سينما و تلویزیون (بازدید: 243)
جمعه 3/3/1392 - 16:30 -0 تشکر 605806
با امیرحسین رستمی و لحظه پدر شدنش

با ارشیا به استخر و تنیس می‌رویم، رستوران و پارک او را معذب می‌کند

با امیرحسین رستمی و لحظه پدر شدنش+ عکس همسرش

امیر حسین رستمی بازیگر جوانی است که بیشتر او را با نقش شکور در شمس‌العماره به خاطر داریم و بعد از آن هم دختران حوا که خیلی از زمان پخش آن نگذشته است. رستمی این روزها مشغول بازی در دو سریال به طورهمزمان است اولی سریال «دودکش» به کارگردانی محمدحسین لطیفی است که قرار است ماه رمضان از شبکه اول سیما پخش شود، دومی هم سریالی است متعلق به سروش صحت که امیرحسین رستمی در نقش خود بازی کرده و معتقد است سوپرایز عجیبی برای مردم خواهد بود.

خبرنگار «نامه» به مناسبت فرارسیدن روز پدر با این بازیگر و پدر جوان به گفت‌وگو نشسته است. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید:

وقتی خبر پدرشدنتان را شنیدید چه حسی داشتید؟
وقتی پدر شدم حس خیلی عجیبی داشتم چرا که وارد دنیای جدیدی می‌شدم که نمی‌شناختم و باید آن را کشف می‌کردم. برای خودم سوپرایز بزرگی بود و قبل از ازدواج هم همیشه آرزویم این بود که فرزندم پسر باشد.


کجا این خبر را شنیدید؟
من سر فیلمبرداری بودم و همان لحظه کار را تعطیل کردم و به بیمارستان رفتم و بعد از بدنیا آمدن پسرم دوباره برگشتم سر کار و ادامه دادم. روز بسیار عجیبی بود و تا مدت‌ها شوکه بودم. قشنگ‌ترین لحظه برایم دیدن پسرم بود چرا که با انگشت‌های کوچکش انگشت من را گرفت و فشار داد؛ این لحظه هرگز برایم فراموش نمی‌شود.

جمعه 3/3/1392 - 16:31 - 0 تشکر 605807

 با امیرحسین رستمی و لحظه پدر شدنش+ عکس همسرش


چند ساله بودید که پدر شدید؟
در 26 سالگی ازدواج کردم و 31 ساله بودم که پدر شدم.الان ارشیا چند ساله است؟
الان سوم دبستان است و مرداد ماه وارد 10 سالگی می‌شود.چقدر برای تربیت ارشیا از پدرخودتان الگو گرفتید؟
من همان برخوردی را با پسرم دارم که پدرم با من داشت چرا که پدرم یک الگوی کامل برای من است ضمن اینکه از شیوه برخوردی و رفتاری او با خودم بسیار راضی هستم و همان روش را ادامه می‌دهم. تنها تفاوت من با پدرم اختلاف سنی میانمان است چرا که پدرم با من اختلاف سنی زیادی داشت ولی من با ارشیا تفاوت سنی کمتری دارم.فکر می‌کنید چه تفاوتی میان پدران امروز با پدران دیروز وجود دارد؟
ما هم زمانی برای پدرانمان نسل امروزی بودیم و بچه‌های امروز هم یک نسل دیگر می‌شوند بچه‌های دیروز؛ همیشه این تغییر وجود دارد چرا که همه چیز به سمت جلو در حال حرکت است. بچه‌های امروز در دنیای تکنولوژی بزرگ می‌شوند و باهوش‌ترند. اگر من در 13-14 سالگی با کامپیوتر آشنا شدم پسرم در 5 سالگی آشنا شد. این تفاوت اجتناب‌ناپذیر است و قطعا نوه من از پسرم جلوتر خواهد بود.

جمعه 3/3/1392 - 16:31 - 0 تشکر 605808

با امیرحسین رستمی و لحظه پدر شدنش+ عکس همسرش


چقدر برای بودن با پسرتان زمان می‌گذارید و با او بازی می‌کنید؟
زمانی که سر کار نباشم قطعا تمام وقتم را با او می‌گذرانم. بهترین اتفاق برای ما زمانی است که مسافرت می‌رویم و من اختصاصی درخدمت خانواده هستم. اما به طور کلی خیلی سخت است و زمانی که کار می‌کنم فشار زندگی روی دوش همسرم می‌افتد. تمام سعی‌ام را می‌کنم که کوتاهی در این زمینه نکنم. زمانی که سر کار باشم وقتی به خانه برگردم حتما وقتم را با آرشیا سپری می‌کنم و حواسم به این هست که زمانی را به او اختصاص دهم. اغلب اوقات با هم بازی می‌کنیم و بیرون می‌رویم اما این بیرون رفتنمان خلاصه می‌شود به استخر یا تنیس بازی کردن. اینکه بخواهیم رستوران برویم یا به پارک برویم، این اتفاق نمی‌افتد چرا که به خاطر شرایط کاری من ارشیا معذب می‌شود.


با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر و شرایط فشرده کاری، چقدر انجام وظایفتان سخت شده است؟
بسیار زیاد، هزینه‌ها سرسام‌آور است. زمانی که لیسانس گرفتم کل هزینه لیسانسم یک میلیون تومان شد، اما الان برای مقطع دبستان هزینه‌ها به قدری بالاست که سر به فلک می‌کشد و باید برای هر کلاس هزینه زیادی صرف کرد. در واقع باید از صبح تا شب کار کرد تا بتوان مخارج زندگی را تامین کرد. دلم برای پدر و مادرها می‌سوزد.با توجه به اینکه زمان زیادی به روز پدر نمانده فکر می‌کنید چه هدیه‌ای از ارشیا دریافت کنید؟
اساسا توقع هدیه از هیچکس در زندگی نداشته و ندارم و هرگز هم منتظر دریافت هدیه نیستم اما زمانی که هدیه‌ای دریافت می‌کنم بسیار خوشحال می‌شوم. من بهمنی عجیب و غریبی هستم.چه هدیه‌ای به پدرتان خواهید داد؟
هرسال چیزهای مختلفی برای پدرم می‌گیرم اما هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌ام و خودم را تنها ملزم به این روز نکرده‌ام. در واقع هر زمان که دلم بخواهد برای او هدیه‌ای می‌خرم.این روزها مشغول چه کاری هستید؟
این روزها به طور همزمان سر دو پروژه هستم اولی دودکش کار آقای لطیفی است که از این بابت بسیار خوشحالم چرا که هربار فرصتی پیش آمد تا با ایشان همکاری داشته باشم این اتفاق رخ نداد تا به امروز و خوشحالم که در کنار ایشان هستم و می‌توانم از ایشان بیاموزم. دیگری هم سریال سروش صحت است که در نقش امیرحسین رستمی بازیگر، بازی خواهم کرد و قطعا سوپرایز عجیبی برای مردم خواهد بود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی