دانش و فن آوری (بازدید: 112)
جمعه 3/3/1392 - 15:52 -0 تشکر 605783
کسب مقام چهارم زیست فناوری توسط دانشگاه لرستان

کسب مقام چهارم زیست فناوری توسط دانشگاه لرستان
رئیس دانشگاه لرستان از موفقیت این دانشگاه در کسب رتبه چهارم زیست فناوری در بین دانشگاههای سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسن زمانیان اظهار داشت: هم اکنون دانشگاه لرستان دارای 7 دانشکده علوم پایه، شیمی، فنی و مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم اقتصادی و اداری، کشاورزی و دامپزشکی است و همچنین 4مرکز آموزش عالی اقماری که از مصوبات سفر های استانی هیات دولت است، در شهرهای نورآباد، الشتر، کوهدشت و پلدختر بصورت تک جنسیتی راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه عملکرد هیات نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان لرستان رتبه پنجم  را در بین استان های کشور کسب کرده است، گفت: از طرف معاونت آموزشی وزارت علوم، مجوز راه اندازی   پردیس دانشگاه لرستان نیز صادر شده و تاکنون موفق به  اخذ 36 رشته دکترا و کارشناسی ارشد برای این پردیس شده ایم که از مهر ماه امسالددر این پردیس دانشجو پذیرفته می شود.

وی همچنین با اشاره به داشتن هیات امنای مستقل از سال 83 در دانشگاه لرستان گفت: در زمینه عملکرد پژوهشی دانشگاه لرستان نیز می توان به مواردی از قبیل راه اندازی پارک علم و فناوری، تاسیس دانشکده سنگ، ایجاد  آزمایشگاه مرکزی دانشگاه و کسب رتبه چهارم در زمینه زیست فناوری در بین دانشگاههای کشور اشاره کرد.

زمانیان با بیان اینکه تا کنون 30 کرسی آزاداندیشی در دانشگاه لرستان برگزار شده است، گفت: کسب عنوان معاون و مدیر امور فرهنگی برتر در سال 91 ، عنوان برتر برای 12 نشریه دانشجویی، کسب عنوان برتر در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها در سال 91 و همچنین برگزاری بیش از 20 نشست انتخاباتی با حضور داوطلبان ریاست جمهوری در چند ماه اخیر از فعالیت های عمده فرهنگی این دانشگاه بوده است.

رئیس دانشگاه لرستان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به گسترش بی سابقه فعالیت های عمرانی در دانشگاه لرستان گفت: در طول برنامه چهارم توسعه کشور، 14750 متر مربع فعالیت عمرانی داشتیم، ولی فقط در سال 90 توانستیم مجوز 32000 متر مربع ساخت و ساز را دریافت کنیم و در سال گذشته، 22400 متر مربع از پروژه های عمرانی دانشگاه را افتتاح کردیم که موارد عمده آن افتتاح یادمان شهدا، خوابگاه دختران حضرت معصومه (س) ، دانشکده علوم پایه، دانشکده دامپزشکی و ساختمان جدید کلاس ها بود که در نوع خود بی سابقه می باشد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی