ای که در سفره مشترک پارس جنوبی در قسمت لایه نفتی قطر روزانه 500 هزار بشکه نفت استخراج می‌کند و ما حتی یک قطره نفت از این حوزه برداشت نمی‌کنیم. به نظرتان این عزت است؟

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به سفره‌های مشترک نفتی بین عراق و ایران اشاره و تصریح کرد: امروز 4 شرکت خارجی از سوی عراق آماده استخراج نفت‌ در این سفره مشترک هستند در حالیکه اگر ایران همین فردا اقدام کند باز هم چندین سال از عراق عقب خواهیم بود.

روحانی با تأکید بر اینکه مردم ما مستحق زندگی آرام‌تر، بهتر با آزادی بیشتر هستند، خاطرنشان کرد: شما اگر امروز پای صندوق‌های رأی نروید میدان را به رقیب واگذار کرده‌اید، بنابراین اولین قدم، حضور همه در انتخابات و تشویق همه برای تشدید صف‌های طولانی پای صندوق‌های رأی است.

وی خطاب به هواداران خود گفت: انتخابات سال 92 همانند سال 88 نخواهد بود و شما از صندوق‌های رأی دوری نکنید و پای صندوق‌ها بروید تا پیروزی را شاهد باشیم.

روحانی در پایان با «زنده باد دولت تدبیر و امید» و «زنده‌باد پیروزی» سخنان خود را به پایان رساند.

عصرایران

يکشنبه 12/3/1392 - 15:33 - 0 تشکر 608106


پوستر موسوی و کروبی در سخنرانی یک کاندیدا
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر این که افتخار فناوری هسته ای از آن دولت سازندگی و اصلاحات است گفت: عده ای به فناوری هسته ای افتخار می کنند که سر سفره آماده نشسته اند.


به گزارش مهر، حسن روحانی عصر دیروز در همایش ستاد جوانان حامی وی در سراسر کشور که در حسینیه جماران برگزار شد با تشریح روند رسیدن به انرژی صلح آمیز هسته ای در جمهوری اسلامی در دوران وی اظهار کرد: متاسفانه عده ای می آیند و به دروغ می گویند در آن زمان فناوری هسته ای تعطیل شده است. بهتر است شما جوانان بدانید که در دولت آقایان هاشمی و خاتمی فناوری هسته ای تکمیل شد.


وی افزود: اولین سانتریفیوژ در دولت آقای هاشمی وارد کشور شد و اولین غنی سازی اورانیوم در تابستان ۱۳۸۱ صورت پذیرفت.


روحانی تصریح کرد: در آن ایام بنده به همراه مهندس موسوی و عده ای از متخصصان برای بازدید و تایید انجام غنی سازی از مرکز کالا الکتریک بازدید کردیم و در آنجا برای اولین بار غنی سازی اورانیوم مورد تایید قرار گرفت.


وی با تشریح پروسه غنی سازی و رسیدن به چرخه فناوری هسته ای در کشور گفت: برای اولین بار در پاییز ۱۳۸۱ به منظور بازدید از اولین بخش UCF اصفهان بنده به همراه هیئتی با مهندس موسوی به اصفهان رفتیم و تست UOTU که اولین بخش UCF بود در پایئز ۸۱ صورت گرفت. همچنین در طول سال های ۸۲ و ۸۳ UCF اصفهان، زیر زمین نطنز، آب سنگین اراک و کیک زرد بندرعباس به نتیجه رسید.


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که سفره که آماده شد تازه به دوران رسیده ها از راه رسیدند خطاب به افراد مورد خطابش اظهار کرد: شما به انرژی هسته ای افتخار می کنید؟ افتخار این فناوری از آن دولت سازندگی و اصلاحات است.


روحانی ادامه داد: عده ای آمدند شعار دادند، سخن گفتن اتهام زدند اما ما صبر کردیم و سختیها را به خاطر کشور به جان خریدیم البته سکوت نکردیم سخن گفتیم و حرف زدیم بنده هم جز اولین منتقدان از سال ۸۵ تاکنون بوده ام.


وی گفت: با حمایت شما تمام قفلهایی که در این ۸ سال بر روی زندگی مردم بسته اند را باز خواهیم کرد. شما دانشجویان عزیز و جوانان قهرمان کسانی هستید که برای نجات کشور، نجات اقتصاد و بهبود زندگی مردم با دلی مجروح به صحنه آمده اید. لذا ما کشورمان را به عظمت و سربلندی مجدد بر خواهیم گرداند.


وی با طرح این سوال که چرا همه جا باید فضای امنیتی حاکم باشد و این موضوع در خیابانها، دانشگاهها، مدارس و مراکز دیده شود اظهار کرد: باید این فضای امنیتی را بشکنیم.


روحانی در ابتدای سخنان خود با گرامی داشت سالگرد ارتحال امام و با اشاره به خاطرات روزهای وفات ایشان در سال ۶۸ خاطرنشان کرد: اگر امروز شما جوانان در حسینیه جماران از آزادی، عزت و سربلندی سخن می گویید ادامه همان راهی است که امام دنبال می کرد جای او خالی است که بعد از بیست و چند سال ببیند حسرت آن ایام در دل جوانان ما شعله می کشد.


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به رسیدن قیمت نفت در بالاترین سقف خود در طول تاریخ ایران که به ۱۴۷ دلار در بشکه رسید و با انتقاد از اینکه زندگی معیشتی مردم در عرض چند ماه به یک سوم تغییر پیدا کرد یاد آور شد: در هیچ سالی در تاریخ ایران به یاد ندارم که این همه فشار بر مردم وارد آمده باشد دشمنان ما در سی و چند سال اخیر تلاش کردند ما را در فشار و تهدید قرار دهند اما دولتهای گذشته با تدبیر و مقاومت از این موضوع عبور کردند.


وی اضافه کرد: در دوران جنگ تلاش کردند پرونده ما را به شورای امنیت ببرند اما موفق نشدند در دولتهای گذشته هر زمان توطئه ای علیه ایران طراحی شد با تلاش و کوشش ما نقش بر آب شد اما امروز متاسفانه سایه شوم تحریم بر سر مردم ما سایه افکنده است.


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به توضیح خود به مجری تلویزیونافزود: مگر می شود تاریخ را تحریف کرد.


روحانی با اشاره به عملکرد جمهوری اسلامی در برابر واقعه ۱۱ سپتامبر گفت: آن روزی که حادثه ۱۱ سپتامبر به وقوع پیوست در سایه تدبیر و مذاکراتی که با رئیس جمهور و رهبر معظم انقلاب صورت گرفت تصمیم گرفتیم که به مردم آمریکا تسلیت بگوییم این در شرایطی بود که همه لبه های تیز اتهام به سمت جمهوری اسلامی ایران بود. در آن شرایط بحث در این بود که سکوت کنیم یا نه اما با تدبیری که به کار گرفته شد توطئه دشمن خنثی و افکار عمومی جهان آرام گرفت.


وی با ابراز تاسف از تزلزل جایگاه ایران در صادرات نفت افزود: جمهوری اسلامی دومین صادرکننده نفت در جهان بود اما امروز عراق جای ما را در این رده بندی گرفته و ما را به رده سوم فرستاده است. این موضوع به دلیل این است که همسایگان ما از این فرصت به خوبی استفاده می کنند اما کوچکترین استفاده ای را نمی بریم به عنوان مثال قطر از سفره مشترک با ما در پارس جنوبی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت استخراج می کند اما ما حتی برداشت نمی کنیم آیا این به معنای عزت است.


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه مردم ما استحقاق زندگی آرام تر و بهتر با رفاه بیشتر با عزت، آزادی و امنیت بیشتر را دارند تصریح کرد: این کار به دست شما جوانان امکان پذیر است. مبادا شما را مایوس کنند اگر کسی پای صندوق رای نرود میدان را به رقیب واگذار کرده است.


روحانی اظهار کرد: من یک کلمه مبهم می گویم امسال یعنی سال ۹۲ مثل سال ۸۸ نخواهد شد. شما را از صندوق رای دور نکنند و همه پای صندوقها حاضر شویم انشاالله پیروزی را صاحب خواهیم بود.


وی در پایان خاطرنشان کرد: هر گلی در این ۸ سال به سر مردم زده اید دیگر بس است ما با شور، هیجان و امید به سمت ۲۴ خرداد حرکت می کنیم. زنده باد ایران، زنده باد اسلام، زنده باد تدبیر و امید.


در حاشیه این مراسم شعارهایی در حمایت از سران فتنه و همچنین در حمایت از حسن روحانی سر داده شد.


همچنین حاضران در این مراسم سرود یار دبستانی من و ای ایران را با در دست داشتن پوسترهایی از روحانی و دو کاندیدای شکست خورده انتخابات ۸۸ جمع خوانی کردند.


در مراسم مذکور کلیپی که به مناسبت سالگرد امام راحل تهیه شده بود و به قسمتهایی از زندگی امام به ویژه در پایان عمر و مراسم تدفین ایشان اختصاص داشت پخش شد.يکشنبه 12/3/1392 - 16:41 - 0 تشکر 608127

واکنش «کفش ملی» به اظهارات روحانی


روابط عمومی کفش ملی نسبت به اظهارات حسن روحانی در مناظره تلویزیونی واکنش نشان داد.خبرگزاری فارس: واکنش «کفش ملی» به اظهارات روحانی
به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس،‌ شبکه اطلاع رسانی دانا، در این جوابیه آمده است: در ارتباط با واگذاری کارخانه کفش ملی که در مناظره تلویزیونی مورخ 10/03/92 بیان فرموده اید باستحضار میرساند که کارخانجات کفش ملی واقع در کیلومتر 18 بزرگراه فتح ( جاده قدیم کرج ) در طی سالهای 82 و 83 ( در دولت اصلاحات ) عملاً تعطیل و سپس قسمت عمده از زمینهای محل کارخانه به شرکت سایپا انتقال و نهایتاً در اواخر سال 83 شرکت کفش ملی به عنوان بخشی از دیون دولت به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار میگردد.


اما در دولت نهم و دهم با آنکه کارخانجات تعطیل شده بود، صندوق بازنشستگی کشوری بعنوان سهامدار اصلی این شرکت، مبادرت به ادامه فعالیت آن از طریق قرارداد با بیش از 110 تولیدکننده داخلی و عرضه کفشهای تولیدی آنها در 250 فروشگاه می نماید و بدینوسیله ضمن حمایت از محصولات تولید کنندگان داخلی موجبات اشتغال در این صنعت را فراهم نموده است.


خوشبختانه فروش و سود شرکت در طی 8 سال اخیر مرتباً در مقایسه با سال ماقبل خود افزایش چشمگیر داشته است بطوریکه پیش بینی می شود فروش شرکت در طی سال 92 به بیش از 1100 میلیارد ریال برسد.


يکشنبه 12/3/1392 - 20:15 - 0 تشکر 608204


میتینگ روحانی و جولان ضدانقلاب در حسینیه‌جماران +عکس


برنامه تبلیغاتی و انتخاباتی‌ حسن روحانی به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آتی که در حسینیه جماران برگزار شد، علاوه بر اینکه قلب دوستداران امام راحل را به درد آورد و خاطرات ظلم برخی از نهادها و سازمان‌های منتسب به ایشان در فتنه 88 به انقلاب اسلامی را زنده کرد (مانند موسسه تنظیم و نشر آثار امام)، به محل و پاتوقی برای هتاکی علیه نظام و اعلام حمایت از سران فتنه بدل شد.

به گزارش جهان به نقل از رجا، عکس‌های منتشر شده از این مراسم در خبرگزاری‌های اینترنتی نشان می‌دهد که جماعت حاضر در برنامه تبلیغاتی حسن روحانی نه تنها حرمت و شان حسینیه جماران را که یکی از یادگاری‌های حضرت امام(ره) در ذهن و خاطر مردم ایران است، نگاه نداشتند بلکه با سر دادن برخی شعارهای توهین آمیز و همچنین حمل دست‌نوشته‌ها و عکس‌هایی در حمایت از سران فتنه سال 88 که مسبب اغتشاشات خیابانی در برخی مناطق تهران شدند و زمینه را برای از دست دادن جان تعدادی از هموطنان فراهم کردند، صراحتا برنامه حسینیه جماران را به یک میتینگ علیه انقلاب اسلامی تبدیل کردند؛ اقدامی که هنوز از سوی مسئولین برگزارکننده آن مورد اعتراض قرار نگرفته است.
شورای نگهبان قانون اساسی و قوه قضاییه کشور صراحتا تاکید کرده‌اند که عدم ابراز برائت از فتنه‌گران و آشوب‌طلبان و همچنین اعلام حمایت از سران فتنه، از جمله مصادیق جرم است که نه تنها زمینه‌ساز عدم تایید صلاحیت افراد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری و سایر انتخابات‌های کشور می‌شود، بلکه می‌تواند از سوی دستگاه قضایی کشور به عنوان یک جرم محرز و آشکار مورد برخورد و مجازات قرار بگیرد.

حسن روحانی که خود در مقاطع مختلف زمانی، مسئولیت‌های مختلفی را در سازمان‌ها و نهادهای دولتی و حکومتی برعهده داشته است، باید بداند که اقدامات توهین آمیزی که روز گذشته در میتینگ تبلیغاتی وی صورت گرفت، مصداق بارز همراهی با براندازان و جریان آشوب‌طلب داخلی است که می‌تواند تبعات سنگینی از لحاظ حقوقی و قضایی برای او داشته باشد. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری باید هر چه سریعتر نسبت به این اقدامات ابراز برائت کند و به طور شفاف مواضع خود درباره سران فتنه را اعلام کند.روحانی که در برنامه گفتگوی ویژه خبری، تمامی مشکلات کشور از جمله حوادث سال 88 و اغتشاشات خیابانی در پایتخت را حاصل "افراط گرایی" عنوان کرد، اکنون باید پاسخگوی رفتار افراطی و غیرقانونی حامیان خود باشد و مشخص کند آیا حمایت از سران فتنه و سر دادن شعارهای رادیکال و غیرواقعی علیه جمهوری اسلامی ایران آن هم در حسینیه جماران که یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است، "افراط گرایی" محسوب می‌شود یا اینکه روحانی و طیف اصلاحات کلا تمامی اقدامات غیرقانونی و توهین آمیز خود را نیز در داخل قانون و چارچوب مقررات می‌دانند؟ آیا حضور دختران با وضعیت ظاهری و حجاب نزدیک به فاجعه در حسینیه جماران، مصداق افراط گرایی و توهین به مقدسات دینی و هجو قانون نیست؟
در این زمینه، شورای نگهبان قانون اساسی و دستگاه قضایی کشور هم باید به طور جدی با این پدیده برخورد کنند تا همه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آتی بدانند که نمی‌توان در جلوی دوربین‌های تلویزیونی دم از قانون و قانونگرایی زد و در پشت صحنه، با قانون‌شکنانی که انتخابات شیرین و پرشور سال 88 را به کام مردم ایران تلخ کردند، فالوده خورد. 

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.