دانش و فن آوری (بازدید: 90)
جمعه 3/3/1392 - 15:52 -0 تشکر 605784
مشارکت ایران در پروژه های اتحادیه جهانی مخابرات

مشارکت ایران در پروژه های اتحادیه جهانی مخابرات
سرپرست اداره کل امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تقویت همکاری ها با اتحادیه جهانی مخابرات خبر داد و گفت: ایران تاکنون همکاری نزدیکی با اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در صحنه های مختلف بین المللی داشته و با توجه به سیاست های تدوین شده در این حوزه در وزارت ارتباطات، این همکاری ها تقویت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد جان بزرگی در دیدار با رئیس بخش توسعه مخابرات اتحادیه جهانی مخابرات (ITU-D) اظهار داشت: ایران با داشتن نیروی انسانی متخصص و توانمند، این امکان را دارد تا طرح های مختلف مورد نیاز ITU در کشورهای گوناگون را عملیاتی کند.

وی افزود: تاکنون تلاش های گسترده ای از سوی کارشناسان کشورمان در زمینه گروه های مطالعاتی ITU-D، صورت گرفته که در صورت نیاز در بخش توسعه مخابرات ITU، آمادگی توسعه این فعالیت ها وجود دارد.

سرپرست اداره کل امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پروژه های مشترک اجرا شده با کشورهای مختلف از سوی ایران تصریح کرد: ایران آمادگی دارد تا اینگونه پروژه ها را که تحت نظارت اتحادیه جهانی مخابرات است اجرایی کند و از جمله آنها می توان به پروژه با کشور افغانستان اشاره کرد.

جان بزرگی با اشاره به بخش های سه گانه در اتحادیه جهانی مخابرات ادامه داد: فعالیت های حوزه ITU-D گسترده تر و وسیع تر از ITU-R و ITU-T است.

به گزارش مهر، "سانو" مدیر بخش توسعه مخابرات (ITU-D) اتحادیه جهانی مخابرات نیز در این دیدار با اشاره به توانمندی ایران در اجرای پروژه های بومی گفت: با توجه به توانمندی های ایران و همکاری نزدیک میان این کشور و ITU، بخش توسعه مخابرات آمادگی دارد تا برنامه هایی را در حوزه مخابرات و ICT برای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه و سایر کشورهایی که مد نظر ایران است تعریف کند.

وی ادامه داد: با تعریف این برنامه ها ایران می تواند در اجرای آن مشارکت داشته و به واسطه آن زمینه گسترش همکاری ها میان ایران و بخش توسعه مخابرات اتحادیه جهانی مخابرات فراهم شود.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی