زن ریحانه آفرینش (بازدید: 210)
سه شنبه 24/2/1392 - 15:17 -0 تشکر 603681
یک کیک پختن سادهبه اعتقاد من، یک چیزهای ساده‌ای حس زنانگی را در آدم پررنگ می‌کند... یک کیک پختن ساده... شده حتی با پودر کیک آماده.


به اعتقاد من، یک چیزهای ساده‌ای حس زنانگی را در آدم کم‌رنگ می‌کند... مثل بنزین زدن ماشین، تعمیرگاه رفتن و کارهای این تیپی.خیلی وقت‌ها، خیلی از آن‌هایی که گیر می‌کنند توی بی‌‌هدفی‌های زندگی، خصوصا زندگی متاهلی، و می‌رسند به جایی که حس ‌می‌کنند از زندگی لذتی نمی‌برند، و برخورد می‌کنند به جمله‌ی عذاب‌آور ِ «که چی؟» توی تمیز دادن همین چیزهای کوچک مانده‌اند به نظر من.


اینکه اگر شوالیه نشوی برای همسرت و بنزین زدن ماشین را به خودش بسپاری، سرک نکشی به پوشال‌های کولر و سعی نکنی خودت راهش بندازی، خریدهای سنگین نکنی و کارهایی از این قبیل، اینکه اگر برای انجام کارهای بزرگ و کوچک تقسیم‌بندی قائل شوی برای تو بهتر است. که مفهوم «کمک کردن به همسرت» جای خاص خودش را دارد.حس زنانگی می‌تواند با خریدن یک جفت گوشواره ارزان‌قیمت از یک حراجی که با لباست هماهنگ است در تو تقویت شود. دوست دارم به این باور برسی!حس زنانگی را شاید بشود توی درست کردن یک سالاد میوه‌ی رنگارنگ از میوه‌های درحال خراب‌شدن ِ مانده در یخچال پیدا کرد. اینکه فکر کنی جای دورریختن میوه‌ها چه کار به‌دردبخوری کردی، در تو، حتما، حس خنثایی ایجاد نمی‌کند.

لازم نیست اثباتش کنی، خداوند زیبا، احساس زنانگی را در تاروپود زندگی هرکه «زن» باشد، تنیده. لازم است بفهمی‌اش.اینکه اجازه ندهی ته‌مایه‌های مردانه‌ی وجودت این احساس را با «لوس» پنداشتن نادیده بگیرد از هنرهای تو در زندگی [و مهم‌تر از آن در زندگی متاهلی] است.


عصرهایت را با زنانگی‌ات بگذران... یک کیک ساده بپز ... شده حتی با پودر کیک آماده.(از وبلاگ فاطمه کیا)


خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 31/2/1392 - 16:43 - 0 تشکر 605276

اینم از هنرهای زنانه است دیگه و بر می گرده به نگاه ظریف و دقیقی که به طبیعت داره.

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی